Tisková zpráva z MS v sidecarcrossu, Kramolín, 13.-14.5.2017
sidecarcross

Třetím podnikem pokračoval seriál Mistrovství světa v Sidecarcrossu tento víkend (13.-14.5.2017) v Kramolíně u Nepomuka. V sobotu se jely kvalifikace, v neděli pak ty nejlepší posádky bojovaly o světové body. Mezi dvaapadesáti přihlášenými dvojicemi bylo i devět českých, mezi třicet nejrychlejších se nakonec kvalifikovaly čtyři. Závodu přihlíželo 3000 diváků a nebýt sobotní desetiminutové průtrže mračen, dalo by se říci, že i za optimálního počasí.

VÍCE
GP ČESKA: Bax-Musset potvrdili roli lídrů
sidecarcross

KRAMOLÍN, 14.5.2017: I třetí Grand Prix sidecarcross v českém Kramolíně se odehrávala v nádherné atmosféře, na níž se podepsaly fantastické výkony nejlepších jezdců světa, vášnivého a početného publika a krásné počasí. Roli současných lídrů seriálu MS potvrdili Bax-Musset, když celkově zvítězili před velmi dobře jedoucími Willemsen-Bax a třetími Giraud-Mucenieks. Českým dvojicím nebylo tolik přáno. Český prapor přesto drželi hlavně Čermákové, kteří v první jízdy dojeli pátí! Janouškové ukořistili bod. Na Vejchodu s Vrátným si sedla smůla, že ani jednu jízdu nedokončili.

VÍCE
VIDEO ROZHOVORY: Čeští jezdi ke kvalifikaci
sidecarcross

Přinášíme ještě horké pocity českých posádek po kvalifikaci GP Česka z Kramolína. Poslechněte si, co řekli ke svým výkonům a jak se jim jelo, co jim přinášelo potíže a s čím vším se museli vypořádat.

VÍCE
Euforický postup na GP po heroickém výkonu zažívají Vrátný-Vitoň!
sidecarcross

KRAMOLÍN, 13.5.2017: Ve velice výživné kvalifikaci plné zvratů a náročných blátivých podmínek, kdy startovalo neuvěřitelných 52 týmů, včetně deseti našich, se do hlavního závodu protáhli z českých nadějí Čermákové, Vejchoda-Zatloukal, Janouškové a Vrátný-Vitoň. A právě posledně zmíněná posádka z Drásova zažívala euforický postup po fantastickém výkonu! Čeští fanoušci se v neděli mají na co těšit!

VÍCE
10 českých posádek na MS side v Kramolíně!
sidecarcross

Velmi silné zastoupení bude mít Česká republika na blížícím se Mistrovství světa v sajdkárkrosu v Kramolíně u Nepomuku, kde již o tomto víkendu 13.-14.5.2017 se rozhoří boj o světové body. Do něj se bude snažit zasáhnout celkem 10 českých týmů v čele s favorizovanými bratry Čermákovými. Níže jsme pro vás připravili menší přehled a zajímavosti o našich jezdcích, abyste věděli, komu v sobotu a v neděli fandit.

VÍCE
VIDEO a FOTO: České posádky na 2. GP Ukrajiny
sidecarcross

Na druhém podniku MS sajdkár v ukrajinském Chernivtsi skvěle reprezentovala Českou republiku hned pětice posádek, které dokázali vytěžit z hlavních závodů GP 77 bodů! Zastoupení jsme měli v podobě bratrů Čermákových (5. místo), Vejchoda-Zatloukal (12. místo), Vrátný-Vitoň (15. místo), Pudlo-Hotový (16. místo) a Peč-Krejčí (22. místo). Podívejte se na pár fotografií níže a video rozhovory s našimi jezdci.

VÍCE
Oficiální pozvánka na MS v sidecarcrossu, Kramolín, 13.-14.5.2017
sidecarcross

Kramolín u Nepomuka je již tradičně hostitelem Velké ceny ČR v sidecarcrossu. Tato motoristická disciplína u nás má nejen velkou tradici, ale dokonce i úspěšné reprezentanty. To je mimo jiné i důvod, proč se každoročně do Kramolína vydají tisícovky diváků. Již tento víkend, 13.-14. května 2017, budou moci diváci fandit hned deseti českým posádkám. Trať má velice dobré renomé též v zahraničí, a proto je mezi diváky vždy i mnoho cizinců. Trať je specifická tím, že je hodně rychlá a má velké převýšení. Kvalitní je i její zázemí.

VÍCE
GP UKRAJINA: Ovace publika patřily Willemsen-Bax
sidecarcross

Druhý díl seriálu MS sajdkár v ukrajinském Chernivtsi se v neděli 7. 5. 2017 odehrával za fantastické atmosféry, kde přes 10 000 diváků hnalo světová esa sajdkárkrosu k famózním výkonům. Na stupních vítězů se hrála za mohutného aplausu nizozemská hymna pro dvojici Willemsen-Bax. Skvělý dojem zanechala i česká pětice posádek. Čermákové přes zranění vybojovali 5. místo. Vejchoda-Zatloukal skončili jako jedenáctí a tučný vak bodů si odvážejí pátnáctí Vrátný-Vitoň a šestnáctí Pudlo-Hotový. Senzační světový bod na premiérovém startu vydolovali i Peč se 17letým spolujezdcem Krejčím!

VÍCE
Kvalifikace GP Ukrajiny nejlépe dopadla Giraudovi s Mucenieksem
sidecarcross

V sobotu 6. 5. 2017 v ukrajinském Chernivtsi započala kvalifikace do hlavního závodu GP Ukrajiny, kde naplno zabodovala francouzsko-lotyšská posádka Giraud-Mucenieks. V českém táboře se pocity z ní velmi mísily. Čermákové doháněli manko po startu a posléze je tvrdý střet stál lepší místo. Vejchoda-Zatloukal podali stabilní, kvalitní výkon. Kdo ale exceloval a komu se velmi dařilo, byli Vrátný-Vitoň se startem za top10. Peč s Krejčím se větší konkurence nezalekli. Naopak smůla provázela Pudla s Hotovým, když po pádu se jim utrhla páčka na spojce.

VÍCE
GP Ukrajiny: Den před bouří!
sidecarcross

Chernivtsi (UKRAJINA), 5.5.2017: Na dalekou cestu do dějiště druhé Grand Prix sidecarcross, která se koná v ukrajinském Chernivtsi o tomto víkendu, se vydala nepočetná světová karavana. V pátek se už začalo pomalu plnit depo, protože týmy čekala technická přejímka. Přinášíme nyní pár snímků z cesty české skupiny i aktuálních záběrů do depa a zákulisí.

VÍCE