Epilog: Dvanáct hodin a rozdíl dvě minuty
auta

Scuderia Praha. Tak se jmenuje vítězný tým pilotního ročníku závodu Hankook 12H Epilog Brno na Masarykově okruhu. Češi s vozem Ferrari 458 Italia GT3 v napínavém souboji dokázali zůstat před největším konkurentem – týmem RAM Racing s vozem Mercedes SLS AMG GT3. Rozdíl mezi vítězným týmem a druhou posádkou byl po dvanácti hodinách pouze 142 vteřin.

VÍCE
AMD zve na tradiční Epilog
auta

Tradiční automobilový Epilog přijíždí letos na Masarykův okruh v novém formátu – místo obvyklých šesti hodin stráví vozy na dráze hodin dvanáct. Brno je navíc letos součástí prestižních 24H Series, které v sobotu 10. října právě na Masarykově okruhu vyvrcholí.

VÍCE
Masaryk Racing Days - shrnutí
auta

Finále letošního MMČR v okruhových závodech zná své vítěze. Veřejnou premiéru si na Masarykově okruhu zároveň odbyla nová škoda Octavia RS Cup, vozidlo, které by mělo od příštího roku závodit ve znovuobnoveném Škoda Octavia CUP.

VÍCE
Rekord Masarykova okruhu překonán
auta

Třikrát hrála během závodního víkendu FIA ETCC na Masarykově okruhu česká hymna. Ve dvou případech Adamu Koutovi, který zvítězil v obou závodech SUPERKART a také Michalu Matějovskému, který suverénně ovládl svoji kategorii TC2 v sérii FIA ETCC.

VÍCE
Tři série, pět českých jezdců. Automobilový vrchol sezony je tu
auta

Pět českých jezdců na startu, z toho tři, kteří se budou chtít porvat o vítězství. To je bilance závodního víkendu FIA ETCC, který společně se sériemi BOSS GP a SUPERKART hostí Masarykův okruh o nadcházejícím víkendu.

VÍCE
Padne automobilový rekord Masarykova okruhu?
auta

Už pět let platí oficiální rekord Masarykova okruhu. Časem 1:43,260 jej drží Ital Luca Filippi s monopostem Lola B52/02 ze seriálu AutoGP. Už tuto neděli 6. září se ovšem dost možná bude tabulka přepisovat. Na Masarykově okruhu totiž do závodu odstartují monoposty F1.

VÍCE
Testování F1 na Masarykově okruhu
auta

Na Masarykově okruhu v Brně uvidíme monopost F1 Toro Rosso.

VÍCE
Masarykův okruh obsadí historické vozy
auta

Na Masarykův okruh se vrací historie. Rakouský šampionát Histo CUP už tento víkend od 8. do 10. května nabídne závody historických vozů z druhé poloviny dvacátého století. Chybět nebudou legendární sportovní vozy, které v Brně závodily už v šedesátých letech, závody tradičně doplní čestné jízdy československých historických formulí.

VÍCE
Buggyra si ze Španělska odváží dvanáct pohárů
auta

Premiéra jezdců Buggyry na okruhu ve španělské Valencii se vydařila. Adam Lacko si odváží jedno druhé a dvě třetí místa, David Vršecký vybojoval v posledním závodě bronz. Společně vedou v poháru konstruktérů. Lacko navíc získal skalp rivala Albaceteho, když ho v souběžně se jedoucím španělském poháru porazil na hlavu 3:1.

VÍCE
Lacko se nechce vracet bez poháru
auta

Dnes byl na kruhu ve Valencii zahájen další ročník mistrovství Evropy v závodech tahačů. Mezi adepty na boje o stupně vítězů patří i aktuální jednička týmu Buggyra Adam Lacko.