Pilník opět uspořádá Pozdní odpoledne
motocross

Všichni milovníci freestyle motokrosu (a adrenalinu celkově) dávejte pozor – 11. července od 14 hodin se v areálu ŽPSV ve středočeských Čerčanech totiž uskuteční jubilejní desátý ročník tradiční akce s názvem Pilníkovo pozdní odpoledne. A skutečně se bude na co těšit!

VÍCE
Libor Podmol a jeho GoPro klip ze smolného NOTJ ve Francii
motocross

Libor Podmol zveřejnil video ze své GoPro kamery, kterou měl na hlavě minulý víkend při MS ve freestyle motokrosu - Night of the Jumps ve francouzském městě Tours. Díky těmto záběrům uvidíte, co jezdec prožívá před jízdou, během ní a taky po pádu po nevydařeném body varialovém triku Volt, po němž si "Mouka" i trochu zanadává.

VÍCE
Berlínský úvod MS FMX opanoval Melero, L. Podmol dvakrát čtvrtý
motocross

Ve dnech 5. a 6. března 2015 se v berlínské O2 World aréně točili hlavami, těly i koly do všech stran závodníci šampionátu Mistrovství světa ve freestyle motokrosu, který se jede i letos pod tradičním názvem Night of the Jumps. První dva závody opanoval Španěl Maikel Melero před druhým v pořadí Francouzem Davidem Rinaldem a třetím Australanem Robem Adelbergem. Přímo v centru dění jsme měli také tři české aktéry. Libor Podmol se vrátil po zranění dvěmi čtvrtými místy a Petr Pilát obsadil pátou příčku. Filipu Podmolovi se sice nepodařilo kvalifikovat a v součtu obou dnů mu ve výsledkové tabulce patří osmé místo, avšak odvezl si domů trofej za nejlepší whip!

VÍCE
Tak trochu jiná party aneb NOTJ a Red Bull X-Fighters útočí!
motocross

Máte rádi freestyle motocross a na dnešní večer nemáte žádný program mimo domov? Pak se můžete těšit na sledování hned dvou zásadních FMX eventů. Dnes večer se totiž roztočí koly i těly do všech stran šampionát Mistrovství světa ve freestyle motokrosu - Night of the Jumps, který startuje prvním dílem dnes a druhým zítra shodně ve 20.00 hod v berlínské 02 World aréně. Pětidílnou extrémní FMX sérii Red Bull X-Fighters pak v mexické býčí aréně vydráždí červenou vlajkou toreador pro nás díky časovému posunu v sobotu časně ráno - ve 4.00 CET.

VÍCE
Masters of Dirt 2015 je víc než jen SHOW! Už máte vstupenky?
motocross

MOD = Masters of What? MASTERS OF DIRT - Beyond the Future... Ve dnech 20. - 22. 2. 2015 se vídeňská metropole převlékne do kostýmu hostitele jedné z nejznámějších, nejbláznivějších a celosvětově nejúspěšnějších show s freestylovým nádechem, díky které se budete ve Wiener Stadthalle doslova odtrhávat zadky od sedaček a nebudete schopni chvílemi zavřít ústa údivem. Pozvání zakladatele Masters of Dirt (MOD) - George Fechter - přijalo opět pár desítek FMX, BMX, MTB, quad a dalších jezdců, kteří vás navedou na cestu směřující do budoucnosti - "Beyond the Future". Už máte vstupenky na jednu ze čtyř show?

VÍCE
1. ME NOTJ Linz 2015 – pátek kořistí Rinalda, sobotu ovládl Pilát
motocross

Po úvodním závodě v bulharské Sofii se šapitó s názvem Night of the Jumps 2015 přesunulo do rakouského Linzu na první podnik Mistrovství Evropy ve freestyle motokrosu. Do závodu bylo přímo nasazeno devět jezdců, k nimž se připojili tři další, kteří prošli předkvalifikačním sítem – David Rossi a Leonardo Fini (oba z Itálie) a Australan Steve Sommerfeld. Předkvalifikovat se pokusil také talentovaný dříč Filip Podmol, jenž po pádu z Cordova Flipu obsadil nepostupovou čtvrtou příčku. Přesto ho však v dalších dílech seriálu uvidíme!

VÍCE
R. I. P. Kevin Ferrari
motocross

Další... Ano, naneštěstí další smutná zpráva obletěla nejen freestyle motokrosový svět. Ve čtvrtek odpoledne se při tréninku na cirkusovou show Flic Flac moto X stal v Monte Carlu osudným nevydařený trik backflip čtyřiadvacetiletému italskému závodníkovi - Kevin Ferrari.

VÍCE
0. MS FMX Night of the Jumps 2015 v Sofii si podmanil Rinaldo
motocross

Bulharské město Sofia hostilo úvodní díl letošního 15. ročníku MS ve freestyle motokrosu 2015, který se jede pod názvem Night of the Jumps. Tento závod sice nebyl do šampionátu započítaný, avšak přítomní jezdci ho rozhodně nepojali exhibičně. Z vítězství se radoval Francouz David Rinaldo, druhé místo patřilo Australanovi Robu Adelbergovi a třetí skončil Španěl Maikel Melero. Z českých jezdců přijal pozvání Petr Pilát, který obsadil čtvrtou příčku.

VÍCE
Charitativní aukce: Libor Podmol věnoval dres pro dobrou věc
motocross

Nyní máte jedinečnou šanci získat podepsaný vítězný závodní dres freeestyle motokrosaře Libora Podmola, který je nedávným vítězem titulu Zlatá řidítka 2014 pro nejlepšího motocyklového závodníka České republiky. Charitativní aukce končí ve středu 4. 2. 2015, a tak máte ještě dost času udělat radost dětem z dětského domova, které si dovolenou u moře jednoznačně zaslouží.

VÍCE
Red Bull X-Fighters 2015 se dvěma evropskými zastávkami
motocross

Prestižní freestyle motokrosová série Red Bull X-Fighters není pro fanoušky adrenalinu žádným novým pojmem. Jak by taky mohla, když má za sebou již celých čtrnáct úspěšných sezón. V roce 2015 budou mít evropští fanoušci hned dvakrát šanci stát se článkem pestrobarevné multinárodnostní mozaiky a vytvořit nepřekonatelnou atmosféru, která pomůže nejlepším světovým jezdcům s překonáváním jejich limitů.

VÍCE