Přehlídka tratí AMA Monster Energy Supercrossu 2015
motocross

Americký superkrosový šampionát se blíží podobně rychle jako Vánoce, a tak není divu, že se hned na několika zahraničních webech objevily mapy tratí, na nichž se bude závodit. Čekají nás dramatické souboje, výbuchy emocí a specifická atmosféra, kterou jakožto Evropani budeme nasávat v průběhu nočních přímých přenosů alespoň díky internetu.

VÍCE
 XAVAX EUROPE STARS SX TOURNAMENT v únoru v Košicích!
motocross

Po prvý krát sa na Slovenku predstaví dychvyrážajúca disciplína na dvoch kolesách – SUPERCROSS! Veľkej popularite sa teší najmä v USA, ale v sobotu 7. 2. 2015, ho prídu do Steel Arény v Košiciach predstaviť poprední jazdci európskej ale aj svetovej motocrossovej scény ako napríklad Filip Neugebauer (CZ)- 4násobný majster Nemecka a Čiech v motocrosse, Florent Richier – 3násobný víťaz nemeckého šampionátu ADAC Supercross Masters, ale aj Kade Walker (CAN), Joan Cros (ESP), Martin Michek (CZ), Kornel Németh (HU) a veľa ďalších zaujímavých mien.

VÍCE
2. ADAC SX Chemnitz 2014 přivítal krále Brunella a prince Larranagu
motocross

Sobota 29. 11. 2014, Chemnitz – Vše najdete stručně, jasně, výstižně a především výsledkově a s ohlédnutím třech jezdců – Filipa Neugebauera, Borise Maillarda a Sulivana Jaulina v článku níže.

VÍCE
2. ADAC SX Chemnitz 2014 – pátek režírovali Aranda a Larranaga
motocross

Druhý dvoudenní závod šampionátu ADAC SX Cup 2014 hostí ve dnech 28. - 29. 11. 2014 hala v Chemnitz. Vítězem kategorie SX1 se stal v pátek Francouz Gregory Aranda před druhým Britem Jackem Brunellem a třetím Francouzem Borisem Maillardem. Konečný součet bodů za obě rozjížďky dopadl ve třídě SX2 nejlépe pro Španěla Ilkera Larranagu, za nímž na stupně vítězů nakráčel stříbrný Francouz Thomas Do a bronzový Nizozemec Dave Versluis. V článku najdete kompletní výsledkový přehled spolu s komentářem Čecha Filipa Neugebauera, který sice postoupil do vrcholu pátečního večera, ale bohužel chyboval a po finále svítila u jeho jména 10. pozice.

VÍCE
Superkros Finsko 2014 vyhrál Kullas, Neugebauer jednou na podiu
motocross

Minulý víkend se vypravil Filip Neugebauer na tradiční supercross do Finska, který se konal ve městě Tampere. Tamější událost ovládl domácí borec Harri Kullas. Filip se na závody těšil a před odletem hýřil dobrou náladou. Přestože se mu podařilo vybojovat 3. místo jen v pátek, určitě to pro něj byl skvělý trénink na 2. závod ADAC SX Cupu, který se jede ve dnech 28. - 29. listopadu 2014 v německém Chemnitz.

VÍCE
2. ADAC SX Cup Chemnitz 2014 - preview
motocross

Úvodní díl ADAC SX Cupu 2014 se stal minulostí druhý listopadový víkend, a tak není divu, že je na programu druhé pokračování čtyřdílného halového šampionátu, které se odehraje ve dnech 28. a 29. listopadu 2014. Tentokrát se závodníci přesunou na bojiště, v nějž se promění hala v Chemnitz, do níž to máte po přejetí českých hranic správným směrem doslova jen pár desítek kilometrů. Jestli se vám budou hodit před výletem alespoň základní informace, třeba o dostupnosti vstupenek, checkujte sdělení v článku.

VÍCE
SX Janov 2014 – SX1 králem je Tomac, SX2 princem Kouwenberg
motocross

Vyprodaná PalaFiera aréna v italském Janově hostila ve dnech 21. - 22. 11. 2014 Monster Energy Supercross, jehož králem se stal Eli Tomac z Colorada před dalším Američanem Zachem Osbornem a Francouzem Christophem Pourcelem. Nizozemec Nick Kouwenberg byl přijat mezi šlechtu poté, co vyhrál kategorii SX2 a odjel s titulem prince.

VÍCE
Supercross Paris Lille 2014 - výsledky a videa
motocross

Máme za sebou další superkrosovou událost, na kterou se tentokrát třásli fanoušci především z Francie, kde se jel Supercross Paris v Lille. Před ohromující diváckou kulisou celkově zvítězil, a stal se tedy králem - Eli Tomac, jenž vyhrál všechny čtyři rozjížďky. Druhé místo si odváží Justin Barcia a celkovou třetí pozici Malcolm Stewart. V článku jsou výsledky a video highlighty.

VÍCE
32. ADAC SX Stuttgart vynesl na trůn krále Arandu a prince Baylisse
motocross

Sobotní návštěvnost ve stuttgartské Martin-Schleyer-Halle oproti pátku ještě výrazně vzrostla na 8.200 lidí. A takové publikum vytvořilo s přispěním výborného komentátora skvělou kulisu. Vyprovodit na trůn nová veličenstva ADAC SX ve Stuttgartu přece není jen tak! Královské žezlo si i s jablkem odváží do Chemnitz na Kawasaki Francouz Gregory Aranda, v jehož družině nebude chybět ani princ na Hondě, který pochází z Velké Británie a jmenuje se Matthew Bayliss. Ve velké konkurenci mezinárodních superkrosových dravců se ovšem neztratil ani jediný český bojovník Filip Neugebauer, který skončil 4. a celkově se při součtu obou dnů vešel do TOP 5, když ji pátým místem uzavřel.

VÍCE
32. ADAC SX Stuttgart 2014 – shrnutí pátku a první sobotní výsledky
motocross

Francouz Gregory Aranda sebral americkým hochům showtime. I tak by se dal shrnout včerejší závodní den v Martin-Schleyer-Halle, která ve dnech 14. - 15. 11. 2014 hostí v pořadí 32. ADAC Supercross ve Stuttgartu. Aranda zvítězil před diváckou kulisou, která čítala 7500 diváků. A "Amíci" si nakonec na bednu vůbec nesáhli, když druhý skončil Francouz Boris Maillard a třetí místo bral Brit Jack Brunell. US boys, kteří se prodrali do finále, se nakonec museli spokojit až s bramborovým – tedy 4., dále 9. a 12. místem, což dle jejich kyselých obličejů v depu nebyly zrovna výsledky, se kterými by byli spokojení.

VÍCE