Jára Romančík opouští MAX2 a přestupuje do JD 191 KTM Racing!
motocross

Podzimní čas je dobou přestupů, které se pochopitelně nevyhýbají ani motokrosovým vodám. Máme pro vás exkluzivní informaci, která se dnes objevila ve facebookových vlnách. Zasurfujte si spolu s námi a zjistěte, jaká změna čeká na našeho závodníka, jehož jméno se zejména v letošním roce skloňovalo ve všech úspěšných pádech nejen ve světě motokrosovém, ale také v enduru a cross country. Řeč není o nikom jiném než o Jaromíru Romančíkovi!

VÍCE
Pozvánka na poslední dva závody MČR Enduro sprint Šiklův mlýn
motocross

Dovolujeme si Vás pozvat na posledním dva závody letošní sezóny Českomoravské asociace motocyklového sportu - MČR a PČR ENDURO SPRINT OPEN 2016, které se budou konat o víkendu 22.-23. října 2016 a 5.-6. listopadu 2016 v areálu Šiklova mlýna. Slavnostní vyhlášení seriálů Enduro a Cross Country proběhne v sobotu 19. listopadu 2016 taktéž na Šiklově mlýně.

VÍCE
MMČR Junior: Pohledné finále v Pacově převraty nepřineslo
motocross

Finálovým závodem vyvrcholilo letošní „Lorenc – Logistic“ Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu juniorů organizované Autoklubem ČR. Poslední podnik seriálu se odehrál v sobotu 8. října 2016 na trati v Pacově. Jedno z nejkvalitnějších a nejoblíbenějších tuzemských závodišť tak vidělo definitivní rozhodnutí o titulech ve 4 mládežnických kubaturách. Ta pátá – 125 ccm – již svého mistra znala, takže kromě denního úspěchu se v ní bojovalo hlavně o celkovou stříbrnou medaili.

VÍCE
Martin Michek zakončí úspěšnou MX sezónu 2016 zítra svatbou!
motocross

České Budějovice – Potvrdil i letos roli vládce českého motokrosu. Martin Michek (28 let) vybojoval svůj třetí titul mezinárodního mistra republiky v nejprestižnější třídě MX1 za sebou, přidal titul mistra Evropy a navíc vyhrál i závod do strmého vrchu v Chýnově. Povedenou sezonu zakončí svatbou. V sobotu si vezme svou dlouholetou přítelkyni Lucii Pavelkovou.

VÍCE
Pozvánka MMČR Junior, Pacov, 8.10.2016
motocross

Finálový závod juniorského motokrosového MMČR „Lorenc – Logistic 2016“ bude tuto sobotu, 8. října 2016 hostit náhradní pořadatel. Závod se namísto Šiklova Mlýna uskuteční na známé trati v Pacově. Startovat se opět bude ve třídách 50ccm, 65ccm, 85ccm, 125ccm a MX2 Junior. Padesátky budou mít jako jediné trať zkrácenou o zadní pasáž.

VÍCE
BAM MMČR 2016: Michek potvrdil hattrick
motocross

Motokrosová sezóna domácího šampionátu Buksa/Ados motokros MMČR 2016 je u svého konce. V neděli 2. října spadl letos naposledy žebřík na závodišti mistrovství světa v Lokti. I přes občasné přeháňky byla k vidění spousta soubojů a korunovali se mistři ve dvou zbývajících třídách.

VÍCE
BAM MMČR MX 2016: Závěr sezóny v Lokti
motocross

Sedmý a poslední závod seriálu Buksa/Ados motokros MMČR 2016 se pojede tuto neděli 2. října v Lokti nad Ohří. Od roku 1995 se v Lokti téměř nepřetržitě jezdí závody mistrovství světa a i kvůli tomu se tam mnoho jezdců rádo vrací. Ve většině tříd jsou již karty rozdané a bojovat se bude hlavně v MX2!

VÍCE
Juniorským mistrem 125 ccm Petr Polák, zbytek tříd Merklín nerozhodl
motocross

Předposlední podnik Lorenc – Logistic 2016 Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu juniorů organizovaného Autoklubem ČR proběhl v sobotu 24. září 2016 na trati v Merklíně u Přeštic. Místní klub si dal na přípravě záležet a nabídl dráhu i zázemí v nejlepší kondici. Také počasí mělo vyloženě letní podobu. Páteční večer navíc přímo na závodišti zpříjemnila trocha kultury v podobě vystoupení rockové skupiny Vagabund. Bohužel další atributy úspěšné akce chyběly, protože se na startu ukázalo pouhopouhých 80 jezdců a počet platících diváků nebyl o mnoho vyšší.

VÍCE
Pozvánka na MMČR v motokrosu juniorů do Merklína u Přeštic
motocross

Přijměte pozvání na předposlední závod MMČR v motokrosu juniorů 2016, který se pojede tuto sobotu na trati v Merklíně.

VÍCE
BAM MMČR 2016: Opatovské drama je za námi!
motocross

Ještě předtím než se česká motokrosová špička sešla v neděli 18. září 2016 na překrásné trati v Opatově u Svitav, začaly na povrch prosakovat neoficiální informace, že nedorazí několik špičkových jezdců. Tento závod MMČR se termínově kryl s německým šampionátem ADAC a jeden z kandidátů na titul v MX1 – Petr Smítka, v tomto šampionátu startuje. Přesto ještě týden před závodem potvrdil informaci o tom, že bude závodit v Opatově. Své rozhodnutí spolu s týmem však změnil a v Opatově nestartoval. Obdobně tomu bylo v případě několika dalších pravidelných účastníků MMČR.

VÍCE