Je to ještě sidecarcross nebo freestyle?
motocross

Přesně tato otázka mě napadla, když jsem sledoval jízdy dvojice Černý-Musil na dvou jejich srpnových trénincích v Třebízi a Jiníně. Jejich odvážné freestyle kousky v oblacích tajily dech, že mi to hlava nebrala. Rozhodně oběma patří veliký obdiv, do čeho se v letu pouští. Nezůstalo jen u mého hodnocení, jejich frajeřinky se velice líbili správcům areálu v Třebízi, že si od nich vysloužili pozvání na večeři. Abych se podělil i s vámi, vybral jsem ty nej snímky, které sice již visí na webu Sidecarcerny.cz, ale na našich stránkách ještě ne.

VÍCE
Australští sajdkárkrosaři znovu v Evropě!
motocross

Jako vlaštovky se po roce vrátili australští sajdkárkrosaři do Evropy, do bašty motokrosové disciplíny sajdkárkros. Tentokráte v početnějším složení! Jen vzpomeňme na jejich loňský debut v podání dvojice Robinson-Anthony na mistrovství světa, mezinárodních a národních závodech, ale také na českém mistráku. Všude zanechali jen samé kladné ohlasy, proto je jejich účast již netrpělivě vyhlížena diváky, fanoušky, týmy i organizátory.

VÍCE
Závod MMČR sajdkár a čtyřkolek dne 22. 8. v Jiníně zrušen!!!
motocross

Chceme upozornit všechny jezdce sajdkárkrosu a quadcrossu i jejich fanoušky, že pátý závod MMČR sajdkár a čtyřkolek v Jiníně se v sobotu 22. 8. 2015 pro panující extrémní teploty a sucho nepojede! Nyní se hledá náhradní termín, který připadne nejspíše na říjen. O jeho přesném datu vás budeme dále informovat.

VÍCE
Sajdkárkrosová svatba u „Čmeláků“!
motocross

S radostí oznamujeme novinku ze „Čmelího úlu“, která se týká našeho špičkového sajdkárkrosového týmu Čermák. Talentovaný a uspěšný spolujezdec na sajdkáře Ondřej Čermák si za svou nastávající bere dlouholetou přítelkyni Adélu Krůtovou! Kde, kdy, čti dále...

VÍCE
Nenadálá změna u aktuálně druhého týmu MS sajdkár! Musset out, Mucenieks in!
motocross

Do závěrečného finiše šampionátu MS sajdkár 2015 půjde průběžně druhý tým, Giraud-Musset z Francie, v jiném složení! Mitfára Nicolas Musset si totiž na 12. GP sidecarcross v lotyšském Kegums zlomil nohu v nártu. Jeho místo tak po zbytek sezony zaujme lotyšský spolujezdec Elvijs Mucenieks, který začátek sezony jel s Janem Hendrickxem a posléze s Christophem Santermansem. Finálové velké ceny tak dostanou zajímavý náboj a peprnou příchuť!

VÍCE
GP Lotyšska: Bax-Stupelis blíže k vytouženému titulu!
motocross

Bax- Stupelis ovládli lotyšskou půdu, když soupeři měli problémy. Tak by se dalo úvodem stručně popsat dění na závodech v pořadí 12. Grand Prix v lotyšském Kegumsu o neděli 9. 8. 2015, ale o tom podrobněji v rozsáhlém článku...

VÍCE
Kvalifikace GP Lotyšska byla plodná na karamboly!
motocross

Modrá obloha, krásně připravená trať, plus cílová lavice na víc, tak nás přivítalo sobotní ráno v lotyšském Kegumsu. Jen 35 přihlášených posádek, včetně několika domácích, jen potvrzovalo letošní malou účast v šampionátu MS side. Všechny naše posádky se vešly do kvalifikační skupiny A, proto to pro ně vypadalo jednodušeji, neboť časy, které dosahovaly, stačily i na poslední šanci. To jsme ještě netušili, že dvojici Diblík-Gábor postihne pád v trénincích. V jedné ze zatáček udělali karambol a Michal Gábor putoval s poraněnou lopatkou do nemocnice.

VÍCE
Quadcrossař Zdeněk Poláček veze stříbro z ME Kivioli!
motocross

Obdivuhodného výsledku dosáhl český quadcrossař Zdeněk Poláček na pátém podniku ME quad v estonském Kivioli v neděli 2. 8. 2015, když obsadil po kvalitních jízdách stříbrnou pozici a se lvíčkem na prsou si užil ovace na stupních vítězů! Evropu přesvědčil, že i v Čechách se rodí kvalitní jezdci.

VÍCE
Jiným pohledem na další GP sidecarcross v Lotyšsku
motocross

Jako jediní vám přinášíme exkluzivní pohled na další Velkou cenu v sajdkárkrosu, která se pojede o tomto víkendu v lotyšském Kegumsu, malé obce nedaleko hlavního města Rigy. Minulý rok se nám totiž podařilo díky rozhovoru s ředitelem závodu a hlavní personou místního klubu nahlédnout pod pokličku zdejší Grand Prix. Vytáhli jsme zajímavosti a doložili je i několika fotozáběry. Ostatně na výsledek se můžete podívat níže!

VÍCE
GP Estonska: Rozehnalové v laufu! Prosadili se do top 5!
motocross

V neděli 2. 8. 2015 se v estonském Kivioli rozhořela další zajímavá řežba o světové body do šampionátu MS sajdkár, ve které se Rozehnalové dokázali vetřít do první pětky! Také Vejchodové a Diblík s Gáborem si ukrojili pořádnější krajíc bodů. Závod GP po sečtení obou jízd vyhráli Hendrickx-van den Bogaart před Baxem se Stupelisem. Naopak Francie po první rundě musela zaplakat, když slibně rozjetý závod jejich posádky, Giraud-Musset, zastavila závada na motoru...

VÍCE