Abaja je v testech o vteřinu rychlejší než na podzim
silnice

V kvalifikaci na podzimní závod MotoGP by maximum Karla Abrahama z testů na sezonu 2015 stačilo na nejlepší desítku. Teď však s časem 2:01,539 stojí český jezdec na konci hranici druhé desítky. Druhé kolo třídenních testů na okruhu v Sepangu ukázalo, že letošní MotoGP bude extrémně vyrovnané a rychlé.

VÍCE
První oficiální testy MotoGP - Sepang
silnice

Jezdci MotoGP se 4. 2. 2015 vydali do Malajsie na okruh v Sepangu, kde proběhly první oficiální testy před novou sezonou. Během tří dnů zde jezdci testovali a získávali nové poznatky o svém vybavení.

VÍCE
Abaja v Sepangu vyzkoušel novou motorku
silnice

Výrazně vyšší výkon, který se hned projevil i na výsledném čase. To je ta nejdůležitější změna, kterou po prvních testech MotoGP v sezoně 2015 zaznamenal Karel Abraham. Český jezdec, který nastupuje do své páté sezony v královské kubatuře, odjezdil v tropickém počasí za tři dny 140 kol a v kombinovaných výsledcích dosáhl na 23. místo.

VÍCE
Předsezónní testy MotoGP klepou na dveře
silnice

Konec zákazu testování, které platilo na konci loňského a na začátku letošního roku, se blíží. Začátkem měsíce února týmy MotoGP poměří poprvé síly dvakrát na trati v Sepangu a pak v Kataru. Třídy Moto2 a Moto3 budou testovat ve Španělsku.

VÍCE
Kuba Kornfeil testoval ve Valencii
silnice

Ihned po skončení poslední Velké ceny roku 2014 na okruhu ve Valencii se náš závodník třídy Moto3 Jakub Kornfeil přesunul k přípravám na rok 2015.

VÍCE
18. MotoGP 2014 - Valencie
silnice

Něco končí, aby mohlo jiné začít. To je potřeba si říct před začátkem této reportáže. Famózní sezona 2014 mistrovství světa prototypových motocyklů oficiálně skončila o uplynulém víkendu (7. - 9. 11. 2014), a to si pište, že to byla vážně jízda. Shrňme si to v rychlosti a rovnou. Tento rok, mimo mnoha napjatých chvil, přinesl třeba tři španělské mistry světa a z toho dva jsou bratři. A o jakých dalších věcech rozhodla Velká cena Valencie 2014? :-)

VÍCE
Podrobnosti ke Grand Prix ČR 2015
silnice

Základní vstupné na závod Grand Prix České republiky zůstane v roce 2015 stejná jako v předešlých dvou sezonách. Prodej třídenní vstupenky SILVER platné na čtyři ze šesti přírodních tribun Masarykova okruhu startuje od 3. listopadu 2014 s cenou 1190 korun.

VÍCE
Jakub Kornfeil - Domů s klidem a smlouvou
silnice

Jakub Kornfeil může být po víkendu v Malajsii opravdu spokojený. Nejenom že o sobě dal pořádně vědět během závodního víkendu. Konečně se ale také rozhodlo o jeho dalším působení v mistrovství světa.

VÍCE
17. MotoGP 2014 - Sepang
silnice

Sepang, Sepang, Sepang. Na tomto malajsijském okruhu před třemi lety tragicky zesnul famózní závodník, ale také miláček fanoušků a hlavně ikona motocyklového světa, jedinečný Marco Simoncelli. Čest jeho památce! Vím, že je smutné začínat reportáž ze sedmnáctého závodního víkendu MotoGP letošní sezóny zrovna takto, avšak i tohle patří k závodění. Také bych mohl jako první zmínit, jak neuvěřitelně otravné a náročné vstávání je před šestou hodinou ranní, navíc o víkendu. Ovšem věřte mi, že přivstat si kvůli nejlepším pilotům jednostopých strojů, se sakra vyplatí. Předposlední letošní velká cena (24. - 26. 10. 2014) je za námi a opět stála za to. A proto vám tradičně přinášíme textový report i s výsledky.

VÍCE
16. MotoGP 2014 - Austrálie
silnice

Ve dnech 17. - 19. 10. 2014 se u protinožců - tedy v Austrálii uskutečnil již šestnáctý závodní víkend letošního MotoGP. Je hrozné, jak to letí. Jako by to bylo včera, kdy se jela famózní Velká cena za umělého osvětlení v Kataru. Ale teď zpět od nostalgického vzpomínání k současnosti. Závodilo se již tradičně na okruhu Phillip Island a posledním Australanem, který zde v královské kubatuře vyhrál, je pan jezdec Casey Stoner (2012), jenž jak všichni víme, se již druhou sezonu nevěnuje profesionálnímu závodění v mistrovství světa prototypů. Ach jo, je to veliká škoda... Ale nyní zpět k šestnácté Grand Prix roku 2014.

VÍCE