Inter MČR Motokros 2014 zná své mistry
motocross

Poslední závod Inter MČR v motokrosu proběhl v neděli 19. 10. 2014 za krásného počasí v Ledči nad Sázavou. Závodiště bylo perfektně nachystáno a i když několik dní v týdnu hodně pršelo, sobotní i nedělní počasí pomohlo bláto trochu vysušit, a tak zavládla výborná motokrosová nálada. Protože se bojovalo o konečné pořadí, přijela celá motokrosová špička a účast 85 závodníků byla velmi uspokojivá. Jen ti nejmenší měli větší absenci, což bylo jistě škoda už proto, že je vždy na co se dívat a získávat zkušenosti.

VÍCE
MMČR MX Challenge v Kaplici - Martin Michek bral další titul
motocross

Již druhý ročník MMČR v Challenge motokrosu se jel v sobotu 18. 10. 2014 v Kaplici. V podstatě se už jednalo o třetí ročník, ale ten první v roce 2012 nebyl ještě vypsán jako mistrák. Jedná se o vyřazovací závod dvojic na dvě zkrácená kola na motokrosové trati. Na start se postavili hned čtyři úřadující mistři ČR - Martin Michek (MX1), Marek Sukup (MX2), Václav Kovář (MX2 Junior) a Petr Polák (85 ccm). V exhibičním závodě Challenge čtyřkolek se představil také další úřadující český šampión Zdeněk Poláček, který jako jediný dává na čtyřkolce největší lavici před tribunou.

VÍCE
Inter MČR Motokros 2014 vyvrcholí v Ledči nad Sázavou
motocross

Vážení motorističtí fandové, zveme vás na ledečské závodiště, kde se chystá na neděli 19. října 2014 finálový závod Inter Mistrovství ČR v motokrosu 2014. Na základě dlouholetých zkušeností s organizací závodů i dvou ročníků domácích MX seriálů INTER MISTROVSTVÍ ČR MOTOKROS CAMS připravili organizátoři a pořadatelé letošního národního mistrovského seriálu ve spolupráci s motocyklovou federací Českomoravská asociace motocyklového sportu (CAMS) a její Divizí Motokros (DM) osvědčený model sportovního průběhu seriálu tohoto roku. Letošní rok je pro ledečský motokros obzvlášť důležitý a jubilejní – je to 60 let, co se zde motokros jezdí.

VÍCE
Kdy bude BAM MMČR MX družstev a žen z Lokte na ČT Sport?
motocross

Níže najdete vysílací časy dnešní premiéry motoristického magazínu Svět motorů a také čtvrtečního čtyřicetiminutového speciálu z Buksa/Ados Motokrosu družstev a finále ženského mistráku, které se odjely v neděli 5. října 2014 v Lokti nad Ohří. Nechybí konkrétní program prvních vysílání, repríz a odkazů do virtuálního archivu.

VÍCE
Skvělá tečka za MX sezónou - Buksa Ados KTM Team obhájil titul!
motocross

Loket nad Ohří, 5. 10. 2014, Buksa/Ados MMČR v motokrosu družstev - O prvním říjnovém víkendu závodem o mistra ČR družstev definitivně skončily boje v seriálu Buksa/Ados MMČR v motokrosu. Družstva se letos přemístila do Lokte nad Ohří, kde se každoročně jezdí závody mistrovství světa a nejinak tomu bude i příští rok. Letos se družstva nesešla zrovna v hojném počtu, ale i přesto dokázali jezdci udělat neuvěřitelně dramatické závody. Bohužel jsme na startu neviděli Osička MX team, který bojoval v německém šampionátu DM ÖM o cenné body. Velké problémy se složením měl i Buksa/Ados KTM team, který má zraněnou většinu jezdců – Florent Richier se zotavuje po úraze ledvin, Bence Szvoboda má zlomenou pažní kost a Martin Kohút utrpěl otřes mozku ve Vranově. Proto duo Buksa/Ados KTM teamu Martin Michek a Sulivan Jaulin doplnil dánský pilot Stefan Kjer Olsen, který je pravidelným účastníkem seriálu ADAC.

VÍCE
Závod BAM 2014 družstev a finále ženského mistráku již v neděli!
motocross

Letos naposledy se motokrosaři sejdou v Lokti nad Ohří, kde si to mezi sebou rozdají nejenom jednotlivci, ale hlavně půjde o týmovou spolupráci při závodě družstev Buksa/Ados Motokrosu MMČR. Mezi hlavními závody tříd MX1, MX2 a MX3 se také letos podruhé představí třída žen, ve které se bude korunovat mistryně republiky. Vstupné pro diváky bude 100 Kč a slavnostní zahájení začne ve 13.20 hod.

VÍCE
VIDEO a výsledky z MMČR juniorů družstev v Třebízi 2014...
motocross

... od JD 191 KTM Racing Teamu. Jirka Jankovský v průvodním mailu napsal: "Vážení partneři a sponzoři, zasílám týmové video a fotky z juniorského Mezinárodního Mistrovství ČR družstev, které se odjelo v Třebízi v sobotu 27. 9. 2014.

VÍCE
Sezónu Jirky Čepeláka předčasně ukončilo zraněné koleno
motocross

Motokrosový matador Jirka Čepelák nám poslal report, který jeho fanoušky příliš nepotěší: "V uplynulém týdnu jsem byl na kontrole u lékaře, který mi bohužel nedoporučil startovat v Lokti nad Ohří na závodě družstev. Koleno by nemělo být poškozené natolik, aby byla nutná operace, nicméně klidnější budu po 7. 10., kdy jsem objednaný na magnetickou rezonanci...

VÍCE
Pozvánka na MMČR družstev juniorů v Třebízi (27. 9. 2014)
motocross

Kossta Třebíz klub v AČR zve všechny juniorské závodníky a příznivce motosportu na Mezinárodní mistrovství České republiky Junior – Družstva. Závody se konají v sobotu 27. 9. 2014 v Třebízi u Slaného.

VÍCE
BAM MMČR Vranov 2014 - reporty a záznamy
motocross

Seriál Buksa Ados Motokros MMČR 2014 jednotlivců měl derniéru minulou neděli ve Vranově u Brna. Přinášíme coby shrnutí dva reporty špičkových českých jezdců - legendy Jiřího Čepeláka a Filipa Neugebauera, který se drží na špici nejen v ČR, ale také v prestižním ADAC MX Masters seriálu. A abychom vás tolik nenudili četbou, můžete se podívat také na reportáž a záznam, které jako již tradičně připravila crew České televize.

VÍCE