2. MotoGP 2014 - výsledky z Texasu
silnice

Týden se s týdnem sešel a my vám opět přinášíme výsledky z tentokrát již druhého letošního závodu velmi prestižního šampionátu MotoGP. Tento závod se uskutečnil o minulém víkendu v texaském Austinu na Okruhu Amerik. Závodu se zúčastnili i tři jezdci z České republiky, kterými jsou v nejslabší kubatuře, tedy Moto3, Karel Hanika a Jakub Kornfeil. Naopak v nejsilnější královské kubatuře MotoGP máme Karla Abrahama.

VÍCE
Texas Tornado končí
silnice

Colin Edwards, pilot týmu NGM Mobile Forward Racing, se včera na tiskové konferenci Red Bull GP v americkém Texasu rozhodl na konci letošní motocyklové sezóny uzavřít svou úspěšnou kariéru.

VÍCE
Bratři Smržové - plány do sezóny 2014
silnice

V silničním motocyklovém světě není příliš mnoho sourozeneckých dvojic, které závodí na vysoké úrovni. A myslím, že Česká republika má veliké štěstí, neboť jednu takovou dvojici má. Tohle bratrské duo tvoří Jakub Smrž #96 a Matěj Smrž #25. A i když každý z nich jezdí jiné mistrovství, tak i přesto se oba pohybují na předních příčkách startovního pole. Zatímco Jakub Smrž závodí v šampionátu BSB, tak mladší Matěj v IDM. A jaké jsou jejich plány do letošní sezóny?

VÍCE
1. MotoGP 2014 - shrnutí Kataru
silnice

Po zdlouhavé zimní přestávce to konečně přišlo. Okamžik, na který čeká snad každý fanoušek silničních motocyklových závodů. První závodní víkend šampionátu MotoGP se uskutečnil ve dnech 20. - 23. 3. 2014. A již tradičně se závodilo na okruhu Losail International Circuit, nacházejícím se na katarské poušti. Tento závod je také zajímavý tím, že se jede jako jediný v letošním kalendáři MotoGP pod umělým osvětlením. A jak se dařilo jezdcům získat jejich první body?

VÍCE
Karel Abraham na startu desáté sezony - stále je co dohánět
silnice

Karel Abraham se o nadcházejícím víkendu postaví na start prvního závodu své desáté sezony v šampionátu mistrovství světa. Pod umělým osvětlením v Kataru se bude muset hned na začátku závodního víkendu vypořádat s tím, že v sedle motorky během testů strávil méně času než soupeři.

VÍCE
Velká spokojenost - Jakub Kornfeil
silnice

Stejně jako s prvními testy na okruhu Jerez de la Frontera, i po druhém pokračování předsezónního měření sil na témže závodišti, může reprezentant Calvo Teamu Jakub Kornfeil odjíždět s neméně velkou spokojeností, jako tomu bylo před čtrnácti dny.

VÍCE
Optimistické testy v Kataru - Karel Abraham zrychlil
silnice

Na třináctém místě se ztrátou 2,468 vteřiny na nejrychlejšího Aleixe Espargara zakončil Karel Abraham poslední testy před sezonou MotoGP. Český jezdec stále bojuje s následky zranění ramene, ve srovnání s předchozími testy se ale dokázal posunout výš v poli jezdců s motocykly třídy Open.

VÍCE
Místo testů operace
silnice

Místo testování v teplém Španělsku operace! Motocyklový tým Montáže Brož Racing měl podle plánu minulý týden odcestovat do španělské Valencie a následně Aragonu, kde měly probíhat předsezónní testy. Bohužel těsně před odjezdem se jezdec Míra Popov zranil a testy musely být zrušeny.

VÍCE
Druhé testy stále s bolestmi ramene - Karel Abraham vyhlíží až začátek sezóny
silnice

Za tři dny druhých testů MotoGP se Karel Abraham dokázal zlepšit navzdory bolestem v rameni o 1,3 vteřiny, přesto z Malajsie odjíždí až jako pětadvacátý jezdec v poli MotoGP.

VÍCE
Druhé oficiální testy nižších kubatur pro sezónu 2014 - celkové výsledky (Moto3)
silnice

Od úterý 18. 2. do čtvrtka 20. 2. 2014 se na španělském okruhu v Jerezu uskutečnilo druhé oficiální testování nižších kubatur mistrovství světa (MotoGP). Na testovaní se sešli jezdci kategorie Moto2 a nejnižší Moto3. Celkové výsledky kubatury Moto3 můžete nalézt níže. V této nejnižší kategorii máme hned dva zástupce z České republiky. Jak uspěli, se dozvíte níže.

VÍCE