VIDEA a FOTO z MMČR sajdkár 2014 – 3. díl
motocross

Naposledy se obrazem a videem vrátíme k loňské sezoně MMČR sajdkár. Tentokráte zabrousíme na poslední dva podniky, které se jely v Kaplici (27. 9. 2014) a v Horním Újezdě (4. 10. 2014). Divákům zde lehtal nervy především boj o první místo mezi páry Rozehnal-Rozehnal a Černý-Musil. Zpestřením byla pak účast australské posádky Robinson-Anthony v Kaplici a Ředhošti.

VÍCE
Velká cena v sajdkárkrosu v ukrajinském Chernivtsi zrušena!
motocross

Aktuálně byl organizací FIM upraven kalendář MS sajdkár pro sezonu 2015. Z důvodu válečného konfliktu na Ukrajině byla zrušena její GP v ukrajinském Chernivtsi, která se měla jet ve dnech 2. - 3. 5. 2015!

VÍCE
VIDEA a FOTO z MMČR sajdkár 2014 – 2. díl
motocross

V druhém díle si připomeneme další tři republikové závody, a to v Krásné Lípě, v Dlouhé Loučce a v Kramolíně. Rozehnal i na nich prodlužoval vítěznou šňůru, ač v Krásné Lípě mu ji přetrhl Černý s Musilem. Pojďme si znovu prolistovat reportáže, prohlédnout fotografie od Zdeňka Růžičky či zhlédnout videa od Františka Stýbla.

VÍCE
VIDEA a FOTO z MMČR sajdkár 2014 – 1. díl
motocross

Aby ani republikové mistrovství sajdkár nebylo ochuzeno o video a foto ohlédnutí za minulou sezonou, připravil jsem seriál, v němž si zrekapitulujeme vše podstatné, co se událo. Úzasné záběry našeho redakčního fotografa Zdeňka Růžičky doprovodí i videozáznamy ze závodů, které běžely na televizi Sport5. Je to vůbec poprvé, kdy byl celý seriál vysílán televizí. Nyní si tak můžete znovu vše prohlédnout u nás na webu.

VÍCE
VIDEA a FOTO z MS sajdkár 2014 – 3. díl
motocross

Poslední díl našeho videoseriálu se věnuje závěrečné fázi světového šampionátu sajdkár 2014, kdy se tehdy druhá posádka Bax-Stupelis snažila vykřesat jiskřičku naděje na titul v závodech ve Francii a v Německu. Ani výhry jí ho ale nakonec nepřisoudily a mistry světa se stali Adriaenssen-van den Bogaart. Z českých týmů si z těchto podniků připsali nejvíce bodů Rozehnalové.

VÍCE
Okénko do historie SIDE: Slavná bikrosová stopa Tomáše Vejchody...
motocross

Asi každému, kdo sleduje dění v sajdkárkrosu, neunikl strmý vzestupu Tomáše Vejchody, který minulou sezonu MMČR side dotáhl se svým bratrem Jakubem k titulu vícemistra republiky a ve světovém šampionátu posbíral mnoho bodů. Málokdo ovšem ví o jeho veleúspěšné dráze v junior bmx, kde se stal dokonce mistrem Evropy! Následující příspěvek se bude věnovat právě jeho raným létům...

VÍCE
VIDEA a FOTO z MS sajdkár 2014 – 2. díl
motocross

Ve druhém díle se podíváme na videa ze druhé třetiny světového šampionátu sajdkár 2014, a tak zavítáme na fanoušky oblíbená místa do Strassbessenbachu, Kivioli, Kegumsu a Roggenburgu. Právě tam v boji o titul přituhlo a začal se lámat chleba celé sezony.

VÍCE
INZERÁT: Francouzský mitfára Diot hledá řidiče na MMČR sajdkár!
motocross

Jestliže jsi řidič sajdkárkrosového speciálu a hledáš momentálně spolujezdce, tak nyní zbystři! Ozval se nám totiž francouzský mitfára, Benjamin Diot, který aktuálně žije v Čechách a rád by zde i závodil v sajdkárkrosu. Níže na něj najdeš telefonní kontakt i jeho profil na Facebooku.

VÍCE
VIDEA a FOTO z MS sajdkár 2014 – 1. díl
motocross

Kdy jindy, než právě o zimním období je nejlepší čas na ohlédnutí, bilancování či vzpomínání na uplynulou moto sezónu. Pojďme se nyní ještě jednou v rychlosti projet ročníkem MS sajdkár 2014 na vlně úžasných videí od belgického nadšence Luca van der Aa, fotogaleriích od Zdeňka Růžičky a Josefa Hejnala či reportáží ze sledovaných závodů. V prvním díle si zrekapitulujeme první čtyři Velké ceny, které se jely v Nizozemsku, Francii a Česku.

VÍCE
Čmeláci vyletí z úlu a budou zase kousat!
motocross

Podivujete se nad tím, co jsme to dali zase za titulek? Mohu vás ubezpečit, že následující řádky se nebudou věnovat biologii, ale příbramským sajdkárkrosařům - Tomášovi a Ondřeji Čermákovým, přezdívaným Čmeláci. Nejen jejich fanoušek zajisté uvítal, když ohlásili společný comeback, a to po dlouhých dvou a půl letech! Nová sezona sajdkár dostane jejich účastí pořádný říz a nový rozměr! Můžeme se tak těšit na souboj titánů o mistrovský titul!

VÍCE