Geneva SX 2016: dramatický pátek ovládl Musquin
motocross

Marvin Musquin má aktuálně skvělou formu a to potvrdil i v první závodní den na ženevském superkrosu. Jeho časy byly zdaleka nejrychlejší a ani malá nepříjemnost po startu hlavního závodu ho nemohla připravit o vítězství. Součástí reportu je i VIDEO záznam!

VÍCE
Geneva SX: jak sledovat
motocross

Poslední velký SX závod na evropském kontinentu se jede tento víkend. Na koho se těšit a jak sledovat živě se dozvíte uvnitř článku.

VÍCE
ADAC SX Chemnitz 2016 – princ Nijenhuis a král Cunningham
motocross

Američan Nick Schmidt a francouzský mladík Adrien Malaval se stali vítězi sobotní (26. 11. 2016) superkrosové noci v německém Chemnitz. Schmidtovi se podařilo vybojovat prvenství před svými americkými krajany Kylem Cunninghamem a Chrisem Blosem. Nejlepší borec pátečního hodnocení Američan Gavin Faith si vybral pořádnou porci smůly, když po pádu dokončil závod až jako dvanáctý. V konečném součtu všech bodů si titul "Král Chemnitz" odvezl již zmíněný Amík Kyle Cunningham.

VÍCE
Výsledky a onboard video z francouzské SX Tour
motocross

O víkendu se závodilo také ve francouzském Montpellier, kde měla čtvrtou zastávku French SX Tour. Podívejte se na výsledky z obou dnů a také na obroard video s krásným soubojem Briana Hsu a Thomase Do.

VÍCE
ADAC SX Chemnitz 2016: Filip Neugebauer o páteční noci
motocross

Další superkrosová noc v německém Chemnitz vstoupila do motoristické historie první částí v pořadí třetího pokračování populárního ADAC SX Cupu. Na nejvyšší stupeň třídy SX1 vystoupala americká hvězda Gavin Faith, které jsme od AUS-X Open v Sydney tak trochu v patách. Za ním si dopřáli bednu jezdci Kyle Cunningham a Charles Lefrancois. Třídu SX2 ke své ohromné osobní radosti ovládl Francouz Julien Lebeau, kterého na stupně doprovodili druhý Luca Nijenhuis a třetí byl domácí favorit Stephan Büttner. Ale o tom všem už jste se od nás dozvěděli. Jak však viděl svoji včerejší smolnou účast náš jediný český zástupce Filip Neugebauer? Čtete v jeho reportu.

VÍCE
ADAC SX Chemnitz: rekapitulace prvního dne
motocross

Pátek byl prvním závodním dnem třetí zastávky seriálu ADAC Supercross a nechyběl ani náš reprezentant Filip Neugebauer.

VÍCE
JGRMX Suzuki tým oznámil jezdce třídy 250
motocross

Suzuki už delší dobu v sériích AMA postrádá tovární tým ve slabší třídě, ale po přechodu týmu JGRMX na žlutou značku se věci změnily a tovární Suzuki RM-Z250 budou po amerických tratích vodit Phil Nicoletti a Matthew Bisceglia.

VÍCE
Marvin Musquin králem Lille SX
motocross

Marvin nenašel přemožitele ani v druhý závodní den a celkem neohroženě si dojel pro druhé vítězství a tedy i pro titul „krále Lille“. Druhé místo opět obsadil Justin Barcia a třetí byl tentokrát Christian Craig. Problémy Romaina Febvreho pokračují, během finále narazil do zdi! Florent Richier si ve třídě SX2 vyjel titul „princ Lille“.

VÍCE
Chad Reed vítězí i v druhý den AUS-X Open
motocross

Australská legenda Chad Reed pokračuje ve své spanilé jízdě na AUS-X Open 2016 a spolu s Yamahou ovládl i druhou závodní noc. Společnost na pódiu mu dělal jeho týmový parťák Cooper Webb a pro třetí místo si dojel po velké stíhací jízdě Justin Brayton.

VÍCE
Marvin Musquin sobotním vítězem Lille SX
motocross

Francouzské publikum jistě potěšilo snadné vítězství Marvina Musquina v sobotním programu Lille SX, když porazil své konkurenty z USA – Justina Barciu a Malcolma Stewarta. Překvapením byl výpadek Romaina Febvreho, který měl co dělat, aby se vůbec dostal do finálového závodu, ve kterém dostal kolo! Součástí reportu je i odkaz na záznam hlavních závodů.

VÍCE