Dějištěm druhého podniku supermota Vysoké Mýto
motocross

Autodrom Vysoké Mýto bude tento víkend hostovat v pořadí druhý závod domácího mistrovství v supermotu. Zároveň jde o první díl seriálu, ve kterém není otevřena kategorie pro čtyřkolky, ale naopak si zajezdí junioři.

VÍCE
Supermoto Fuglau ve stylu ploché dráhy
motocross

Po podniku v Greinbachu se stal okruh Nordring u Fuglau v pořadí druhým dějištěm rakouského mistrovství v supermotu. Na rozdíl od okruhu PS Center Greinbach se však o uplynulém víkendu závodníci nebrouzdali v kalužích po dešti, ale naplno je zaměstnávaly všechny terénní vložky.

VÍCE
MMČR Supermoto 2015 poprvé v Písku
motocross

Úvodní podnik MMČR supermoto 2015 dnes pokračuje v Písku po pátečních tréninkových jízdách na mokrém asfaltu. V šestidílném seriálu se bude závodit na třech okruzích po dvou závodech v Písku, Vysokém Mýtě a Sosnové.

VÍCE
Supermoto Weekend 2015
motocross

Supermoto Academy se hlásí o slovo s novým projektem pro začínající, ale i pokročilé jezdce. K dosavadním jednodenním kurzům přidává jeden den navíc! V termínech 9. - 10. 5. a 20. - 21. 6. se tak zájemci mohou zúčastnit klasického školení, rozeberou videa z jízd, popovídají si s Pavlem Kejmarem o světovém supermotu a druhý den proběhne sranda závod a bude i spousta času na volné jízdy.

VÍCE
Rozhovor s manažerem 833 racing
motocross

Lukáš Tuma je v jedné osobě jezdec a manažer týmu 833 racing team. Ano, jde právě o tým, v jehož barvách se po okruzích doma i ve světě proháněl Pavel Kejmar - současný mistr České republiky v supermotu a celkově pátý jezdec FIM Mistrovství světa pro rok 2014. Ve stejných barvách ale dojeli Zdeněk Jaroš šestý a právě Lukáš Tuma na třináctém místě v Mistrovství Evropy. Jak bylo a bude jsem se zeptal právě Lukáše.

VÍCE
Povídání s Honzou Zemanem o jediné supermoto škole v republice
motocross

Počátky supermota bychom hledali v osmdesátých letech ve Spojených státech, kde se tratě s kombinovaným povrchem staly nevšedním zážitkem pro diváka a výzvou pro jezdce. V roce 1999 se supermoto dostává na tuzemské tratě a o rok později získává statut MM ČR. Supermoto Academy je jedinou školou, která se dlouhodobě zabývá výukou tohoto jízdního stylu a právě na to jsem se zeptal Honzy Zemana.

VÍCE
Sedmička na víkend... Pavel Kejmi Kejmar
motocross

Kejmi je držitelem titulu vícemistra Evropy v Supermoto 2011 a instruktor Supermoto Academy. Co ho nakopne do pořádného rytmu? Poslechněte si následující Sedmičku na první víkend roku 2015.

VÍCE
BPROM zveřejnil předběžný kalendář MS a ME v supermotu
motocross

Promotér FIM Mistrovství světa v supermotu na svých stránkách zveřejnil předběžný kalendář podniků nadcházející sezóny, uvedl nová loga a spustil nový web šampionátu.

VÍCE
Termíny pro supermoto v sezóně 2015
motocross

Mistrovství České republiky v supermotu má termíny pro sezónu 2015. Oživením seznamu trati by mohla být spolupráce s Rakušany. V případě navázání spolupráce by vznikly dva podniky s česko-rakouskou účastí připadající na trati v Sosnové a Melku.

VÍCE
Do Mistrovství světa 2015 nastoupí poprvé americký jezdec
motocross

Monte Frank oznamuje účast v nadcházejícím Mistrovství světa 2015. Jezdec Ameriky se objevil v týmu na Supermotu národů 2014. Po patnáctiletém působení v motokrosu se Monte rozhodl vyzkoušet supermoto. A ono to šlo!

VÍCE