8. Monster Energy AMA SX 2015 Atlanta 1
motocross

Již osmý závod letošní sezóny AMA SX se konal v Atlantě, kde byla postavena velice náročná trať, na kterou doplatilo hned několik favoritů. V kvalifikaci šel velmi tvrdě k zemi Eli Tomac a následoval ho i Ken Roczen. Ten narazil do zdi a lehce si poranil nohu. Hlavní závod kategorie 250SX byl velice dramatický, když o první místo bojovali téměř až do posledního kola čtyři závodníci. Nejlepší byl nakonec Je­re­my Mar­tin, za ním dojeli Mar­vin Mus­quin a Jus­tin Bog­le. I přes zranění nastoupil do závodu 450SX Ken Roczen, což nebylo nejlepší rozhodnutí, protože ani v závodě nedojel bezchybně, upadl a dojel si tak pro pouhé 18. místo. Závod poměrně překvapivě vyhrál stylem start cíl Chad Reed. Tomu ve vítězství nezabránil ani Ryan Dungey, který dojel druhý a za ním následně i Trey Ca­nard na třetím místě. Ken Roczen se tak propadl v celkovém pořadí na třetí místo.

VÍCE
7. Monster Energy AMA Supercross 2015 – Arlington
motocross

V pořadí sedmý závod seriálu Monster Energy AMA Supercross vynesl na podium další vítěze na stadionu AT&T v Arlingtonu. Třídu SX250 (West) vyhrál Marvin Musquin, druhý dojel Justin Bogle a třetí Joey Savatgy. V kategorii SX450 si připsal druhé vítězství Ryan Dungey, za kterého se zařadil druhý Ken Roczen a třetí Trey Canard.

VÍCE
6. Monster Energy AMA Supercross 2015 - San Diego
motocross

V pořadí šestý závod seriálu Monster Energy AMA Supercross 2015 hostil Petco Parc v San Diegu. Třídu SX250 West ovládl Cooper Webb, druhý dojel a byl překvapením Shane McElrath a třetí skončil Tyler Bowers. V kategorii SX450 si připsal druhé vítězství Trey Canard, s nímž sdíleli podium stříbrný Ken Roczen a bronzový Ryan Dungey.

VÍCE
Lefrancois zvíťazil na XAWAX EUROPE STARS SX TOURNAMENT
motocross

XAWAX EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT sa zapísal do histórie motocyklového športu na Slovensku vo veľkom štýle. Pred 7000 divákmi v Košickej Steel Aréne zvíťazil Francúz Charles Lefrancois pred svojim krajanom Mickaelom Musquinom a tretím Španielom Joanom Crosom. Čech Martin Michek sa prebojoval do semifinále, ale po dramatickom súboji s Crosom sa tešil až zo 4. miesta.

VÍCE
Halový superkros poprvé na Slovensku už tuto sobotu!
motocross

KOŠICE, 7. 2. 2015: XAWAX EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT prinesie slovenským fanúšikom možnosť po prvý krát zažiť atmosféru halového supercrossu vo vypredanej Steel Aréne v Košiciach. Akcia dostala oficiálnu záštitu Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) a zúčastní sa jej 16 vybraných európskych jazdcov z Čiech, Slovinska, Maďarska, Talianska, Francúzska a Španielska. V trojhodinovej show okrem turnaja európskych supercrossových hviezd vystúpia aj tanečnice GRIMMY, Monster Girls, jazdecká skupina HoleShot Punx aj najlepší pitbajkoví piloti zo Slovenka a Čiech.

VÍCE
5. Monster Energy AMA SX 2015 Anaheim 3
motocross

Letos naposledy se podíval kolotoč AMA SX na anaheimský Angel stadion v sobotu 31. 1. 2015. Při startu finálové rozjížďky třídy 250SX došlo k problému se startovacím žebříkem. Brána, kterou měl před sebou Zach Osborne, nespadla, a tak byl Zach donucen stahovat nejrychlejší závodníky až z posledního místa. Z tohoto důvodu byla v šestém kole vyvěšena červená vlajka a závod byl po opravě startovacího zařízení odstartován znovu na celých 15 kol. Zvítězil Cooper Webb, druhý dojel Jessy Nelson a třetí cílem proskočil Aaron Plessinger, pro kterého to bylo první podium v kariéře. Zach Osborne díky restartu dojel na 4. místě. Ve třídě 450SX letos poprvé zvítězil Ryan Dungey. Druhý skončil Cole Seely a třetí Eli Tomac, který dokázal předjet v předposledním kole Kena Roczena.

VÍCE
4. Monster Energy AMA SX 2015 Oakland
motocross

V Oaklandu se jel v sobotu 24. 1. 2015 další AMA supercross. Byl to již čtvrtý závod právě probíhající sezóny. Ve slabší kubatuře byl průběžně vedoucím závodníkem Cooper Webb. Bohužel se mu nepodařilo odstartovat do finálové rozjížďky podle představ. Po startu byl až na desátém místě. Poté, co se prokousal na pátou pozici, byl doslova sestřelen k zemi Tylerem Bowersem, a tak se propadl na třinácté místo. V čele závodu zatím jezdil Josh Hill. Naneštěstí i on upadl a závod proto nakonec ovládl Malcolm Stewart. Webb se neuvěřitelnou stíhací jízdou dokázal dostat na druhou pozici a pokud by se ještě jelo o několik kol více, předjel by nejspíš i Stewarta. Na třetí pozici dojel Alex Martin. V této jízdě byl mimo jiné k vidění ošklivý pád Chrise Alldredge, jehož zasáhl vlastní motocykl. Snad se Chris nijak vážně nezranil.

VÍCE
2. a 3. UK Arenacross Belfast 2015 - Chatfield a Pellegrini na špici
motocross

Ve dnech 16. a 17. ledna 2015 pokračovala britská superkrosová série Monster Energy Arenacross Tour 2015 svým druhým a třetím kolem v britském Belfastu. Za výhru ve druhém kole si připsal na konto 20 bodů Brit Adam Chatfield. Za ním skončili Francouzi Florent Richier a Thomas Ramette. Třetí kolo pokračovalo sice hned další den, avšak pořadí první trojice bylo zcela odlišné - zlato bral Ital Angelo Pellegrini, stříbro Thomas Ramette a bronz Loic Rombaut.

VÍCE
3. Monster Energy AMA SX 2015 Anaheim 2 - Roczen a Webb TOP!
motocross

Před zraky více než 40.000 fanoušků se na jihu Kalifornice odehrály třetí bitvy v rámci seriálu Monster Energy AMA Supercross 2015 na trati Anaheim 2, kde nás čeká ještě jedna zastávka. Sobotní souboje doprovázela celá řada zajímavých situací, bohužel včetně pádů a černé vlajky pro Chada Reeda. Výsledky a odkaz na videa i celých rozjížděk jsou v článku.

VÍCE
ADAC SX Cup Dortmund 2015 – královská rodina přivítala nové členy
motocross

Ve dnech 9. - 11. ledna 2015 vyvrcholil mezinárodní německý šampionát ADAC SX Cup třídenním 4. dílem ve Westfallenhalle. Králem Dortmundu byl pasovaný Američan Gavin Faith, který nenašel ani jediný den přemožitele. Princem Dortmundu se stal Brit Paul Coates. SX1 králem celého šampionátu je Francouz Greg Aranda, který obhájil loňský titul. Celkovým vítězem SX2 a princem je jeho krajan Julien Lebeau. Čech Filip Neugebauer si odváží z Dortmundu 6. příčku a celkově se umístil v šampionátu ADAC SX Cup 2014/2015 na 8. pozici.

VÍCE