Předběžná soupiska týmů na ME družstev side Markelo 2014!
motocross

Aktuálně byla zveřejněna na webových stránkách nizozemské motocyklové federace předběžná startovní listina na Mistrovství Evropy v družstvech sajdkár a čtyřkolek, které se pojedou 11. - 12. 10. 2014 v holandském Markelo. Podívejte se, jaké je složení týmů a kdo nás bude reprezentovat.

VÍCE
GP Francie ovládli Bax Stupelis!
motocross

Za teplého počasí zavítalo v neděli 14. 9. 2014 do francouzského Vesoul velké množství příznivců sidecarcrossu, protože právě tam se odehrávala další GP. V ní kralovala holandsko-lotyšská dvojice Bax-Stupelis a o něco tak stáhla bodovou ztrátu na vedoucího Adriaenssena s van den Bogaartem.

VÍCE
Kvalifikace na GP: Odvážný Hermans a neuvěřitelná van Calster!
motocross

Tak na mě zapůsobila sobotní kvalifikace 13. 9. 2014 ve francouzském Vesoul, kde se koná předposlední závod MS side. Do zdejšího letoviska dorazilo 43 posádek s největšími esy, kromě několikanásobného mistra světa Willemsena, který se lečí po operaci nohy.

VÍCE
Drtivá převaha Rozehnalů v Kramolíně!
motocross

Ani na dalším podniku MMČR side v Kramolíně nenašli Rozehnalové přemožitele. V neděli 7. 9. 2014 předvedli divákům hotovou smršť start-cíl. Smůla si znovu sedla na jejich letošní rivaly Černý-Musil, že na stupních se objevili Diblík-Gábor a Vejchodové.

VÍCE
STR team Rozehnal obhájil titul v MMČR družstev side!
motocross

Poslední srpnový víkend se konal další podnik MMČR side v Ředhošti v sobotu 30. 8. 2014. Tentokráte se jel závod družstev, který se nezapočítává do celkového pořadí mistrovství, ale rovnou se zde vyhlásí mistři za tento závod. Vítězství po roce znovu slavilo družstvo ve složení Rozehnalové, Vejchodové a Diblík-Gábor.

VÍCE
Pozvánka na MMČR družstev side a quad do Ředhoště!
motocross

Po roce je tu znovu ojedinělý závod družstev ČR! V jeden den bude znám mistr za celý rok! Přijďte se podívat na atraktivní zápolení družstev v sajdkárkrosu a quadcrossu do Ředhoště v sobotu 30. 8. 2014! Nenechte si ujít tyto nevyzpytatelné závody, při nichž dopředu nikdo nemá nic jistého!

VÍCE
GP Švýcarsko: Černý-Musil nejlepší z Čechů!
motocross

V Roggenburgu se v neděli 24. 8. 2014 rozdávaly světové body do seriálu MS sajdkár. Po dominantních vystoupeních si jich nejvíce odvezli Bax-Stupelis, jež se konečně dočkali celkového prvenství, a to na GP Švýcarska. I česká trojice si jich dost vybojovala. Černý-Musil se v součtu obou jízd dokonce ocitli na desátém místě.

VÍCE
Australané debutovali v kvalifikaci na GP Švýcarska!
motocross

V sobotu 23. 8. 2014 začala kvalifikace na další Velkou cenu v sajdkárkrosu, která probíhala ve švýcarských Alpách u Roggenburgu. Papírové předpoklady v ní jasně potvrdili favorité, svou sílu ukázali také jezdci na levostranné sajdkáře a z českých posádek si postup zajistili Rozehnal-Kälin, Černý-Musil a Vejchodové.

VÍCE
MMČR side: Rozehnalové v plné síle nedávají nikomu šanci!
motocross

Rozehnalové na dalším podniku MMČR side v Dlouhé Loučce v sobotu 16. 8. 2014 předvedli, že jestliže jedou spolu, nemá nikdo šanci se s nimi rovnat. Obě jízdy totiž vyhráli stylem start-cíl. Souboje se tak sváděly spíše o další pódiová umístění mezi Diblíkem, Vejchodou a Pudlem…

VÍCE
VIDEO: Rozhovory s jezdci po Dlouhé Loučce, část 2.
motocross

Na první díl video-rozhovorů ze světa sajdkárkrosu navazujeme dalším, který pochází opět z dílny našeho redakčního fotografa Zdeňka Růžičky. Interviews pořídil v depu na MMČR sajdkár v Dlouhé Loučce v sobotu 16. 8. 2014. Ve druhém sledu uvidíte a uslyšíte bratry Boukalovy, Tomáše Čermáka a absentující bratry Hrochovy.

VÍCE