Masters of Dirt 2015 je víc než jen SHOW! Už máte vstupenky?
motocross

MOD = Masters of What? MASTERS OF DIRT - Beyond the Future... Ve dnech 20. - 22. 2. 2015 se vídeňská metropole převlékne do kostýmu hostitele jedné z nejznámějších, nejbláznivějších a celosvětově nejúspěšnějších show s freestylovým nádechem, díky které se budete ve Wiener Stadthalle doslova odtrhávat zadky od sedaček a nebudete schopni chvílemi zavřít ústa údivem. Pozvání zakladatele Masters of Dirt (MOD) - George Fechter - přijalo opět pár desítek FMX, BMX, MTB, quad a dalších jezdců, kteří vás navedou na cestu směřující do budoucnosti - "Beyond the Future". Už máte vstupenky na jednu ze čtyř show?

VÍCE
1. ME NOTJ Linz 2015 – pátek kořistí Rinalda, sobotu ovládl Pilát
motocross

Po úvodním závodě v bulharské Sofii se šapitó s názvem Night of the Jumps 2015 přesunulo do rakouského Linzu na první podnik Mistrovství Evropy ve freestyle motokrosu. Do závodu bylo přímo nasazeno devět jezdců, k nimž se připojili tři další, kteří prošli předkvalifikačním sítem – David Rossi a Leonardo Fini (oba z Itálie) a Australan Steve Sommerfeld. Předkvalifikovat se pokusil také talentovaný dříč Filip Podmol, jenž po pádu z Cordova Flipu obsadil nepostupovou čtvrtou příčku. Přesto ho však v dalších dílech seriálu uvidíme!

VÍCE
R. I. P. Kevin Ferrari
motocross

Další... Ano, naneštěstí další smutná zpráva obletěla nejen freestyle motokrosový svět. Ve čtvrtek odpoledne se při tréninku na cirkusovou show Flic Flac moto X stal v Monte Carlu osudným nevydařený trik backflip čtyřiadvacetiletému italskému závodníkovi - Kevin Ferrari.

VÍCE
0. MS FMX Night of the Jumps 2015 v Sofii si podmanil Rinaldo
motocross

Bulharské město Sofia hostilo úvodní díl letošního 15. ročníku MS ve freestyle motokrosu 2015, který se jede pod názvem Night of the Jumps. Tento závod sice nebyl do šampionátu započítaný, avšak přítomní jezdci ho rozhodně nepojali exhibičně. Z vítězství se radoval Francouz David Rinaldo, druhé místo patřilo Australanovi Robu Adelbergovi a třetí skončil Španěl Maikel Melero. Z českých jezdců přijal pozvání Petr Pilát, který obsadil čtvrtou příčku.

VÍCE
Charitativní aukce: Libor Podmol věnoval dres pro dobrou věc
motocross

Nyní máte jedinečnou šanci získat podepsaný vítězný závodní dres freeestyle motokrosaře Libora Podmola, který je nedávným vítězem titulu Zlatá řidítka 2014 pro nejlepšího motocyklového závodníka České republiky. Charitativní aukce končí ve středu 4. 2. 2015, a tak máte ještě dost času udělat radost dětem z dětského domova, které si dovolenou u moře jednoznačně zaslouží.

VÍCE
Red Bull X-Fighters 2015 se dvěma evropskými zastávkami
motocross

Prestižní freestyle motokrosová série Red Bull X-Fighters není pro fanoušky adrenalinu žádným novým pojmem. Jak by taky mohla, když má za sebou již celých čtrnáct úspěšných sezón. V roce 2015 budou mít evropští fanoušci hned dvakrát šanci stát se článkem pestrobarevné multinárodnostní mozaiky a vytvořit nepřekonatelnou atmosféru, která pomůže nejlepším světovým jezdcům s překonáváním jejich limitů.

VÍCE
Gladiátoři se počtrnácté utkali v O2 Aréně
motocross

Konec listopadu je v Praze již tradičním obdobím, kdy sám Caesar vyhlašuje ohromné hry, aby pobavil nejen sebe a své senátory, ale hlavně tisíce „poddaných“, kteří se zatajeným dechem rok co rok sledují neuvěřitelné kousky těch nejlepších bojovníků v oboru freestyle motokrosu z celého světa. A nejinak tomu bylo i letos.

VÍCE
FMX Gladiator Games 2014 odhalují, kdo vás zvedne ze sedaček!
motocross

Již tuto sobotu 29. 11. 2014 se pražská O2 aréna dočká další proměny v římské koloseum, neboť se v jejích prostorách uskuteční jedna z nejstarších a nejlepších freestyle motokrosových akcí - FMX Gladiator Games! V rámci 14. ročníku zažehnou své motory jezdci na motocyklech, sněžném skútru, ale také řidič v autě. A opět vás čeká jen ta nejlepší extrémní podívaná.

VÍCE
Melero je mistrem světa FMX 2014, L. Podmol po operaci a 3.
motocross

Vítězem finálového závodu Mistrovství světa ve freestyle motokrosu (série Night of the Jumps), který hostil německý Frankfurt nad Mohanem, se stal Francouz Remi Bizouard. Po součtu bodů všech kol a škrtnutí jednoho nejhoršího výsledku se z titulu mistra světa raduje Španěl Maikel Melero. Libor Podmol skočil během tréninku trik flair a při dopadu z velké výšky nevydržel jeho kotník. A protože rentgen potvrdil zlomeninu, musely se bez něj bohužel poslední dva večery obejít. Libor včera prodělal úspěšnou operaci a po konečném bodovém zúčtování si na krk tak jako tak pověsí za dřinu ve světovém FMX šampionátu bronzovou medaili.

VÍCE
O2 aréna se opět promění v koloseum. Nebudou chybět Češi!
motocross

Profesionálové na motorkách rozduní O2 arénu. Na FMX Gladiator Games, stejně jako na pradávné gladiátorské zápasy v Římě, se lidé vždy chodili hlavně bavit. Poslední listopadový víkend se do Prahy sjedou nejlepší jezdci z celého světa, aby se společně s několikatisícovým davem vrátili ke kořenům freestyle motokrosu. Vždyť FMX Gladiator Games patří k nejstarším akcím v Evropě.

VÍCE