MXGP Bulharsko 2014 - exkluzivní foto, video a výsledky
motocross

Pátý závod MXGP – Mistrovství světa v motokrosu provázely v bulharském Sevlievu (19. - 20. 4. 2014) proudy vody a nánosy bahna. Třídu MX2 vyhrál Jeffrey Herlings, v MXGP se radoval z nejvyššího pódiového stupně Antonio Cairoli. V EMX125 se blýskl Davy Pootjes, EMX250 se stala kořistí Jorge Zaragozy a EMX300 opanoval Samuele Bernardini. Český "mlaďoch" Jan Vondrášek dokončil závod EMX250 na 25. pozici (25 - 22).

VÍCE
Výsledky 4. MXGP z italského Trentina
motocross

Minulý víkend se stal motokrosovou minulostí čtvrtý závod Mistrovství světa v motokrosu. MXGP šapitó se tentokrát přesunulo na trať Arco di Trento v Itálii. Ve třídě MX2 dominoval Jeffrey Herlings, kategorii MXGP ovládl Clement Desalle, v EMX125 skončil na nejvyšším stupni Davy Pootjes a ženám kralovala Chiara Fontanesi. Celkové dvanácté místo a vydatnou porci bodů přivezla do ČR Lucie Simonová.

VÍCE
Dubnové číslo MXGP magazínu
motocross

Duben je tu a s ním i nové číslo oficiálního magazínu závodů FIM Mistrovství světa v motokrosu - MXGP Mag.

VÍCE
3. MXGP Brazílie – Potlesk vestoje pro Cairoliho a Tonuse
motocross

Beto Carrero (29. - 30. 3. 2014) - Minulý víkend odjeli jezdci třetí závod seriálu FIM Mistrovství světa v motokrosu na brazilské trati ve vyhlášeném zábavním parku Beto Carrero. Královskou třídu MXGP suverénně ovládl Antonio Cairoli, který za sebou nechal Clementa Desalla a Jeremy van Horebeeka. Kategorie MX2 přinesla vítězství Arnaudu Tonusovi, kterého na podium doprovodili Glenn Coldenhoff a Max Anstie. Přehled výsledků a VIDEO shrnutí najdete v článku.

VÍCE
2. MXGP 2014 - Dvakrát dvě vítězství pro Herlingse a Cairoliho
motocross

Druhý závod Mistrovství světa v motokrosu (MXGP) se stal na trati v Si Racha v Thajsku minulostí 9. 3. 2014. Ve třídě MX2 zvítězil v obou rozjížďkách Jeffrey Herlings, za kterým na bednu vylezl druhý Glenn Coldenhoff a třetí Max Anstie. V kategorii MXGP jednoznačně dominoval Antonio Cairoli, jehož na podium doprovodil stříbrný Clement Desalle a bronzový Jeremy van Horebeek.

VÍCE
1. MXGP 2014 – Paulin, Herlings a Rutledge si odvezli z Kataru zlato!
motocross

Losail (Katar), 1. 3. 2014 – První závod FIM Mistrovství světa v motokrosu odjeli závodníci a závodnice na trati Losail v Kataru. Třídu MX2 ovládl nizozemský střelec Jeffrey herlings. Ve třídě MXGP dominoval Francouz Gautier Paulin, který za svými zády nechal druhého Maxe Nagla a třetího Antonia Cairoliho. Úvodní podnik MS žen (WMX) mají za sebou také ženy, z nichž byla nejlepší Australanka Rutledge. Mezi dvaadvaceti závodnicemi byly na startu také dvě Češky – Lucie Simonová a Tereza Hromková, které bodovaly!

VÍCE
UPDATE kalendáře MS v motokrosu - MXGP 2014
motocross

Funchal (Portugalsko) - Youthstream na svých oficiálních stránkách oznámil, že 5. závod světového seriálu MXGP 2014 se pojede v bulharském Sevlievu ve dnech 19. - 20. 4. 2014. Aktualizovanou podobu kalendáře si můžete prohlédnout níže.

VÍCE
Vyšlo únorové číslo MXGP magazínu
motocross

Jak jste si již určitě všimli, MXGP.com vydává každý měsíc oficiální magazín závodů mistrovství světa. I když nám nový měsíc sotva začal, únorové číslo magazínu už spatřilo světlo světa. Pojďme si ho proto stručně prolistovat.

VÍCE
MX GP 2014 - oficiální týmové soupisky
motocross

Funchal (Portugalsko), 21. 1. 2014 - Pořadatelská organizace YouthStream na svých stránkách Motocrossmx1.com publikovala oficiální podobu týmových startovních listin. Podívejte se, kdo za koho pojede ve třídách MXGP (ex MX1) a MX2 v nadcházející sezóně.

VÍCE
Dont You Worry - Rasmus Jorgensen VIDEO story s českými titulky!
motocross

Rasmus Jørgensen byl jen krůček od zlomového okamžiku vlastní MX kariéry... V roce 2009 se mu na obtížné trati s hlubokým pískem podařilo při GP debutu v Lommelu vybojovat 6. pozici a vypadalo to, že se mu splní životní sen. Nebýt vážné nehody, která jeho sny roztříštila na tisíce kousků... Že vám tento úvod něco připomíná? Ano, opakujeme se a dáváme vám šanci seznámit se s Rasmusovým příběhem díky českým titulkům!

VÍCE