Pozvánka na poslední dva závody MČR Enduro sprint Šiklův mlýn
motocross

Dovolujeme si Vás pozvat na posledním dva závody letošní sezóny Českomoravské asociace motocyklového sportu - MČR a PČR ENDURO SPRINT OPEN 2016, které se budou konat o víkendu 22.-23. října 2016 a 5.-6. listopadu 2016 v areálu Šiklova mlýna. Slavnostní vyhlášení seriálů Enduro a Cross Country proběhne v sobotu 19. listopadu 2016 taktéž na Šiklově mlýně.

VÍCE
MMČR Junior: Pohledné finále v Pacově převraty nepřineslo
motocross

Finálovým závodem vyvrcholilo letošní „Lorenc – Logistic“ Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu juniorů organizované Autoklubem ČR. Poslední podnik seriálu se odehrál v sobotu 8. října 2016 na trati v Pacově. Jedno z nejkvalitnějších a nejoblíbenějších tuzemských závodišť tak vidělo definitivní rozhodnutí o titulech ve 4 mládežnických kubaturách. Ta pátá – 125 ccm – již svého mistra znala, takže kromě denního úspěchu se v ní bojovalo hlavně o celkovou stříbrnou medaili.

VÍCE
Martin Michek zakončí úspěšnou MX sezónu 2016 zítra svatbou!
motocross

České Budějovice – Potvrdil i letos roli vládce českého motokrosu. Martin Michek (28 let) vybojoval svůj třetí titul mezinárodního mistra republiky v nejprestižnější třídě MX1 za sebou, přidal titul mistra Evropy a navíc vyhrál i závod do strmého vrchu v Chýnově. Povedenou sezonu zakončí svatbou. V sobotu si vezme svou dlouholetou přítelkyni Lucii Pavelkovou.

VÍCE
Pozvánka MMČR Junior, Pacov, 8.10.2016
motocross

Finálový závod juniorského motokrosového MMČR „Lorenc – Logistic 2016“ bude tuto sobotu, 8. října 2016 hostit náhradní pořadatel. Závod se namísto Šiklova Mlýna uskuteční na známé trati v Pacově. Startovat se opět bude ve třídách 50ccm, 65ccm, 85ccm, 125ccm a MX2 Junior. Padesátky budou mít jako jediné trať zkrácenou o zadní pasáž.

VÍCE
BAM MMČR 2016: Michek potvrdil hattrick
motocross

Motokrosová sezóna domácího šampionátu Buksa/Ados motokros MMČR 2016 je u svého konce. V neděli 2. října spadl letos naposledy žebřík na závodišti mistrovství světa v Lokti. I přes občasné přeháňky byla k vidění spousta soubojů a korunovali se mistři ve dvou zbývajících třídách.

VÍCE
BAM MMČR MX 2016: Závěr sezóny v Lokti
motocross

Sedmý a poslední závod seriálu Buksa/Ados motokros MMČR 2016 se pojede tuto neděli 2. října v Lokti nad Ohří. Od roku 1995 se v Lokti téměř nepřetržitě jezdí závody mistrovství světa a i kvůli tomu se tam mnoho jezdců rádo vrací. Ve většině tříd jsou již karty rozdané a bojovat se bude hlavně v MX2!

VÍCE
Juniorským mistrem 125 ccm Petr Polák, zbytek tříd Merklín nerozhodl
motocross

Předposlední podnik Lorenc – Logistic 2016 Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu juniorů organizovaného Autoklubem ČR proběhl v sobotu 24. září 2016 na trati v Merklíně u Přeštic. Místní klub si dal na přípravě záležet a nabídl dráhu i zázemí v nejlepší kondici. Také počasí mělo vyloženě letní podobu. Páteční večer navíc přímo na závodišti zpříjemnila trocha kultury v podobě vystoupení rockové skupiny Vagabund. Bohužel další atributy úspěšné akce chyběly, protože se na startu ukázalo pouhopouhých 80 jezdců a počet platících diváků nebyl o mnoho vyšší.

VÍCE
Pozvánka na MMČR v motokrosu juniorů do Merklína u Přeštic
motocross

Přijměte pozvání na předposlední závod MMČR v motokrosu juniorů 2016, který se pojede tuto sobotu na trati v Merklíně.

VÍCE
BAM MMČR 2016: Opatovské drama je za námi!
motocross

Ještě předtím než se česká motokrosová špička sešla v neděli 18. září 2016 na překrásné trati v Opatově u Svitav, začaly na povrch prosakovat neoficiální informace, že nedorazí několik špičkových jezdců. Tento závod MMČR se termínově kryl s německým šampionátem ADAC a jeden z kandidátů na titul v MX1 – Petr Smítka, v tomto šampionátu startuje. Přesto ještě týden před závodem potvrdil informaci o tom, že bude závodit v Opatově. Své rozhodnutí spolu s týmem však změnil a v Opatově nestartoval. Obdobně tomu bylo v případě několika dalších pravidelných účastníků MMČR.

VÍCE
Report z MMČR MX Junior v Nové Pace 2016
motocross

Na tradiční trati juniorského motokrosového šampionátu v Nové Pace se konal v sobotu 10. září další podnik seriálu „Lorenc – Logistic 2016“. Závod doprovázelo poměrně velké vedro, ale zkušeného pořadatele Auto Klub v AČR Nová Paka to nijak nezaskočilo a kvalitně připravenou trať, typickou svým načervenalým podložím, udržoval po celý den v dobré kondici. Na startu kromě české juniorské špičky opět nechyběli kvalitní zahraniční jezdci z Rakouska, Polska, Slovenska, Maďarska a Rumunska. Jezdců ale bylo ve všech třídách dohromady pouze 86, což je bohužel málo.

VÍCE