Monster Energy Cup 2014 – vítěz Millsaps si odvezl sto tisíc dolarů
motocross

Vítězem letošního Monster Energy Cupu se stal minulou sobotu 18. 10. 2014 Davi Millsaps (3-4-1), který si z Las Vegas odvezl bonus v podobě 100 000 dolarů. Před poslední rozjížďkou to sice ještě vypadalo, že si rovný milion odveze Trey Canard (1-1-8) coby vítěz prvních dvou jízd, avšak v posledním závodě upadl a rázem bylo po tučné odměně a také po lepším než třetím místě. O bod těsně druhý skončil za Millsapsem Eli Tomac (4-3-2). Níže jsou souhrnné výsledky a především VIDEA, která jsou i zpětně tím nejlepším průvodcem touto jedinečnou událostí.

VÍCE
Youthstream vypustila do světa kalendář MXGP 2015
motocross

Na konci letošní motokrosové sezóny vypustila agentura Youthstream ven kalendář FIM MS tříd MXGP, MX2, MS žen, veteránů a Monster Energy Motokrosu národů. Na skladbu míst, tratí a termínů se podívejte níže.

VÍCE
Premiéru Red Bull Straight Rhythm ovládli Stewart a Musquin
motocross

Prvotina v podobě neobvyklého contestu, který nesl název Red Bull Straight Rhythm, se před zraky mnoha očitých svědků nejen na místě, ale také u monitorů či mobilních zařízení zapsala v sobotu 4. října 2014 do historie. Nejrychlejším borcem byl v kategorii Open James Stewart, od něhož se vítězství tak nějak papírově čekalo. Ve slabší třídě 250 nechal všechny za sebou Marvin Musquin. Podívejte se na shrnující highlights videa a také na schémata, která naznačují cestu těch nejlepších za vítězstvím.

VÍCE
Villopotův dopis fanouškům
motocross

Ryan Villopoto v nedávné době podepsal kontrakt na sezónu 2015, ve které pojede seriál MXGP. Nyní se ke své nadcházející sezóně vyjádřil ve veřejném dopise.

VÍCE
MxoN Lotyšsko 2014 – foto, video a výsledky z Kegums
motocross

Osmašedesátý ročník Monster Energy FIM Motokrosu národů se stal po nedělních finálových rozjížďkách dne 28. 9. 2014 v lotyšském Kegums minulostí. Dvacítku národních družstev zkompletoval po nedělním ranním Finále B tým Irska. A poté již dostaly prostor souboje v rámci třech rozjížděk, které se jely shodně na 30 minut + 2 kola. Chamberlainovu trofej si díky nejnižšímu bodovému skóre na stupních vítězů potěžkalo družstvo Francie, které uštědřilo porážku obhájcům titulu Belgii a deklasovalo tak rovněž favorizované Američany. Jen těsně za nimi skončilo s totožným bodovým skóre smutné a bramborové družstvo Velké Británie.

VÍCE
MXoN 2014 – kvalifikaci ovládli Belgičané, Čechy čeká finále B
motocross

Sobotní část Motokrosu národů (MXoN) se v lotyšském Kegums nesla v duchu napínavých kvalifikačních soubojů. Chyb v podobě špatných startů a pádů se nedokázalo vyvarovat hned několik favorizovaných jezdců. Ostatně výsledková listina napoví, kdo na tom jak dnes byl. Český tým bojoval se lvem na prsou ve stylu krále džungle, avšak nelítostný písečný povrch, který neodpouští – ba naopak trestá i sebemenší zaváhání, byl pro přímý postup spolu s 19 týmy dnes opravdu pouze snovou představou.

VÍCE
Motokros národů 2014 v Lotyšsku odstartovaly přejímky a tiskovky
motocross

Právě tento víkend (27. - 28. 9. 2014) patří v pořadí již 68. ročníku největšího motokrosového svátku na světě, kterým je bezpochyby Motokros národů (dále MXoN). Dějištěm letošního šampionátu je lotyšský areál v Kegums, jenž leží přibližně 60 km od známějšího města Riga. Dnešek odstartovaly tradičně přejímky, ale také páteční úvodní slovo prezidenta Youthstreamu Giuseppe Luonga a dalších zástupců FIM. Po nich přišla na řadu hodinová tiskové konference s devítkou týmů (Belgie, USA, Itálie, Austrálie, Francie, Velká Británie, Německo, Rusko, Švýcarsko), které jsou žhavými adepty na vítězství. Nechyběl samozřejmě ani desátý domácí tým Lotyšska, jemuž byly věnovány závěrečné minuty.

VÍCE
ADAC MX Masters Teutschenthal 2014 - závěrečný díl vyhrál Ullrich
motocross

21. 9. 2014, Teutschenthal - Závěrečný díl a také celý šampionát mezinárodního německého šampionátu ADAC MX Masters vyhrál Dennis Ullrich (2-1). Nechal za sebou celkově druhého Briana Bogerse (4-3) a třetího Jeremyho Seewera (3-5). Kategorii Youngster Cup ovládl v Teutschenthalu i v konečné klasifikaci Thomas Kjer Olsen. Za ním skončil Calvin Vlaanderen a třetí byl Luca Nijenhuis. Juniorské třídě dominoval Gianluca Facchetti. Fotografie vítězů, video highlights a výsledky jsou v článku. A ještě něco! V kategorii Masters obsadil konečnou 7. příčku Čech Martin Michek. Další pořadí pravidelných českých účastníků - viz přílohy.

VÍCE
Přehled startovních čísel seriálů AMA 2015 a MX, SX kalendáře
motocross

Na zahraničních webech již kolují startovní čísla závodníků, kteří se utkají o další tituly v AMA seriálech - Monster Energy AMA Supercross 2015 a Lucas Oil Pro Motocross Championship 2015. A abyste těch čísel neměli málo, přidali jsme také oba kalendáře jmenovaných šampionátů.

VÍCE
ADAC MX Masters Teutschenthal 2014 - nejrychlejší byl Max Nagl
motocross

Nejrychlejším mužem poslední kvalifikace ADAC MX Masters letošního roku byl v Teutschenthalu Němec Max Nagl. Ten sebral pole position jen o něco málo "pomalejšímu" Holanďanovi Brian Bogersovi a Francouzi Sebastienu Pourcelovi. Ve druhé skupině stejné kategorie byl nejrychlejší Jeremy Seewer před Gregem Arandou a Petrem Smítkou. Třídě Youngster kraloval Thomas Kjer Olsen a v juniorech si bude vybírat nejvýhodnější startovní pozici Roan van de Moosdijk.