Kejmar má na dosah titul mistra ČR
motocross

Víkendový závod ve Vysokém Mýtě byl předposledním podnikem tuzemského šampionátu a lze spekulovat, komu připadnou body po posledním podniku a jak by to celé mohlo dopadnout. A bude to okruh v Sosnové u České Lípy, kde budou mít jezdci ještě jednu šanci zabojovat.

VÍCE
Supermoto už zítra otevře druhou polovinu sezóny
motocross

Letošní šestidílný šampionát v domácím MM CŘ Supermoto 2015 se už zítra přehoupne do druhé poloviny. Dějištěm bojů o mistrovské body se stane okruh Kart Arena Písek. Na rozdíl od rozpálené Sosnové poskytuje písecký okruh dost stínu v depu, nemělo by pršet a teplota se bude pohybovat kolem 25°C.

VÍCE
Kejmar vyhrál v Kolumbii poprvé v kariéře závod MS supermoto!
motocross

Pavel Kejmar zaznamenal v Kolumbii historický úspěch. Jako první český jezdec vyhrál závod Mistrovství světa v supermoto. A protože vás o této zprávě ostudně informujeme jako ti nejposlednější z posledních, chceme vás pozvat na autogramiádu, kterou organizuje banda 101 Underground Riders v jejich pražském butiku ve středu 19. srpna 2015 od 19.00 hodin. Jestli chcete vidět Kejmiho s jeho světovou plackou naživo, položit mu nějakou otázku a ulovit třeba i jeho autogram, víte, kdy a kde! :-)

VÍCE
Dějištěm druhého podniku supermota Vysoké Mýto
motocross

Autodrom Vysoké Mýto bude tento víkend hostovat v pořadí druhý závod domácího mistrovství v supermotu. Zároveň jde o první díl seriálu, ve kterém není otevřena kategorie pro čtyřkolky, ale naopak si zajezdí junioři.

VÍCE
Supermoto Fuglau ve stylu ploché dráhy
motocross

Po podniku v Greinbachu se stal okruh Nordring u Fuglau v pořadí druhým dějištěm rakouského mistrovství v supermotu. Na rozdíl od okruhu PS Center Greinbach se však o uplynulém víkendu závodníci nebrouzdali v kalužích po dešti, ale naplno je zaměstnávaly všechny terénní vložky.

VÍCE
MMČR Supermoto 2015 poprvé v Písku
motocross

Úvodní podnik MMČR supermoto 2015 dnes pokračuje v Písku po pátečních tréninkových jízdách na mokrém asfaltu. V šestidílném seriálu se bude závodit na třech okruzích po dvou závodech v Písku, Vysokém Mýtě a Sosnové.

VÍCE
Supermoto Weekend 2015
motocross

Supermoto Academy se hlásí o slovo s novým projektem pro začínající, ale i pokročilé jezdce. K dosavadním jednodenním kurzům přidává jeden den navíc! V termínech 9. - 10. 5. a 20. - 21. 6. se tak zájemci mohou zúčastnit klasického školení, rozeberou videa z jízd, popovídají si s Pavlem Kejmarem o světovém supermotu a druhý den proběhne sranda závod a bude i spousta času na volné jízdy.

VÍCE
Rozhovor s manažerem 833 racing
motocross

Lukáš Tuma je v jedné osobě jezdec a manažer týmu 833 racing team. Ano, jde právě o tým, v jehož barvách se po okruzích doma i ve světě proháněl Pavel Kejmar - současný mistr České republiky v supermotu a celkově pátý jezdec FIM Mistrovství světa pro rok 2014. Ve stejných barvách ale dojeli Zdeněk Jaroš šestý a právě Lukáš Tuma na třináctém místě v Mistrovství Evropy. Jak bylo a bude jsem se zeptal právě Lukáše.

VÍCE
Povídání s Honzou Zemanem o jediné supermoto škole v republice
motocross

Počátky supermota bychom hledali v osmdesátých letech ve Spojených státech, kde se tratě s kombinovaným povrchem staly nevšedním zážitkem pro diváka a výzvou pro jezdce. V roce 1999 se supermoto dostává na tuzemské tratě a o rok později získává statut MM ČR. Supermoto Academy je jedinou školou, která se dlouhodobě zabývá výukou tohoto jízdního stylu a právě na to jsem se zeptal Honzy Zemana.

VÍCE
Sedmička na víkend... Pavel Kejmi Kejmar
motocross

Kejmi je držitelem titulu vícemistra Evropy v Supermoto 2011 a instruktor Supermoto Academy. Co ho nakopne do pořádného rytmu? Poslechněte si následující Sedmičku na první víkend roku 2015.

VÍCE