Rozhovor s Františkem Smolou nejen o přestupu do BV racing teamu
motocross

František Smola letos obsadil v MMČR v kategorii MX1 třetí příčku. I přes toto umístění bude v příští sezóně oblékat nový dres BV racing teamu. Jak se ale Franta k motokrosu dostal? Co považuje za svůj největší úspěch? A jak hodnotí uplynulou sezónu? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek si můžete přečíst v tomto rozhovoru.

VÍCE
Slavnostní vyhlášení výsledků Buell & Motul Cupu 2014
motocross

Po sobotě 8. 11. 2014 mají za sebou oficiální závěr sezóny i seriálová dvojčata sdružených středisek motokrosu středních, severních a západních Čech – přeborový Buell Cup a pohárový Motul Cup.

VÍCE
Nová pravidla pro přidělování startovních čísel v českém mistráku
motocross

Vzhledem k tomu, že měl promotér českého MX mistráku dlouho podezření, že je v nominacích velká spousta startovních čísel, která se v seriálu nakonec vůbec neobjeví, provedl po sezóně 2014 kontrolu. Výsledek je více než zarážející, a proto jsou venku nová pravidla pro přidělování startovních čísel na sezónu 2015.

VÍCE
Vyhlášení AČR mistrů motocyklového sportu 2014
motocross

V pátek 7. listopadu 2014 se proměnil sál Autoklubu ČR ve společenský prostor, do kterého dorazilo pár stovek mužů a žen v podstatě v pro ně netypických "převlecích" :-). Na programu totiž bylo slavnostní vyhlášení mistrů ČR motocyklového sportu 2014, jehož pořadatelem byl AČR ve spolupráci s ORION Racing Teamem. Ocenění se tak dočkali zástupci trialu, endura, motokrosu, ploché dráhy, silničních závodů a sportovní mototuristiky. Na podium vystoupali také nejlepší reprezentanti ČR v seriálech Mistrovství Evropy a Mistrovství světa. V článku najdete kompletní přehled výsledků a pod ním pak skromnou galerii.

VÍCE
VIDEO JD191 KTM RACING Teamu z Chlístova
motocross

Vážení partneři a přátelé, máme za sebou nejspíš poslední víkend na trati, kterým byla uplynulá sobota a neděle na Chlístově. Počasí nám přálo, jezdců se sešla spousta, nikdo se nezranil, a to je důležité.

VÍCE
Rozhovor s M. Michkem - držitelem hattricku titulů mistra ČR 2014
motocross

České Budějovice – Parádní sezonu má za sebou nejlepší současný český motokrosař Martin Michek (26 let). Jihočeský pilot si připsal na konto hned tři mistrovské tituly. V nejprestižnější třídě MX1, v družstvech a také v závodě challenge.

VÍCE
Inter MČR Motokros 2014 zná své mistry
motocross

Poslední závod Inter MČR v motokrosu proběhl v neděli 19. 10. 2014 za krásného počasí v Ledči nad Sázavou. Závodiště bylo perfektně nachystáno a i když několik dní v týdnu hodně pršelo, sobotní i nedělní počasí pomohlo bláto trochu vysušit, a tak zavládla výborná motokrosová nálada. Protože se bojovalo o konečné pořadí, přijela celá motokrosová špička a účast 85 závodníků byla velmi uspokojivá. Jen ti nejmenší měli větší absenci, což bylo jistě škoda už proto, že je vždy na co se dívat a získávat zkušenosti.

VÍCE
MMČR MX Challenge v Kaplici - Martin Michek bral další titul
motocross

Již druhý ročník MMČR v Challenge motokrosu se jel v sobotu 18. 10. 2014 v Kaplici. V podstatě se už jednalo o třetí ročník, ale ten první v roce 2012 nebyl ještě vypsán jako mistrák. Jedná se o vyřazovací závod dvojic na dvě zkrácená kola na motokrosové trati. Na start se postavili hned čtyři úřadující mistři ČR - Martin Michek (MX1), Marek Sukup (MX2), Václav Kovář (MX2 Junior) a Petr Polák (85 ccm). V exhibičním závodě Challenge čtyřkolek se představil také další úřadující český šampión Zdeněk Poláček, který jako jediný dává na čtyřkolce největší lavici před tribunou.

VÍCE
Inter MČR Motokros 2014 vyvrcholí v Ledči nad Sázavou
motocross

Vážení motorističtí fandové, zveme vás na ledečské závodiště, kde se chystá na neděli 19. října 2014 finálový závod Inter Mistrovství ČR v motokrosu 2014. Na základě dlouholetých zkušeností s organizací závodů i dvou ročníků domácích MX seriálů INTER MISTROVSTVÍ ČR MOTOKROS CAMS připravili organizátoři a pořadatelé letošního národního mistrovského seriálu ve spolupráci s motocyklovou federací Českomoravská asociace motocyklového sportu (CAMS) a její Divizí Motokros (DM) osvědčený model sportovního průběhu seriálu tohoto roku. Letošní rok je pro ledečský motokros obzvlášť důležitý a jubilejní – je to 60 let, co se zde motokros jezdí.

VÍCE
Kdy bude BAM MMČR MX družstev a žen z Lokte na ČT Sport?
motocross

Níže najdete vysílací časy dnešní premiéry motoristického magazínu Svět motorů a také čtvrtečního čtyřicetiminutového speciálu z Buksa/Ados Motokrosu družstev a finále ženského mistráku, které se odjely v neděli 5. října 2014 v Lokti nad Ohří. Nechybí konkrétní program prvních vysílání, repríz a odkazů do virtuálního archivu.

VÍCE