Red Bull X-Fighters 2015 se dvěma evropskými zastávkami
motocross

Prestižní freestyle motokrosová série Red Bull X-Fighters není pro fanoušky adrenalinu žádným novým pojmem. Jak by taky mohla, když má za sebou již celých čtrnáct úspěšných sezón. V roce 2015 budou mít evropští fanoušci hned dvakrát šanci stát se článkem pestrobarevné multinárodnostní mozaiky a vytvořit nepřekonatelnou atmosféru, která pomůže nejlepším světovým jezdcům s překonáváním jejich limitů.

VÍCE
Gladiátoři se počtrnácté utkali v O2 Aréně
motocross

Konec listopadu je v Praze již tradičním obdobím, kdy sám Caesar vyhlašuje ohromné hry, aby pobavil nejen sebe a své senátory, ale hlavně tisíce „poddaných“, kteří se zatajeným dechem rok co rok sledují neuvěřitelné kousky těch nejlepších bojovníků v oboru freestyle motokrosu z celého světa. A nejinak tomu bylo i letos.

VÍCE
FMX Gladiator Games 2014 odhalují, kdo vás zvedne ze sedaček!
motocross

Již tuto sobotu 29. 11. 2014 se pražská O2 aréna dočká další proměny v římské koloseum, neboť se v jejích prostorách uskuteční jedna z nejstarších a nejlepších freestyle motokrosových akcí - FMX Gladiator Games! V rámci 14. ročníku zažehnou své motory jezdci na motocyklech, sněžném skútru, ale také řidič v autě. A opět vás čeká jen ta nejlepší extrémní podívaná.

VÍCE
Melero je mistrem světa FMX 2014, L. Podmol po operaci a 3.
motocross

Vítězem finálového závodu Mistrovství světa ve freestyle motokrosu (série Night of the Jumps), který hostil německý Frankfurt nad Mohanem, se stal Francouz Remi Bizouard. Po součtu bodů všech kol a škrtnutí jednoho nejhoršího výsledku se z titulu mistra světa raduje Španěl Maikel Melero. Libor Podmol skočil během tréninku trik flair a při dopadu z velké výšky nevydržel jeho kotník. A protože rentgen potvrdil zlomeninu, musely se bez něj bohužel poslední dva večery obejít. Libor včera prodělal úspěšnou operaci a po konečném bodovém zúčtování si na krk tak jako tak pověsí za dřinu ve světovém FMX šampionátu bronzovou medaili.

VÍCE
O2 aréna se opět promění v koloseum. Nebudou chybět Češi!
motocross

Profesionálové na motorkách rozduní O2 arénu. Na FMX Gladiator Games, stejně jako na pradávné gladiátorské zápasy v Římě, se lidé vždy chodili hlavně bavit. Poslední listopadový víkend se do Prahy sjedou nejlepší jezdci z celého světa, aby se společně s několikatisícovým davem vrátili ke kořenům freestyle motokrosu. Vždyť FMX Gladiator Games patří k nejstarším akcím v Evropě.

VÍCE
Po MS FMX v Číně je Libor Podmol zpět ve hře o titul!
motocross

Minulý víkend hostila seriál Night of the Jumps daleká a pro nás v ČR stále ještě tak trochu exotická Čína. Sedmý a osmý závod FIM MS ve freestyle motokrosu byl situovaný ve sportovním centru v Shenzhenu, které se vytáhlo největší tratí v historii čínského freestylu. Celý contest se odehrával pod širým nebem. Ze sobotního triumfu se radoval nejúspěšnější český freestylista Libor Podmol. V úterý ho o pár bodů přeskočil jeho týmový kolega Francouz David Rinaldo, který zvítězil a Mouka se tak musel spokojit "až" s 2. místem.

VÍCE
Vitazom 7. rocnika Sony Xperia freestyle X-Night je Libor Podmol
motocross

KOŠICE – Víťazom 7. ročníka Sony Xperia freestyle X-Night v Steel Arene sa stal český jazdec Libor Podmol! Zopakoval tak svoj predchádzajäúci triumf z tohto podujatia v roku 2009. Vo finálovom súboji zdolal najväčšieho favorita podujatia, japonského pretekára Taku Higashina.

VÍCE
Japonský samuraj Taka Higashino si podrobil košickou FMX show
motocross

Sony Xperia Freestyle X-Night ve Steel Aréně v Košicích uchvátila dokonalou atmosférou a světovým freestyle motocrossem. Celý večer byl ve znamení velkého souboje japonského jezdce a dvojnásobného vítěze X-Games Taka Higashina s Liborem Podmolem. Přestože Taka ve finále vytáhl oba své super triky (rocksolid backflip a body varial – otočka jezdce mimo sedadlo o 360 stupňů) a ukázal svůj zabijácký instinkt, při své jízdě nevyužil všechny předepsané rampy a rozhodčí mu tak ubraly body. Ve finále to tedy znamenalo, že o dva body nestačil na Liborovu čistou jízdu s novinkou v podobě surfer flipu. Oba si připsali podstatnou část z celkové odměny ve výši 20 000 Euro.

VÍCE
Na X-Night postaví špičkovou U-rampu
motocross

Taká U-rampa, akú počas Sony Xperia Freestyle X-Night postavia v Steel Aréne, ešte na Slovensku nebola! Okrem osmičky špičkových motokrosových jazdcov uvidíte počas sprievodného programu adrenalínovej akcie roka aj ďalších šialencov s amputovaným pudom sebazáchovy.

VÍCE
Sestava jezdců Freestyle X-Night je tu
motocross

Koniec otáznikov, jazdecká zostava 7. ročníka Sony Xperia Freestyle X-Night je známa. Po potvrdení svetovej špičky Taku Higashiho a získaní adekvátnej náhrady za španielskeho jazdca Franza Meyera, prezradili organizátori kompletnú zostavu, ktorá 25. októbra rozblázni Steel Arénu!

VÍCE