V jinínské výhni si motokrosaři hrábli až na dno fyzických sil
motocross

Letošní Jinín ukázal, jak může být motokros tvrdým sportem. Představte si, že už na startu máte tepovou frekvenci kolem 130 tepů za minutu (běžná je 80 tepů), všude kolem vás burácí dalších 39 vytočených motorů a je neuvěřitelné vedro. Jakmile spadne žebřík, tep se vyšvihne až ke dvoustovce a v tomto stavu, vydržte 30 minut plus dvě kola při teplotách 34 °C. Do toho ještě přidejte prach, pot, odlétající kameny, přemýšlení nad soupeři, nad výběrem stopy, nutnost dokonalé koordinace. No není motokros krásným a náročným sportem?

VÍCE
10 otázek pro Martina Michka
motocross

Přímo v jinínském letním pekle odpovídal v předzávodní sobotu Buksa/Ados Motokrosu MMČR 2014 na otázky Petra Záruby z Czechmx.cz crew jezdec Buksa/Ados KTM Teamu Martin Michek.

VÍCE
Čtvrtý podnik Buksa Ados motokros 2014 MMČR zavítá do Jinína
motocross

V Jiníně se kromě mistrovských tříd MX1 a MX2 letos teprve podruhé představí třída 85 ccm, a to znamená, že se můžete těšit na velmi zajímavé ostré souboje mladých pilotů. Jejich závod na úvodním podniku v Kaplici nadchnul snad každého, a proto je i v Jiníně, na co se těšit. Na víkend je hlášeno pěkné, slunečné počasí, takže v kombinaci s velmi vyspělým jinínským areálem to vypadá na pořádnou dávku adrenalinu pro diváky. Přitom za celý den dáte u brány pouhých 100 Kč a můžete se těšit i na stánky s bohatým jihočeským občerstvením.

VÍCE
Report Jirky Hejtíka z vydařeného závodu Inter MČR v Opatově
motocross

Opatovští pořadatelé třetího podniku INTER MČR MOTOKROS 2014 vyslali v neděli 13. července hodně hlasitý signál do světa motokrosu, že i v České republice lze postavit trať bezpečnou, rychlou a srovnatelnou se světovými tratěmi těch nejvěhlasnějších jmen.

VÍCE
Pozvánka na třetí díl INTER MČR - Opatov
motocross

Třetí závod letošního ročníku INTER MČR se zataví v ne příliš velkém městečku, co se rozlohy týče, ale zato v městečku s velmi dlouhou a bohatou motokrosovou tradicí. Motokros v gesci CAMS se v neděli 13. 7. 2014 přestěhuje na svitavsko a Opatov, neboť o něm je tu řeč, se stane na jeden den v roce- hlavním městem motokrosových závodů brněnské federace motocyklového sportu.

VÍCE
Report z MMČR Junior v motokrosu - Krásná Lípa
motocross

Do své druhé poloviny se v sobotu 5. července přehoupl český juniorský motokrosový šampionát. Tentokráte se jelo na severu Čech v Krásné Lípě u Chomutova. Pořadatel závodu Motosportklub Málkov v AČR měl závody zajištěny organizačně velice dobře, parta kolem šéfa klubu Vladislava Terešáka je již dobře zaběhlá. Co však pořadatel ovlivnit nemůže, je účast jezdců. Sešlo se jich pouze 79, což je poměrně málo, ale zase byly třídy alespoň obsazeny rovnoměrně, tedy kolem dvaceti jezdců v každé ze čtyř kubatur. Závod také poznamenaly přívalové deště. Dvakrát se během dne na chvíli proměnily trať i depo v dokonalé brouzdaliště, první jízda třídy MX2 se dokonce musela v 18. minutě zastavit. I navzdory nepříznivým klimatickým podmínkám a poměrně náročné a členité trati se závody obešly bez zranění.

VÍCE
Zpátky do blízké minulosti aneb VIDEA z IMČR MX ve Vícenicích
motocross

Druhým závodem pokračoval seriál Inter MČR v motokrosu v neděli 15. 6. 2014 ve Vícenicích nedaleko Moravských Budějovic. Vyjma opakovaně výborně zvládnuté přípravy a organizace dráhy Martinem Rigó a jeho obětavým týmem si zde odbyl premiéru přímý přenos (online stream) celého závodního odpoledního programu. Stream zajišťovali plzeňští televizní kluci ze Sokol's Power Voice, kteří se konečně prohrabali bohatým materiálem z Holáku a připravili několik videí, která vás závodem znovu provedou.

VÍCE
Pozvánka na sobotní MMČR v motokrosu juniorů do Krásné Lípy
motocross

Do své druhé poloviny vstoupí juniorský motokrosový šampionát v Krásné Lípě u Chomutova v sobotu 5. července 2014. Historie této trati sahá až do roku 1979, kdy se poprvé začala budovat závodní dráha. Výrazných změn však začal areál nabývat až v roce 2005. Od roku 2008 se zde pravidelně jezdí MMČR Juniorů a od loňského roku také MMČR side a čtyřkolek.

VÍCE
Motokrosoví junioři řádili v Mohelnici
motocross

K dalšímu podniku MMČR Junior se sjelo v sobotu do Mohelnice 93 závodníků, což zdaleka není letošní rekord v počtu zúčastněných. Nicméně toto číslo ovlivnila skutečnost, že kvůli rakouskému mistráku nedorazili někteří tradiční jižní soupeři jako třeba rychlík René Hofer, u nás závodící v dresu Motosport Chýnov, který před závodem v Mohelnici držel pěkné druhé místo ve své kubatuře 85 ccm.

VÍCE
IMČR Motokros z Vícenic - LIVE STREAM u nás na webu!
motocross

Pokud vám nevyšel plán zajet se podívat na dnešní závod série Inter MČR Motokros na Holém kopci u Moravských Budějovic, využijte LIVE STREAM, který vás přemístí z obýváku na americkou trať v ČR, kterou připravil Mr. MR43 aka Martin Rigó se svým týmem!

VÍCE