Supercross Paris Lille 2014 - výsledky a videa
motocross

Máme za sebou další superkrosovou událost, na kterou se tentokrát třásli fanoušci především z Francie, kde se jel Supercross Paris v Lille. Před ohromující diváckou kulisou celkově zvítězil, a stal se tedy králem - Eli Tomac, jenž vyhrál všechny čtyři rozjížďky. Druhé místo si odváží Justin Barcia a celkovou třetí pozici Malcolm Stewart. V článku jsou výsledky a video highlighty.

VÍCE
32. ADAC SX Stuttgart vynesl na trůn krále Arandu a prince Baylisse
motocross

Sobotní návštěvnost ve stuttgartské Martin-Schleyer-Halle oproti pátku ještě výrazně vzrostla na 8.200 lidí. A takové publikum vytvořilo s přispěním výborného komentátora skvělou kulisu. Vyprovodit na trůn nová veličenstva ADAC SX ve Stuttgartu přece není jen tak! Královské žezlo si i s jablkem odváží do Chemnitz na Kawasaki Francouz Gregory Aranda, v jehož družině nebude chybět ani princ na Hondě, který pochází z Velké Británie a jmenuje se Matthew Bayliss. Ve velké konkurenci mezinárodních superkrosových dravců se ovšem neztratil ani jediný český bojovník Filip Neugebauer, který skončil 4. a celkově se při součtu obou dnů vešel do TOP 5, když ji pátým místem uzavřel.

VÍCE
32. ADAC SX Stuttgart 2014 – shrnutí pátku a první sobotní výsledky
motocross

Francouz Gregory Aranda sebral americkým hochům showtime. I tak by se dal shrnout včerejší závodní den v Martin-Schleyer-Halle, která ve dnech 14. - 15. 11. 2014 hostí v pořadí 32. ADAC Supercross ve Stuttgartu. Aranda zvítězil před diváckou kulisou, která čítala 7500 diváků. A "Amíci" si nakonec na bednu vůbec nesáhli, když druhý skončil Francouz Boris Maillard a třetí místo bral Brit Jack Brunell. US boys, kteří se prodrali do finále, se nakonec museli spokojit až s bramborovým – tedy 4., dále 9. a 12. místem, což dle jejich kyselých obličejů v depu nebyly zrovna výsledky, se kterými by byli spokojení.

VÍCE
Páteční ADAC SX Stuttgart 2014 v režii Arandy a Lebeaua,  Neugebauer 5.
motocross

Čtyřdílný šampionát ADAC Supercross Cup odstartoval v pátek 14. listopadu 2014 ve Stuttgartu přesně podle plánu. Úvodní pyrotechnická show odpálila závodní večer/noc a předznamenala, že se v průběhu prvního superkrosového kola rozhodně nebudeme znudění zdržovat mimo hlavní prostor Martin-Schleyer-Halle. Vše důležité se totiž odehrávalo uvnitř. A do děje řádně zasáhl také jediný český závodník ve startovním poli, Filip Neugebauer, který skončil ve finále SX1 celkově 5. Podívejte se na výsledky finálových rozjížděk a také na fotogalerii švýcarského fotografa Rico Schnellera, který pro vás připravil malou ochutnávku.

VÍCE
ADAC SX STUTTGART - sobotní LIVE STREAM!!
motocross

Sledujte živě ADAC Supercross ve Stuttgartu!! Sobotní (15. 11. 2014) přímý přenos startuje stejně jako ten páteční v 19.30 hod! Uvnitř článku je časový hamonogram. Stačí kliknout na symbol play a můžete fandit!

VÍCE
ADAC SX Cup začíná ve Stuttgartu již zítra, Neugebauer nechybí!
motocross

Venkovní závodní MX i SX sezóna sice v ČR skončila, i když letošní podzimní počasí tréninkům ještě stále přeje. Někteří jezdci si však nestačili oddychnout a stěhují se místo do teplých krajů do hal, kde se roztáčí kolotoč superkrosových závodů. Pokud se zrovna nemůžete vydat třeba na prestižní supercrossy do Bercy nebo do Janova (natož do USA), mohla by vás zaujmout cenově dostupnější varianta celkových výdajů, které zaplatíte za německé závody v rámci ADAC Supercross Cupu. Stejně jako v předchozích letech, i letos začínají piloti ve Stuttgartu a první bitvy se odehrají již zítra. A opět nechybí ani Filip Neugebauer, který nadále obléká dres Monster Energy Kawasaki Elf Pfeil Teamu.

VÍCE
Supercross v Zuidbroek 2014 – Filip Neugebauer bral celkový bronz
motocross

Minulý víkend zamířilo několik desítek superkrosařů na atraktivní událost do nizozemského Zuidbroeku. Kategorii SX1 po dvou dnech zápolení ovládl Valentin Teillet. Třídu SX2 vyhrál Dave Versluis. Ale co je důležitější, rytmus v Holandsku chytil a formu prokázal český závodník Filip Neugebauer! "Neugec" stál v sobotu na stříbrném stupínku, v neděli na bronzovém a celkově mu to vyšlo na 3. místo.

VÍCE
Evropský SX v Miláně vyhrál Cedric Soubeyras
motocross

Francouz Cedric Soubeyras vyhrál 9. listopadu 2014 finálový díl Evropského supercrossového šampionátu v italském Miláně. Stříbrnou pozici třídy SX1 obsadil Christophe Pourcel, který skončil druhý také celkově. A podium zkompletoval třetí závodník, kterým byl Christoph Martin. Pořadí třídy MX2 bylo: 1. Michele Cervellin. 2. Nick Kouwenberg a 3. Alexis Verhaeghe. Mrkněte na výsledky SX1 a SX2 a také na VIDEO highlights.

VÍCE
Josh Hill vyhrál Monster Energy Supercross v Africe 2014
motocross

Uplynulý víkend se jel historicky první Monster Energy Supercross Africa v Pretorii, kde se mj. konají také závody MS freestyle motocrossu série Night of the Jumps. Tučnou prémii v podobě 20.000 dolarů si odvezl od začátku až do konce neporazitelný Josh Hill, který pokořil všechny soupeře v rozmanitém startovním poli, složeném z Američanů, Francouzů, Britů a Afričanů. Zkrátka nepřišel ani druhý v pořadí Cody Gilmore, který převzal šek na 10.000 dolarů. Třetí v pořadí skončil domácí favorit Michael Doherty, kterému připadlo 5.000 dolarů.

VÍCE
Nejen americké, ale také evropské halové supercrossy odstartovaly
motocross

V sobotu 18. 10. 2014 se jel u našich rakouských sousedů superkrosový závod v samotných tyrolských Alpách. Krosilo se v hale AREA 47, o které jsme toho v redakci do minulého týdne mnoho nešlyšeli. A proto vás na ni chceme nasměrovat, protože se v ní dá celou zimu o víkendech trénovat. Zmíněného superkrosu se zúčastnila jen pozvaná hrstka jezdců, mezi nimiž v kategorii SX1 nechyběl Čech Filip Neugebauer. Ten si sice vypil tzv. pohár pádů, ale vyvázl bez zranění a určitě to pro něj byl dobrý trénink na blížící se halové superkrosy v Německu.