VIDEO MOHELNICE: Představení hobby posádek z přeboru
motocross

Na druhém mistráku sajdkár v Mohelnici se premiérově objevila nová třída – Přebor sajdkár ČR, určený především tzv. hobíkům nebo začínajícím jezdcům. Celkem se jich po boku veteránů seřadilo 9. Nemohli uniknout naší pozornosti, a proto náš redaktor Zdeněk Růžička zavítal také mezi ně, aby vám představil nové tváře této kategorie. Vybral si pouze ty úplné zelenáče a sajdkárkrosem nepolíbené dvojice.

VÍCE
1. TZ k MS sajdkár v Kramolíně 7. - 8. 5. 2016
motocross

V Kramolíně u Nepomuka se o víkendu, 7. - 8. května 2016, opět sejde světová sidecarcrossová elita, aby se utkala ve druhém závodě jedenáctidílného seriálu Mistrovství světa. Pořadatelem je velice zkušený a mezinárodně výborně hodnocený AMK Nepomuk v AČR, klub s úctyhodnou sedmdesátiletou tradicí.

VÍCE
VIDEO MOHELNICE: Do srdce sajdkárkrosových týmů
motocross

Ani po Mohelnici nebudete ochuzeni o další videa. Tentokráte náš redaktor Zdeněk Růžička nepřipravil žádné rozhovory, ale prostřednictvím své kamery udělal špionáž v táborech českých sajdkárkrosařů. Podívejte se, v čem sajdkárkrosaři jezdí na závody, kde spí, stravují se a opravují svoji motorku...

VÍCE
VIDEO z MMČR sajdkár Mohelnice 2016 – Luc van der Aa
motocross

Podívejte se na velmi pěkný video záznam z druhého závodu MMČR sajdkár, který se jel v Mohelnici v sobotu 23. 4. 2016. Autorem je ze „světa“ známý belgický nadšenec Luc van der Aa, který využil možnosti navštívit Českou republiku s mitfárou Timem Smeuninxem. Jeho práci ostatně pravidelně publikujeme u nás na webu.

VÍCE
V Mohelnických lomech se odehrával závod jako břitva!
motocross

Úchvatnou podívanou zhlédli všichni návštěvníci na 2. podniku MMČR sajdkár a čtyřkolek v Mohelnických lomech v sobotu 23. 4. 2016. Černý-Musil i Čermák s novým spolujezdcem Smeuninxem si připsali po jednom vítězství. Na stupně vítězů je pak doprovodili třetí Vejchodové, kteří se na domácí půdě představili ve velkém stylu. Neskutečně se pak vytáhli čtvrtí Pudlo-Hotový...

VÍCE
Pozvánka na 2. závod MMČR sajdkár a čtyřkolek do Mohelnice!
motocross

A znovu je tady další závod republiky sajdkár a čtyřkolek! Druhé dějství se bude odehrávat v Mohelnických lomech tuto sobotu 23. 4. 2016, takže si určitě vyčleňte čas a přijeďte se podívat do Mohelnice na vlastní oči! Kaplice ukazála, že se to vyplatí. Není tedy co řešit...

VÍCE
Fotogalerie z 1. závodu MMČR side v Kaplici
motocross

Ještě před druhým závodem MMČR sajdkár v Mohelnici přidáváme odkazy na některé fotogalerie ze zahajovacího podniku v Kaplici, který se uskutečnil 2. 4. 2016. Podívejte se na kompletní výběry nej snímků od Zdeňka Růžičky, Josef Hejnala a Adama Koňárka.

VÍCE
Video souhrn z 1. GP sajdkár v holandském Oss – Luc van der Aa
motocross

Přinášíme ještě takové větší ohlédnutí za první letošní GP v sajdkárkrosu, která se jela v holandském Oss o víkendu 9. - 10. 4. 2016. Kompletní záznam z nejdůležitějších momentů ze závodů v kvalifikaci a GP, ale i ze zákulisí s rušným paddockem a rozhovory s jezdci pro vás udělal belgický nadšenech do multimédií Luc van der Aa. Vychutnejte si ještě jednou písečné peklo!

VÍCE
Kalendář německého šampionátu - Seitenwagen Veteranen cup 2016
motocross

V Německu jsou čím dál více populární závody sajdkár veterán, kde se sejde vždy požehnaně posádek a ani divácká účast na těchto podnicích není malá. Dokonce zde pořádají závody i za umělého osvětlení v noci! Pro zájemce, kteří vlastní sajdkárkrosového veterána, přikládáme kalendář německého šampionátu - Seitenwagen Veteranen cup 2016. Neváhejte a určitě se na něj podívejte!

VÍCE
Letos nikomu nic nedarujeme, říkají sajdkárkrosaři Černý-Musil
motocross

Sajdkárkrosová dvojice Černý-Musil z Příbramska načne letos již pátou společnou sezonu, ve které vzhledem ke svému místu v absolutní české špičce nemůže mít nízké cíle a bude chtít výrazně promluvit do boje o domácí mistrovský titul. Jako čeští reprezentanti se také zaměří na prosazení v mistrovství světa. Do závodního víru vlétnou na osvědčené a kvalitní značce holandského rámu WSP a ryze českého motoru Jawa.

VÍCE