Obhájce prvenství Václav Pech vyhrál diváckou Super RZ
auta

Zdařilý vstup do 45. ročníku Barum Czech Rally Zlín předvedli obhájci prvenství Václav Pech, Petr Uhel na voze Mini John Cooper Works S2000. Plzeňská posádka překonala na okruhové městské rychlostní zkoušce v ulicích Zlína loňský traťový rekord Nizozemce Kevin Abbringa a nechala za svými zády s odstupem 3,7 vteřiny i tovární posádku Škoda Motorsport ve složení Jan Kopecký, Pavel Dresler na voze Škoda Fabia R5.

VÍCE
BCRZ: Základní informace
auta

Barum Czech Rally Zlín je dlouhodobě jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice, v roce 2015 se pojede už popětačtyřicáté. Tradice zlínské soutěže úzce souvisí s popularitou rallysportu v této zemi, kvůli barumce se rok co rok na Zlínsko vydává několik desítek tisíc nadšených motoristických příznivců.

VÍCE
Sepp Wiegand se vrací na Barum Czech Rally Zlín
auta

Loňská sezóna byla pro německého pilota Seppa Wieganda doslova snová. V barvách Škody Deutschland bojoval až do závěrečné soutěže o titul mistra Evropy, nakonec se musel sklonit před svým stájovým kolegou Esapekkou Lappim.

VÍCE
Autogramiády a party při Barum Czech Rally Zlín
auta

Součástí Barum Czech Rally Zlín je každoročně i bohatý kulturní program, při kterém mají diváci možnost potkat se s posádkami i mimo závodní vozy. Krajské město žije populární Barumkou celý týden, po který jsou posádky v regionu. A právě při těchto akcích je jedinečná možnost nejen získat od soutěžících podpis či společné foto, ale také neformálně podebatovat.

VÍCE
BCRZ: Statistika podle seznamu přihlášených posádek
auta

Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín zveřejnili v minulých dnech oficiální seznam přihlášených posádek na letošní pětačtyřicátý ročník. Letos je startovní listina velmi početná, neboť se přihlásilo celkem 143 posádek! Jedná se o jednu z nejkvalitněji obsazených soutěží seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) i seriálu Mistrovství České republiky v rally (MČR).

VÍCE
KM Racing v Maďarsku bodoval
auta

KM Racing na maďarské HunGarian Baja bodoval. Posádka kamionu Liaz ve složení Martin Macík, František Tomášek, Michal Mrkva vybojovala stříbro. Motocyklista Lukáš Kvapil přivezl domů zlato.

VÍCE
PAMK Klatovy přijal nabídku k pořádání říjnové rally
auta

ak již informoval Autoklub ČR, náhradní soutěž za odřeknutou příbramskou soutěž se uskuteční v původním termínu (tedy 2.-3.10.2015) v okolí Klatov. Bude se jednat o jednoetapový podnik, o kterém budou bližší informace postupně přibývat na stránkách www.pamk.cz.

VÍCE
Ohlasy jezdců z cíle hustopečské rally
auta

Před cílovou rampou XI. Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče jsme ještě naposledy vyzpovídali nejlepší posádky letošního ročníku jihomoravské rally mezi vinicemi. O jejich hodnocení a pocitech z letošních Hustopečí si můžete přečíst na následujících řádcích.

VÍCE
Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem vítězi letošních Hustopečí
auta

Posádka továrního týmu Škoda Motorsport, Jan Kopecký - Pavel Dresler, se stala absolutním vítězem letošní XI. Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče. Druhou příčku si tentokrát z Hustopečí odváží Václav Pech s Petrem Uhlem, třetí místo pak putuje do rukou dvojice Roman Odložilík - Martin Tureček.

VÍCE
První etapa pro Pecha s Uhlem
auta

Václav Pech na Mini John Cooper Works S2000 přidal ke dvěma nejrychlejším časům z úvodní sekce ve druhé polovině první etapy další nejrychlejší čas na RZ 3 a páteční den završil druhým časem na čtvrté rychlostní zkoušce, čímž jasně opanoval první etapu letošní Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče.

VÍCE