Pozvánka na sajdkárkrosovou tour do Pobaltí!
motocross

Přelom července a srpna bude patřit asi nejhezčím Velkým cenám v sajdkárkrosu, které se budou konat v lotyšském Stelpe (30.-31.7.2016) a vyhlášeném estonském Kivioli (6.-7.8.2016). Doporučujeme navštívit všem nadšeným fanouškům do sajdkárkrosu a quadcrossu! Čas, který si vynahradíte na cestování do Pobaltí se vám určitě vyplatí. Navíc poblíž motokrosových areálů si můžete udělat i výlety za mořem, krajinou i historickými centry měst. Tyto GP jsou věhlasné zejména svou přídavnou show pro každého! Zažijete opravdu jedinečné zážitky a vzpomínat budete ještě hodně dlouho!

VÍCE
GP Německa: Adriaenssen-Daiders zvyšují náskok!
motocross

Adriaenssen-Daiders potvrdili roli lídrů v seriálu MS na 7. GP sidecarcross v německém Strassbessenbachu v neděli 17. 7. 2016, kdy po druhém a suverénním prvním vystoupali na nejvyšší stupínek! Skvělou fazonu v letošní sezoně mají nadále i naši Čermákové, o čemž přesvědčili 6. a 5. místem! Růžky vystrčili Černý-Musil, když se v první jízdě blýskli 9. pozicí. Ve velmi dobrém světle se předvedli i Janouškové.

VÍCE
Osm českých posádek v kvalifikaci na GP Německa!
motocross

STRASSBESSENBACH (Německo), 16. 7. 2016 – Velké ceny v sajdkárkrosu nyní jedou v rychlém sledu. Z Genku se během týdne celá světová karavana přesunula do středu Německa do Strassbessenbachu, kde se o tomto víkendu odehraje již 7. podnik světového seriálu. Nabitá sobotní kvalifikace s osmi českými posádkami velice nadchla. Dokonce Janouškové slaví svůj historický postup mezi světovou elitu! S nimi je po suverénních výkonech a dle očekávání doprovodí také Čermákové a Černý-Musil.

VÍCE
GP Belgie: Čermákové v úzké světové elitě TOP5!
motocross

Na 6. GP sidecarcross v belgickém Genku v neděli 10. 7. 2016 se psaly dojemné příběhy. Začalo to finským zázrakem, pokračovalo Baxovým zadostiučiněním, kdy se konečně po letošních peripetií s technikou dočkal vítězství, Willemsen se zase po zranění čelisti vrátil jako Pán, ale co je nejdůležitější, Čermákové se po dalším skvělém výkonu vtěsnali do úzké světové elity! Skončili pátí! Vejchodové vzbudili zájem hlavně v první jízdě svou bojovností, v druhé si na ně zase sedla smůla.

VÍCE
Již kvalifikace na GP Belgie přinesla napínavé závody!
motocross

GENK (Belgie), 9.7.2016 – Šestou GP sidecarcross přivítal motoareál v belgickém Genku, kde o sobotě 9.7. se rozhořela kvalifikační bitva o 30 míst do hlavního závodu. Čermákové a Vejchodové bezproblémů postoupili a ukázali, že český sajdkárkros je i bez bratrů Rozehnalových stále na špici! Do finále GP je bohužel nedoprovodila třetí naše posádka Vrátný-Vitoň, která ovšem podala velmi sympatické výkony!

VÍCE
Průběžné pořadí seriálu MMČR sajdkár a čtyřkolek 2016!
motocross

Český šampionát v sajdkárkrosu a quadcrossu se překlenul do své druhé poloviny, pojďme se podívat, jak si jednotlivé týmy a jezdci vedou v průběžném pořadí. V některých kategoriích se již vyprofilovali jasní lídři, někde je ale partie stále vyrovnaná. Pravděpodobně ve zbývajících třech závodech nás určitě čekají úporné bitvy!

VÍCE
Zakázané látky, aneb co nebrat před závodem!
motocross

Dopingové kontroly se samozřejmě nevyhýbají ani motosportu, ač nejsou takovým ožehavým tématem jako v cyklistice či atletice. Přesto by každý jezdec měl vědět, jaké látky jsou na seznamu zakázaných. Proto níže zveřejňujeme odkaz na jejich seznam od antidopingového výboru.

VÍCE
Co řekla zahraniční špička sajdkárkrosu po GP Nizozemska – 2. díl
motocross

V posledním díle jsme naše otázky zamířili na aktuálně třetího pilota v MS Valentina Girauda z Francie a dále na supertalentovaného řidiče Marvina Vanluchena z Belgie, který k úžasu celé odborné veřejnosti drží druhou příčku ve světovém šampionátu. Jak se jim vedlo na 5. podniku MS sajdkár ve Valkenswaard, nám vylíčili ve svých obsáhlých odpovědích.

VÍCE
Co řekla zahraniční špička sajdkárkrosu po GP Nizozemska - 1.díl
motocross

Po pátém podniku seriálu Mistrovství světa sajdkár v holandském Valkenswaard (19. 6. ) jsme kontaktovali špičkové zahraniční jezdce, aby nám pověděli jejich pocity z jízd, hodnocení podniku či míru spokojenosti se svým výkonem a výsledkem. Připomeňme, že v Nizozemsku zářili hlavně sousedé z Belgie. Vyhráli Adriaenssen-Daiders, druzí skončili Hendrickx-van den Bogaart a třetí Vanluchene-Kurpnieks. Blýskli se i Santermans-Mucenieks. Rudí ďáblové prostě na písku umí!

VÍCE
Infarktový 5. MMČR sajdkár ve Stříbře a úspěch Pudla s Hotovým!
motocross

STŘÍBRO, 26. 6. 2016 – Dechberoucí podívanou připravily závody sajdkár na 5. podniku MMČR ve Stříbře, kde zejména druhá rozjížďka velmi nadchla a měla ten správný říz! Postarali se o to zejména Čermákové s Černým-Musilem. Přímo pohádkový příběh píší ale u týmu Pudlo-Hotový, jelikož dosáhli na historické umístění! Poprvé v kariéře vystoupali na stříbrné místo na stupních vítězů!

VÍCE