Mistři světa v sajdkárkrosu na FIM Gala Ceremony!
motocross

V neděli 22. 11. 2015 se ve španělském Jerez de la Frontera konal šestý ročník galavečeru Mezinárodní motocyklové federace FIM, na kterém byli slavnostně dekorováni mistři světa ze všech odvětví motocyklového sportu.

VÍCE
Sajdkárkrosový mechanik, holka pro všechno!
motocross

Přiblížím vám práci mechanika, kterou jsem si na vlastní kůži vyzkoušel. Podělím se s vámi o své zkušenosti a upozorním na nástrahy, jež tato profese přináší. Jsou týmy profesionální, kde placený mechanik je samozřejmostí, např. MotoGP, F1, WRC rallye apod. Mezi takové jsem se bohužel nedostal…

VÍCE
VIDEO: 17 let s STR teamem Rozehnal!
motocross

Jen výjimeční lidé dělají výjimečné věci. Klišé, která ovšem bezpochyby platí o našich nejúspěšnějších sajdkárkrosařích všech dob – Václav a Marek Rozehnalovi. Jejich 17 let na sajdkárkrosovém speciálu bylo podepřených ohromnou pílí, odříkáním, talentem, neochvějnou vůlí a nesmírnými úspěchy... Z jejich 17 let přinášíme dvě videa, která mapují celou jejich kariéru. Podívejte se na ně přímo u nás na webu!

VÍCE
I sajdkárkrosaři IMBA mají nový kalendář pro sezonu 2016!
motocross

Aktuálně vyšel nový kalendář mistrovství Evropy amatérů IMBA pro sezonu 2016. Sajdkárkrosaři v něm naleznou celkem 6 závodů, které se uskuteční především v západní Evropě. Dříve tento šampionat vždy poctily i české posádky, ale v posledních letech do něj bohužel nezasáhly. Svojí specifickou atmosférou je přitom u jezdců nejen západní Evropy velice oblíbený.

VÍCE
Rozhovor s bratry Rozehnalovými o konci a budoucnosti...
motocross

Okolo sajdkárkrosových bratrů Rozehnalových každý asi nyní krouží a ptá se na jejich budoucnost, když už příští sezonu nevyjedou... Ani našemu redaktorovi Zdeňkovi Růžičkovi to nedalo a při příležitosti účasti na jejich večírku v Troubelicích dne 6. 11. 2015 tam s nimi udělal krátký rozhovor, v němž mu alespoň obrysově naznačili, kam asi jejich kroky dále povedou...

VÍCE
OBRAZEM: Afterparty u týmu Pudlo!
motocross

Ještě jednou se zpětně vracíme k jedné z posezonních rozluček sajdkárkrosařů, a to týmu Pudla. Již jsme uvedli, jak své příznivce povozil na kramolínské trati a dále s nimi slavil v milínském motorestu v sobotu 31. 10. 2015. Nyní s mírným zpožděním přidáváme pár fotografií právě z této afterparty, které se zúčastnil náš fotograf Zdeněk Růžička.

VÍCE
OBRAZEM: Večírek STR teamu Rozehnal na ukončení závodní kariéry...
motocross

Jako již tradičně bratři Rozehnalové sezvali všechny své příznivce, sponzory a přátele na svůj posezonní večírek do restaurace Hanačka v Troubelicích, na kterém se letos zapíjelo hlavně ukončení jejich bohaté závodní kariéry. Párty připadla na páteční večer 6. 11. 2015 a udělala nadobro tečku za slavnou epochou nejúspěšnější české posádky v sajdkárkrosu!

VÍCE
Aktualizovaná podoba kalendáře MS sajdkár 2016!
motocross

Mezinárodní motocyklová federace FIM právě zveřejnila aktualizovanou podobu kalendáře Mistrovství světa sajdkár pro ročník 2016. Oproti předešlé verzi z kraje letošního roku doznala výrazných změn. Zejména se zúžil počet Velkých cen na konečných jedenáct v devíti evropských státech. Dvakrát visí v kalendáři pořadatelé z Nizozemska (Oss a Valkenswaard) a z Německa (Strassbessenbach a Rudersberg). Naopak místo tří Velkých cen v Lotyšsku se pojede pouze jedna, a to k překvapení ve Stelpe. Potěšující pro český sajdkárkros je zařazení také Kramolína u Nepomuku, kam celá světová karavana zavítá 8. 5. 2016.

VÍCE
Akční víkend na sajdkáře...
motocross

I další sajdkárkrosové týmy pokračovaly v rozlučce se sezonou se svými fanoušky a sponzory na motokrosové trati, kde je všechny povozily na svém sajdkárkrosovém speciálu. Zájemci tak na vlastní kůži poznali, jak je tento sport nesmírně náročný. O uplynulém víkendu se jich ujali Černý-Musil, Králíček-Vybíral, Vrátný-Vitoň, Rejholec-Fiala nebo Janouškové...

VÍCE
TV záznam z posledního závodu MMČR side a quad!
motocross

Jestliže jste nebyli na posledním podniku MMČR sajdkár a čtyřkolek v Horním Újezdě a také jste prošvihli televizní záznam z něj a chtěli byste ho zpětně vidět, tak právě pro vás přikládáme v článku níže odkaz na něj. Reportáž byla vysílána v úterý 3.11.2015 v pořadu Svět motorů na ČT SPORT...

VÍCE