Nový Lexikon tetování je na pultech!
ostatní

Tetování zažívá v posledních letech neskutečný rozmach. Stále více lidí chce ale znát pravý či původní význam různých ornamentálních námětů, poněvadž už se nespokojí pouze s "nějakým obrázkem na kůži". K tomu je právě určena tato kniha plná rozličných motivů stejně rozličných kultur z celého světa, kde autor popisuje a vysvětluje význam či způsob získání dané tetováže.

VÍCE
Čeští řidiči přezouvají až s prvním sněhem
ostatní

Přestože již pátým rokem je v České republice zimní obutí vozidel od 1. listopadu prakticky povinné, skutečně pádným argumentem pro přezutí na zimní pneumatiky pro české řidiče zřejmě zůstává až první sníh. Potvrdil to jak průzkum mezi reprezentativním vzorkem českým řidičů, tak i šetření v terénu, které tento týden iniciovala společnost Goodyear Dunlop Tires Czech.

VÍCE
Racing Party 2015 - desátý ročník již tuto sobotu
ostatní

Každoroční Racing Party se blíží, a letos nás čeká kulatá desátá runda. Akce, která vznikla dosti spontánně, aby uspokojila mírně řečeno touhu motorových nadšenců po vzájemném setkání, si našla ustálenou podobu. Začíná vždy neformální „tiskovou konferencí“ se špičkovými českými závodníky dané sezony, tedy minimálně s těmi, kteří nebudou v sobotu muset za testovacími povinnostmi do zahraničí. Máme tak možnost se na jednom místě setkat s těmi, kterým fandíme o víkendech u tratí i u televizních přenosů.

VÍCE
Masarykův okruh se na závěr sezony otevře pro běžné řidiče
ostatní

Závodní motorky a auta vystřídají na závěr sezony na Masarykově okruhu běžní řidiči. 25. října se Automotodrom Brno rozloučí se sezonou 2015 Dnem otevřené dráhy. Pro návštěvníky je připravený bohatý program, na kterém se podílí Zelená vlna Radiožurnálu, BESIP a Policie ČR. Akci doprovodí přehlídka historických vozů Penrite Classic Cup a soutěž silničářů v ovládání sypače.

VÍCE
Dunlop a Eurosport spolupracují na seriálu „Great Fightbacks“
ostatní

Dunlop, nejúspěšnější výrobce pneumatik v celé historii závodu 24 hodin Le Mans, a přední nadnárodní sportovní televizní stanice Eurosport spojili své síly, aby odvyprávěli příběh jednoho z nejvýznamnějších závodů v celé historii motoristického sportu.

VÍCE
Memoriál Luboše Tomíčka 2015 vyhrál Przemyslaw Pawlicki
ostatní

Memoriál Luboše Tomíčka patří k vrcholům závodní sezony napříč kategoriemi. A není to jen tím, že na závěr pořadatelé spouštějí fantastický ohňostroj (jenž se letos posunul o notný kus dál zapojením obrovských plamenů ve stylu koncertů Rammstein). Účastní se jej totiž valná část světové špičky a charakter plochodrážního závodění (přehledný stadion, kde je dobře vidět na vše, co se děje) láká do ochozů i fanoušky, kteří mají srdce u jiné disciplíny, ale tuto příležitost nasát vůni metanolu si nenechají ujít. 47. Memoriál Luboše Tomíčka vyhrál polský závodník Przemyslaw Pawlicki.

VÍCE
Motoshow REKORD - pozvánka
ostatní

3795 motorek. To je aktuální hodnota rekordu v počtu motocyklů, které se v jeden okamžik vměstnaly na Masarykův okruh. Byl vytvořen loni při vzpomínkové jízdě za zesnulého jezdce MotoGP Marca Simoncelliho. Další vzpomínková jízda je naplánovaná na neděli 4. října a vyvrcholí jí atraktivní víkendový program Masarykova okruhu.

VÍCE
Nejnáročnější závod roku ve formuli 1 je za námi
ostatní

Minulý víkend se jezdci v královské motoristické disciplíně představili ve třináctém podniku letošní sezony. Noční závod na jednom z jezdci nejoblíbenějších okruhů v Singapuru má spoustu krás pro diváky a samotné jezdce, naopak týmoví konstruktéři měli plné ruce práce, aby závodní monoposty na tento závod připravili. Proč je právě třináctka v kalendáři formule 1 tak záludná? Podívejte se.

VÍCE
Pozvánka na Smrz Academy
ostatní

Smrz Academy si vás dovoluje pozvat na Grand Prix Smrz Academy 2015 konanou u příležitosti ukončení sezony 2015 ve dnech 26. - 27. 9. 2015 na Minibike circuit - ÚAMK České Budějovice, K. Světlé 2, České Budějovice.

VÍCE
47. Memoriál Luboše Tomíčka
ostatní

Již v pondělí 21. září je na programu vrchol druhé poloviny pražské plochodrážní sezony – Memoriál Luboše Tomíčka. Po sedmačtyřicáté se špičkoví zahraniční jezdci utkají v Praze na Markétě s domácí elitou, aby společně uctili památku tragicky zesnulého Luboše Tomíčka.

VÍCE