Bleskový výslech a TOP songy FMX jezdce - Lukas Weis
motocross

Třiatřicetiletý profi freestyle motokrosař Lukas "Skywalker" Weis sice žije celý život v Německu, avšak díky svým rodičům má české kořeny, protože oba pocházejí z ČR. A jelikož se Lukas už delší dobu potýká se zraněním, které si přivodil během jedné z posledních zastávek série Night of the Jumps (FIM MS FMX) v německém Hamburku, poprosili jsme ho, aby nám o sobě něco málo "práskl" a podělil se s námi o své TOP songy, které poslouchá, když se potřebuje uklidnit nebo třeba nakopnout před jízdou.

VÍCE
Rock and Ride 2015 a dvojnásobný úspěch L. Podmola a M. Koreně!
motocross

Druhý ročník Rock’n’Ride je úspěšně za námi. V sobotu 8. srpna 2015 se v motokrosovém areálu na Kavčáku, nedaleko Benešova u Prahy, uskutečnil adrenalinový koktejl v podobě oficiálního Mistrovství České republiky v FMX a hudebního festivalu. Rock’n’Ride navštívila dvoutisícovka fanoušků a králem se stal opět Libor Podmol.

VÍCE
Rock and Ride na Kavčáku už tuto sobotu! Checkuj, kdo závodí
motocross

Druhý ročník Rock‘n‘Ride se nekompromisně blíží. Bude to koktejl plný adrenalinu, živé muziky, ale především celodenní párty za účasti samotných jezdců, kde budou limity postaveny hodně vysoko. Organizátoři Libor Podmol a Martin Koreň finišují přípravy bitevního pole na Kavčáku a volají fanoušky zpátky do zbraně!

VÍCE
Rock and Ride 2015 je za dveřmi. Známe pravidla bitvy o titul!
motocross

Libor Podmol a Martin Koreň po roční pauze volají fanoušky FMX zpátky do zbraně. Bitva o Mistra České republiky v FMX vypukne 8. 8. 2015 ve čtyři hodiny odpoledne na bojišti motokrosového areálu Kavčák nedaleko Benešova u Prahy! Těšte se na stálice české FMX scény, ale i na bohatou zahraniční účast například z Anglie, Belgie nebo Jižní Afriky.

VÍCE
Red Bull X-Fighters 2015 – Pages se zapsal hattrickem do historie
motocross

Před zraky 23.000 fanoušků v nejen horkem rozžhavené Plaza de toros de Las Ventas se podařilo v pátek 10. července 2015 dosáhnout Francouzi – Tom Pagés – na historický hattrick, kterého docílil třetí výhrou v řadě při madridské zastávce světové série Red Bull X-Fighters. Pagés se blýskl neskutečnou sérií triků a počínal si v býčí "Bullring aréně" natolik suverénně a sebevědomě, že se nedopustil ani té nejmenší chyby, kterou by si musel později vyčítat. Vyjma hattricku přidal do žebříčku svých úspěchů Pagés také páté vítězství v kariéře, když ve finále rozsekal Novozélanďana Levi Sherwooda. Australský lídr Red Bull X-Fighters Clinton Moore skončil sice celkově až třetí, avšak pořád se drží na prvním místě v průběžném hodnocení světové tour po třech zastávkách z pěti.

VÍCE
Pozvánka na 2. ročník Rock and Ride - MMČR ve freestyle motokrosu
motocross

Freestyle motokrosoví jezdci Libor Podmol a Martin Koreň dopřáli fanouškům tohoto sportu rok klidu a nyní je opět volají zpátky do zbraně. Dne 8. 8. 2015 se na bojišti motokrosového areálu Kavčák svede bitva nejen českých legend tohoto sportu, ale i žoldáků z krajů dalekých.

VÍCE
Red Bull X-Fighters Madrid 2015 – Ve hře jsou dva hattricky!
motocross

Ve dnech 9. - 10. července 2015 ožívá madridská La Plaza de Toros de Las Ventas tradičními, avšak stále pro především býčí arénu neobvyklými, toreadorskými FMX souboji v rámci celosvětově proslulé šňůry Red Bull X-Fighters (dále RBXF). Do parného Madridu, dějiště třetí zastávky letošní série, bylo nominováno hned dvanáct jezdců, avšak ze čtvrteční kvalifikace mohlo postoupit jen sedm z nich.

VÍCE
Pilník opět uspořádá Pozdní odpoledne
motocross

Všichni milovníci freestyle motokrosu (a adrenalinu celkově) dávejte pozor – 11. července od 14 hodin se v areálu ŽPSV ve středočeských Čerčanech totiž uskuteční jubilejní desátý ročník tradiční akce s názvem Pilníkovo pozdní odpoledne. A skutečně se bude na co těšit!

VÍCE
Libor Podmol a jeho GoPro klip ze smolného NOTJ ve Francii
motocross

Libor Podmol zveřejnil video ze své GoPro kamery, kterou měl na hlavě minulý víkend při MS ve freestyle motokrosu - Night of the Jumps ve francouzském městě Tours. Díky těmto záběrům uvidíte, co jezdec prožívá před jízdou, během ní a taky po pádu po nevydařeném body varialovém triku Volt, po němž si "Mouka" i trochu zanadává.

VÍCE
Berlínský úvod MS FMX opanoval Melero, L. Podmol dvakrát čtvrtý
motocross

Ve dnech 5. a 6. března 2015 se v berlínské O2 World aréně točili hlavami, těly i koly do všech stran závodníci šampionátu Mistrovství světa ve freestyle motokrosu, který se jede i letos pod tradičním názvem Night of the Jumps. První dva závody opanoval Španěl Maikel Melero před druhým v pořadí Francouzem Davidem Rinaldem a třetím Australanem Robem Adelbergem. Přímo v centru dění jsme měli také tři české aktéry. Libor Podmol se vrátil po zranění dvěmi čtvrtými místy a Petr Pilát obsadil pátou příčku. Filipu Podmolovi se sice nepodařilo kvalifikovat a v součtu obou dnů mu ve výsledkové tabulce patří osmé místo, avšak odvezl si domů trofej za nejlepší whip!

VÍCE