12. Monster Energy AMA SX Detroit 2015
motocross

Čas neúprosně ukrojil další část koláče šampionátu Monster Energy AMA Supercrossu (FIM Mistrovství světa) 2015, jehož další díl čekal na závodníky v sobotu 21. 3. 2015 na Ford Field stadionu, kam zavítalo 46 141 fanoušků. Rychlá rekapitulace formou výsledků, video highlights a pár dalších faktických informací je v článku.

VÍCE
11. Monster Energy AMA SX Indianapolis 2015
motocross

Minulou sobotu odzvonilo 11. kolu seriálu Monster Energy AMA Supercrossu, který se tentokrát odjel na stadionu Lucas Oil v Indianapolis. Ve třídě SX250 East kraloval Marvin Musquin, druhou pozici na bedně obsadil Justin Bogle a třetí RJ Hampshire. V kategorii SX450 proskočil finišem pro své páté vítězství Ryan Dungey, následovaný druhým Cole Seelym a třetím Trey Canardem. Pojďme si dát stručnou rekapitulaci předtím, než bude zítra aktuální dvanácté kolo, které se stěhuje pod střechu stadionu Ford Field v Detroitu.

VÍCE
10. Monster Energy AMA SX 2015 Daytona
motocross

V sobotu 7. 3. 2015 se rozburácely motory závodních speciálů v Daytoně. Na místním stadionu se konal 10. závod mistrovství světa v superkrosu Monster Energy AMA SX 2015. Ve zdejším závodě bohužel nemohli fanoušci obdivovat umění německé superstar Kena Roczena. Toho trápily vleklé problémy se zraněným kotníkem a jeho léčení si vyžádá pauzu na několik závodů. Roczenovi absence nejlépe využil Ryan Dungey, který dokázal v závodě zvítězit a upevnit si tak vedení v pořadí celého šampionátu.

VÍCE
Ken Roczen a jeho nucená přestávka kvůli zraněnému kotníku
motocross

Fotografii z 10. kola Monster Energy AMA Supercrossu v Daytoně, na níž je v jedné ze zatáček fyzickou bolestí zkroucená a pochopitelně i psychicky zkroušená německá superstar Ken Roczen, už jste na internetu pravděpodobně zahlédli. Pojďme si ovšem objasnit, jak dlouhá bude Kenova rekonvalescence.

VÍCE
9. Monster Energy AMA SX 2015 Atlanta 2
motocross

V letošní sezóně se v Atlantě jedou premiérově dva závody. První se konal minulý týden na velmi náročné trati. Tento víkend přišel čas na druhý závod v tomto městě. Trať už naštěstí nebyla tak obtížná jako před týdnem, a tak nebylo k vidění takové množství nebezpečných pádů. Ken Roczen je ale nyní totálně z formy, v kvalifikaci šel opět k zemi a znovu si ještě více poranil kotník, který má zraněný z předchozího závodu. V Atlantě se nejvíce dařilo oranžovým barvám KTM, když opanovaly obě kategorie. Ve třídě 450 SX zvítězil Ryan Dungey, druhý byl Eli Tomac a třetí Trey Canard. Kategorie 250 SX byla dojeta v pořadí 1. Musquin, 2. Martin a 3. Bogle.

VÍCE
UK Arenacross 2015 právě dnes vrcholí v Londýně!
motocross

Bude vítězem Thomas Ramette nebo Florent Richier? To je jedna z hádanek tohoto víkendu, jež se dočká rozluštění již za pár hodin. Oba Francouzi mohou dnes večer dominovat a podmanit si celkově třídu profíků - "PRO" osmidílného UK Arenacrossu 2015, který vrcholí na stadionu Wembley v Londýně. Ovšem tabulkovou šanci na titul mají ještě další tři jezdci - Ital Angelo Pellegrini, Brit Adam Chatfield a Francouz Cyrille Coulon. Pojďme si zrekapitulovat jednotlivé stupně vítězů prostřednictvím TOP 3 z každého závodu, podiovek a VIDEO highlights.

VÍCE
8. Monster Energy AMA SX 2015 Atlanta 1
motocross

Již osmý závod letošní sezóny AMA SX se konal v Atlantě, kde byla postavena velice náročná trať, na kterou doplatilo hned několik favoritů. V kvalifikaci šel velmi tvrdě k zemi Eli Tomac a následoval ho i Ken Roczen. Ten narazil do zdi a lehce si poranil nohu. Hlavní závod kategorie 250SX byl velice dramatický, když o první místo bojovali téměř až do posledního kola čtyři závodníci. Nejlepší byl nakonec Je­re­my Mar­tin, za ním dojeli Mar­vin Mus­quin a Jus­tin Bog­le. I přes zranění nastoupil do závodu 450SX Ken Roczen, což nebylo nejlepší rozhodnutí, protože ani v závodě nedojel bezchybně, upadl a dojel si tak pro pouhé 18. místo. Závod poměrně překvapivě vyhrál stylem start cíl Chad Reed. Tomu ve vítězství nezabránil ani Ryan Dungey, který dojel druhý a za ním následně i Trey Ca­nard na třetím místě. Ken Roczen se tak propadl v celkovém pořadí na třetí místo.

VÍCE
7. Monster Energy AMA Supercross 2015 – Arlington
motocross

V pořadí sedmý závod seriálu Monster Energy AMA Supercross vynesl na podium další vítěze na stadionu AT&T v Arlingtonu. Třídu SX250 (West) vyhrál Marvin Musquin, druhý dojel Justin Bogle a třetí Joey Savatgy. V kategorii SX450 si připsal druhé vítězství Ryan Dungey, za kterého se zařadil druhý Ken Roczen a třetí Trey Canard.

VÍCE
6. Monster Energy AMA Supercross 2015 - San Diego
motocross

V pořadí šestý závod seriálu Monster Energy AMA Supercross 2015 hostil Petco Parc v San Diegu. Třídu SX250 West ovládl Cooper Webb, druhý dojel a byl překvapením Shane McElrath a třetí skončil Tyler Bowers. V kategorii SX450 si připsal druhé vítězství Trey Canard, s nímž sdíleli podium stříbrný Ken Roczen a bronzový Ryan Dungey.

VÍCE
Lefrancois zvíťazil na XAWAX EUROPE STARS SX TOURNAMENT
motocross

XAWAX EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT sa zapísal do histórie motocyklového športu na Slovensku vo veľkom štýle. Pred 7000 divákmi v Košickej Steel Aréne zvíťazil Francúz Charles Lefrancois pred svojim krajanom Mickaelom Musquinom a tretím Španielom Joanom Crosom. Čech Martin Michek sa prebojoval do semifinále, ale po dramatickom súboji s Crosom sa tešil až zo 4. miesta.

VÍCE