Info z marodky českých motokrosařů aneb jak jsou na tom?
motocross

Máme pro vás aktuální zprávy o zdravotním stavu třech českých závodníků, které jsme už delší čas neviděli při závodech BAM MMČR v motokrosu 2015. Jak jsou na tom po zranění David Kosmák, František Smola a Václav Kovář...

VÍCE
5. TZ Buksa Ados KTM Teamu 2015 - Kaplice a 5 pódiových výšlapů
motocross

Dějištěm předposledního motokrosového mistrovství se v neděli stala jihočeská Kaplice, která je jezdci považovaná za jednu z nejtěžších a nejzrádnějších tratí vůbec. Není divu, že se v Blanské kotlině míchalo výrazně kartami a před posledním závodem seriálu je tak jasno, kdo si jde za svým – za titulem mistra republiky. Pojďme se podívat na cestu jedné z nejvýraznějších českých stájí - Buksa/Ados KTM Teamu.

VÍCE
BAM MMČR 2015 - Předposlední závod v Kaplici nikoho nešetřil
motocross

Předposlední závod seriálu Buksa/Ados motokros 2015 MMČR byl na poslední chvíli přeložen do jihočeské Kaplice. Tamní trať v Blanské kotlině patří k nejnáročnějším v šampionátu a právě díky tomu se zde projeví velké rozdíly ve výkonnosti jezdců. To se potvrdilo i letos, když nám Kaplice poodhalila, kdo má nejlépe nakročeno k titulu mistra republiky.

VÍCE
5. díl seriálu Buksa Ados Motokros MMČR 2015 se stěhuje do Kaplice
motocross

Pátým závodem seriálu Buksa/Ados Motokros 2015 měl šampionát pokračovat na přestavěné trati v Horním Újezdě. Díky vysokým teplotám, které panovaly napříč republikou, nebyl pořadatel schopen zajistit dostatečné množství vody pro kropení. Z tohoto důvodu došlo k prohození závodišť a tento víkend bude MMČR motokrosu pokračovat v Kaplici. V Horním Újezdě se 4.10. uskuteční závod družstev.

VÍCE
POZOR! Změna v BAM MMČR 2015 - místo Horního Újezda KAPLICE!
motocross

Jak již titulek napovídá, máme z oficiálních zdrojů potvrzeno, že došlo ke změně místa konání v pořadí 5. dílu seriálu Buksa/Ados Motokros Mezinárodního mistrovství České republiky. Další díl se pojede v neděli 23. 8. 2015 v KAPLICI namísto Horního Újezda!

VÍCE
4. TZ Buksa Ados KTM Teamu - Tři pódia ve třech různých třídách
motocross

První srpnovou neděli se seriál Buksa/Ados Motokros Mezinárodního mistrovství České republiky přehoupl v Petrovicích u Karviné čtvrtým závodem do své druhé poloviny a jak už tomu právě tady bývá zvykem, opět pořádně zamíchal pořadím.

VÍCE
BAM MMČR 2015 - Překvapení v Petrovicích
motocross

O první srpnové neděli se v Petrovicích u Karviné přehoupl seriál Buksa/Ados Motokros 2015 do své druhé poloviny. Petrovický závod pumpoval do diváků adrenalin od startu až do cíle, ve kterém jsme spatřili mnoho nových tváří. To i díky téměř nejvyššímu počtu startujících jezdců, kde jsme dosáhli stejné účasti jako na úvodním podniku v Kramolíně. Bohužel na startu nestál Florent Richier, který dostal od doktora stopku kvůli zranění z Jinína. Má odtržený ramenní kloub od klíční kosti a pár týdnů bude mimo motorku.

VÍCE
BAM MMČR 2015 vstupuje Petrovicemi do druhé poloviny
motocross

Tuto neděli 2. 8. 2015 se motokrosaři sjedou do nejvzdálenějšího místa seriálu Buksa/Ados motokros 2015, na tradiční trať v Petrovicích u Karviné. Petrovice jsou vždy specifickým závodem. Trať se v průběhu dne dost rozbije a díky její náročnosti na výběr stopy již mnohokrát zamotala kartami v bojích o titul mistra republiky. Například minulý rok zde nedojel Florent Richier (MX1) kvůli technické závadě a titul získal Martin Michek. Podobně se tak stalo i v MX2, kde Sulivan Jaulin upadl a nepříjemně si roztrhl ruku. Marek Sukup tenkrát stáhl bodové manko a při ještě divočejším závodě ve Vranově získal titul.

VÍCE
S Vaškem Kovářem o absenci v letošním MX mistráku
motocross

Stále ještě platí za jeden z největších talentů českého motokrosu. Letos ho však na závodních tratích neuvidíte. Devatenáctiletý Jihočech Václav Kovář musí kvůli zdravotním problémům letošní ročník vynechat.

VÍCE
Úspěšný český motokrosař Martin Michek v hledáčku médií
motocross

Před 3. dílem seriálu Buksa/Ados Motokros MMČR, který se jel v Jiníně ve dnech 5. - 6. 7. 2015, vyšlo poměrně dost článků o jednom z našich v současné době nejúspěšnějších závodníků - s Martinem Michkem, jenž obléká dres Buksa/Ados KTM Teamu. Publikovaný byl také jeden obsáhlý rozhovor, v němž se Martin dost odvázal a vyjádřil se zajímavě i k některým nemotokrosovým tématům.

VÍCE