T. Osička: Vždycky jsem snil, že motokros nebude jen drahý koníček...
motocross

"Motokros je pro mě směs adrenalinu, stresu, napětí, odreagování a volnosti," říká osmnáctiletý jezdec Tomáš Osička. Možná se vám okamžitě vybavil Osička MX Team v čele s Martinem Osičkou. Taky jste si mysleli, nebo se dál mylně domníváte, že jsou třeba Tomáš s Martinem v nějakém příbuzenském vztahu? Pak vězte, že tito dva mají společné pouze místo bydliště a s ním spojené příjmení. Ale zpět k Tomášovi, kterého jsem trošku vyzpovídala...

VÍCE
Jan Froněk chce vrátit český motokros do Grand Prix!
motocross

Kaplice – Přivést znovu českého jezdce do seriálu mistrovství světa v motokrosu. Takový je sen trenéra Jana Froňka a spolu se svým mladým svěřencem Petrem Polákem (15 let) na jeho uskutečnění velice tvrdě pracují.

VÍCE
Report z MMČR Junior - Horažďovice, 7. 5. 2016
motocross

Druhý podnik sedmidílného juniorského motokrosového MMČR v motokrosu „Lorenc – Logistic 2016“ se konal první květnovou sobotu v Horažďovicích. Závodu přálo teplé, až letní počasí, připravení pořadatelé zvládli bez problémů trať průběžně zavlažovat a dokonce i v rámci možností naorávat.

VÍCE
Pozvánka na MMČR Junior do Horažďovic, 7. 5. 2016
motocross

Z moravské Mohelnice se kolotoč juniorského motokrosového šampionátu přestěhuje na jihozápad Čech. Druhý závod „Lorenc – Logistic 2016“ MMČR Junior se uskuteční v sobotu, 7. května na tradiční trati v Horažďovicích.

VÍCE
Buksa Ados Motokros MMČR 2016: V Pacově se hodně divočilo!
motocross

První závod sezóny má vždy speciální atmosféru. Představte si krásnou pacovskou trať, čtyři tisíce nadšených diváků, souboje loket na loket a plný rošt. Takový byl první ze sedmi závodů seriálu Buksa/Ados motokros 2016, který se odehrál v neděli 1. května 2016.

VÍCE
Buksa Ados Motokros MMČR 2016 startuje v Pacově!
motocross

Po zimním spánku se motokrosaři vrátí v neděli 1. května zpět za řídítka. Čeká na ně úvodní podnik seriálu Buksa/Ados motokros 2016 na krásné trati v Pacově. Právě Pacovský propad je závodiště, kde se v minulosti odehrály legendární bitvy, během nichž nebyla nouze o vítězství i pády. Je to závod, na který se každý těší a pořadatelé nám každoročně dokazují, že umí závody udělat ještě lépe.

VÍCE
MMČR MX 2016: Junioři zahájili v Mohelnici
motocross

O první letošní mistrovské body se naši motokrosoví junioři utkali v sobotu 2. dubna 2016 v Mohelnici. Na nelehké členité trati s rovinkami, skoky a krkolomnými sjezdy a výjezdy na ně čekali soupeři ze Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska a Rumunska. A byli to soupeři kvalitní, kteří ve všech závodních jízdách výrazně bodovali. Celkově se závodu zúčastnilo 140 jezdců.

VÍCE
Pozvánka na 1. MMČR Junior do Mohelnice, 2. 4. 2016
motocross

Motokrosové MMČR Junior „Lorenc Logistic 2016“ letos odstartuje na zajímavé trati v Mohelnici - Křemačově. Stejně jako loni budou součástí mistrovství třídy 50 ccm, 65 ccm, 85 ccm, 12 5ccm 2T do 19 let a MX2 Junior do 21 let. Budeme doufat, že tento šampionát bude letos opět atraktivní pro kvalitní jezdce ze zahraničí.

VÍCE
TBT: Fotoreport z MX kontroláku 2016 v Kaplici od Petra Starého
motocross

Nápadu Výkonného výboru Svazu motokrosu na uspořádání jarního kontrolního závodu reprezentantů vzdorovalo nestálé předjarní počasí. Ani přeložení z původního „zimního“ termínu nezaručovalo, že se závod pojede. Vybraná trať ve Vílanci na Vysočině byla po deštích nesjízdná, ale pomocnou ruku nakonec podali zkušení pořadatelé z jihočeské Kaplice. A protože reprezentace, pro kterou byl závod uspořádán, byla reprezentací juniorskou, sešli se mladí jezdci první březnovou neděli tam, kde se na podzim rozloučili při juniorském závodě družstev.

VÍCE
Kontrolní závod MX reprezentace 2016 v Kaplici je za námi
motocross

V neděli 6. 3. 2016 se odjel kontrolní závod. Původně to měl být kontrolní závod juniorských a seniorských reprezentantů, ale bohužel. Poté co nás počasí donutilo přesunout tento závod z Vílance u Jihlavy na jedinou sjízdnou trať s korektní délkou v Kaplici, se podezřele rozrostla marodka. Nakonec byl tedy závod přístupný všem, kteří měli zájem porovnat výsledky svého zimního snažení před začínající sezónou. Ve třídách 50 ccm, 65 ccm a 85 ccm, které jely pospolu, se na start postavilo celkem 10 závodníků a ve třídách MX2, 125 2T a OPEN pak celkem 12 jezdců.

VÍCE