Kam se ubírá motokros v ČR? Zamyšlení Aleše Doležala
motocross

Vážení sportovní přátelé, dne 22. 9. 2014 jsem před konferencí Svazu motokrosu AČR odeslal všem nominovaným delegátům dopis s odůvodněním, proč by výkonný výbor neměl být na této konferenci zvolen (delegáti na konferencích svazů volí výkonné výbory na další funkční období – dále jen VV). Samotné delegáty volí a zve na konferenci svazu Federace motocyklového sportu AČR. Abych se této konference mohl zúčastnit a promluvit k delegátům, musel jsem se dokonce nechat navrhnout mezi kandidáty na post člena VV pro rok 2015 (během konference jsem následně svou kandidaturu logicky stáhnul - na základě tříletých zkušeností již opravdu nechci být členem VV).

VÍCE
Výsledkový MX servis - květen 2015 (3. část)
motocross

Další várka výsledků z motokrosových závodů čeká na vaši kontrolu a třeba i uložení do osobních archivů...

VÍCE
Reakce Ericha Poura - pořadatel KP v jihočeském Jiníně
motocross

Včerejší "skládačka" informací o nepovedených krajských přeborech v Jiníně (16. 5.) a Dlouhé Loučce (17. 5.) vzbudila značný ohlas. Proto jsme se rozhodli dát logicky šanci k vyjádření také pořadatelům obou podniků. Níže je reakce pořadatele jinínského krajského přeboru a člena Výkonného výboru Svazu motokrosu Ericha Poura.

VÍCE
Pár řádek o tom, co se nepovedlo... MX přebory
motocross

O tom, jak se při Přeboru Moravy v Dlouhé Loučce tak prášilo, až se nejelo a z přeboru v jihočeském Jiníně pár desítek jezdců kvůli nepřipravenosti a nebezpečnosti trati pro jistotu taky odjelo. Doneslo se k nám několik znepokojivých zvěstí, které si rozhodně nenecháme pro sebe. Více info níže...

VÍCE
Pozvánka na motokrosový sprint do Poličky
motocross

Po roční pauze pořádá AMK Polička motokrosový sprint, netradiční disciplínu. Letos však ale nastává změna místa konání. Bohužel místní organizátoři nedostali povolení pořádat závod tradičně na sjezdovce, a tak se bude letos poprvé závodit ve sprintu v motokrosovém areálu "Pod Kopcem". Závod bude kvůli regulérnosti měřen elektronickou časomírou. Závod je vhodný i pro úplné začátečníky. Tréninky začínají v 9:00 a závod ve 12:30 hodin.

VÍCE
SLOVAKIA MX & QUAD CHAMPIONSHIPS - MotoCorse cup – BECKOV
motocross

Druhé preteky seriálu štvorkoliek a motokrosu SLOVAKIA MX & QUAD CHAMPIONSHIPS – MOTOCORSE CUP 2015 pokračovali v máji na piesočno-šotolinovej trati pod hradom Beckov. Rušno bolo už v sobotu a ešte rušnejšie v nedeľu, v samotný deň pretekov. Na štartovacej rampe stálo 191 pretekárov.

VÍCE
Výsledkový MX servis - květen 2015 (2. část)
motocross

A zase se nám sypou do redakční schránky maily, z nichž některé obsahují pro vás hodnotné výsledky z uplynulých závodů. Jejich přehled najdete v článku.

VÍCE
Výsledkový MX servis - květen 2015 (1. část)
motocross

Motoristická sezóna šlape, a tak není divu, že pro vás máme další výsledkový přehled hned z několika motokrosových závodů, které se konaly na území České i Slovenské republiky.

VÍCE
Pozvánka na Slovakia MX&QUAD Championships
motocross

Máj lásky čas - 10. máj 2015, ten správny čas na ďalší pretek seriálu Slovakia MX&QUAD Championships - MotoCorse Cup Vás srdečne pozýva na svoj v poradí už druhý pretek, ktorý sa koná v Beckove. Čaká vás tu atmosféra nabitá adrenalínom, burácaním silných strojov a skvelých zážitkov.

VÍCE
Výsledkový MX servis - duben 2015 (2. část)
motocross

Máme pro vás další servis z proběhlých motokrosových závodů od všemožných českých cupů, krajských přeborů až po Mistrovství Evropy EMX ve slovenských Šenkvicích.

VÍCE