FIM Mistrovství světa v Lokti 2016 – ohlédnutí českých jezdců
motocross

Během motokrosové velké ceny České republiky v Lokti nad Ohří jsme o víkendu 23. - 24. 7. 2016 měli možnost fandit hned jedenácti českým jezdcům rozděleným do čtyř kategorií – EMX65 (Máj, Mikula, Pikart), EMX300 (Bartoš, Kovář, Procházka), MX2 (Krč, Polák, Šikyňa, Vondrášek) a MXGP (Romančík, Smítka). Dvanáctým do party je pak slovenský závodník, kterého trénuje česká legenda Mirek Kučírek. Všichni výše vyjmenovaní jezdci se s námi podělili o své postřehy z Loketských serpentin.

VÍCE
9. Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 Washougal
motocross

Trošku si odpočineme od nášupu informací z MXGP v Lokti nad Ohří a podíváme se, co se dělo za velkou louží při deváté zastávce amerického motokrosového šampionátu. Washougal přinesl spoustu zajímavých momentů, zvlášť kluci ve třídě 250MX se činili a nebyla s nimi nuda! Ve 450MX nestál na nejvyšším stupínku Ken Roczen, nýbrž Eli Tomac se svou Kawasaki.

VÍCE
Video záznamy z 9. Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 Washougal
motocross

Podívejte se na kompletní záznamy všech rozjížděk devátého závodu Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 na trati Washougal.

VÍCE
13. MXGP České republiky 2016
motocross

Z Lokte nad Ohří, kde se odjel v pořadí již třináctý podnik MS v motokrosu 2016 pod taktovkou agentury Youthstream, jsme vám po celý závodní víkend přinášeli nejaktuálnější informace přímo z centra dění. Připomeňte si skvělou atmosféru, jezdecké souboje a mnoho dalšího v našem souhrnném článku.

VÍCE
České trio zařídilo fantastický úspěch v závodě EMX300 v Lokti nad Ohří!
motocross

Fantastický úspěch českých reprezentantů ve třídě EMX300! Petr Bartoš po vynikajícím startu dlouho vedl druhou rozjížďku a spolu s Vaškem Kovářem, který byl pátý, připravili krásné probuzení pro všechny české fanoušky motokrosu. Dominik Procházka jel 17. Druhý Mike Kras se ale neustále držel v těsném závěsu a ke konci rozjížďky Petra udolal. Infarktový závěr předvedli také Kovář s Procházkou! Vašek se dostal na čtvrté místo a cílem proskočil jen asi jednu desetinu za třetím Martensem! Dominik na stroji ČZ tahal jako blázen a dokázal se dostat na vynikající desáté místo! Celkově to Petrovi vyšlo na druhé místo a při rozhovoru na pódiu si moc pochvaloval atmosféru, jakou fanoušci vytvořili a doufá, že se za ním všichni staví do depa na panáka! Vašek Kovář je celkově čtvrtý a Dominik Procházka dvanáctý.

VÍCE
Loketský rozhovor s Monster Energy jezdcem – Valentin Guillod
motocross

Díky dlouhodobé spolupráci s českým zastoupením značky Monster Energy jsme dostali příležitost realizovat rozhovor s některým z jejich bandy jezdců. Vybrali jsme si čtyřiadvacetiletého MXGP ridera ze Švýcarska, kterým je Valentin Guillod, závodící na motocyklu Yamaha za Kemea Yamaha Yamalube team. Jirka Kružík položil Valentinovi i nějakou tu jezdecky nepříjemnou otázku a dozvěděli jsme se také s předstihem, jaké bude složení švýcarského družstva pro zářijový Motokros národů v italské Maggioře.

VÍCE
MXGP ČR v Lokti 2016 - sobotní výsledky a ohlédnutí českých jezdců
motocross

Máme za sebou kvalifikační (MXGP a MX2) a závodní (EMX65/85/300) sobotu během FIM Mistrovství světa (MXGP) v Lokti nad Ohří, a tak je na místě prozradit vám nejen nejdůležitější výsledky, ale nechat vás také nahlédnout do hlav české výpravy. A samozřejmě se už můžete mrknout i na video highlights z kvalifikačních závodů MX2, MXGP a 1. jízd EMX65, EMX86 a EMX300.

VÍCE
MXGP Loket 2016 - Jak a kde sledovat?
motocross

Třináctý závod šampionátu Mistrovství světa v motokrosu (MXGP 2016) hostí tento víkend Česká republika, konkrétně trať v Lokti nad Ohří. Tento víkend se do série vrací po zranění Romain Febvre z Monster Energy Yamaha Factory Racing Teamu. Neuvidíme bohužel Jeffreyho Herlingse, kterému lékaři po zlomenině klíční kosti nedoporučili startovat. A stejně tak si zapíše "čárku za absenci" Aleksandr Tonkov po zranění zad, které si přivodil v Lotyšsku a kvůli němuž je ještě pořád mimo. V minulosti si vítězné skalpy odvezli z Lokte například: Clement Desalle, Gautier Paulin, Kevin Strijbos, Jeremy Van Horebeek a Valentin Guillod.

VÍCE
2. Tisková informace k motokrosovému MS v Lokti 2016
motocross

Největší motokrosový svátek v ČR během celé sezóny je už za dveřmi! Známá trať v Lokti (Karlovarský kraj) přivítá tento víkend 23. - 24. července 2016 závod seriálu Mistrovství světa v motokrosu prestižních tříd MXGP a MX2. Příznivci tohoto adrenalinového sportu budou dále moci sledovat zajímavý finálový závod ME tříd EMX65 a EMX85 a také závod seriálu EMX300. Pořadatelem této velké motoristické akce je AMK Loket v AČR.

VÍCE
Vyhlášení soutěže o 2 x 2 vstupenky na MXGP České republiky
motocross

Díky spolupráci s pořadatelem MXGP České republiky na trati v Lokti jsme připravili soutěž o celkem 4 vstupenky. Jste mezi výherci právě vy?

VÍCE