16. MXGP Holandska 2016
motocross

Písek, déšť, hodně pádů, to byla klíčová slova tohoto závodu. Na těžkém holandském písku si to jezdci světového šampionátu MXGP rozdali v Assenu, kde pouze pro tento závod vznikla trať v areálu silničního okruhu. Součástí byl i jednorázový závod MS veteránů, kterého se účastnil Martin Žerava. Závody na písku jsou vždy něco extra a to platilo i tentokrát!

VÍCE
Oficiální startovní listina MXoN 2016
motocross

Startovní listina pro letošní Motokros národů je venku. Složení prvních třiceti týmů a dvou možných kandidátů na první dvacítku najdete uvnitř článku.

VÍCE
12. Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 Ironman
motocross

Poslední závod mají za sebou jezdci americké série Lucas Oil Pro Motocross 2016 a i když jsou tituly rozdány, tak to neznamená, že by závodníci jeli pouze z povinnosti! Naopak, lehce bahnitá trať v Indianě přinesla několik hned několik zajímavých momentů, časté pády nevyjímaje.

VÍCE
Video záznamy z 12. Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 Ironman
motocross

Podívejte se na kompletní záznamy prvních rozjížděk dvanáctého závodu Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 na trati Ironman.

VÍCE
Ken Roczen míří do HRC Honda, Canard do Redbull KTM
motocross

Po naprosté dominanci v motokrosové sérii opouští Ken Roczen tým Soaring Eagle/Jimmy John’s/RCH Suzuki a míří do továrního týmu Hondy. Nezdá se vám tato situace povědomá? S příchodem Roczena odchází Trey Canard, který byl u Hondy celou jeho dosavadní kariéru. Pojďme to rozebrat trošku více dopodrobna!

VÍCE
Složení MXoN týmů České republiky, Ruska a Itálie
motocross

Včera byla uzávěrka přihlášek na letošní Motokros národů a většina týmů už odhalila, v jakém složení se budou prát o Chamberlainovu trofej v italské Maggioře. V článku najdete oficiální složení našeho týmu, týmu Ruska a také Itálie, ve kterém nechybí Antonio Cairoli.

VÍCE
Video záznamy z 11. Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 Budds Creek
motocross

Podívejte se na kompletní záznamy všech rozjížděk jedenáctého závodu Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 na trati v Budds Creek.

VÍCE
MXoN týmy Německa a Velké Británie
motocross

Hlásíme se s dalším doplněním startovních listin pro nadcházející Motokros národů. Tentokrát nám přibyly týmy Německa a Velké Británie. Kompletní startovní listiny se dočkáme co nevidět!

VÍCE
11. Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 Budds Creek
motocross

Předposlední závod dvanáctidílné americké venkovní série rozhodl o letošních šampionech v obou třídách. Cooper Webb i Ken Roczen byli po zásluze korunováni. Ken opět dokázal, že na něj nikdo nemá, a Cooper v obou jízdách předvedl buldočí sílu a odhodlání, když stahoval zezadu. Budds Creek ale nebyl jen o těchto dvou jménech. Více už se dozvíte v našem článku.

VÍCE
Rene Hofer je Mistr světa 2016 ve třídě 85 ccm
motocross

Letošní Mistr Evropy ve třídě 85 ccm Rakušan Rene Hofer triumfoval na dalším vrcholném podniku! Tento čtrnáctiletý borec se stal o víkendu 13. - 14. 8. 2016 v ruském Orlyonoku dokonce Mistrem světa ve třídě 85 ccm pro letošní rok. Je to skutečně obrovský úspěch tohoto mladého sportovce, který se mimochodem již osmým rokem v barvách Motosportu Chýnov pravidelně účastní juniorského MMČR a má na svém kontě hned dva české motokrosové tituly mezinárodního mistra republiky.

VÍCE