Motokros evropských národů 2017 se pojede v Polsku
motocross

Dnes bylo ohlášeno místo a datum konání příštího evropského motokrosu národů, kterým bude polská trať u města Gdaňsk. Na tuto dráhu na severu Polska se Motokros evropských národů vrací dvanáctileté odmlce. Součástí bude i týmový závod žen, takže 3. září by mohl být zajímavým dnem v kalendáři českých fanouškům reprezentantů a reprezentantek!

VÍCE
Podmol vyhrál ME FMX v Mnichově, pak slavil se svým synem
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol triumfoval v sobotu 23. června 2016 v mnichovské Olympia Halle v závodě mistrovství Evropy. Před vyprodanou arénou předvedl čistou jízdu a nejtěžší triky ze všech jezdců. „Myslím, že rozhodčí mi neměli co vytknout. Bylo fajn slyšet v zaplněné mnichovské aréně českou hymnu," liboval si Podmol. Na druhém místě skončil Francouz David Rinaldo, třetí byl domácí jezdec Luc Ackermann.

VÍCE
Informace o kvalifikaci ME Juniorů 2016
motocross

S novou sezónou se rozjela také kvalifikace ME tříd 65 ccm a 85 ccm. Evropa je rozdělená do čtyřech zón a z každé zóny se pak kvalifikuje deset nejlepších jezdců do finálového závodu, který se letos pojede o víkendu 23. - 24. července 2016 v Lokti v rámci MXGP. Česká republika patří do severozápadní (NW) kvalifikační zóny, která je dlouhodobě vnímaná jako ta nejkvalitnější.

VÍCE
Mistrovství Evropy EMX 65, 85 a OPEN míří opět letos do Šenkvic!
motocross

M-cross Šenkvice usporiada 16. - 17. 4. 2016 v poradí už 3. ročník Majstrovstvo Európy - European Championship Motocross 2016 EMX 65, 85 a EMX Open. Preteku sa zúčastnia jazdci zo Slovenska, Chorvátska, Slovinska, Českej republiky, Maďarska, Litvy, Dánska, Nemecka, Fínska, Švédska, Holandska a Belgicka. Pozývame všetkých priaznivcov motokrosu na najväčšiu udalosť v tomto roku v Šenkviciach.

VÍCE
 Už je to tady – Martin Michek do čela ME EMX Open!
motocross

Jen týden po úvodním závodě evropského mistrovství třídy Open ve Slovinsku pokračoval ve dnech 9. - 10. dubna 2016 seriál dalším závodem v sousedním chorvatském Zaboku.

VÍCE
ME EMX Open, Brežice 2016 – Michek nastoupil k obhajobě titulu
motocross

Po třídách EMX250 a 300 ccm, které zahájily svůj letošní seriál při třetím závodě MXGP v Holandsku, přišla ke slovu i nejsilnější třída EMX Open. Ta je tradičně středem zájmu našich jezdců, kteří v ní v posledních letech slavili výrazné úspěchy. A tak se na start úvodního závodu evropského mistrovství třídy Open ve slovinské Brežici (2. - 3. 4. 2016) postavili mezi šesticí českých jezdců i tři loni absolutně nejúspěšnější – mistr Evropy Martin Michek, Petr Bartoš a Petr Michalec. A protože špičkoví slovinští závodníci se rádi představí domácímu publiku, měli naši ty nejvybranější soupeře: jezdce mistrovství světa Tima Gajsera, Klemena Gerčara a také loňského mistra rakouských dvěstěpadesátek Aljošu Molnara.

VÍCE
Kalendáře ME 2016 - EMX125, EMX250 a EMX300
motocross

YouthStream opravdu na nic nečeká, a tak není divu, že už je venku také kalendář Mistrovství Evropy šampionátů EMX125, EMX250, EMX 300 a také finálových závodů EMX65 a EMX85.

VÍCE
Motokros evropských národů (MXoEN) 2015 - kvalifikace pro Francii
motocross

PIETRAMURATA (Itálie), 10. 10. 2015 – Po ponurém včerejšku se počasí konečně trochu umoudřilo, zvýšila se teplota vzduchu a také vykouklo slunce. Takové podmínky zajisté přispěly k výbornému výsledku francouzského národního týmu, který vyhrál kvalifikaci Motokrosu evropských národů (MXoEN) v Pietramuratě. Svůj příděl smůly si vybralo mužské družstvo Itálie, které zastínil během kvalifikační soboty nejlepší ženský tým v čele s několikanásobnou mistryní světa Kiarou Fontanesi. Českou republiku reprezentuje družstvo ve složení Martin Krč (250 cc), Jakub Terešák (125 cc), Petr Polák (85 cc) a Jiří Matějec (85 cc). Ženské družstvo (WMX) tvoří duo - Lucie Simonová a Barbora Laňková. Více o individuálních i týmových výsledcích je v reportu.

VÍCE
VIDEO ze setkání mistrů Evropy MX Open 2015 v Autoklubu ČR
motocross

"V pátek 17. září 2015 měli na půdě Autoklubu ČR tu čest přivítat mistry Evropy MX Open 2015. Naši závodníci obsadili první tři místa. Mistrovství Evropy se zúčastnilo celkem 72 jezdců z 11 zemí světa, a proto je jejich úspěch opravdu excelentní.

VÍCE
Mistrovství Evropy 2015 a první tři místa patří Čechům
motocross

Proměnlivé počasí provázelo evropské motokrosové závodníky při finálovém podniku kubatury EMX Open, který se konal o uplynulém víkendu (5. - 6. 9. 2015) ve slovinském Šentvidu. Závodu se zúčastnili čtyři čeští reprezentanti a konečný boj o evropský primát byl stále ještě otevřený. Nutno ale podotknout, že Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team) chyběl při úvodním klání ve slovinské Brezici a z tohoto důvodu své bodové manko musel dohánět.

VÍCE