GP Švýcarska: Bax-Stupelis vládnou světovému sajdkárkrosu
motocross

Ani na fyzicky náročné 13. GP sidecarcross nenašel přemožitele holandsko-lotyšský pár Bax-Stupelis. V neděli 30. 8. 2015 si v Roggenburgu připsal další dvě vítězství do průběžné tabulky MS. Z českých posádek se nejlépe vedlo bratrům Rozehnalovým, kteří obsadili v součtu obou jízd 9. místo. Čermákům patřila 14. příčka. Naopak u týmu Černý-Musil zavládl smutek po neskutečné smůle, kdy ani jednu jízdu nedokončili. Přitom výkonem nadchli, když se pohybovali na rozhraní top 10! Vejchodové po zdravotních komplikacích mitfáry do druhého dějství ani nepromluvili.

VÍCE
Kvalifikace GP Švýcarska: Česká špička postoupila
motocross

Ve švýcarském Roggenburgu pokračoval v sobotu 29. 8. 2015 světový šampionát sajdkár svou 13. zastávkou, kterou otevřely kvalifikační boje o místa v hlavním závodě. Do nich úspěšně zasáhly také české posádky. Rozehnalové si vyjeli páté místo, Černý-Musil skončili na šestém, Čermákové po problémech se spojkou na devátém a Vejchodové na dvanáctém. Jen dvojici Vrátný-Vitoň pohltilo kvalifikační síto.

VÍCE
Je to ještě sidecarcross nebo freestyle?
motocross

Přesně tato otázka mě napadla, když jsem sledoval jízdy dvojice Černý-Musil na dvou jejich srpnových trénincích v Třebízi a Jiníně. Jejich odvážné freestyle kousky v oblacích tajily dech, že mi to hlava nebrala. Rozhodně oběma patří veliký obdiv, do čeho se v letu pouští. Nezůstalo jen u mého hodnocení, jejich frajeřinky se velice líbili správcům areálu v Třebízi, že si od nich vysloužili pozvání na večeři. Abych se podělil i s vámi, vybral jsem ty nej snímky, které sice již visí na webu Sidecarcerny.cz, ale na našich stránkách ještě ne.

VÍCE
Australští sajdkárkrosaři znovu v Evropě!
motocross

Jako vlaštovky se po roce vrátili australští sajdkárkrosaři do Evropy, do bašty motokrosové disciplíny sajdkárkros. Tentokráte v početnějším složení! Jen vzpomeňme na jejich loňský debut v podání dvojice Robinson-Anthony na mistrovství světa, mezinárodních a národních závodech, ale také na českém mistráku. Všude zanechali jen samé kladné ohlasy, proto je jejich účast již netrpělivě vyhlížena diváky, fanoušky, týmy i organizátory.

VÍCE
Závod MMČR sajdkár a čtyřkolek dne 22. 8. v Jiníně zrušen!!!
motocross

Chceme upozornit všechny jezdce sajdkárkrosu a quadcrossu i jejich fanoušky, že pátý závod MMČR sajdkár a čtyřkolek v Jiníně se v sobotu 22. 8. 2015 pro panující extrémní teploty a sucho nepojede! Nyní se hledá náhradní termín, který připadne nejspíše na říjen. O jeho přesném datu vás budeme dále informovat.

VÍCE
Sajdkárkrosová svatba u „Čmeláků“!
motocross

S radostí oznamujeme novinku ze „Čmelího úlu“, která se týká našeho špičkového sajdkárkrosového týmu Čermák. Talentovaný a uspěšný spolujezdec na sajdkáře Ondřej Čermák si za svou nastávající bere dlouholetou přítelkyni Adélu Krůtovou! Kde, kdy, čti dále...

VÍCE
Nenadálá změna u aktuálně druhého týmu MS sajdkár! Musset out, Mucenieks in!
motocross

Do závěrečného finiše šampionátu MS sajdkár 2015 půjde průběžně druhý tým, Giraud-Musset z Francie, v jiném složení! Mitfára Nicolas Musset si totiž na 12. GP sidecarcross v lotyšském Kegums zlomil nohu v nártu. Jeho místo tak po zbytek sezony zaujme lotyšský spolujezdec Elvijs Mucenieks, který začátek sezony jel s Janem Hendrickxem a posléze s Christophem Santermansem. Finálové velké ceny tak dostanou zajímavý náboj a peprnou příchuť!

VÍCE
GP Lotyšska: Bax-Stupelis blíže k vytouženému titulu!
motocross

Bax- Stupelis ovládli lotyšskou půdu, když soupeři měli problémy. Tak by se dalo úvodem stručně popsat dění na závodech v pořadí 12. Grand Prix v lotyšském Kegumsu o neděli 9. 8. 2015, ale o tom podrobněji v rozsáhlém článku...

VÍCE
Kvalifikace GP Lotyšska byla plodná na karamboly!
motocross

Modrá obloha, krásně připravená trať, plus cílová lavice na víc, tak nás přivítalo sobotní ráno v lotyšském Kegumsu. Jen 35 přihlášených posádek, včetně několika domácích, jen potvrzovalo letošní malou účast v šampionátu MS side. Všechny naše posádky se vešly do kvalifikační skupiny A, proto to pro ně vypadalo jednodušeji, neboť časy, které dosahovaly, stačily i na poslední šanci. To jsme ještě netušili, že dvojici Diblík-Gábor postihne pád v trénincích. V jedné ze zatáček udělali karambol a Michal Gábor putoval s poraněnou lopatkou do nemocnice.

VÍCE
Quadcrossař Zdeněk Poláček veze stříbro z ME Kivioli!
motocross

Obdivuhodného výsledku dosáhl český quadcrossař Zdeněk Poláček na pátém podniku ME quad v estonském Kivioli v neděli 2. 8. 2015, když obsadil po kvalitních jízdách stříbrnou pozici a se lvíčkem na prsou si užil ovace na stupních vítězů! Evropu přesvědčil, že i v Čechách se rodí kvalitní jezdci.

VÍCE