Mistři a mistryně motocyklového sportu ČR roku 2015 převzali trofeje
motocross

V pátek 13. listopadu proběhlo Vyhlášení mistrů a mistryň ČR v motocyklovém sportu za rok 2015, které pořádal Autoklub ČR ve spolupráci s ORION Racing Teamem ve Smetanově sále budovy AČR. Večerem provázeli Jiří Zíta a Karel Březina, kterým se na podiu vystřídala plejáda těch nejlepších.

VÍCE
Ohlédnutí za sezonou Buksa Ados Motokros 2015 MMČR
motocross

Letošní rok byl vlastně úspěšný. Úspěšný proto, že jsme za celých celkově sedm závodů neměli žádné vážné zranění. Pokud mluvíme o vážných zraněních, samozřejmě nepočítáme zlomeniny a podobné. Letošní rok byl i výjimečný. Touto výjimkou byl dvoudenní závod v Jiníně. Potkaly se zde dva seriály a to Buksa / Ados motokros MM ČR seniorů a Lorenc Logistic MM ČR juniorů.

VÍCE
Rozhovor s Martinem Michkem o skvělé MX sezóně 2015
motocross

České Budějovice – Parádní sezonu má za sebou jednička českého motokrosu posledních let Martin Michek (27 let). Obhájil titul mezinárodního mistra republiky v nejprestižnější třídě MX1 a k tomu přidal mistra Evropy třídy Open. Doma má také bronz z domácího šampionátu družstev a teď v sobotu ještě přidal v Kaplici obhajobu prvenství v mistrovství republiky v závodě challenge.

VÍCE
MMČR družstev Juniorů v Kaplici
motocross

Pestrý motokrosový víkend 17.-18. října se konal v kaplické Blanské kotlině. V sobotu se nejprve jelo MMČR Challenge „Bomotoroil 2015“a tradiční volný závod SMS Jižní Čechy „Blanka Cup“, v neděli pak juniorské MMČR družstev. Pořadatelem této akce byl AMK Kaplice v AČR.

VÍCE
Na Challenge, Junior družstva a Blanka Cup o víkendu do Kaplice!
motocross

Bohatý motokrosový víkend zažije Blanská kotlina v Kaplici o víkendu 17. - 18. 10. 2015. V sobotu se nejprve pojede MMČR Challenge, což je vyřazovací závod dvojic, jediný závod tohoto druhu v ČR, který se jede vždy na konci sezóny právě v Kaplici. Tentokráte se nebude bojovat o titul pouze ve třídě motokros, ale i ve třídách sidecarcross a čtyřkolek. V každé kategorie je již přihlášený fixní počet šesti jezdců. Tento závod v sobotu doplní volný závod SMS Jižní Čechy Blanka Cup, který bude vypsán nejen pro všechny střediskové třídy, ale navíc i pro třídy 50 ccm, Enduro a ČZ. Jinými slovy si bude moci zazávodit každý, kdo přijede v podstatě s jakoukoli motorkou a přihlásit se bude možné až na místě.

VÍCE
7. TZ - Buksa Ados KTM Team je 3. NEJ motokrosový tým ČR 2015
motocross

4. 10. 2015, Horní Újezd u Litomyšle - Je za námi vrchol domácí motokrosové sezóny, za který je každý rok považovaný mezinárodní závod družstev. Stejně jako v předchozích letech se i letos zúčastnil hojný počet týmů, hnaných dopředu několika stovkami fanoušků. Před zraky všech přítomných se Buksa/Ados KTM Teamu ve složení Čech Martin Michek (MX1) a Francouzi Sulivan Jaulin (MX2) a Florent Richier (MX3) podařilo po značných trápeních ve všech třech rozjížďkách vybojovat pozici druhých vícemistrů.

VÍCE
BAM MMČR 2015: Nezapomenutelný vrchol sezóny - závod družstev
motocross

Závod družstev je vždy speciální tečkou za motokrosovou sezónou. Letos díky souhře okolností padla volba na pořadatele v Horním Újezdě, kteří v neděli 4. října 2015 hostili závod seriálu Buksa/Ados Motokros 2015 MMČR družstev. Závody týmového typu jsou vždy velkým lákadlem pro jezdce i pro diváky, panuje na nich uvolněná atmosféra a nesou se v přátelském duchu.

VÍCE
6. TZ - Buksa Ados KTM Team odvezl z Vranova dva MX tituly 2015
motocross

Českobudějovický Martin Michek obhájil titul MX1 a titul MX2 se vrátil do týmu po několika letech díky Francouzi Sulivanu Jaulinovi. Motokrosoví jezdci Martin Michek a Sulivan Jaulin jsou od předminulé neděle novými mistry domácího šampionátu v motokrosu, který nese právem přízvisko mezinárodní. Mistry určily letošní závěrečné bitvy šestidílné série, odehrávající se ve Vranově u Brna. Michkovi se po triumfu v podobě vítězství seriálu Mistrovství Evropy podařilo obhájit také loňský titul kategorie MX1 a stal se tak novým králem. Ve třídě MX2 si zajistil svými stabilními výsledky na nejvyšších příčkách titul mistra republiky Francouz Sulivan Jaulin, který si tak vynahradil loňskou újmu, kdy mu triumf unikl kvůli technickým potížím.

VÍCE
BAM MMČR 2015 družstev v neděli v Horním Újezdě u Litomyšle
motocross

Poslední záchvěv domácí mistrákové motokrosové sezóny se uskuteční v neděli 4. 10. 2015 v Horním Újezdě u Litomyšle. Motokrosaři se zde naposledy sejdou, aby poměřili síly ve speciálním závodě Buksa/Ados Motokros 2015 MMČR družstev. Při tomto závodě ale nepůjde pouze o individuální výkony, z rivalů se totiž stanou parťáci a společnými silami se budou snažit získat zlatou tabulku mistrů republiky družstev.

VÍCE
První startovka Buksa Ados Motokros družstev 2015
motocross

V neděli 4. října 2015 je na programu vrchol české motokrosové sezóny - Buksa/Ados Motokros MMČR družstev 2015. Promotérovi českého šampionátu se prozatím sešlo ve schránce 18 týmových přihlášek. Doufejme, že další budou přibývat. Dosavadní soupisku najdete níže.

VÍCE