1. ADAC MX Masters - video JD191KTM a dojmy F. Neugebauera
motocross

Jezdecky i divácky populární seriál závodů ADAC MX Masters odstartoval uplynulý víkend (11. - 12. 4. 2015) stejně jako v minulých letech na písčité trati v německé Drehně. Pár textových reportů jsme už přinesli. Nyní pro vás máme exkluzivní video JD191KTM Racing Teamu a také postřehy Filipa Neugebauera.

VÍCE
1. ADAC MX Masters 2015 v Drehně - highlights
motocross

Rozlehlý motokrosový areál, který je přímo v několika částech vsazený do obce Fürstlich Drehna, hostil úvodní díl prestižního německého šampionátu ADAC MX Masters, který se odjel na technicky náročné a ještě navíc písečné trati. Ta leží od českého hlavního města pouhých 250 km, a tak není divu, že se na závody vypravila početná družina českých závodníků, ale také fanoušků. V článku najdete report Petra Záruby, tiskovou zprávu JD191KTM Racing Teamu a samostatnou tiskovku Richarda Šikyni z týmu MX Slovakia.

VÍCE
MXGP 2015 je na spadnutí
motocross

V sobotu 28. 2. 2015 odstartuje nový ročník FIM Motocross World Championship 2015 – MXGP. Přípravy v Losailu jsou v plném proudu. Grand Prix v Kataru bude první z 18 závodů, které se pojedou v 16 zemích na čtyřech kontinentech. Nejlepší jezdci od Ameriky po Austrálii se utkají ve dvou kategoriích, a tak není divu, že už se motokrosoví fandové těší na jeden z nejočekávanějších závodů.

VÍCE
Startovní listiny MXGP Katar 2015
motocross

Agentura Youthstream zveřejnila oficiální startovní listinu pro první závod FIM Mistrovství světa v motokrosu tříd MXGP, MX2 a WMX, který startuje 28. února 2015 v katarském Losailu. A ve třídě MXGP doslova "fosforeskuje" startovní číslo 2, které v nadcházející sezóně poveze Ryan Villopoto.

VÍCE
Kalendáře 2015 - ADAC Masters, italský mistrák a Starcross Mantova
motocross

Motokrosová sezóna 2014 sice skončila teprve nedávno, ale už se pochopitelně objevují kalendáře na rok 2015. Začalo to MXGP a od té se v podstatě odpíchli také další promotéři a pořadatelé jiných šampionátů. Níže si můžete prohlédnout kalendáře ADAC MX Masters, Mezinárodního italského MX šampionátu a datum jednorázového tradičního eventu Starcrossu v Mantově.

VÍCE
Monster Energy Cup 2014 – vítěz Millsaps si odvezl sto tisíc dolarů
motocross

Vítězem letošního Monster Energy Cupu se stal minulou sobotu 18. 10. 2014 Davi Millsaps (3-4-1), který si z Las Vegas odvezl bonus v podobě 100 000 dolarů. Před poslední rozjížďkou to sice ještě vypadalo, že si rovný milion odveze Trey Canard (1-1-8) coby vítěz prvních dvou jízd, avšak v posledním závodě upadl a rázem bylo po tučné odměně a také po lepším než třetím místě. O bod těsně druhý skončil za Millsapsem Eli Tomac (4-3-2). Níže jsou souhrnné výsledky a především VIDEA, která jsou i zpětně tím nejlepším průvodcem touto jedinečnou událostí.

VÍCE
Youthstream vypustila do světa kalendář MXGP 2015
motocross

Na konci letošní motokrosové sezóny vypustila agentura Youthstream ven kalendář FIM MS tříd MXGP, MX2, MS žen, veteránů a Monster Energy Motokrosu národů. Na skladbu míst, tratí a termínů se podívejte níže.

VÍCE
Premiéru Red Bull Straight Rhythm ovládli Stewart a Musquin
motocross

Prvotina v podobě neobvyklého contestu, který nesl název Red Bull Straight Rhythm, se před zraky mnoha očitých svědků nejen na místě, ale také u monitorů či mobilních zařízení zapsala v sobotu 4. října 2014 do historie. Nejrychlejším borcem byl v kategorii Open James Stewart, od něhož se vítězství tak nějak papírově čekalo. Ve slabší třídě 250 nechal všechny za sebou Marvin Musquin. Podívejte se na shrnující highlights videa a také na schémata, která naznačují cestu těch nejlepších za vítězstvím.

VÍCE
Villopotův dopis fanouškům
motocross

Ryan Villopoto v nedávné době podepsal kontrakt na sezónu 2015, ve které pojede seriál MXGP. Nyní se ke své nadcházející sezóně vyjádřil ve veřejném dopise.

VÍCE
MxoN Lotyšsko 2014 – foto, video a výsledky z Kegums
motocross

Osmašedesátý ročník Monster Energy FIM Motokrosu národů se stal po nedělních finálových rozjížďkách dne 28. 9. 2014 v lotyšském Kegums minulostí. Dvacítku národních družstev zkompletoval po nedělním ranním Finále B tým Irska. A poté již dostaly prostor souboje v rámci třech rozjížděk, které se jely shodně na 30 minut + 2 kola. Chamberlainovu trofej si díky nejnižšímu bodovému skóre na stupních vítězů potěžkalo družstvo Francie, které uštědřilo porážku obhájcům titulu Belgii a deklasovalo tak rovněž favorizované Američany. Jen těsně za nimi skončilo s totožným bodovým skóre smutné a bramborové družstvo Velké Británie.

VÍCE