11. MotoGP 2014 - Brno i s fotogalerií
silnice

O uplynulém víkendu (15. - 17. 8. 2014) se uskutečnil další závod prestižního mistrovství světa MotoGP 2014, proto se prosím společně vraťme zpět o pár dní v čase. Je sobota brzy ráno, probouzím se po několika málo hodinách spánku, ovšem ihned s úsměvem. Důvod byl jediný, a to dlouho očekávaná Velká cena České republiky. Letos již devětačtyřicátý ročník tohoto prestižního závodu u nás, i když tehdy to bylo ještě na starém Masarykově okruhu. A všichni jen doufejme, že brněnská Grand Prix bude pokračovat i v letech následujících. Ale teď už zpět k již jedenáctému podniku MotoGP 2014. My jsme samozřejmě nelenili a z celého závodního víkendu pro vás připravili fotogalerie i nějaké to psaní. :-)

VÍCE
Popov nedokončil GP Brno
silnice

O uplynulém víkendu se na brněnském autodromu konal další díl seriálu MotoGP.

VÍCE
Skandál v Brně: Marquéz dojel čtvrtý!
silnice

Doslova skandálním výsledkem skončila Grand Prix České republiky 2014. Dosud suverénní vítěz všech letošních závodů MotoGP Marc Márquez dojel až čtvrtý, po dvou letech v Brně opět zvítězil Dani Pedrosa před Jorgem Lorenzem. Třetí dojel Valentino Rossi, který se na brněnské podium vrátil po pěti letech. Grand Prix České republiky letos navštívilo celkem 240 695 diváků.

VÍCE
Brno zůstává ve hře o závod MotoGP 2015
silnice

Legendární Masarykův okruh je připraven hostit závod MotoGP i v příštích letech. To je hlavní informace z dnešního jednání představitelů okruhu se společností Dorna Sports, která je držitelem práv na světový šampionát FIM MotoGP. Český závod má v kalendáři místo už od roku 1987, na současné moderní trati se jezdí od roku 1987.

VÍCE
Martin Gbelec: TOP 10 by pro mě bylo úspěchem
silnice

Martin Gbelec - zanedlouho čtrnáctiletý závodník letos poprvé okusil, jaké to je závodit v MS. První mistrovské body sbírá v šampionátu Red Bull Rookies Cup a o následujícím víkendu jej čeká také první domácí závod před stovkami tisíc diváků. Jak se na brněnskou VC těší se dozvíte v následujícím rozhovoru!

VÍCE
Grand Prix ČR - pátek
silnice

Grand Prix České republiky odstartovala pátečními volnými tréninky. Na Masarykově okruhu je sledovalo víc diváků než v loňském roce. Z českých jezdců se páteční tréninky nejlépe vydařily Jakubu Kornfeilovi, spokojení mohou být i Karel Abraham a Karel Hanika. Miroslav Popov má splněný první cíl - drží se v kvalifikačním limitu.

VÍCE
Grand Prix ČR startuje!
silnice

Již tradiční autogramiádou v nákupním centru Vaňkovka odstartoval program VC silničních motocyklů na Masarykově okruhu v Brně. Jako obvykle se při této příležitosti stovkám nadšených fanoušků představilo několik jezdců ze všech kategorií MS.

VÍCE
GP Brno: Fakta a statistiky
silnice

Brněnská Grand Prix startuje již zítra tradiční autogramiádou jezdců v tamějším nákupním centru Vaňkovka. Podívejte se s námi na několik zajímavých statistik a faktů, které se váží ke 49. ročníku tohoto největšího motoristického svátku v zemi.

VÍCE
10. MotoGP 2014 - Indianapolis
silnice

Tak a je to za námi, další závodní víkend (8. - 10. 8. 2014). Desátá Velká cena roku 2014 a zároveň první závodní víkend druhé poloviny letošní sezóny. Po zhruba měsíční pauze se tentokrát závodilo za ,,velkou louží," a to na pověstném okruhu v Indianapolisu, známém jako ,,stará cihelna." Dráha Indianapolis Motor Speedway prošla od minulého roku řadou několika změn, mimo jiné úpravou zatáček a podobně. To znamená, že jezdci poprvé nastavovali rekordy pro tuto zrenovovanou trať. A také mezi další zajímavosti tohoto okruhu patří, že se na něm závodí proti směru hodinových ručiček, což není úplně běžná věc. A jak se jezdci napříč všemi kubaturami poprali s těmito ,,překážkami?" To se dozvíte níže! :-)

VÍCE
GP ČR: Češi ve všech kubaturách!
silnice

Naposledy v roce 1982 stáli českoslovenští jezdci na startu všech kubatur domácí Grand Prix. To samé se podaří zopakovat letos. Poslední „chybějící“ článek v kubatuře Moto2 zaplní Miroslav Popov startující na divokou kartu. Celkem se tak na Grand Prix České republiky 15. – 17. srpna na Masarykově okruhu představí čtyři Češi v hlavních závodech, pátý pak pojede v doplňkovém Red Bull Rookies Cup.

VÍCE