Jaké jsou plány OSIČKA MX TEAMU v sezóně 2016?
motocross

Máte rádi OSIČKA MX TEAM, ve kterém se od doby jeho založení vystřídalo několik zahraničních jezdců a v němž je stálicí naše česká superstar Filip Neugebauer? Pak by vás mohlo zajímat, jaké jsou plány týmu v nadcházející sezóně 2016. Vše se dozvíte z prohlášení samotného šéfa Martina Osičky.

VÍCE
UPDATE kalendáře MM ČR motokrosu seniorů 2016!
motocross

Promotér Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu už dvakrát změnil kalendář. Zůstává platné, že nás na území ČR v rámci mistráku nemine celkem 7 závodů jednotlivců a staronovou zprávou zůstává, že se nepojede závod družstev. Kompletní soupiska termínů a lokací je v článku.

VÍCE
Jihočech Zdeněk Blábolil se připravuje na svoji 24. MX sezónu
motocross

České Budějovice – Dlouhé roky patří k nejvýznamnějším postavám jihočeského motokrosu. A přestože mu brzy bude pětatřicet let, na konec kariéry Zdeněk Blábolil rozhodně nepomýšlí.

VÍCE
Mistři a mistryně motocyklového sportu ČR roku 2015 převzali trofeje
motocross

V pátek 13. listopadu proběhlo Vyhlášení mistrů a mistryň ČR v motocyklovém sportu za rok 2015, které pořádal Autoklub ČR ve spolupráci s ORION Racing Teamem ve Smetanově sále budovy AČR. Večerem provázeli Jiří Zíta a Karel Březina, kterým se na podiu vystřídala plejáda těch nejlepších.

VÍCE
Ohlédnutí za sezonou Buksa Ados Motokros 2015 MMČR
motocross

Letošní rok byl vlastně úspěšný. Úspěšný proto, že jsme za celých celkově sedm závodů neměli žádné vážné zranění. Pokud mluvíme o vážných zraněních, samozřejmě nepočítáme zlomeniny a podobné. Letošní rok byl i výjimečný. Touto výjimkou byl dvoudenní závod v Jiníně. Potkaly se zde dva seriály a to Buksa / Ados motokros MM ČR seniorů a Lorenc Logistic MM ČR juniorů.

VÍCE
Rozhovor s Martinem Michkem o skvělé MX sezóně 2015
motocross

České Budějovice – Parádní sezonu má za sebou jednička českého motokrosu posledních let Martin Michek (27 let). Obhájil titul mezinárodního mistra republiky v nejprestižnější třídě MX1 a k tomu přidal mistra Evropy třídy Open. Doma má také bronz z domácího šampionátu družstev a teď v sobotu ještě přidal v Kaplici obhajobu prvenství v mistrovství republiky v závodě challenge.

VÍCE
MMČR družstev Juniorů v Kaplici
motocross

Pestrý motokrosový víkend 17.-18. října se konal v kaplické Blanské kotlině. V sobotu se nejprve jelo MMČR Challenge „Bomotoroil 2015“a tradiční volný závod SMS Jižní Čechy „Blanka Cup“, v neděli pak juniorské MMČR družstev. Pořadatelem této akce byl AMK Kaplice v AČR.

VÍCE
Na Challenge, Junior družstva a Blanka Cup o víkendu do Kaplice!
motocross

Bohatý motokrosový víkend zažije Blanská kotlina v Kaplici o víkendu 17. - 18. 10. 2015. V sobotu se nejprve pojede MMČR Challenge, což je vyřazovací závod dvojic, jediný závod tohoto druhu v ČR, který se jede vždy na konci sezóny právě v Kaplici. Tentokráte se nebude bojovat o titul pouze ve třídě motokros, ale i ve třídách sidecarcross a čtyřkolek. V každé kategorie je již přihlášený fixní počet šesti jezdců. Tento závod v sobotu doplní volný závod SMS Jižní Čechy Blanka Cup, který bude vypsán nejen pro všechny střediskové třídy, ale navíc i pro třídy 50 ccm, Enduro a ČZ. Jinými slovy si bude moci zazávodit každý, kdo přijede v podstatě s jakoukoli motorkou a přihlásit se bude možné až na místě.

VÍCE
7. TZ - Buksa Ados KTM Team je 3. NEJ motokrosový tým ČR 2015
motocross

4. 10. 2015, Horní Újezd u Litomyšle - Je za námi vrchol domácí motokrosové sezóny, za který je každý rok považovaný mezinárodní závod družstev. Stejně jako v předchozích letech se i letos zúčastnil hojný počet týmů, hnaných dopředu několika stovkami fanoušků. Před zraky všech přítomných se Buksa/Ados KTM Teamu ve složení Čech Martin Michek (MX1) a Francouzi Sulivan Jaulin (MX2) a Florent Richier (MX3) podařilo po značných trápeních ve všech třech rozjížďkách vybojovat pozici druhých vícemistrů.

VÍCE
BAM MMČR 2015: Nezapomenutelný vrchol sezóny - závod družstev
motocross

Závod družstev je vždy speciální tečkou za motokrosovou sezónou. Letos díky souhře okolností padla volba na pořadatele v Horním Újezdě, kteří v neděli 4. října 2015 hostili závod seriálu Buksa/Ados Motokros 2015 MMČR družstev. Závody týmového typu jsou vždy velkým lákadlem pro jezdce i pro diváky, panuje na nich uvolněná atmosféra a nesou se v přátelském duchu.

VÍCE