Pozvánka 1. závod MMČR Junior 2015 do Netolic
motocross

Zima už nadobro opustila českou krajinu, a tak může motokrosová sezóna naplno odstartovat. Hned tuto neděli 29. 3. 2015 se sejdeme na úvodním závodě Lorenc – Logistic MMČR Junior 2015 v jihočeských Netolicích. V minulých letech český juniorský šampionát ukázal, že je o něj zájem i v zahraničí.

VÍCE
Filip Neugebauer informuje o své rekonvalescenci a návratu na trať
motocross

Filip Neugebauer šel před čtrnácti dny lidově řečeno "pod kudlu" - v Olomouci podstoupil operaci kotníku. O tom, jak probíhá jeho rekonvalescence a jestli se vrhnul na lenošení, nebo se přece jen aspoň trochu připravuje na blížící se sezónu, informuje ve svém krátkém reportu.

VÍCE
V Jiníně budou předělávat trať, areál nově provozuje Erich Pour
motocross

Po dlouhých čtyřiadvaceti letech loni v září skončil v motokrosovém areálu v Jiníně jako nájemce Jan Strach se svým Off Road klubem Jinín. Štafetu po něm převzal Erich Pour (56), který se netají smělými plány.

VÍCE
Kalendář MMČR v motokrosu 2015 aneb opět je o čem diskutovat
motocross

V sobotu 13. prosince 2014 byl při příležitosti 101 Underground Riders galavečera na Radlické v Praze odhalený kalendář Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu 2015. Pro zajímavost přikládáme kalendář ADAC MX Masters 2015, abyste byli v obraze, které podniky se kryjí. A venku už je konečně také kalendář MMČR MX juniorů.

VÍCE
Důležité info z české MX scény
motocross

Připravili jsme pro vás směsku informací, které se týkají české motokrosové scény 2014/2015. Pro zajímavost - rozdělení finančních prostředků v motocyklovém sportu na reprezentaci v roce 2014 (dotace). Nezbytné - žádost o licenci a nutnost registrace startovního čísla v seriálu Buksa/Ados Motokros 2015, jehož termíny budou odhaleny konečně zítra.

VÍCE
ALL SEASON LONG 2014 - video JD191 KTM Racing Teamu
motocross

Vážení fanoušci, partneři a sponzoři, dovolte nám, abychom se s vámi podělili o naše celosezónní video s příhodným názvem "ALL SEASON LONG". Celkem 4 tituly - 5 jezdců - 3 trenéři - 2 manažeři - MM ČR v MX, Junior MMČR v MX, Inter MČR CAMS MX, MM MX Slovenska, ADAC Youngster Cup, Mistrovství Evropy 125 a 250 ccm a Mistrovství světa juniorů - to všechno mapuje naše video, jehož autorem je Patrik Procházka. Přejeme hezkou podívanou!

VÍCE
Interview s Petrem Kovářem, manažerem týmu Orion - RS Petrol
motocross

Přinášíme vám interview s manažerem týmu, jehož jezdci se aktivně účastní jihočeských motokrosových seriálů. Tentokrát se jedná o přední český motokrosový tým ORION - RS Petrol, kde je dlouholetým manažerem bývalý vynikající motokrosový reprezentant Petr Kovář. Prioritou tohoto týmu jsou samozřejmě závody ME a MMČR, ale někteří jeho jezdci se pravidelně objevují také na jihu Čech (MAC, KP, atd.).

VÍCE
Rozhovor s Františkem Smolou nejen o přestupu do BV racing teamu
motocross

František Smola letos obsadil v MMČR v kategorii MX1 třetí příčku. I přes toto umístění bude v příští sezóně oblékat nový dres BV racing teamu. Jak se ale Franta k motokrosu dostal? Co považuje za svůj největší úspěch? A jak hodnotí uplynulou sezónu? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek si můžete přečíst v tomto rozhovoru.

VÍCE
Slavnostní vyhlášení výsledků Buell & Motul Cupu 2014
motocross

Po sobotě 8. 11. 2014 mají za sebou oficiální závěr sezóny i seriálová dvojčata sdružených středisek motokrosu středních, severních a západních Čech – přeborový Buell Cup a pohárový Motul Cup.

VÍCE
Nová pravidla pro přidělování startovních čísel v českém mistráku
motocross

Vzhledem k tomu, že měl promotér českého MX mistráku dlouho podezření, že je v nominacích velká spousta startovních čísel, která se v seriálu nakonec vůbec neobjeví, provedl po sezóně 2014 kontrolu. Výsledek je více než zarážející, a proto jsou venku nová pravidla pro přidělování startovních čísel na sezónu 2015.

VÍCE