Rusko v pondělí vyzve USA k válce na ploché dráze
ostatní

A stane se tak přímo v Praze. V pondělí 19. 9. 2016 od 19:00 se otevře devátá brána do metanolového pekla a nad břevnovským klášterem vypukne bitva. Tu letos - po stíhačkových provokacích - trefně spustí americký a ruský závodník. Ostatní se samozřejmě jako každý rok přidají. Nedojde ale k válce světadílů, nýbrž k válce sportovní, na plochodrážním stadionu Markéta.

VÍCE
Harley-Davidson představuje nové výkonné modely Touring
ostatní

Vyšší výkon, větší pohodlí, lepší ovladatelnost! Dnešním dnem mění značka Harley-Davidson definici cestování v jedné stopě a odhaluje zcela nový motor Milwaukee-Eight™, devátou generaci agregátu Big Twin ve své historii. Inovace pro modelový rok 2017 doplňuje také zcela nové přední i zadní odpružení, které získaly všechny motocykly řady Touring.

VÍCE
Dotazníky v rámci studentského motoristického výzkumu
ostatní

Letošní ročník Grand Prix ČR je sice teprve krátce skončeným závodem, ale nyní, když z něj máme v hlavě nejčerstvější zážitky je ten pravý čas, abych se na vás obrátil s menší prosbou o vyplnění dotazníku (zabere nějakých 10 minut), který se zabývá návštěvníky – nejen diváky u trati, ale klidně i členy týmů, novináři atp., kteří se u trati letošní velké ceny sešli. Jeho cílem je zjistit odkud na tuto motoristickou akci přijíždíte, jakým způsobem se dopravujete, jaké máte návštěvnické zvyklosti, zda-li by vás region, kde se podnik odehrává, lákal k návštěvě i v jinou dobu atp.

VÍCE
Prospěšnost motorsportu pro národní hospodářství
ostatní

Již dva roky po skončení 2. světové války v tehdejším Československu vznikla velmi zajímavá myšlenka vytvořit tzv. Národní závodní motocykl. Československé závody kovodělné proto vypsaly, konkrétně 6. března 1947, anonymní soutěž na konstrukci motoru, jež by jej měl pohánět.

VÍCE
Pražský MotoSurf WorldCup 2016 sklidil potlesk
ostatní

V okolí Střeleckého ostrova v Praze se v neděli 7. srpna 2016 utkali závodníci motorových surfů v ostrých finálových jízdách a podívaná to byla opravdu zajímavá. Největší překvapení jsme mohli vidět zejména v mužské kategorii, ve které závodilo celkem 29 závodníků. Do finále A však mohlo postoupit jen dvanáct nejlepších.

VÍCE
Tréninkový camp Smrž Academy proběhl na okruhu v Mostě
ostatní

V souvislosti s koncepčním programem výchovy a výuky nejmladších zájemců o silniční motocyklový sport byl uspořádán v posledním červencovém víkendu tréninkový camp juniorů na Polygonu Autodromu Most

VÍCE
Pozvánka na TATRA Trucks Drift Grand Prix
ostatní

Již tento víkend proběhne na tatrováckém polygonu v Kopřivnici Česko - Slovensko - Polsko - Maďarský Drift Open závod kategorie STREET a PRO o pohár TATRA TRUCKS Kopřivnice. Souběžně s akcí proběhne tuning akce značných rozměrů pod taktovkou Sníženo.cz & Lower United.

VÍCE
Pozvánka na pražský Moto Surf World Cup 2016
ostatní

Motorová prkna se proženou centrem Prahy. Krása nejmodernější technologie Jetsurfu a ohromující nádech historie Prahy se dokonale skloubí 6. a 7. srpna 2016 v jejím centru. Pod samotným Karlovým mostem vyroste trať pro MotoSurf World Cup. Jedná se o závody surfových prken vybavených spalovacím motorem, která pro celý svět vyrábí brněnská firma MSR Engines.

VÍCE
Redakční test produktů Liqui Moly pro vaši motorku
ostatní

Produkty německé firmy Liqui Moly si většina z nás nejspíš spojí s automobily, ale v nabídce nechybí i jednostopé produkty. Do redakce se nám dostaly některé kusy na vyzkoušení a my vám přinášíme jejich exkluzivní recenzi. Zajímá vás, jak funguje třeba sprej na čištění vnitřku přileb nebo různé speciální oleje? To a mnoho dalšího najdete v článku test mana Jirky Kružíka.

VÍCE
20. ročník Speedway GP v Praze vyhrál Jason Doyle
ostatní

Před vyprodaným stadionem Markéta v sobotu zazářil nejen skvělý ohňostroj, ale také sportovní výkony světové špičky ploché dráhy. Pražskou Mitas Speedway Grand Prix překvapivě vyhrál Australan Doyle, ale co tomu předcházelo, bylo pastvou pro oči motoristického fanouška.

VÍCE