Belgie jásá, ale smutní zároveň!
motocross

Belgie po letošních triumfech v sajdkárkrosu na mezinárodním poli přichází o své nejlepší jezdce. Sice ještě teď doznívají oslavy z velmi úspěšné sezony této země, jelikož titul mistra světa získal jejich Jan Hendrickx s Ben van den Bogartem, vícemistra slavil jeho krajan Ben Adriaenssen s Laurisem Daidersem a k tomu přidali i zlato na ME družstev ve Francii, ale již v závěru oba ohlásili svůj konec se svou veleúspěšnou kariérou...

VÍCE
OBRAZEM: Letošní mistři světa v sajdkárkrosu na FIM Gala 2016!
motocross

V berlínském Tempodromo se v neděli 27. 11. 2016 uskutečnil slavnostní galavečer FIM, při kterém nejlepší jezdci světa v motocyklovém sportu za roku 2016 převzali prestižní ocenění. Z něj přinášíme exkluzivní fotodokumentaci od známé novinářské osobnosti ze světa sajdkárkrosu, Belgičana Luc Vanderaa, který doprovázel mistry světa ve zmíněném sportu, belgicko-holandskou posádku Jan Hendrickx a Ben van den Bogaart. Fotografie jsou tak věnované především jim.

VÍCE
VIDEO: I Jawa nahodila sítě!
motocross

Sajdkárkrosovým motorům Jawa znovu svítá malá naděje. Po minulých letech ústupu se řady „jawistů“ zase o něco rozrostly. Přestup k české kvalitě ohlásila totiž posádka z Přeboru ČR Noháček-Kadečka z kramolínské líhně, když zakoupili kompletní sajdkárkrosový speciál od Lukáše Černého.

VÍCE
Britská posádka Wilkinson-Chamberlain přestupuje na motor MEGA!
motocross

V českém i světovém sajdkárkrosu se znovu derou na výsluní rakouské motory MTR-MEGA (dříve MTH). V letošní sezoně k jejich rozšíření i světovému zájmu velmi dopomohly úspěchy bratrů Čermákových na světových podnicích, kteří se na tento motor rozhodli přesedlat. Vlna zájmu i poptávky se nejdříve přelila přes českou kotlinu, kdy mnoho českých posádek vsadilo právě na tuto rakouskou preciznost a servis. Během sezony se pak začaly zajímat i světové týmy. První žhavou novinkou je, že pro rok 2017 rozšíří řady také britští vícemistři Wilkinson-Chamberlain!

VÍCE
Čermák racing team uspořádal parádní rozlučku se sezonou!
motocross

Bratři Čermákové a jejich tým nejsou jen sajdkárkrosovými mistry na trati, ale také na poli zábavy! V sobotu 12.11.2016 v příbramském Disco klubu „Šachta“ uspořádali vskutku jedinečnou párty při příležitosti rozloučení s jejich úspěšnou sezonou 2016, za kterou chtěli poděkovat celému realizačnímu týmu i sponzorům, protože i oni mají na jejich letošních výsledcích nemalý podíl.

VÍCE
Oficiální kalendář MS sajdkár 2017 je venku!
motocross

Oficiální podoba kalendáře MS sajdkár pro sezonu 2017 spatřila světlo světa! Sice jsou v něm ještě nějaké otazníky, zda se uskuteční GP Ukrajiny v Chernivtsi nebo na jaké trati se pojede v Belgii, přesto ho už můžeme považovat za téměř finální. Znovu narostl počet Velkých cen, a to na 14. Mezi nimi je k české spokojenosti zařazen i Kramolín u Nepomuku, kde se pojede 14. 5. 2017...

VÍCE
Pozvánka na „Čmeláčí ukončení sajdkárkrosové sezony 2016“
motocross

Také bratři Čermákové pořádají rozlučkovou párty s veleúspěšnou sezonou 2016 a srdečně zvou všechny příznivce motosportu do Disco klubu Šachta v Příbrami tuto sobotu 12.11.2016! Určitě neváhejte se svou účastí, protože je připraven zajímavý program, živá muzika i ohňostroj! Vstup je zdarma a vítáni jsou všichni!

VÍCE
Sajdkárkrosaři na slavnostním vyhlášení Mezinárodních mistrů ČR 2016!
motocross

Ve večerních hodinách v sobotu 5. 11. 2016 se ve Smetanově sálu v budově Autoklubu ČR v Praze konal již tradiční posezónní galavečer se slavnostním vyhlášení všech Mezinárodních mistrů ČR v motocyklovém sportu pod taktovkou Autoklubu ČR ve spolupráci s ORION Racing Teamem. Z něj přinášíme několik snímků zaměřených nejprve na sajdkárkosaře, kteří měli nemalé zastoupení.

VÍCE
Rozloučení se sajdkárkrosovou sezonou na Jawa párty se povedlo!
motocross

I druhá letošní sajdkárkrosová Jawa párty, která na rozdíl od únorového otvíráku byla rozlučkou se sajdkárkrosovou sezonou, se nadmíru povedla a znovu přilákala nemalý zástup lidí spřízněných bahennímu, tříkolovému sportu. Znovu se všichni sešli v Třebsku u Příbrami, tentokráte v sobotu 29.10.2016.

VÍCE
INTERVIEW: Francouzský sajdkárkrosař Benjamin Diot míří do Asie!
motocross

Na posledním závodě MMČR side v Březové nad Svitavou (1.10.2016) jsem se rozhodl udělat interview také se zahraničním závodníkem Benjaminem Diotem z Francie, který dělal spolujezdce v týmu Milana Jirouška. Mladý Francouz na mě udělal ohromný dojem a po rozmluvě s ním můžu říci, že se jedná o velkého dobrodruha. Prozradil nám totiž, že se právě chystá přesunout za zaměstnáním až do daleké Asie!

VÍCE