MMČR ve freestyle motokrosu: o titulu bude bojovat Podmol s Pilátem
motocross

V neděli se v Poříčí nad Sázavou uskuteční druhý závod Mezinárodního mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu. V něm budou proti sobě bojovat nejlepší čeští jezdci Libor Podmol a Petr Pilát. Posledního letošního závodu českého mistrovství se zúčastní také Matěj Česák, Radek Bílek, Jakub Suk, Martin Šebesta a na čtyřkolce se představí Radek Narovec. Kromě českých zástupců mají dorazit freestyle motokrosaři z Rakouska a Polska, skákat se začne od 13:00.

VÍCE
FMX gladiátor Koreň se stal otcem
motocross

Martin Koreň, jedna z nejvýraznějších osobností naší freestyle motokrosové scény, se stal otcem. I když se teď snaží trávit víc času doma se svým synem, ani nové povinnosti ho nezastavily v plánovaných aktivitách.

VÍCE
Podmola čeká na ruských extrémních hrách pořádná divočina
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol odcestoval do Moskvy, kde se o víkendu uskuteční premiérový ročník Russian X-Challenge. Jedná se o variaci na americké X-Games, tedy olympiádu extrémních sportů. Český závodník se představí ve třech disciplínách - Freestyle, Speed and Style a Step Up. Účast přislíbili špičkoví freestyle motokrosaři. „Chtěl bych v ideálním případně získat tři medaile,“ vyhlašuje Podmol, který na letošních X-Games v Austinu vybojoval zlatou medaili.

VÍCE
Libor Podmol plaval se žraloky a teď je na MOD exhibici v Rakousku
motocross

Česká freestyle motokrosová jednička po úspěchu na Nitro World Games odpočívala. Libor Podmol odcestoval na Maledivy, kde si užíval oceánu a připravoval se na druhý půlrok. Tento víkend se účastní prestižní exhibice Masters of Dirt v Rakousku, kde se potká také s dalšími Čechy Petrem Pilátem a Matějem Česákem.

VÍCE
Pilníkovo pozdní odpoledne 2016 ovládl jeho hostitel
motocross

Poprvé se v rámci akce „Pilníkovo pozdní odpoledne“ uspořádalo Mezinárodní mistrovství ČR ve freestyle motokrosu. První letošní závod v Čerčanech ovládl Petr Pilát, který obhajuje domácí titul. Přední český jezdec zároveň tradiční akci organizoval. „Za vítězství jsem moc rád, ale byly to hodně velké nervy po celý den,“ přiznal Pilát. Na druhém místě skončil Australan Steve Sommerfeld a třetí byl Ital Massimo Bianconcini.

VÍCE
Pilníkovo pozdní odpoledne 2016 bude zábavné i závodní!
motocross

Už pojedenácté se v sobotu 30. července 2016 v Čerčanech uskuteční tradiční „Pilníkovo pozdní odpoledne“. V rámci zábavného programu pro celou rodinu se bude poprvé oficiálně soutěžit. V tréninkovém areálu Petra Piláta se totiž uskuteční úvodní závod Mezinárodního mistrovství ČR ve freestyle motokrosu.

VÍCE
Nitro World Games 2016: Cesta L. Podmola do finále a na 6. pozici!
motocross

Libor Podmol skončil při premiérovém ročníku Nitro World Games Travise Pastrany na šestém místě. Českého freestyle motokrosaře dělilo ve finále ve sportovní hale v Salt Lake City jen půl bodu od čtvrtého místa. Z vítězství se radoval Novozélanďan Levi Sherwood, druhý skončil Australan Josh Sheehan a třetí byl Japonec Taka Higashino. Podmol se stal v disciplíně Freestyle nejlepším Evropanem.

VÍCE
FMX star Libor Podmol odletěl na Nitro World Games
motocross

Být konkurencí letních X-Games, olympiády extrémních sportů, si dala za cíl akce Nitro World Games. Prvního ročníku se zúčastní Libor Podmol, český freestyle motokrosař. Do Salt Lake City odletěl právě dnes, přičemž finále je na programu v sobotu 16. července 2016. O medaile budou bojovat ti nejlepší z freestyle motokrosu, BMX, in-line bruslí, koloběžek nebo skateboardingu. „Jedná se o přelomovou událost, soutěžit se totiž bude ve zcela novém formátu. Jsem na to zvědavý,“ tvrdil Podmol, kterého pozval organizátor Travis Pastrana, legenda freestyle motokrosu.

VÍCE
FMX Gladiator Games poprvé pozvou diváky do zákulisí
motocross

Termín pro další klání elity freestyle motokrosu FMX Gladiator Games je odtajněn. Fanoušci silných strojů a adrenalinu se letos 19. listopadu sejdou v O2 aréně již pošestnácté. Poprvé však budou mít možnost dostat se také do zákulisí nejstarší evropské freestyle motokrosové akce. Kultovní FMX událost se letošním ročníkem vrátí ke své podstatě založené na gladiátorských zápasech. Čtyři kapitáni Libor Podmol, Filip Podmol, Petr Pilát a Martin Koreň povedou své týmy do bojů o nejefektnější a zároveň nejnebezpečnější triky. „Už teď se s bratrem špičkujeme. Nepodceňuju přípravu a možná z arsenálu vytasím nějakou tajnou zbraň. Všechny týmy budou určitě chtít vyhrát, těším se na tu zdravou rivalitu a na gladiátorskou atmosféru,” říká Libor Podmol.

VÍCE
Rockstar Energy Drink představuje limitovanou edici plechovek L. Podmolem
motocross

Krátce po uvedení nové receptury ROCKSTAR ORIGINAL, přichází na tuzemský trh tento drink v limitované edici s portrétem lokálního jezdce a vícenásobného mistra světa v FMX, Libora Podmola.

VÍCE