BAM MMČR 2015 vstupuje Petrovicemi do druhé poloviny
motocross

Tuto neděli 2. 8. 2015 se motokrosaři sjedou do nejvzdálenějšího místa seriálu Buksa/Ados motokros 2015, na tradiční trať v Petrovicích u Karviné. Petrovice jsou vždy specifickým závodem. Trať se v průběhu dne dost rozbije a díky její náročnosti na výběr stopy již mnohokrát zamotala kartami v bojích o titul mistra republiky. Například minulý rok zde nedojel Florent Richier (MX1) kvůli technické závadě a titul získal Martin Michek. Podobně se tak stalo i v MX2, kde Sulivan Jaulin upadl a nepříjemně si roztrhl ruku. Marek Sukup tenkrát stáhl bodové manko a při ještě divočejším závodě ve Vranově získal titul.

VÍCE
S Vaškem Kovářem o absenci v letošním MX mistráku
motocross

Stále ještě platí za jeden z největších talentů českého motokrosu. Letos ho však na závodních tratích neuvidíte. Devatenáctiletý Jihočech Václav Kovář musí kvůli zdravotním problémům letošní ročník vynechat.

VÍCE
Úspěšný český motokrosař Martin Michek v hledáčku médií
motocross

Před 3. dílem seriálu Buksa/Ados Motokros MMČR, který se jel v Jiníně ve dnech 5. - 6. 7. 2015, vyšlo poměrně dost článků o jednom z našich v současné době nejúspěšnějších závodníků - s Martinem Michkem, jenž obléká dres Buksa/Ados KTM Teamu. Publikovaný byl také jeden obsáhlý rozhovor, v němž se Martin dost odvázal a vyjádřil se zajímavě i k některým nemotokrosovým tématům.

VÍCE
BAM MMČR MX 2015: Změna termínu vranovského závodu na 20. 9.!
motocross

Na základě žádosti Výkonného výboru Svazu Endura byl nejdříve posunut termín Vranovského závodu na 6. září 2015. Zmíněná žádost má přímou souvislost s konáním ISDE 2015 ve slovenských Košicích a bez tohoto posunu by nebyl Svaz endura schopen postavit Trophy team.

VÍCE
Ohlédnutí za MMČR Juniorů v Jiníně
motocross

První prázdninový víkend se jel v Jiníně premiérově dvoudenní závod MMČR v motokrosu. Mělo to své výhody i nevýhody, ale za zkoušku to, myslím, určitě stálo. O závod do seriálu MMČR Junior „Lorenc – Logistic 2015“ přišli jezdci tříd 125 ccm a MX2 Junior, na druhou stranu tito jezdci měli možnost jet seniorské MMČR třídy MX2. Jezdci třídy 85 ccm se zase měli možnost svézt v pondělí před více diváky a za účasti České televize. Nejmladší třídy 50 ccm a 65c cm měly závod jednodenní.

VÍCE
BAM MMČR MX 2015 - dvoudenní tropický Jinín
motocross

MMČR seniorů a juniorů Jinín - Poprvé v novodobé historii se o prodlouženém víkendu 5. a 6. července 2015 sešla v Jiníně u Strakonic motokrosová špička nejen velkého mistráku Buksa/Ados Motokros, ale také špička juniorského mistrovství Lorenc-Logistic 2015. Právě díky prodlouženému víkendu a díky dobrému zázemí jinínského areálu bylo možné tento ojedinělý podnik uskutečnit. A již pár minut po závodech můžeme konstatovat, že i přes velmi vysoké teploty, které po celý víkend panovaly, se závody jednoznačně vydařily! Trať se s pomocí domácích hasičů poctivě kropila celý den a díky tomu ji bylo možné uchovat v ideální kondici, takřka bez prachu, což ocenili nejen jezdci, ale zejména diváci. Pojďme ale k samotnému závodění.

VÍCE
MMČR motokros Jinín 2015: Netradičně v neděli a pondělí
motocross

První červencový víkend bude k vidění to nejlepší z českého motokrosu. Do Jinína u Strakonic se sjede špička juniorského a seniorského mistrovství ČR při spojeném závodě seriálu Buksa/Ados Motokros a Lorenc-Logistic 2015!

VÍCE
MMČR juniorů Mohelnice 20.6.2015 - report
motocross

Mohelnice hostila třetí podnik juniorského motokrosového šampionátu MMČR „Lorenc – Logistic 2015“. Zkušený a všestranný pořadatel AMK Mohelnice v AČR adekvátně nachystal trať pro mladé motokrosaře a kromě tradiční české špičky přivítal jezdce ze zahraničí, tentokráte přijelo i několik nových a kvalitních zahraničních jezdců.

VÍCE
Pozvánka na MMČR v motokrosu juniorů 2015 do Mohelnice
motocross

Třetí podnik juniorského MMČR v motokrosu „Lorenc – Logistic 2015“ přivítá v sobotu 20. června 2015 severomoravská Mohelnice. Na trati Mohelnické Lomy, která je umístěna poblíž obce Křemačov, západně od města Mohelnice, se tak opět sejde domácí juniorská špička a také kvalitní mladí piloti ze zahraničí. Na pěkné, přehledné trati, dlouhé 1 680 metrů, plné strmých výjezdů i sjezdů a adrenalinových skoků se opět bude závodit ve třídách 50 ccm, 65 ccm, 85 ccm, 125 ccm a MX2 Junior.

VÍCE
BAM MMČR Jinín 2015 - časový harmonogram a ZU
motocross

Třetí závod seriálu BUKSA/ADOS MOTOKROS MMČR 2015 je na programu ve dnech 5. (neděle) a 6. (pondělí) července 2015 v motokrosovém areálu Jinín, kde se k tzv. "velkému mistráku" připojí i juniorští závodníci a představí se také pár freestyle motokrosařů. Pokud jste byli stejně jako my zvědaví, jak bude vypadat časový harmonogram a zvláštní ustanovení pro tuto akci, nebudeme vás již déle napínat.

VÍCE