König pojede německé IDM na superbikové Ducati
silnice

Po dvou kompletních sezonách v MS superbiků se Oliver König stěhuje do mezinárodního mistrovství Německa silničních motocyklů (IDM). V něm se chce přední český závodník prosadit a dojíždět v nejlepší desítce. Český jezdec bude závodit za tým Hertrampf Racing Ducati, jeho týmovým kolegou bude Rus Vladimir Leonov. „Těším se tam moc, protože německý šampionát má velkou kvalitu. Jsou tam rychlí jezdci, například se zkušenostmi z vytrvalostního šampionátu, superbiků nebo z mistrovsví světa. Konkurence je velká,“ prohlásil König. IDM začíná v květnu na Sachsenringu, v červnu šampionát IDM zavítá také do Mostu.

VÍCE
Tým Accolade Smrz Racing BGR absolvoval závod v Assenu
silnice

Legendární okruh v holandském Assenu hostuje tento víkend druhý podnik letošního šampionátu mistrovství světa World Supersport 300. Oba mladí jezdci týmu Accolade Smrz Racing BGR, Filip Novotný a Chris Clark, se těšili zpět za řídítka s cílem navázat na poznatky získané během prvního podniku v Barceloně před několika týdny. Klimatické podmínky nebyly příznivé pro jezdce a týmy; prvním tréninkem, který se jel na suchu, byl samotný první závod, který byl přerušen červenou vlajkou, když jezdci odjeli pouhá tři kola. Filip Novotný, který startoval z 32. pozice (25. po restartu), úspěšně čelil náročným podmínkám, a cílem projel na 18. pozici. Přiblížil se tak světovým bodům. Chris Clark také úspěšně bojoval ve své skupince, pro pád však po restartu závod nedokončil. Zítřejší druhý závod startuje opět ve 12:45.

VÍCE
Jezdci týmu Jakuba Smrže absolvovali první závod
silnice

První závodní víkend prestižní světové kategorie World Supersport 300 ve španělské Barceloně je za námi. Závody nabídly jako vždy fantastickou podívanou a spoustu dramatických okamžiků. Dvojice českobudějovického týmu Accolade Smrz Racing BGR, rookie Filip Novotný a Chris Clark čelili velké konkurenci z řad zkušených jezdců ve snaze zjískat co nejvíce poznatků a zkušeností pro zbytek sezóny. Filip zajel své nejrychlejší kolo celého víkendu ve druhém závodě a skončil na 24. pozici. Chris Clark z USA skončil 30. Další podnik mistrovství světa se koná v holandském Assenu 19.-21. dubna.

VÍCE
Filip Salač se rozhodl založit tým pro podporu juniorů
silnice

Filip Salač přichází s velice pěkným projektem. Cílem je vytvořit tým a následně i jezdeckou akademii pro podporu našich mladých závodníků a pomoci jim se dostat až do světového šampionátu.

VÍCE
Smrz Racing vsadí na dva mladé talenty
silnice

Po fantastické sezóně 2023, která se zapsala do historie tuzemského motosportu - českobudějovický tým Accolade Smrz Racing BGR získal zásluhou španělského jezdce José Luis Perez Gonzaleze titul vícemistra světa v kategorii World Supersport 300 – se tým Jakuba Smrže rozhodl dát šanci dvěma mladým jezdcům. Jedním z nich je také česká naděje Filip Novotný. Teprve šestnáctiletého rodáka z Brna, který v roce 2023 vybojoval pódium v Northern Talent Cupu, tak v příští sezóně čeká debut v mistrovství světa. Jeho týmovým kolegou bude Chris Clark z USA, který v barvách týmu Accolade Smrz Racing BGR startoval již koncem letošní sezóny.

VÍCE
Ladislav Veverka se zúčastnil finálového FIM MiniGP World Series
silnice

V dňoch 21.-23. novembra sa vo Valencii uskutočnilo finálové podujatie FIM MiniGP World Series, do ktorého sa prebojovali mladí motocykloví pretekári z celého sveta. Slovensko reprezentoval Ladislav Veverka, ktorý na mieste oslávil svoje šestnáste narodeniny. Veverka si účasť do Valencii vybojoval v seriáli FIM MiniGP Alpe Adria Series.

VÍCE
Vostatek pokračuje v týmu PTR Triumph Racing i v roce 2024
silnice

Tým PTR Triumph Racing odhaluje částečně obnovenou sestavu jezdců pro Mistrovství světa Supersport 2024, když si Ondřej Vostatek udržuje své místo v týmu a nově se k němu připojuje nový jezdec Tom Booth-Amos. Booth-Amos se posadí na motocykl Triumph Street Triple 765 RS po úspěšných společných kampaních v britské a světové sérii Supersport v roce 2023, kdy britský jezdec skončil celkově druhý v domácí sérii ve Velké Británii se sedmi vítězstvími, s nejlepším výsledkem šestého místa na světové scéně a zároveň vyhrál mistrovství World Supersport Challenge.

VÍCE
Na Masarykově okruhu se opět pojede o rekord
silnice

Na Masarykův okruh se po několikaleté odmlce vrací populární akce Motorekord. Vyznavači jedné stopy mají možnost zapojit se do unikátního pokusu o rekord. Organizátoři zvou v sobotu 23. září všechny motorkáře na hromadnou jízdu po závodní dráze Automotodromu Brno.

VÍCE
Společnost SHAKAI koupila Masarykův okruh!
silnice

Areál Masarykova okruhu včetně závodní dráhy, polygonu a hotelu GRID převzal nový majitel. Společnost SHAKAI podnikatele a investora Karla Hubáčka počítá se zachováním současných aktivit v areálu a s jeho dalším rozvojem. Karel Hubáček areál včetně pozemků koupil od společnosti A.B.R. HOLDING a.s. a Karla Abrahama, který areál ovládal od roku 2005. Výši transakce podnikatelé nezveřejnili.

VÍCE
Smrž Racing byl v Mostě na bedně
silnice

Tým Accolade Smrz Racing BGR slaví obrovský úspěch. Po dramatickém souboji se José Luis Perez Gonzalezovi podařilo vybojovat třetí místo a vedení v šampionátu v posledním kole druhého závodu kategorie World Supersport 300 v Mostě. Start závodu byl nejprve odložen z důvodu nepříznivého počasí a zkrácen na pouhých 8 kol. Po startu z prvního místa se španělský jezdec českobudějovického týmu držel v čelní skupince a kontroloval situaci, jelikož se závod jel na vodě. V samotném závěru předvedl dech beroucí souboj se dvěma soupeři a dojel si pro své historicky první umístění na stupních vítězů v této světové kategorii. Historicky první bednu tak slaví také tým Jakuba Smrže, a to na domácí půdě před zraky českých fanoušků. Maxim Repák při svém debutu také slaví úspěch. Ve druhém závodě skončil opět třináctý.