Vítěze ME družstev juniorů a WMX 2014 vydá o víkendu Pacov
motocross

Po loňské úspěšné pořadatelské premiéře na nejvyšší mezinárodní úrovni (MS třídy MX3) bylo nasnadě, že letos padne při rozhodování o umístění jednotlivých světových a evropských podniků prst na motokrosové mapě znovu na Pacov. Třída MX3 letos svůj šampionát nemá, a tak se AMK Pacov v AČR zhostí uspořádání jednorázového závodu Mistrovství Evropy družstev Junior a WMX. To se uskuteční již o blížícím se víkendu 23. - 24. srpna 2014!

VÍCE
Sledujte ve středu Snídani s Novou s L. Simonovou a M. Krčem
motocross

Ve středu ráno, tj. 20. 8. 2014, bude ve Snídani s Novou v časech 7:40 a 8:20 hod pozvánka na víkendový motokros do Pacova, kde se uskuteční 24. 8. 2014 (neděle) Mistrovství Evropy družstev juniorů a žen. Za naše juniory zde bude Martin Krč (loňský juniorský mistr ve třídě 125 ccm) a za ženy současná česká jednička Lucie Simonová (letos ve světovém šampionátu žen WMX obsadila 20. místo), dále manažer ženské reprezentace Erich Pour a za pacovské pořadatele Evžen Zadražil.

VÍCE
V Pacově se připravují na ME družstev Junior a WMX
motocross

Pacov v loňském roce hostil poprvé ve své bohaté pořadatelské historii závod Mistrovství světa a na závěr sezóny pak přebíral od zástupce FIM ocenění „nejlepší pořadatel“ seriálu MS MX3. Letos se MS v této třídě nejede, a tak agilní pořadatelé z AMK Pacov v AČR přijali výzvu v podobě uspořádání Mistrovství Evropy družstev Junior a WMX, které se uskuteční o víkendu 23. - 24. srpna 2014.

VÍCE
Petr Bartoš se stal vícemistrem Evropy
motocross

V neděli 6. 7. 2014 se v Orehove Vsi ve Slovinsku konal poslední závod ME v motokrosu. V tomto šampionátu Českou republiku reprezentovali Petr Bartoš a Petr Michalec. V Orehove Vsi se Petru Bartošovi dařilo opravdu výborně, a tak se posunul na druhou příčku v konečném pořadí celého seriálu.

VÍCE
Seriál EMX 65, 85 a OPEN se stěhuje o víkendu na Slovensko
motocross

Motokrosová dráha v Šenkviciach bude dňa 28. - 29. júna dejiskom majstrovstiev Európy v motokrose.

VÍCE
Závodníci odjeli EMX na Ukrajině a o víkendu je na programu Jinín!
motocross

Osmidílný evropský šampionát motokrosařů zavítal pátým dílem do ukrajinského Kovelu, kde účastníky přivítala písčitohlinitá dráha a tisíce nažhavených diváků kolem trati. A další dějství evropského šampionátu bude pokračovat o tomto víkendu 21. - 22. června v jihočeském Jiníně u Strakonic. V nabitém programu se postupně divákům představí jezdci v seriálu mistrovství Evropy kubatury 85 ccm, 65 ccm, EMX OPEN a také ženy, které budou bojovat o další body do republikového šampionátu.

VÍCE
Do Stříbra míří Classic European Championship 2014
motocross

V sobotu 7. 6. 2014 se Terén sv. Petra ve Stříbře vrací na mezinárodní scénu, když přivítá 2. závod 3-dílného Classic European Championship 2014 (CEC). Evropské soutěžení motokrosových veteránů klasiků pořádá v Nizozemí sídlící European Classic Motocross Organization (ECMO). Ta motokros v podobě 60. let 20. století opatruje již od roku 2001 a hrdě se hlásí k tradici, která byla založena ve Stříbře v roce 1993 vůbec prvním veteránským Motokrosem národů.

VÍCE
EMX Open ve Slovinsku 2014 - Petr Bartoš opět na bedně
motocross

Osmidílný evropský šampionát kubatury OPEN pokračoval uplynulý víkend ve Slovinsku na závodní dráze v Brezici již třetím podnikem. Naši zástupci si předminulý víkend v Chorvatsku vedli docela dobře, v týdnu si zde zatrénovali a těšili se na další boje o evropské body.

VÍCE
Motokrosař Petr Bartoš si odvezl z ME v Chorvatsku bronz
motocross

Bahno, bahno a zase bahno, tak popsal Petr Bartoš druhé dějství mistrovství Evropy kubatury EMX OPEN na známé trati v chorvatské Mladině, které se konalo minulý víkend. Jak Petr prohlásil: "V sobotu pořadatelé zrušili kvůli dešti celý program a byli jsme zvědavi jak to dopadne druhý den. V neděli ještě ráno pršelo, ale postupně to ustávalo".

VÍCE
EVROPA NW zona 2014 – přehled tratí
motocross

Na webu Juniormx.cz se objevil přehled tratí a zázemí letošních juniorských bojů v tzv. evropské zóně. První závod v Dánsku mají již závodníci za sebou (proběhl minulý víkend), ale podívejte se, kam letos jezdci ještě vycestují.

VÍCE