Brands Hatch Indy - 1. závod BSB
silnice

Na velikonoční pondělí (21. 4. 2014) se na anglickém okruhu Brands Hatch Indy uskutečnil první závod sezóny velmi prestižního šampionátu BSB (British Superbike). A i Česká republika se může pyšnit zástupcem, kterého v tomto mistrovství má a není jim nikdo jiný než známý závodník Jakub Smrž, který tento šampionát absolvuje již druhým rokem. Kompletní výsledky z pondělního závodu jsou níže.

VÍCE
Pre-Moto3 - Nové zkušenosti ze Španělska
silnice

Dalším závodním víkendem juniorské části našeho týmu Montáže Brož Racing byl první závod španělského mistrovství Pre-Moto3, který se jel 18. - 20. 4. 2014 ve španělském Alcarrásu. Hned po příjezdu do paddocku jsme zjistili, že motocykly třídy Pre-Moto3 mají povolené úpravy, které z řádů nebyly zřejmé (řády jsou k dispozici pouze ve španělštině). Ve třídě Pre-moto3 měl Filip 31 soupeřů.

VÍCE
Jarní cena Brna - report & fotogalerie
silnice

Ve dnech 19. a 20. dubna 2014 se sešli na Masarykově okruhu v Brně převážně jezdci Road Racingu, aby si mohli poprvé rozdělit body do poháru přírodních okruhů. Závod byl pořádán pod záštitou Českomoravské asociace motocyklového sportu (CAMS) a ujal se ho pan Petr Civín, který má již zkušenosti s pořádáním podobných podniků ze Dvora Králové nebo z Dymokur.

VÍCE
První závod nezávod týmu Moto FGR v této sezoně
silnice

Po testu v minulém týdnu na maďarském Pannoniaringu se tým Moto FGR přesunul na blízký Slovakiaring. Na slovenském okruhu se jel závod nového seriálu IMRC. Do sedla ústeckoorlické stáje opět usedl Martin Gbelec, který na tomto okruhu zvítězil již v minulém roce a stal se nejmladším vítězem v historii Alpe Adria Cupu.

VÍCE
Moto FGR v Maďarsku - první testy sezóny 2014
silnice

Tým Moto FGR se o uplynulém víkendu zúčastnil prvního testu. Vydal se na maďarský Pannoniaring, který byl jediným možným řešením v těchto dnech. Po podepsání smlouvy na letošní rok usedl na motocykl ústeckoorlického týmu teprve 13letý český talent a jezdec Red Bull Rookies Cupu Martin Gbelec.

VÍCE
Popov vynechá závod v Jerezu
silnice

První závod španělského mistrovství CEV Repsol musí Montáže Brož Racing Team spolu s jezdcem Mírou Popovem vynechat ze zdravotních důvodů.

VÍCE
Úspěch Filipa Salače ve Španělsku

Juniorská část týmu Montáže Brož Racing, tým Salačracing se vypravil na týdenní testování do Španělska, které ve dnech 14.- 16. 3. bylo zakončeno prvními závody na španělském okruhu Navarra při Moriwaki 250 junior cup.

VÍCE
Miroslav Popov po operaci lokte
silnice

Ve čtvrtek 13. března dopoledne absolvoval Miroslav Popov ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové operaci přetržených vazů v levém lokti.

VÍCE
Motorky nejsou milionářský sport, dokáže minibiková škola
silnice

Drahý sport, u nějž šplhají náklady do milionů. Takovou pověst má silniční motocyklové závodění v České republice. Projekt Malminibike akademie Masarykova okruhu dokáže rodičům opak. Děti si mohou sport vyzkoušet na začátku jen s minimálními náklady a i v dalších letech je finanční náročnost odstupňovaná. Takový systém práce s mládeží je v České republice ojedinělý.

VÍCE
Austrálie nevyšla naprázdno
silnice

Výborný start do sezony předvedl český tým Com Plus SMS Racing, který z daleké Austrálie veze světový bod.

VÍCE