BAM MMČR MX 2016: Závěr sezóny v Lokti
motocross

Sedmý a poslední závod seriálu Buksa/Ados motokros MMČR 2016 se pojede tuto neděli 2. října v Lokti nad Ohří. Od roku 1995 se v Lokti téměř nepřetržitě jezdí závody mistrovství světa a i kvůli tomu se tam mnoho jezdců rádo vrací. Ve většině tříd jsou již karty rozdané a bojovat se bude hlavně v MX2!

VÍCE
Juniorským mistrem 125 ccm Petr Polák, zbytek tříd Merklín nerozhodl
motocross

Předposlední podnik Lorenc – Logistic 2016 Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu juniorů organizovaného Autoklubem ČR proběhl v sobotu 24. září 2016 na trati v Merklíně u Přeštic. Místní klub si dal na přípravě záležet a nabídl dráhu i zázemí v nejlepší kondici. Také počasí mělo vyloženě letní podobu. Páteční večer navíc přímo na závodišti zpříjemnila trocha kultury v podobě vystoupení rockové skupiny Vagabund. Bohužel další atributy úspěšné akce chyběly, protože se na startu ukázalo pouhopouhých 80 jezdců a počet platících diváků nebyl o mnoho vyšší.

VÍCE
Pozvánka na MMČR v motokrosu juniorů do Merklína u Přeštic
motocross

Přijměte pozvání na předposlední závod MMČR v motokrosu juniorů 2016, který se pojede tuto sobotu na trati v Merklíně.

VÍCE
BAM MMČR 2016: Opatovské drama je za námi!
motocross

Ještě předtím než se česká motokrosová špička sešla v neděli 18. září 2016 na překrásné trati v Opatově u Svitav, začaly na povrch prosakovat neoficiální informace, že nedorazí několik špičkových jezdců. Tento závod MMČR se termínově kryl s německým šampionátem ADAC a jeden z kandidátů na titul v MX1 – Petr Smítka, v tomto šampionátu startuje. Přesto ještě týden před závodem potvrdil informaci o tom, že bude závodit v Opatově. Své rozhodnutí spolu s týmem však změnil a v Opatově nestartoval. Obdobně tomu bylo v případě několika dalších pravidelných účastníků MMČR.

VÍCE
Report z MMČR MX Junior v Nové Pace 2016
motocross

Na tradiční trati juniorského motokrosového šampionátu v Nové Pace se konal v sobotu 10. září další podnik seriálu „Lorenc – Logistic 2016“. Závod doprovázelo poměrně velké vedro, ale zkušeného pořadatele Auto Klub v AČR Nová Paka to nijak nezaskočilo a kvalitně připravenou trať, typickou svým načervenalým podložím, udržoval po celý den v dobré kondici. Na startu kromě české juniorské špičky opět nechyběli kvalitní zahraniční jezdci z Rakouska, Polska, Slovenska, Maďarska a Rumunska. Jezdců ale bylo ve všech třídách dohromady pouze 86, což je bohužel málo.

VÍCE
6. závod BAM MMČR 2016 bude premiérově hostit Opatov!
motocross

Historicky poprvé za 50 let existence trati v Opatově u Svitav se pojede v neděli 18. září 2016 šestý podnik seriálu Buksa/Ados Motokros MMČR 2016. Předposlední závod republikového mistrovství se termínově kryje s německým seriálem ADAC MX Masters, a proto měl na startu chybět jeden z kandidátů na titul MX1 – Petr Smítka. Po velkých diskuzích ho ale na startu uvidíme a bitva s Martinem Michkem pokračuje!

VÍCE
Pozvánka na MMČR Junior v motokrosu do Nové Paky (10. 9.)
motocross

V sobotu 10. září 2016 se stěhuje seriál juniorského MMČR v motokrosu „Lorenc- Logistic 2016“ na známou trať do Nové Paky. Dosavadní závody juniorského šampionátu ukázaly, že je o náš juniorský mistrák stále zájem i mezi zahraničními piloty, a proto se dá i v Nové Pace očekávat kvalitní jezdecká účast. Motokrosová trať v Nové Pace přímo sousedí s ještě známější tratí autokrosovou, společný mají pouze malý kus v dolní části areálu Štikovské rokle.

VÍCE
BAM MMČR 2016: Vranov prověřil i mistry
motocross

V neděli 4. září se v areálu Vranovského žlebu již popáté sešli jezdci i fanoušci seriálu Buksa/Ados Motokros MMČR 2016. Vranov patří k jedné z nejhezčích tratí, a tak se jezdci divákům předvedli v hojném počtu 138 závodníků ve čtyřech třídách.

VÍCE
4. MMČR v motokrosu juniorů 2016: Horká Krásná Lípa
motocross

Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu juniorů pod sportovní autoritou Autoklubu ČR pokračovalo v severních Čechách v Krásné Lípě u Chomutova v sobotu 27. 8. 2016. Na čtvrtý závod sezóny se sjela necelá stovka závodníků, což je letošní nejhorší účast. Potěšila alespoň vzorná docházka favoritů, mezi kterými nechyběli naši reprezentanti ani zahraniční juniorská esa.

VÍCE
BAM MMČR 2016: O víkendu ve Vranově
motocross

Již tuto neděli 4. 9. se pojede další díl seriálu Buksa/Ados motokros MMČR 2016 na velmi oblíbené trati ve Vranově u Brna. Vranovská trať je pro jezdce velkým lákadlem a po nižší účasti na minulém závodě budou opět plné startovní rošty, jak je tomu letos již zvykem. Vstupné bude 150 Kč a v neděli odstartují první závod Ženy v 11:45 hodin. A na co se nejvíc těšit? Jednoznačně na legendární skok u depa, kde jezdci posílají motorky do neuvěřitelných placek.

VÍCE