Psalo se v Českobuděj. deníku aneb z MX klávesnice P. Kortuse
motocross

Redaktor Pavel Kortus z Českobudějovického deníku patří mezi fanoušky motokrosu, a tak není divu, že z jeho klávesnice vypadnou každý měsíc zajímavé články. Tentokrát se rozepsal o těchto jezdcích a jejich počínání na českém mistráku v Kramolíně a v případě Martina Michka na Evropě. Jestli máte rádi vyjma jmenovaného Michka i Martina Fiňka, Zdeňka Blábolila nebo Davida Čadka, čtěte...

VÍCE
Buksa Ados Motokros MMČR 2016: Kramolínské vzlety a pády
motocross

Každý závod je svým způsobem příběh o odvaze, splněných snech či povinnostech, o radosti i nelibosti. V tom kramolínském si v neděli 5. června 2016 zahrálo u Nepomuku hned 167 účastníků a odměnou pro pár desítek z nich byly body, které si mezi sebe rozdělily v tradičních čtyřech třídách – MX1, MX2, Ženy a Veterán.

VÍCE
Vousy ještě dolů nemohou, Vašek Kovář stále čeká na velký úspěch
motocross

Kramolín – Oholí se, až bude na velkém závodě na stupních vítězů. Jenže motokrosař Václav Kovář (20 let) už má vousy jako pohádkový loupežník a ten velký výsledek bohužel pořád nepřichází.

VÍCE
Buksa Ados Motokros 2016: V Kramolíně bylo pořádné dusno!
motocross

Pobouřková neděle 5. června 2016 v západočeském kraji patřila 2. dějství letošního sedmidílného seriálu Buksa/Ados Motokros Mezinárodní mistrovství ČR 2016. Rychlou kramolínskou trať buď motokrosaři a motokrosařky milují, nebo nenávidí, na čemž se ani tentokrát nic nezměnilo. Účast byla během parného dne opravdu značná, a tak neprošlo kvalifikací hned několik závodníků. Do závodu se přihlásilo 49 jezdců třídy MX1, 48 závodníků třídy MX2, holek bylo 26 a veteránů 44. Na žebříku je však místo vždy maximálně pro čtyřicet vyvolených.

VÍCE
BAM MMČR 2016: Stěhujeme se na kolbiště do Kramolína
motocross

Vážení fanoušci a fanynky motokrosu, loni jsme v Kramolíně začínali, letos se zde odehrají v pořadí druhé bitvy v rámci seriálu Buksa/Ados Motokros Mezinárodního mistrovství České republiky 2016. Kramolínská trať patří mezi nejrychlejší a každoročně pořádně míchá kartami, když dokáže nechat vyniknout favority, ale zároveň trestat jejich sebemenší chyby. Otazník zatím visí nad konkrétními jmény motokrosařů a motokrosařek, která si budou tahat v neděli 5. června 2016 žolíky, nebo naopak černé Petry.

VÍCE
T. Osička: Vždycky jsem snil, že motokros nebude jen drahý koníček...
motocross

"Motokros je pro mě směs adrenalinu, stresu, napětí, odreagování a volnosti," říká osmnáctiletý jezdec Tomáš Osička. Možná se vám okamžitě vybavil Osička MX Team v čele s Martinem Osičkou. Taky jste si mysleli, nebo se dál mylně domníváte, že jsou třeba Tomáš s Martinem v nějakém příbuzenském vztahu? Pak vězte, že tito dva mají v současné době (v minulosti spolupracovali) společné pouze místo bydliště a s ním spojené příjmení. Ale zpět k Tomášovi, kterého jsem trošku vyzpovídala...

VÍCE
Jan Froněk chce vrátit český motokros do Grand Prix!
motocross

Kaplice – Přivést znovu českého jezdce do seriálu mistrovství světa v motokrosu. Takový je sen trenéra Jana Froňka a spolu se svým mladým svěřencem Petrem Polákem (15 let) na jeho uskutečnění velice tvrdě pracují.

VÍCE
Report z MMČR Junior - Horažďovice, 7. 5. 2016
motocross

Druhý podnik sedmidílného juniorského motokrosového MMČR v motokrosu „Lorenc – Logistic 2016“ se konal první květnovou sobotu v Horažďovicích. Závodu přálo teplé, až letní počasí, připravení pořadatelé zvládli bez problémů trať průběžně zavlažovat a dokonce i v rámci možností naorávat.

VÍCE
Pozvánka na MMČR Junior do Horažďovic, 7. 5. 2016
motocross

Z moravské Mohelnice se kolotoč juniorského motokrosového šampionátu přestěhuje na jihozápad Čech. Druhý závod „Lorenc – Logistic 2016“ MMČR Junior se uskuteční v sobotu, 7. května na tradiční trati v Horažďovicích.

VÍCE
Buksa Ados Motokros MMČR 2016: V Pacově se hodně divočilo!
motocross

První závod sezóny má vždy speciální atmosféru. Představte si krásnou pacovskou trať, čtyři tisíce nadšených diváků, souboje loket na loket a plný rošt. Takový byl první ze sedmi závodů seriálu Buksa/Ados motokros 2016, který se odehrál v neděli 1. května 2016.

VÍCE