Pilníkovo pozdní odpoledne 2016 bude zábavné i závodní!
motocross

Už pojedenácté se v sobotu 30. července 2016 v Čerčanech uskuteční tradiční „Pilníkovo pozdní odpoledne“. V rámci zábavného programu pro celou rodinu se bude poprvé oficiálně soutěžit. V tréninkovém areálu Petra Piláta se totiž uskuteční úvodní závod Mezinárodního mistrovství ČR ve freestyle motokrosu.

VÍCE
Nitro World Games 2016: Cesta L. Podmola do finále a na 6. pozici!
motocross

Libor Podmol skončil při premiérovém ročníku Nitro World Games Travise Pastrany na šestém místě. Českého freestyle motokrosaře dělilo ve finále ve sportovní hale v Salt Lake City jen půl bodu od čtvrtého místa. Z vítězství se radoval Novozélanďan Levi Sherwood, druhý skončil Australan Josh Sheehan a třetí byl Japonec Taka Higashino. Podmol se stal v disciplíně Freestyle nejlepším Evropanem.

VÍCE
FMX star Libor Podmol odletěl na Nitro World Games
motocross

Být konkurencí letních X-Games, olympiády extrémních sportů, si dala za cíl akce Nitro World Games. Prvního ročníku se zúčastní Libor Podmol, český freestyle motokrosař. Do Salt Lake City odletěl právě dnes, přičemž finále je na programu v sobotu 16. července 2016. O medaile budou bojovat ti nejlepší z freestyle motokrosu, BMX, in-line bruslí, koloběžek nebo skateboardingu. „Jedná se o přelomovou událost, soutěžit se totiž bude ve zcela novém formátu. Jsem na to zvědavý,“ tvrdil Podmol, kterého pozval organizátor Travis Pastrana, legenda freestyle motokrosu.

VÍCE
FMX Gladiator Games poprvé pozvou diváky do zákulisí
motocross

Termín pro další klání elity freestyle motokrosu FMX Gladiator Games je odtajněn. Fanoušci silných strojů a adrenalinu se letos 19. listopadu sejdou v O2 aréně již pošestnácté. Poprvé však budou mít možnost dostat se také do zákulisí nejstarší evropské freestyle motokrosové akce. Kultovní FMX událost se letošním ročníkem vrátí ke své podstatě založené na gladiátorských zápasech. Čtyři kapitáni Libor Podmol, Filip Podmol, Petr Pilát a Martin Koreň povedou své týmy do bojů o nejefektnější a zároveň nejnebezpečnější triky. „Už teď se s bratrem špičkujeme. Nepodceňuju přípravu a možná z arsenálu vytasím nějakou tajnou zbraň. Všechny týmy budou určitě chtít vyhrát, těším se na tu zdravou rivalitu a na gladiátorskou atmosféru,” říká Libor Podmol.

VÍCE
Rockstar Energy Drink představuje limitovanou edici plechovek L. Podmolem
motocross

Krátce po uvedení nové receptury ROCKSTAR ORIGINAL, přichází na tuzemský trh tento drink v limitované edici s portrétem lokálního jezdce a vícenásobného mistra světa v FMX, Libora Podmola.

VÍCE
Podmol má po X-Games v Austinu 2016 naražený prst a rameno
motocross

Libor Podmol další medaili z letošních X-Games v texaském Austinu nepřiveze. Po prvním místě ve skoku do výšky se český freestyle motokrosař poprvé představil v disciplíně Quarter Pipe Best Trick, ve které se jezdci odráží do devadesátistupňového úhlu a skok končí na vedlejším dopadu. Podmol měl v plánu bojovat o medaile s ojedinělou variací svého triku Surfer Flip. To se však nepovedlo a po dvou pádech skončil na posledním osmém místě s 66 body. V Quarter Pipe Best Trick dominoval Francouz Tom Pages (92 bodů), na druhém místě skončil Australan Josh Sheehan s 85 body, třetí byl jeho krajan Clinton Moore.

VÍCE
Matěj Česák předvedl na Masters of Dirt svůj první backflip
motocross

Přečtěte si rozhovor s talentovaným FMX jezdcem Matějem Česákem, který na Masters of Dirt v Bernu předvedl úplně poprvé ve své kariéře backflip. Mimořádná a dech beroucí FMX a BMX show Masters of Dirt minulou sobotu dobyla Bern. Jednalo se již o třetí MOD show na švýcarské půdě. Po dvou šílených ročnících v Zurichu, které navštívilo přes 14 000 fanoušků, naplnily letos tisíce diváků bernskou PostFinance Arenu aby na vlastní oči viděli exhibici 17 top jezdců z 11 zemí.

VÍCE
Libor Podmol má první zlato z X-Games Austin 2016!
motocross

Déšť, hrátky s rozetou a vítězství: Libor Podmol vybojoval zlatou Step Up medaili na X-Games 2016 v Austinu! Freestyle motokrosař Libor Podmol se stal společně s Australanem Jarrydem McNeilem vítězem ve skoku do výšky na X-Games v Austinu. Jako jediní přeskočili laťku ve výšce 33 stop, tedy 10,058 metru. Na třetím místě skončil Ital Massimo Bianconcini, který překonal laťku ve výšce 32 stop. Na olympiádách extrémních sportů vybojoval Podmol svoji šestou medaili.

VÍCE
Podmol bude na X-Games bojovat o zlato!
motocross

Libor Podmol se představí na prestižních X-Games v americkém Austinu. Český freestyle motokrosař bude v noci ze čtvrtka na pátek soutěžit v disciplíně Step Up. „Chci bojovat o zlato,“ vyhlašuje Podmol, který v loňském roce skončil ve skoku do výšky na druhém místě. Mistr světa z roku 2010 bude o nejvyšší příčky premiérově usilovat také v disciplíně Quarter Pipe Best Trick, ve které se jezdci odráží do devadesátistupňového úhlu a skok končí na vedlejším dopadu. Ta je na programu v neděli. Dále je Podmol prvním náhradníkem ve Freestyle. Letošní ročník X-Games odvysílá přímým přenosem stanice NOVA Sport 2.

VÍCE
Pilát se před NOTJ v Německu zaměřil na těžký trik. Chce medaili!
motocross

Přes dva měsíce se Petr Pilát nepřevedl v rámci závodu série NIGHT of the JUMPs. Nyní českého freestyle motokrosaře čeká v sobotu mistrovství Evropy v německém Mannheimu. „Jsem velmi natěšený. Chci všem ukázat svoji novinku,“ vyhlásil Pilát.

VÍCE