1. MXGP 2016 Katar - startovní listiny
motocross

V České republice začíná zima sice teprve vytahovat své mocné zbraně v podobě namrzlých silnic a chumelenic, avšak oficiálně stanovený termín úvodního FIM MS v motokrosu - MXGP 2016 zůstává v kalendáři neměnný. První závod z celkových osmnácti je naplánovaný na 26. - 27. února 2016 na katarské trati v Losail. Společně s mužskými kategoriemi MXGP a MX2 se na start poprvé postaví také ženy = třída WMX, které letos čeká celkově 7 závodů.

VÍCE
Nick Wey opustil profesionální závodní dráhu
motocross

Celkem sedmnáct profesionálních závodních sezón odkroutil Nick Wey předtím, než oznámil svůj odchod. Sice si dle svého prohlášení na sociálních sítích není svým rozhodnutím ještě stoprocentně jistý, avšak jeho přesvědčení neabsolvovat již kompletní sezónu je, zdá se, definitivní.

VÍCE
Valentin Guillod už má angažmá! Pojede za Kemea Yamaha Team
motocross

Tak to vypadá, že se Švýcar Valentin Guillod konečně dočkal a má na příští rok angažmá pro MXGP třídu v Kemea Yamaha Teamu. Guillod oslavil 18. prosince 2015 třiadvacáté narozeniny a dle pravidel tak musí v další sezóně sedlat motocykl s více koňmi, kterým bude Yamaha YZ450F.

VÍCE
Provizorní týmové startovky MXGP 2016
motocross

Funchal (Portugalsko), 23. 12. 2015 – YouthStream dnes publikoval provizorní startovní listiny týmů a jejich jezdce, kteří se zúčastní FIM MS v motokrosu - MXGP 2016. Na provizorní tabulku se podívejte níže. Oficiální startovka bude známá na konci ledna 2016.

VÍCE
Update MXGP kalendáře 2016
motocross

Jak už jsme zvyklí z předchozích let, opět se hýbe s údaji v kalendáři FIM Mistrovství světa v motokrosu - MXGP 2016. S ohledem na komplikace plánované GP Malajsie (12. - 13. 3.) došlo nakonec k jejímu úplnému vymazání z kalendáře. Dočkali jsme se však konečně oznámení místa, na kterém se bude závodit o víkendu 28. a 29. 5. 2016. Je jím španělská Talavera de la Reina. Nová podoba kalendáře je níže.

VÍCE
MXGP news mix Nr. 1
motocross

Připravila jsem pro vás mix novinek z MXGP, které se týkají sezóny 2016. Už jste určitě zaslechli, že se vrací jeden jezdec, který chtěl původně odejít do závodnického důchodu, ale nakonec pojede v týmu Suzuki, kterému bude šéfovat motokrosová legenda! Tovární Husqvarna už má rovněž jasno, kdo příští rok obleče její dres. Belgičan Ken de Dycker mění tým a Švýcar Valentin Guillod o ten svůj z letoška přišel a čeká, kdo se ho ujme.

VÍCE
Změny v kalendáři MXGP 2016
motocross

Ve středu 5. listopadu 2015 nám přistála v mailu tisková zpráva od YouthStreamu, která informuje o změnách v kalendáři MXGP 2016. Tři velké ceny mají nová data. Těžko říct, jestli se jedná o finální skladbu.

VÍCE
ADAC MX Masters 2016 - kalendář
motocross

Oblíbili jste si mezinárodní německý šampionát ADAC MX Masters, kterého se hojně účastní také čeští závodníci? Pak vás bude zajímat přehled termínů příštího roku. Kalendář čítá celkem osm závodů a začíná se opět v dubnu na písečné trati Fürstlich Drehna.

VÍCE
Monster Energy Cup Las Vegas 2015 – Ken Roczen vítězem!
motocross

V sobotu 18. 10. 2015 se jel na Sam Boyd stadionu v Las Vegas všemi očekávaný Monster Energy Cup, kterého se zúčastnila světová jezdecká esa - James Stewart, Chad Reed (na Yamaze!), Ryan Dungey, Ken Roczen, Ryan Villopoto, Trey Canard a další... Vítězem se stal díky dvěma výhrám hlavních závodů a jednomu čtvrtému místu nakonec Ken Roczen z RCH Racing Teamu! V článku jsou výsledky a videa včetně odkazu na kompletní záznam všech tří rozjížděk.

VÍCE
Zpráva z MXoN 2015 v Ernée – manažerské zhodnocení a rozbor akce
motocross

Na Motokros národů (dále MXoN) 2015 ve francouzském Ernée jsme odjeli ve složení Jaromír Romančík (MX1), Filip Neugebauer (MX2) a Martin Michek (MX3), přičemž náhradníkem byl Martin Krč. Kritériem pro výběr jezdců do týmu byla jejich momentální forma a zkušenost se starty v mezinárodních závodech. Výsledkovým cílem reprezentace, který jsem určil, byla kvalifikace do nedělního závodu, ale tento úkol jsme bohužel nesplnili. Důvodů je několik a rozdělil bych je na tyto části: vysoká konkurence, drobné jezdecké chyby a z části i absence nezbytné dávky štěstí.

VÍCE