2. MM MX v Rakousku: V Imbachu všechno trochu jinak!
motocross

Týden po sobě a coby kamenem dohodil od sebe, a přece se druhý závod mezinárodního mistrovství Rakouska v Imbachu (26. 3. 2017) od toho zahajovacího v nedalekém Mittelbergu hodně lišil. Už se nejelo za deště na hlubokém blátě, ale za slunka a na suchu a místo dlouhých rovinek čekaly sjezdy a výjezdy na stráni, ztracené mezi vinicemi. Pro oba závody byl ale společný nástup mladých jezdců ve třídě MX2 a početná účast česko-slovenských závodníků ve třídě Open. Osmdesátky se v Imbachu nejely.

VÍCE
Petice za  zachování motokrosového areálu Žamberecký kotel
motocross

Motokrosoví jezdci, občané Žamberka, příznivci a fanoušci motorsportu, pojďte spolu s námi podepsat petici a tím dát najevo, že ani vám není osud oblíbeného motokrosového areálu v Žamberku lhostejný. Zdejší areál má více jak šedesátiletou tradici, jezdí se zde již od padesátých let minulého století.

VÍCE
Výsledky Západočeského poháru v Merklíně 2017
motocross

V příloze jsou kompletní výsledky prvního letošního závodu šestidílného Západočeského poháru sdružených středisek (bývalý Merklínský pohár), který se jel v neděli 19. 3. 2017 v domovském Merklíně za účasti 119 jezdců.

VÍCE
Jak zvládnout psychický tlak radí Stilez Robertson
motocross

Každý závodník ví, že motokros není jen o tréninku v tělocvičně a na motorce, velice důležitá je psychika. To, v jakém rozpoložení mysli jdeme do závodu, může zásadním způsobem ovlivnit jeho vývoj. Stilez Robertson, vycházející americká hvězda, nám prozradí svoje rituály a způsoby, jak se s tlakem na výsledek vyrovnat.

VÍCE
Naši bojovali v Lagenlois - článek a fotky Petra Starého
motocross

1. závod Mezinárodního mistrovství Rakouska v motokrosu – Langenlois-Mittelberg (18.-19.3.2017): Už třicet let se jezdí motokrosové závody na svérázné trati, poskládané na úzkém pozemku v kopcích u vesnice Mittelberg, nedaleko dolnorakouské Kremže. Po několikaleté přestávce se sem vrátilo mistrovství Rakouska a dvoudenní program zahrnoval všechno, co k tomu patří – jízdy Mezinárodního mistrovství ve třídách 85 ccm, MX2 a Open, závody Poháru Auner ve třídách dvoutaktů a MX2 a rozjížďky seriálu KTM 65SX Challenge.

VÍCE
Pozvánka na Green Racing soustředění do Vílance
motocross

Přijměte pozvání na 2denní motokrosové soustředění, které je ve dnech 1. - 2. 4. 2017 určené začínajícím, hobby i pokročilým jezdcům motokrosu a endura od kubatury 85 ccm výše ve Vílanci u Jihlavy.

VÍCE
Souhrnný MX kalendář 2017
motocross

MX sezóna 2017 se kvapem blíží a my vám přinášíme souhrnný kalendář závodů na našem území. Zahrnuty jsou jak mistrovské závody, tak ty na hobby úrovni.

VÍCE
Jak sledovat AMA SX Indianapolis a MXGP Argentiny
motocross

Tento víkend patří opět k těm nabitějším, co se AMA SX a MXGP scény týče. V noci ze soboty na neděli se jede ten nejlepší světový superkros v Indianapolis a v neděli odpoledne nás čeká Argentina se svojí zastávkou MXGP!

VÍCE
V Rakousku zahajují MX sezónu tento víkend!
motocross

S pořádáním prvního mistrovského závodu v našem koutě evropského regionu si opět pospíšili Rakušané: už na tento víkend, 18. a 19. března 2017, připravují dvoudenní motokrosový festival, jehož součástí je zahajovací závod Mezinárodního mistrovství Rakouska ve všech třech třídách – 85, MX2 a Open. Po několikaleté přestávce se tak vrcholný podnik vrací na svéráznou kultovní trať u dolnorakouského Mittelbergu, kterou vládne sportovní klub UMTC Langenlois-Mittelberg.

VÍCE
KTM představí 2T motory se vstřikováním paliva
motocross

Dlouho očekávána revoluce ve světě dvoutaktních motorů je konečně za rohem! Rakouská KTM zanedlouho představí enduro modely 2018 a dvoutakty s objemem 250 a 300 ccm už nebude krmit klasický karburátor, nýbrž vstřikovací jednotka. Jaké pozitivní účinky to bude mít a kdy se objeví první modely, se dozvíte v článku.

VÍCE