Supermoto Weekend 2015
motocross

Supermoto Academy se hlásí o slovo s novým projektem pro začínající, ale i pokročilé jezdce. K dosavadním jednodenním kurzům přidává jeden den navíc! V termínech 9. - 10. 5. a 20. - 21. 6. se tak zájemci mohou zúčastnit klasického školení, rozeberou videa z jízd, popovídají si s Pavlem Kejmarem o světovém supermotu a druhý den proběhne sranda závod a bude i spousta času na volné jízdy.

VÍCE
Rozhovor s manažerem 833 racing
motocross

Lukáš Tuma je v jedné osobě jezdec a manažer týmu 833 racing team. Ano, jde právě o tým, v jehož barvách se po okruzích doma i ve světě proháněl Pavel Kejmar - současný mistr České republiky v supermotu a celkově pátý jezdec FIM Mistrovství světa pro rok 2014. Ve stejných barvách ale dojeli Zdeněk Jaroš šestý a právě Lukáš Tuma na třináctém místě v Mistrovství Evropy. Jak bylo a bude jsem se zeptal právě Lukáše.

VÍCE
Povídání s Honzou Zemanem o jediné supermoto škole v republice
motocross

Počátky supermota bychom hledali v osmdesátých letech ve Spojených státech, kde se tratě s kombinovaným povrchem staly nevšedním zážitkem pro diváka a výzvou pro jezdce. V roce 1999 se supermoto dostává na tuzemské tratě a o rok později získává statut MM ČR. Supermoto Academy je jedinou školou, která se dlouhodobě zabývá výukou tohoto jízdního stylu a právě na to jsem se zeptal Honzy Zemana.

VÍCE
Sedmička na víkend... Pavel Kejmi Kejmar
motocross

Kejmi je držitelem titulu vícemistra Evropy v Supermoto 2011 a instruktor Supermoto Academy. Co ho nakopne do pořádného rytmu? Poslechněte si následující Sedmičku na první víkend roku 2015.

VÍCE
BPROM zveřejnil předběžný kalendář MS a ME v supermotu
motocross

Promotér FIM Mistrovství světa v supermotu na svých stránkách zveřejnil předběžný kalendář podniků nadcházející sezóny, uvedl nová loga a spustil nový web šampionátu.

VÍCE
Termíny pro supermoto v sezóně 2015
motocross

Mistrovství České republiky v supermotu má termíny pro sezónu 2015. Oživením seznamu trati by mohla být spolupráce s Rakušany. V případě navázání spolupráce by vznikly dva podniky s česko-rakouskou účastí připadající na trati v Sosnové a Melku.

VÍCE
Do Mistrovství světa 2015 nastoupí poprvé americký jezdec
motocross

Monte Frank oznamuje účast v nadcházejícím Mistrovství světa 2015. Jezdec Ameriky se objevil v týmu na Supermotu národů 2014. Po patnáctiletém působení v motokrosu se Monte rozhodl vyzkoušet supermoto. A ono to šlo!

VÍCE
Adrien Chareyre ukončuje svoji supermoto kariéru
motocross

Adrien Chareyre má na kontě čtyři tituly Mistrovství světa a finále Mistrovství Francie. Francouzský jezdec, kterého mohl český fanoušek vidět v červnu závodit na MS a ME v Sosnové u České Lípy. Tehdy dojel sedmý, ale celkově se ve FIM MS umístil na čtvrtém místě.

VÍCE
Francie ovládla kvalifikaci na SMoN
motocross

Okruh San Martino del Lago se stal děním letošního, v pořadí devátého, Supermota národů - SMoN. Nováčky se stanou jezdci ze Spojených států, naopak Italové se budou rvát, aby obhájili loňský (ale i tak už několikátý) titul a jsou jedním z favorizovaných týmů. Po pochmurném dopoledni se v sobotu odpoledne počasí zlepšilo a s ním i podmínky pro kvalifikační jízdy.

VÍCE
Devátý ročník Supermota národů v Cremoně
motocross

Na okruhu San Martino del Lago je všechno připraveno k uvítání jezdců i návštěvníků devátého ročníku FIM SMoN (Supermoto of Nations). Okruh vybudovaný v roce 2012 obsahuje kompletní zázemí pro týmy, restauraci a vyhlídkové terasy. Při posledním zde konaném podniku MS a ME v supermotu se ukázal být prakticky dokonalým.

VÍCE