6. TZ - Buksa Ados KTM Team odvezl z Vranova dva MX tituly 2015
motocross

Českobudějovický Martin Michek obhájil titul MX1 a titul MX2 se vrátil do týmu po několika letech díky Francouzi Sulivanu Jaulinovi. Motokrosoví jezdci Martin Michek a Sulivan Jaulin jsou od předminulé neděle novými mistry domácího šampionátu v motokrosu, který nese právem přízvisko mezinárodní. Mistry určily letošní závěrečné bitvy šestidílné série, odehrávající se ve Vranově u Brna. Michkovi se po triumfu v podobě vítězství seriálu Mistrovství Evropy podařilo obhájit také loňský titul kategorie MX1 a stal se tak novým králem. Ve třídě MX2 si zajistil svými stabilními výsledky na nejvyšších příčkách titul mistra republiky Francouz Sulivan Jaulin, který si tak vynahradil loňskou újmu, kdy mu triumf unikl kvůli technickým potížím.

VÍCE
BAM MMČR 2015 družstev v neděli v Horním Újezdě u Litomyšle
motocross

Poslední záchvěv domácí mistrákové motokrosové sezóny se uskuteční v neděli 4. 10. 2015 v Horním Újezdě u Litomyšle. Motokrosaři se zde naposledy sejdou, aby poměřili síly ve speciálním závodě Buksa/Ados Motokros 2015 MMČR družstev. Při tomto závodě ale nepůjde pouze o individuální výkony, z rivalů se totiž stanou parťáci a společnými silami se budou snažit získat zlatou tabulku mistrů republiky družstev.

VÍCE
První startovka Buksa Ados Motokros družstev 2015
motocross

V neděli 4. října 2015 je na programu vrchol české motokrosové sezóny - Buksa/Ados Motokros MMČR družstev 2015. Promotérovi českého šampionátu se prozatím sešlo ve schránce 18 týmových přihlášek. Doufejme, že další budou přibývat. Dosavadní soupisku najdete níže.

VÍCE
MMČR juniorů Horažďovice 19. 9. 2015 - report
motocross

V sobotu 19. září se jel v Horažďovicích předposlední podnik juniorského motokrosového šampionátu „Lorenc – Logistic 2015“. Jezdecká účast byla poměrně slabá, tedy necelá stovka jezdců v pěti kategoriích. Počasí ale závodu přálo, krásné pozdní léto je pro motokros optimální.

VÍCE
BAM MMČR 2015: Vydařené finále MX mistráku ve Vranově!
motocross

Tento víkend se rozdaly poslední body seriálu Buksa/Ados motokros 2015 na závodech ve Vranově u Brna. Celou sezónu nás provází hezké počasí a nejinak tomu bylo i ve Vranově. Obavy ze sychravého podzimního počasí se nenaplnily a za pěkné divácké atmosféry byli korunováni letošní mistři republiky.

VÍCE
Maďar Bence Szvoboda má posunutý práh bolesti a chce bronz
motocross

Třiadvacetiletý maďarský motokrosař Bence Szvoboda patří mezi stálice Buksa/Ados KTM Teamu, jehož majitelem je sportovní mecenáš Aleš Buksa. Během několika let se ze zbrklého mladíka, jenž kolikrát kolikrát kroutil plynem tak mocně, až z toho byly ošklivé pády a úrazy, postupně vyprofilovala skutečná jezdecká osobnost, která dokáže jezdit konečně hlavou. Szvoboda momentálně okupuje v českém motokrosovém mistrovství čtvrtou příčku, avšak vše se může změnit již tuto neděli (20. 9. 2015), kdy je připravený na finálovou bitvu o třetí místo ve Vranově u Brna.

VÍCE
BAM MMČR 2015: Poslední body se letos rozdají ve Vranově
motocross

Již tento víkend se v neděli 20. 9. seriál Buksa/Ados Motokros MMČR 2015 dostane do své závěrečné části a my se dozvíme jména mistrů republiky. Poslední závod se jede ve Vranově u Brna a jako každý rok nám pěkné závodiště nabídne skvělou podívanou.

VÍCE
Report z MMČR MX juniorů v Krásné Lípě s pozvánkou do Horažďovic
motocross

V Krásné Lípě u Chomutova se konal v sobotu 12. září 2015 další podnik juniorského MMČR „Lorenc – Logistic 2015“. Ráno přivítala závodníky docela hustá mlha, která o několik minut zdržela volné tréninky. Počasí se umoudřilo až v druhé polovině dopoledního harmonogramu, což i pořadatelé z Motosport Klubu Málkov v AČR předpovídali. Trať byla pěkně připravená, jako vždy rychlá, nechyběly atraktivní pasáže a pro samotné aktéry byla náročná i na fyzickou připravenost. Před finálovou částí ještě organizátoři srovnali některé důležité úseky a jistou práci s kropením měli i hasiči.

VÍCE
Pozvánka na sobotní MMČR Junior 2015 do Krásné Lípy
motocross

Po delší prázdninové pauze, umocněné odloženým závodem v srpnu, se opět sejdeme na dalším podniku „Lorenc – Logistic“ MMČR Juniorů v motokrosu. Závod se uskuteční v Krásné Lípě u Chomutova v sobotu 12. 9. 2015. „Náš motokrosový areál bude hostit Mezinárodní mistrovství ČR juniorů již popáté v řadě za sebou. Pořádající Motosportklub Málkov zve všechny příznivce motoristických sportů, aby přišli podpořit domácí jezdce v silné konkurenci slovenských, polských, maďarských, rakouských a německých jezdců,“ zve duše závodu Vladislav Terešák.

VÍCE
BAM MMČR družstva 2015 - přihlášky a další info
motocross

Blíží se opět závěr sezony, a tak přichází na řadu závod družstev, či chcete-li týmů. Kdo chce mít svoje družstvo uvedené v oficiálním programu, musí zaslat vyplněnou přihlášku nejpozději do 20. 9. 2015 na mail: richard@czechmx.cz. Samozřejmě je možno se přihlašovat až do nedělního rána 4. 10. 2015.

VÍCE