Shaun Simpson a Arnaud Tonus jdou k Yamaze
motocross

Podzim je obdobím mnoha přestupů a jedním z nich je i nové jezdecké obsazení týmu Wilvo Yamaha. V minulých letech sice působil ve třídě MX2, ale s novými jezdci se tým přesouvá do královské třídy MXGP. Zkušení jezdci jako Shaun Simpson a Arnaud Tonus se jistě v nových modrých barvách neztratí.

VÍCE
MXGP kalendář 2017 bude mít 20 zastávek
motocross

Podívejte se na prozatímní podobu kalendáře světového šampionátu v motokrosu 2017, který bude zatím nejdelším v historii. Na jezdce bude čekat celých 20 závodů! Přibyly nové destinace a tratě, takže série MXGP bude ještě více „světová“. Součástí evropských zastávek budou jako již tradičně závody EMX.

VÍCE
Tim Gajser OUT pro Monster Energy Cup 2016
motocross

Po Timově skvělém výkonu na SMX Cupu, který měl hořkou tečku v podobě poraněného ramene, přichází další smutná zpráva – Tim Gajser je nucen zrušit svoji účast na letošním Monster Energy Cupu, který se pojede už tento víkend v Las Vegas.

VÍCE
KTM ovládla Monster Energy SMX Cup
motocross

KTM byla v pozici favoritů už před začátkem závodu a Herlings, Dungey a Musquin v německé Veltins aréně potvrdili roli favoritů, ovšem jezdci konkurenčních značek jako Gajser, Febvre, Osborne nebo Tixier jim nedávali nic zadarmo! Hlavní hvězdou večera se překvapivě nestal Ryan Dungey, nevyhrál ani jednu rozjížďku, ovšem v celkovém součtu mu to přece jen vyneslo individuální vítězství.

VÍCE
Monster Energy SMX Riders Cup 2016: Filip Neugebauer o trénincích
motocross

Jak už jste si u nás už mohli přečíst, Monster Eneregy SMX Riders´ Cup je jednorázový závod, který se jede dnes (v sobotu) 8. října 2016 ve Veltlins aréně v německém městečku Gelsenkirchen. Protože máme v závodě také naši českou hvězdu Filipa Neugebauera, přinášíme první informace, které nám Filip prozradil bezprostředně po skončení tréninků. Uvidíme, jestli Fildu uvidíme coby hlavní posilu týmu Kawasaki, nebo pojede jako joker. Tahle podívaná rozhodně stojí za to!

VÍCE
MXoN Maggiora 2016:  Český národní tým – komentáře, foto a video
motocross

25. 9. 2016, Maggiora (Itálie) – Francouzi triumfovali, Češi vydřeli 16. místo! Francouzský tým ve složení Romain Febvre, Benoit Paturel a Gautier Paulin se před zraky 85 000 fanoušků radoval z obhajoby loni připsaného domácího vítězství FIM Monster Energy Motocross of Nations (MXoN) tentokrát na italské půdě. Chamberlainovu trofej zvedli Francouzi nad hlavu v malebném Maggiora parku, který se proměnil v nejhlučnější, nejživější, nejbarevnější a atmosférou v nejbarvitější místo na naší planetě v průběhu uplynulého prodlouženého závodního víkendu.

VÍCE
MXoN 2017 se přesouvá z Glen Helen do Matterley Basin
motocross

Sotva se odjel letošní, mimořádně vydařený Motokros národů, už se kují pikle pro příští rok. Ačkoliv bylo v plánu pořádat MXoN 2017 na americké půdě v Glen Helen, přesouvá se místo konání zpět do Evropy na anglickou trať Matterley Basin. Důvod? Nezájem diváků o letošní dvě americká kola MXGP.

VÍCE
MXoN 2016: Zuřivé francouzské vítězství
motocross

MAGGIORA (Itálie), 25. září 2016 – S třiceti lety zkušeností na našem kontě byl úspěch 2016 Monster Energy FIM Motocross of Nations presented by Fiat Professional na nostalgických kopcích Maggiora Parku fascinující podívanou, které bylo dosaženo v našem milovaném sportu. (Oficiální report MXGP.com)

VÍCE
MXoN 2016: Francouzi vítězi, Češi se kvalifikovali jako 19.!
motocross

Všichni předpovídali, že italský Motokros národů (MXoN) bude kvůli místě konání pořádně crazy, ale vážení a milí, je to naprostá šílenost. Fanoušci jsou neuvěřitelní a ženou kupředu všechny své vlastní národní nebo i obdivované mezinárodní hvězdy. Kvalifikace byla plná spousty překvapení, ne všechna z nich však byla pozitivní. Checkujte souhrnný report se zaměřením v první řadě na Čechy, kterým se podařilo postoupit jako 19., tedy z posledního postupového místa. A projděte si i výsledky dalších jezdců s komentářem k některým z nich.

VÍCE
MXoN Maggiora 2016: Krátké pokecy o pátku s českým týmem
motocross

Přináším krátký souhrn pátku, kteří Češi věnovali přípravám, prohlídce trati, formálním a technickým přejímkám a v závěru dne také prezentaci všech národních týmů před zraky již včera několikatisícového davu fanoušků z různých koutů světa. Přečtěte si, jak jsou naši celkově naladěni, co si myslí o trati a rovněž o celkové připravenosti pořadatelů na největší událost sezóny na evropském kontinentu. A kdo ještě neví, kolikátí dnes půjdeme během kvalifikačních rozjížděk na start, taky se dozví... Stejně jako výsledky volných tréninků.

VÍCE