Bartoš bral na ME ve Slovinsku stříbro, dařilo se i dalším Čechům
motocross

Letošní motokrosový seriál Mistrovství Evropy kubatury EMX Open odstartoval prvním dílem ve slovinské Brezici. Podle předpokladu se na domácí dráze v konkurenci 32 pilotů umístil nejlépe velký favorit, poslední mistr světa zrušené třídy MX3 Klemen Gercar, jedoucí v satelitním týmu Husqvarny.

VÍCE
Kalendář Mistrovství Evropy v motokrosu 2015
motocross

Youthstream nedávno publikoval oficiální kalendář Mistrovství Evropy v motokrosu 2015. V příštím roce se představí třídy EMX65, EMX85, EMX125, EMX150, EMX250 a EMX300. Všechny termíny a místa najdete níže.

VÍCE
MXOEN Pacov 2014 - Ohlasy závodníků a fotogalerie
motocross

O víkendu 23. - 24. 8. 2014 se v Pacově konalo ME národů juniorů a žen. Tým byl složen ze 2 závodníku na strojích o obsahu 85 ccm, jednoho na 125 ccm a jednoho zástupce kategorie MX2. Týmy žen byly dvoučlenné. Česká republika mohla jako pořádající stát postavit v každé kategorii dva týmy.

VÍCE
ME družstev juniorů a žen ovládly v Pacově týmy Itálie
motocross

Perfektně vyžehlená trať, že by se na ní dalo jezdit se silničními motocykly, pečlivě vysečená tráva v prostoru celého areálu, že by se na ní dal hrát golf a zasvěcený početný pořadatelský sbor, jak by tomu mělo na vrcholném mezinárodním podniku být. Tak přivítal Automotoklub Pacov v AČR uplynulý víkend jednorázový závod ME družstev žen (WMX) a juniorů.

VÍCE
Vítěze ME družstev juniorů a WMX 2014 vydá o víkendu Pacov
motocross

Po loňské úspěšné pořadatelské premiéře na nejvyšší mezinárodní úrovni (MS třídy MX3) bylo nasnadě, že letos padne při rozhodování o umístění jednotlivých světových a evropských podniků prst na motokrosové mapě znovu na Pacov. Třída MX3 letos svůj šampionát nemá, a tak se AMK Pacov v AČR zhostí uspořádání jednorázového závodu Mistrovství Evropy družstev Junior a WMX. To se uskuteční již o blížícím se víkendu 23. - 24. srpna 2014!

VÍCE
Sledujte ve středu Snídani s Novou s L. Simonovou a M. Krčem
motocross

Ve středu ráno, tj. 20. 8. 2014, bude ve Snídani s Novou v časech 7:40 a 8:20 hod pozvánka na víkendový motokros do Pacova, kde se uskuteční 24. 8. 2014 (neděle) Mistrovství Evropy družstev juniorů a žen. Za naše juniory zde bude Martin Krč (loňský juniorský mistr ve třídě 125 ccm) a za ženy současná česká jednička Lucie Simonová (letos ve světovém šampionátu žen WMX obsadila 20. místo), dále manažer ženské reprezentace Erich Pour a za pacovské pořadatele Evžen Zadražil.

VÍCE
V Pacově se připravují na ME družstev Junior a WMX
motocross

Pacov v loňském roce hostil poprvé ve své bohaté pořadatelské historii závod Mistrovství světa a na závěr sezóny pak přebíral od zástupce FIM ocenění „nejlepší pořadatel“ seriálu MS MX3. Letos se MS v této třídě nejede, a tak agilní pořadatelé z AMK Pacov v AČR přijali výzvu v podobě uspořádání Mistrovství Evropy družstev Junior a WMX, které se uskuteční o víkendu 23. - 24. srpna 2014.

VÍCE
Petr Bartoš se stal vícemistrem Evropy
motocross

V neděli 6. 7. 2014 se v Orehove Vsi ve Slovinsku konal poslední závod ME v motokrosu. V tomto šampionátu Českou republiku reprezentovali Petr Bartoš a Petr Michalec. V Orehove Vsi se Petru Bartošovi dařilo opravdu výborně, a tak se posunul na druhou příčku v konečném pořadí celého seriálu.

VÍCE
Seriál EMX 65, 85 a OPEN se stěhuje o víkendu na Slovensko
motocross

Motokrosová dráha v Šenkviciach bude dňa 28. - 29. júna dejiskom majstrovstiev Európy v motokrose.

VÍCE
Závodníci odjeli EMX na Ukrajině a o víkendu je na programu Jinín!
motocross

Osmidílný evropský šampionát motokrosařů zavítal pátým dílem do ukrajinského Kovelu, kde účastníky přivítala písčitohlinitá dráha a tisíce nažhavených diváků kolem trati. A další dějství evropského šampionátu bude pokračovat o tomto víkendu 21. - 22. června v jihočeském Jiníně u Strakonic. V nabitém programu se postupně divákům představí jezdci v seriálu mistrovství Evropy kubatury 85 ccm, 65 ccm, EMX OPEN a také ženy, které budou bojovat o další body do republikového šampionátu.

VÍCE