Abraham kvůli nedoléčenému zranění vynechá následující tři závody
silnice

Karel Abraham vynechá na doporučení lékařů následující tři závody MotoGP. Český jezdec MotoGP stále bojuje s následky zranění chodidla z letošního závodu v Barceloně. Další závodní zátěž by podle specialistů mohla vést k trvalým následkům.

VÍCE
MotoGP: VC Aragonu - ohlasy Čechů
silnice

VC Aragonu má za sebou sobotní kvalifikaci. Jak na tom byli naši závodníci Jakub Kornfeil a Karel Abraham? Čtěte dále!

VÍCE
Ohlasy Čechů po VC San Marina
silnice

Jakub Kornfeil měl Velkou cenu San Marina velmi složitou. Po technických problémech, které jej provázely celý víkend, byl po kvalifikačním tréninku navíc penalizován ke startu z poslední pozice. Jakubův krajan v Moto3, Karel Hanika, pak závod dokončil na 21. místě. Poslední z Čechů, Karel Abraham, startující v královské kubatuře MotoGP uviděl šachovnicovou vlajku rovněž jako 21.

VÍCE
Kuba Kornfeil druhý v Silverstonu!
silnice

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil vstupuje do dějin české motocyklové silnice. Po Gustavu Havlovi, Františku Šťastném, Bohumilu Stašovi, Lukáši Peškovi a Karlu Abrahamovi se stává Jakub Kornfeil dalším Čechem, který vystoupil na pódium při motocyklové Grand Prix.

VÍCE
Lorenzo opanoval brněnskou GP
silnice

Stylem „start-cíl“ zvítězil v závodu MotoGP na Masarykově okruhu vítěz kvalifikace a nový rekordman trati Jorge Lorenzo na motocyklu Yamaha. Ukončil tak čtyřletou nadvládu oranžových strojů týmu HRC Repsol Honda, které na stupních vítězů reprezentoval jen Marc Marquez. Třetí dojel Valentino Rossi.

VÍCE
VC Brna potvrzena na dalších pět let
silnice

Obavy všech fanoušků motocyklového závodění na Masarykově okruhu v Brně jsou po několika měsících nejistoty zažehnány. Grand Prix tak dostala více než krásný dárek k letošnímu padesátému výročí.

VÍCE
Motocyklový rekord Masarykova okruhu padl
silnice

Plné tribuny Masarykova okruhu sledovaly v sobotu triumfální kvalifikační výsledek dvojnásobného šampiona MotoGP Jorge Lorenza. Španěl poprvé v historii okruhu prolomil magickou hranici minuty a pětapadesáti vteřin. Časem 1:54,989 tak vytvořil nový absolutní motocyklový rekord Masarykova okruhu.

VÍCE
Aktuální info před GP České republiky
silnice

Grand Prix České republiky startuje již zítra a my jsme pro vás připravili souhrn toho nejdůležitějšího, co byste měli před samotnými závody, ale i během nic, určitě vědět.

VÍCE
Akce před VC České republiky 2015
silnice

Stejně jako každým rokem, tak i letos připravují pořadatelé brněnské Grand Prix různé "pre-eventy". V následujícím článku naleznete jejich přesný rozpis a časový harmonogram.

VÍCE
Statistika 50 let Grand Prix
silnice

Grand Prix České republiky startuje už 14. srpna. Až se v neděli 16. srpna postaví závodníci MotoGP na start, překonají hned několik milníků ve světové historii motocyklového závodění. Statisticky si závod Grand Prix České republiky upevní postavení druhého nejtradičnějšího podniku v celém šampionátu mistrovství světa MotoGP.

VÍCE