MX mistrák v Kaplici dokořán otevřenýma očima x101x crew!
motocross

Pohodová parta 101 Underground Riders, kterou jen tak něco nerozhodí, vyhodila na svém Facebook profilu report z letošního 4. MX mistráku, který se jel v neděli 7. srpna 2016 v jihočeské Kaplici. Jedná se o čtení plné nezkreslených informací, expresivně emotivních vyjádření, jen a pouze pravd a žádných polopravd, navíc doplněné příběhem jezdce třídy MX1, který bohužel z jihu neodešel po svých. Vše napsané čtivým stylem inteligentního x101x druhu :-).

VÍCE
BAM MMČR 2016: Kontroverzní Kaplice
motocross

Čtvrtým závodem se domácí šampionát Buksa/Ados motokros MMČR 2016 přehoupl do své druhé poloviny. To nejtěžší již mají jezdci za sebou a o náročnosti trati v Kaplici hovoří i nižší počet jezdců, než je tomu letos zvykem.

VÍCE
BAM MMČR 2016: Motokrosová sezóna se bude lámat v Kaplici!
motocross

Již čtvrtým závodem bude v neděli 7. srpna pokračovat sedmidílný seriál Buksa/Ados motokros MMČR 2016. Kaplice je jednou z tratí, kde se láme chleba a jezdci sami o ní hovoří jako o jedné z nejtěžších. Není se čemu divit, při pohledu na pověstný dvojskok „z rokle“ se tají dech snad každému přihlížejícímu.

VÍCE
BAM MMČR 2016: Petrovice potvrdily svoji pověst a čachrovaly pořadím
motocross

V neděli 10. července se odjel třetí podnik sedmidílného seriálu Buksa/Ados Motokros 2016 v Petrovicích u Karviné. Petrovická trať není mezi jezdci příliš oblíbena, protože se na tamním povrchu dějí převraty šampionátu a favoritům se zde tradičně nedaří. Letos však musíme poděkovat pořadateli, jelikož celý horký letní den udržoval trať v dobré kondici a i sami jezdci si přípravu velmi pochvalovali. A jak je tomu tento rok již zvykem, sešlo se i v Petrovicích hojné startovní pole.

VÍCE
Bojovné MMČR v motokrosu juniorů v Jiníně 2016
motocross

Třetím podnikem pokračovalo Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu juniorů 2016 pod sportovní autoritou Autoklubu ČR. Závodilo se na známé trati v jihočeském Jiníně během slunečného a teplého svátečního úterý 5. července 2016. Zdejší areál patří mezi nejlépe vybavená závodiště u nás a většina mladých pilotů jej má v oblibě i díky řadě tréninkových soustředění, která zde absolvovali.

VÍCE
Buksa Ados Motokros 2016: V Petrovicích se bude lámat chleba
motocross

Závod v Petrovicích patří mezi ty, které hýbou vývojem celého šampionátu, a v minulosti se na tamní trati MMČR překlenulo do druhé poloviny. Letos si na polovinu šampionátu musíme počkat, jelikož se jede sedm závodů místo šesti.

VÍCE
Po pauze opět na juniory do Jinína - 5. 7. 2016
motocross

Skoro dvouměsíční prázdniny měl český mezinárodní juniorský seriál. Ty však ukončí na začátku opravdovských prázdnin třetí závod Mezinárodního mistrovství ČR juniorů na tradiční mládežnické trati v jihočeském Jiníně. Za dva měsíce jsme sice skoro zapomněli, jak poslední závod dopadl, ale jeho účastníci o sobě dávali vědět na jiných významných závodech a v polovině sezóny mají někteří z nich za sebou už řadu zajímavých výsledků. Připomeňme si je, protože díky nim můžeme v úterý 5. 7. 2016 v Jiníně očekávat opět hodnotný motokrosový sport.

VÍCE
Psalo se v Českobuděj. deníku aneb z MX klávesnice P. Kortuse
motocross

Redaktor Pavel Kortus z Českobudějovického deníku patří mezi fanoušky motokrosu, a tak není divu, že z jeho klávesnice vypadnou každý měsíc zajímavé články. Tentokrát se rozepsal o těchto jezdcích a jejich počínání na českém mistráku v Kramolíně a v případě Martina Michka na Evropě. Jestli máte rádi vyjma jmenovaného Michka i Martina Fiňka, Zdeňka Blábolila nebo Davida Čadka, čtěte...

VÍCE
Buksa Ados Motokros MMČR 2016: Kramolínské vzlety a pády
motocross

Každý závod je svým způsobem příběh o odvaze, splněných snech či povinnostech, o radosti i nelibosti. V tom kramolínském si v neděli 5. června 2016 zahrálo u Nepomuku hned 167 účastníků a odměnou pro pár desítek z nich byly body, které si mezi sebe rozdělily v tradičních čtyřech třídách – MX1, MX2, Ženy a Veterán.

VÍCE
Vousy ještě dolů nemohou, Vašek Kovář stále čeká na velký úspěch
motocross

Kramolín – Oholí se, až bude na velkém závodě na stupních vítězů. Jenže motokrosař Václav Kovář (20 let) už má vousy jako pohádkový loupežník a ten velký výsledek bohužel pořád nepřichází.

VÍCE