MXGP Loket 2016 - Jak a kde sledovat?
motocross

Třináctý závod šampionátu Mistrovství světa v motokrosu (MXGP 2016) hostí tento víkend Česká republika, konkrétně trať v Lokti nad Ohří. Tento víkend se do série vrací po zranění Romain Febvre z Monster Energy Yamaha Factory Racing Teamu. Neuvidíme bohužel Jeffreyho Herlingse, kterému lékaři po zlomenině klíční kosti nedoporučili startovat. A stejně tak si zapíše "čárku za absenci" Aleksandr Tonkov po zranění zad, které si přivodil v Lotyšsku a kvůli němuž je ještě pořád mimo. V minulosti si vítězné skalpy odvezli z Lokte například: Clement Desalle, Gautier Paulin, Kevin Strijbos, Jeremy Van Horebeek a Valentin Guillod.

VÍCE
2. Tisková informace k motokrosovému MS v Lokti 2016
motocross

Největší motokrosový svátek v ČR během celé sezóny je už za dveřmi! Známá trať v Lokti (Karlovarský kraj) přivítá tento víkend 23. - 24. července 2016 závod seriálu Mistrovství světa v motokrosu prestižních tříd MXGP a MX2. Příznivci tohoto adrenalinového sportu budou dále moci sledovat zajímavý finálový závod ME tříd EMX65 a EMX85 a také závod seriálu EMX300. Pořadatelem této velké motoristické akce je AMK Loket v AČR.

VÍCE
Vyhlášení soutěže o 2 x 2 vstupenky na MXGP České republiky
motocross

Díky spolupráci s pořadatelem MXGP České republiky na trati v Lokti jsme připravili soutěž o celkem 4 vstupenky. Jste mezi výherci právě vy?

VÍCE
8. Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 Spring Creek
motocross

Čas letí jako splašený a máme za sebou druhou třetinu dvanáctidílného seriálu Lucas Oil Pro Motocross 2016, který se odjel v Millville na trati Spring Creek. Po minulém závodě se očekával velký útok na dosavadní suverenitu Kena Roczena, ale Eli Tomac nebyl tentokrát ve své kůži a musel se pokojit se třetím místem. Pódium ve slabší třídě ovládli jezdci na Yamahách, přičemž nejúspěšnější byl domácí Jeremy Martin.

VÍCE
Video záznamy z 8. Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 Spring Creek
motocross

Podívejte se na kompletní záznamy všech rozjížděk osmého závodu Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 na trati Spring Creek.

VÍCE
 Pozvánka na MS v motokrosu do Lokte (23.-24.07.2016)
motocross

V kalendáři MS dlouhodobě zabydlená česká motokrosová trať v Lokti přivítá o příštím víkendu 23. - 24. července 2016 další podnik závodu Mistrovství světa prestižních tříd MXGP a MX2. Na programu je též prestižní finálový závod ME tříd EMX65 a EMX85 a také závod seriálu EMX300. Pořadatelem této velké motoristické akce je AMK Loket v AČR.

VÍCE
AMA 450MX: JS7, DW15, TC41 IN, BB4 a JB19 OUT
motocross

Další závod Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 se jede už tuto sobotu na trati ve Spring Creek a v nejsledovanější třídě 450MX se odehrávají velké změny ve startovních listinách. O comeback se pokusí jezdci jako James Stewart, Dean Wilson nebo Trey Canard, zatímco mimo hru jsou Blake Baggett a Justin Bogle. Podrobnosti v našem článku.

VÍCE
MXGP České republiky 2016: SOUTĚŽ o 2 x 2 vstupenky do Lokte!
motocross

S ohledem na blížící se nejprestižnější motokrosový závod v ČR – FIM MS v motokrosu (MXGP), které se koná o víkendu 23. - 24. července 2016 opět v areálu Loketské serpentiny nedaleko Karlových Varů, jsme si pro vás připravili díky vstřícnosti pořadatele tradiční soutěž o 2 x 2 vstupenky.

VÍCE
Provizorní kalendář MS v motokrosu - MXGP 2017
motocross

Zajímá vás, jaké tratě budou hostit FIM Mistrovství světa v motokrosu 2017? V článku se na ně můžete podívat, protože agentura YouthStream vyhodila provizorní kalendář. K nějakým změnám došlo, když třeba Indonésie nahradila Thajsko, po dlouhé době se objevuje San Marino a více kategorií znovu zavítá také do švédské Uddevally. Kde se pojede v USA, Německu a Itálii zůstává s otazníkem. Finálová GP s datem 17. září nemá zatím vůbec žádné upřesnění lokace. Německý MSC Teutschenthal ani tolik nepřekvapil informací, že už si nebude moct dovolit GP dotovat další rok.

VÍCE
7. Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 Southwick
motocross

Už sedmý závod má za sebou americká outdoorová série Lucas Oil Pro Motocross 2016 a sedm rozhodně nebude šťastné číslo pro Kena Roczena, protože Eli Tomac ukončil jeho šňůru vítězných závodů. Za to Cooper Webb ve slabší třídě si připsal třetí celkové vítězství a získal slušný bodový náskok v celkovém hodnocení. Více v našem reportu.

VÍCE