V Horním Újezdě bojovali juniorští motokrosaři o další body
motocross

Již předposledním podnikem pokračovalo na dobře připravené dráze v Horním Újezdě u Litomyšle Mezinárodní mistrovství České republiky třídy JUNIOR. Sobotní počasí bylo pro motokros ideální. Technickou přejímkou nakonec prošlo pouze devadesát závodníků, což pochopitelně trochu místní pořadatele z Autoklubu Horní Újezd překvapilo. Nicméně závody nakonec byly velice vydařené a někteří jezdci se ve svých výkonech opravdu překonávali. Takže pojďme si připomenout vlastní průběh...

VÍCE
Šampionát motokrosových juniorů míří do Horního Újezda
motocross

Zatímco školní prázdniny se nezadržitelně blíží ke svému konci, tak o víkendu 30. 8. 2014 (v sobotu) se uskuteční již předposlední díl Mezinárodního mistrovství ČR JUNIOR na známé dráze v Horním Újezdě (u Litomyšle).

VÍCE
V Petrovicích vzhůru nohama
motocross

Tak jak to bývá zvykem, velmi náročná trať v Petrovicích každý rok míchá kartami v boji o titul mistra republiky. Nejinak tomu bylo i letos a události, kterým přihlíželo více jak 1300 diváků, kompletně zvrátily vývoj šampionátu.

VÍCE
Buksa Ados Motokros 2014 pokračuje v neděli v Petrovicích
motocross

Předposlední závod seriálu Buksa/Ados motokros 2014 se odehraje tuto neděli 17. 8. v Petrovicích u Karviné. V hlavních třídách MX1 a MX2 bude pokračovat bitva o mistrovské body, která vyvrcholí 14. 9. ve Vranově u Brna. Do Petrovic přijede bojovat i třída veteránů, která se pravidelně střídá s třídou 85 ccm a ženami. Pozvánka je zpestřená rozhovorem s Václavem Kovářem z HT Group Racing Teamu.

VÍCE
Zpátky v sedle aneb report Filipa Neugebauera o jeho comebacku!
motocross

Dva měsíce utekly jako voda a já konečně dostal po kontrole u doktora zelenou k tomu, abych se mohl vrátit na motorku. V pondělí 21. 7. jsem to byl poprvé zkusit. Ruka bolela jen nepatrně a kupodivu se mi po dlouhé pauze nejelo vůbec špatně. Jelikož do konce sezony už moc závodů nezbývá, tak jsem se rozhodl, že nebudu ztrácet čas a začnu hned závodit. Po dvou lehkých trénincích jsem o víkendu vyrazil do Wolgastu na závod národního Mistrovství Německa.

VÍCE
V jinínské výhni si motokrosaři hrábli až na dno fyzických sil
motocross

Letošní Jinín ukázal, jak může být motokros tvrdým sportem. Představte si, že už na startu máte tepovou frekvenci kolem 130 tepů za minutu (běžná je 80 tepů), všude kolem vás burácí dalších 39 vytočených motorů a je neuvěřitelné vedro. Jakmile spadne žebřík, tep se vyšvihne až ke dvoustovce a v tomto stavu, vydržte 30 minut plus dvě kola při teplotách 34 °C. Do toho ještě přidejte prach, pot, odlétající kameny, přemýšlení nad soupeři, nad výběrem stopy, nutnost dokonalé koordinace. No není motokros krásným a náročným sportem?

VÍCE
10 otázek pro Martina Michka
motocross

Přímo v jinínském letním pekle odpovídal v předzávodní sobotu Buksa/Ados Motokrosu MMČR 2014 na otázky Petra Záruby z Czechmx.cz crew jezdec Buksa/Ados KTM Teamu Martin Michek.

VÍCE
Čtvrtý podnik Buksa Ados motokros 2014 MMČR zavítá do Jinína
motocross

V Jiníně se kromě mistrovských tříd MX1 a MX2 letos teprve podruhé představí třída 85 ccm, a to znamená, že se můžete těšit na velmi zajímavé ostré souboje mladých pilotů. Jejich závod na úvodním podniku v Kaplici nadchnul snad každého, a proto je i v Jiníně, na co se těšit. Na víkend je hlášeno pěkné, slunečné počasí, takže v kombinaci s velmi vyspělým jinínským areálem to vypadá na pořádnou dávku adrenalinu pro diváky. Přitom za celý den dáte u brány pouhých 100 Kč a můžete se těšit i na stánky s bohatým jihočeským občerstvením.

VÍCE
Report Jirky Hejtíka z vydařeného závodu Inter MČR v Opatově
motocross

Opatovští pořadatelé třetího podniku INTER MČR MOTOKROS 2014 vyslali v neděli 13. července hodně hlasitý signál do světa motokrosu, že i v České republice lze postavit trať bezpečnou, rychlou a srovnatelnou se světovými tratěmi těch nejvěhlasnějších jmen.

VÍCE
Pozvánka na třetí díl INTER MČR - Opatov
motocross

Třetí závod letošního ročníku INTER MČR se zataví v ne příliš velkém městečku, co se rozlohy týče, ale zato v městečku s velmi dlouhou a bohatou motokrosovou tradicí. Motokros v gesci CAMS se v neděli 13. 7. 2014 přestěhuje na svitavsko a Opatov, neboť o něm je tu řeč, se stane na jeden den v roce- hlavním městem motokrosových závodů brněnské federace motocyklového sportu.

VÍCE