MXoN 2016: Zuřivé francouzské vítězství
motocross

MAGGIORA (Itálie), 25. září 2016 – S třiceti lety zkušeností na našem kontě byl úspěch 2016 Monster Energy FIM Motocross of Nations presented by Fiat Professional na nostalgických kopcích Maggiora Parku fascinující podívanou, které bylo dosaženo v našem milovaném sportu. (Oficiální report MXGP.com)

VÍCE
MXoN 2016: Francouzi vítězi, Češi se kvalifikovali jako 19.!
motocross

Všichni předpovídali, že italský Motokros národů (MXoN) bude kvůli místě konání pořádně crazy, ale vážení a milí, je to naprostá šílenost. Fanoušci jsou neuvěřitelní a ženou kupředu všechny své vlastní národní nebo i obdivované mezinárodní hvězdy. Kvalifikace byla plná spousty překvapení, ne všechna z nich však byla pozitivní. Checkujte souhrnný report se zaměřením v první řadě na Čechy, kterým se podařilo postoupit jako 19., tedy z posledního postupového místa. A projděte si i výsledky dalších jezdců s komentářem k některým z nich.

VÍCE
MXoN Maggiora 2016: Krátké pokecy o pátku s českým týmem
motocross

Přináším krátký souhrn pátku, kteří Češi věnovali přípravám, prohlídce trati, formálním a technickým přejímkám a v závěru dne také prezentaci všech národních týmů před zraky již včera několikatisícového davu fanoušků z různých koutů světa. Přečtěte si, jak jsou naši celkově naladěni, co si myslí o trati a rovněž o celkové připravenosti pořadatelů na největší událost sezóny na evropském kontinentu. A kdo ještě neví, kolikátí dnes půjdeme během kvalifikačních rozjížděk na start, taky se dozví... Stejně jako výsledky volných tréninků.

VÍCE
Jak sledovat MXoN 2016 - TV přenosy a live timing
motocross

Pokud jste se nevydali přímo do centra dění od italské Maggiory a chcete naše jezdce podpořit alespoň z domova na dálku přes monitor či TV obrazovku, máme pro vás několik tipů, kdy a kde sledovat veškeré dění.

VÍCE
MXoN 2016: Rychlý Monster Energy pokec s Romainem Febvre
motocross

Monster Energy Crew dala jedinečnou příležitost médiím pohovořit si tváří v tvář hned s několika jezdci z rozličných národních týmů. Rozhovoru s Timem Gajserem jsme se museli kvůli jeho zranění, o kterém informujeme v jiném článku, sice vzdát, ale přece jen jsem se dočkala... Přestože jsem ani nedoufala, že se mi podaří vystát dlouhou frontu na loňského francouzského mistra světa a člena loni vítězného týmu MXoN - Romain Febvre, nakonec se povedlo a pár minut mi velmi ochotně tento právem populární sympaťák věnoval.

VÍCE
Tim Gajser OUT pro MXoN!
motocross

Slovinská hvězda současného motokrosu a letošní mistr světa třídy MXGP Tim Gajser se nakonec v italské Maggioře ve slovinském dresu neukáže. Důvodem je středeční pád při tréninku.

VÍCE
Motokros národů 2016: Preview rozhovory s Járou a Smiťourem
motocross

Víkendový Motokros národů (MXoN) 2016 v italské Maggioře je skutečně za dveřmi, což dokazují přípravy české národní karavany, která se vydá na cestu již ve středu 21. 9. 2016. Po rozhovorech s manažerem Jirkou Čepelákem a reprezentantem Filipem Neugebauerem (MX2) jsem si pro vás připravila další dvě interview se zbývajícími základními pilíři českého družstva - s Petrem Smítkou (MXGP) a Járou Romančíkem (OPEN).

VÍCE
Motokros národů (MXoN) 2016: Preview rozhovory s Čépou a Neugecem
motocross

Vzhledem k tomu, že se víkendový Motokros národů (MXoN) v italské Maggioře nezadržitelně blíží, bylo nevyhnutelné položit pár otázek manažerovi české reprezentace Jirkovi Čépovi Čepelákovi a rovněž všem jezdcům z našeho národního družstva. Dnes si můžete přečíst rozhovor s Filipem Neugecem Neugebauerem, který si to rozdá se světovou špičkou ve třídě MX2.

VÍCE
Tim Gajser zůstane v seriálu MXGP i v roce 2017
motocross

Po oznámení účasti Tima Gajsera na letošním Monster Energy Cupu se vyrojily spekulace o jeho možném angažmá v zámoří pro sezónu 2017. Na tiskové konferenci v jeho domovském Slovinsku však Tim tyto spekulace vyvrátil a zároveň sdělil, že v USA ho můžeme čekat v roce 2018. Příští rok se tak ponese v duchu souboje Herlings vs. Gajser!

VÍCE
Herlingse na MXoN přece jen uvidíme
motocross

Jeffrey Herlings po posledním závodu MXGP lehce vyděsil motokrosovou veřejnost svým prohlášením, že si zatím není jistý, zda ho na Motokrosu národů uvidíme startovat po boku svých krajanů na KTM 450. Obavy zažehnány – Herlings pojede! A co víc, závodit ho na silné motorce jeho fanoušci uvidí už tento víkend na posledním závodu belgického mistráku.

VÍCE