Libor Podmol skákal se zlomenou rukou. Stihne závod v Polsku?
motocross

Velké komplikace si přivodil Libor Podmol před sobotním závodem mistrovství světa v Polsku. Během tradiční exhibice ve Vídni mu křupla kost v dlani. I přes zranění na víkendové akci Masters od Dirt odjel tři exhibice, předvedl něco kolem 35 skoků. Jak? „Normálně jsem si vše zatejpoval pomocí pásek a rozstřihané kreditky. Nebyl to žádný super výkon, ale na zlomenou dlaň to šlo,“ uznal elitní freestyle motokrosař, který do Krakova odcestuje a až na místě se rozhodne, zda do závodu odstartuje.

VÍCE
Podmol přivezl z Berlína vítězství! Porazil Španěly Torrese a Melera
motocross

Skvělý víkend pro český freestyle motokros! Libor Podmol si ze dvou závodů mistrovství světa v Berlíně přivezl první a druhou příčku. V neděli jeho bezchybnou jízdu nepřekonal ani Španěl Maikel Melero, který se z triumfu radoval v sobotu. Po zaváhání při závěrečném triku bral úřadující šampion v neděli až třetí místo. Druhý skončil jeho krajan Dany Torres. Na čtvrtém místě byl další český reprezentant Petr Pilát. Filipu Podmolovi se nepovedlo probojovat z kvalifikace do finálových jízd.

VÍCE
Petr Pilát si odvezl z úvodního závodu MS FMX stříbro!
motocross

V úvodním závodě mistrovství světa získal Petr Pilát skvělé druhé místo. Ve švýcarské Basileji porazil českého freestyle motokrosaře pouze španělský suverén Maikel Melero. Dalšímu českému zástupci Liboru Podmolovi se nedařilo, po pádu při posledním triku skončil na šestém místě. Po návratu ze zranění se v závodě představil také Filip Podmol. V Basileji ale rovněž spadl a nedostal se do finále. Na třetím místě byl Australan Pat Bowden. Šampionát pokračuje již o tomto víkendu závody v Berlíně.

VÍCE
Nejsem ve stoprocentní formě, říká Libor Podmol před startem šampionátu
motocross

Náročnou přípravu měl Libor Podmol před novou sezonou ve freestyle motokrosu, která začne v sobotu závodem ve švýcarské Basileji. Místo rehabilitace zlomené klíční kosti absolvoval mistr světa z roku 2010 týden na Dakarské rallye. „Myslel jsem si, že na Dakaru budu mít víc času a prostoru se věnovat svému tělu, ale spíše jsem do těla dostával,“ popisoval Podmol, který posledních čtrnáct dní strávil ve Španělsku.

VÍCE
Pilát před sezonou: závody a skoro každý víkend exhibice
motocross

V loňském roce měl Petr Pilát jen čtyři volné víkendy. Důvod? Přední český freestyle motokrosař se vedle závodů věnoval také exhibicím. Velice nabitý program má také v roce 2017. „Počítám, že závodů bude kolem dvaceti a exhibicí může být tak třicet. Skoro vůbec si neodpočinu, což mi ale moc nevadí,“ popsal Pilát, kterému začne již v sobotu v Basileji sezona mistrovství světa ve freestyle motokrosu. Na ni trénoval ve Španělsku u Maikela Melera.

VÍCE
Podmol se vrátil z Dakaru a chce se zúčastnit příštího ročníku
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol odcestoval z Dakarské rallye a rád by se zúčastnil příštího ročníku v kategorii motocyklů. Zážitky a nabrané zkušenosti z Jižní Ameriky ho utvrdily v tom, že nemůže nic podcenit. Rozhodující budou finance, které se Podmol pokusí sehnat do konce března. Poté se rozhodne, zda do nejtěžší maratonské soutěže v roce 2018 odstartuje. „Nechci se na Dakaru pouze projíždět, ale závodit. Proto potřebuji mít dobrou motorku, tým a zázemí. Bez tohoto a pořádné přípravy nemá smysl nic podnikat,“ prohlásil Podmol, který letošní ročník absolvoval v asistenčním voze týmu BARTH Racing. Zpátky do České republiky odletěl z Bolívie během volného dne.

VÍCE
Podmol na Dakaru: Jezdím s vodou na babetě a léčím ostatní jezdce
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol je poprvé na Dakarské rallye. V asistenčním voze týmu BARTH Racing sbírá zkušenosti pro další ročník, kterého by se chtěl na motocyklu zúčastnit. Nebo si to po dvou odjetých etapách už rozmyslel? „Rozhodně ne. Jsem rád, že jsem tady,“ hlásil Podmol z Argentiny. Co ho na nejtěžší maratonské soutěži překvapuje nejvíce? Hlavně nekonečné davy fanoušků. „Stačí vystoupit z auta a hned se s vámi chce každý fotit. Všude, třeba i na benzínce. Něco takového jsem nikdy neviděl.“

VÍCE
Pilát je opět továrním jezdcem KTM
motocross

Český freestyle motokrosař Petr Pilát bude také v nadcházejícím roce továrním jezdcem KTM. S rakouskou značkou podepsal novou smlouvu. Pilát s KTM jezdí už od roku 2004. „Jsem moc rád, že mě vzali opět pod svá křídla. Kontrakt jsme podepsali v polovině prosince v jejich sídle v Mattighofenu. Tam jsem dokonce viděl jejich nový tovární speciál pro MotoGP,“ popisoval Pilát, který se v letošním roce šampionátu ve freestyle motokrosu umístil na celkovém čtvrtém místě.

VÍCE
Sešitý Podmol se zbavil železa v těle a chystá se na Dakar
motocross

Rána po těžkém pádu se mu nezahojila. Naopak. Skoro dva měsíce po operaci klíční kosti musel freestyle motokrosař Libor Podmol opět k doktorovi, který mu vyndal železo a vnitřní stehy. „Ruka totiž neustále bolela. Jsem rád, že už mám vše z těla pryč. Hrozilo totiž, že bych cítil bolesti při Dakarské rallye, což jsem nechtěl riskovat,“ tvrdil Podmol, který koncem měsíce odcestuje do Paraguaye na start slavné pouštní soutěže. Účastní se jí v asistenčním voze týmu BARTH Racing.

VÍCE
Red Bull X-Fighters 2017: Kdo dokáže ukončit neporazitelnost Toma Pagése?
motocross

Red Bull X-Fighters se v roce 2017 vrací na místo činu v pátek 7. července 2017. Historická a mytická aréna Plaza de Toros de Las Ventas v Madridu bude hostit tradiční zastávku legendární tour. A ve vzduchu poletuje ožehavá otázka. Podaří se někomu ukončit neuvěřitelnou šňůru vítězství Francouze - Thomas Pagés (vítěz čtyř posledních závodů) během již 16. ročníku?

VÍCE