Dunlop spouští kampaň „Great Fightbacks“...
ostatní

...v níž chce přiblížit nejzajímavější příběhy návratu na vrchol motoristického sportu. Jako jeden z nejúspěšnějších výrobců pneumatik v historii motoristického sportu s více než 127 lety závodních znalostí a zkušeností Dunlop vybral do užšího výběru deset co nejinspirativnějších příběhů, v nichž řidiči a jezdci prokázali obrovskou odvahu, odhodlání a nezkrotnou ctižádost, aby se dokázali probojovat zpět na vrchol.

VÍCE
Když za kulturou, tak do Krakonošova moto muzea!
ostatní

O své dovolené v Krkonoších jsem navštívil pěkné moto muzeum s motocykly ryze české výroby, které jsem našel v Dolních Štěpanicích blízko u Vrchlabí. Pro mě prvním překvapením byla jeho malá velikost a nedostatek místa pro exponáty. Po prohlídce jsem ale musel uznat, že méně někdy znamená více...

VÍCE
Tip na knihu: Dlouhá křivolaká cesta
ostatní

Živoucí dakarská legenda, navigátor Josef Kalina, přináší knihu, na kterou fanoušci nejslavnější rallye na světě dlouho čekali. Titul Dlouhá křivolaká cesta přibližuje dramata, která jeden z nejnebezpečnějších závodů na světě Rallye Dakar za léta svého trvání přinesl, a jichž byl Josef Kalina přímým svědkem.

VÍCE
Vždycky je něco za něco!
ostatní

... tvrdí Štěpánka Mottlová, která je na začátku své kariéry. Na závodech potkáváme spoustu zajímavých lidí, ale málokoho by napadlo dělat rozhovor s človíčkem, který je na straně publika. Této mladičké dívenky jsem si všiml samozřejmě na závodech, ale více mě zaujala na Facebooku, kde prezentuje svoji práci. Její koníčky jsou motivací pro spoustu mladých dívenek, jen málokterá ale dokázala ve svém věku to co ona. Ač ještě ani neslavila prvních cet, připadal jsem si, jako když hovořím se zralou ženou, která je pracovně velice vytížená.

VÍCE
Tip na vánoční moto dárek - kalendář 2016
ostatní

Pro všechny naše čtenáře, kteří by chtěli potěšit své blízké, přátele či kolegy v práci, přinášíme vánoční inspiraci hezkým a originálním dárkem. Kalendář pro nadcházející rok 2016 s motocykly Made in Czechoslovakia.

VÍCE
S kalkulačkou povinného ručení ušetříte až 70 % z toho současného
ostatní

Každý automobilista musí mít uzavřené povinné ručení, bez něho vůbec nesmí na silnici. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla přináší úhradu škod v případě, že se stanete účastníky autonehody. Ovšem pozor. Z vašeho pojistného ručení se hradí škody, které způsobíte ostatním aktérům nehody. Povinné ručení neplatí pro poškození vašeho vlastního vozu. Na to se vztahuje havarijní pojistka.

VÍCE
Masarykův okruh  hledá nové traťové komisaře
ostatní

Automotodrom Brno vypisuje výběrové řízení na nové traťové komisaře, kteří budou zajišťovat dohled nad závodní tratí v sezoně 2016. Brigáda je vhodná zejména pro aktivní seniory, hlásit se mohou i časově flexibilní studenti.

VÍCE
Nový Lexikon tetování je na pultech!
ostatní

Tetování zažívá v posledních letech neskutečný rozmach. Stále více lidí chce ale znát pravý či původní význam různých ornamentálních námětů, poněvadž už se nespokojí pouze s "nějakým obrázkem na kůži". K tomu je právě určena tato kniha plná rozličných motivů stejně rozličných kultur z celého světa, kde autor popisuje a vysvětluje význam či způsob získání dané tetováže.

VÍCE
Čeští řidiči přezouvají až s prvním sněhem
ostatní

Přestože již pátým rokem je v České republice zimní obutí vozidel od 1. listopadu prakticky povinné, skutečně pádným argumentem pro přezutí na zimní pneumatiky pro české řidiče zřejmě zůstává až první sníh. Potvrdil to jak průzkum mezi reprezentativním vzorkem českým řidičů, tak i šetření v terénu, které tento týden iniciovala společnost Goodyear Dunlop Tires Czech.

VÍCE
Racing Party 2015 - desátý ročník již tuto sobotu
ostatní

Každoroční Racing Party se blíží, a letos nás čeká kulatá desátá runda. Akce, která vznikla dosti spontánně, aby uspokojila mírně řečeno touhu motorových nadšenců po vzájemném setkání, si našla ustálenou podobu. Začíná vždy neformální „tiskovou konferencí“ se špičkovými českými závodníky dané sezony, tedy minimálně s těmi, kteří nebudou v sobotu muset za testovacími povinnostmi do zahraničí. Máme tak možnost se na jednom místě setkat s těmi, kterým fandíme o víkendech u tratí i u televizních přenosů.

VÍCE