Pozvánka na Jihočeský krajský přebor do Pacova (18. 4. 2015)
motocross

Na mistrovské trati v Pacově odstartuje v sobotu 18. dubna 2015 úvodní závod Jihočeského krajského přeboru (JČ KP) v motokrosu. Zkušenými pořadateli tradičně dobře připravená trať přivítá jezdce ve třídách 65 + 85 ccm, MX2, OPEN, Veterán, Amatér MX2 a Amatér OPEN.

VÍCE
International motocross race in Piliscsév
motocross

Ďalší motokrosový pretek sa konal v Maďarsku na skvele pripravenej trati dňa 4. 4. 2015 (v sobotu). Skvelá účasť pretekárov nie len z domácej pôdy, ale aj zo zahraničia sa nelíšila od ostatných závodov. No predsa to nebol závod ako každý iní. Konal sa na počesť a pamiatku zosnulého Kökényesi György. Taktiež sa tento pretek nesie pod názvom id.Kökényesi György Emlékverseny.

VÍCE
Pozvánka na besedu se zlatou generací československého MX
motocross

Po úspěšné besedě v Blatničce zavítá zlatá generace československého motokrosu, zastoupená A. Baborovským, J. Faltou a M. Halmem opět na Moravu v sobotu 18. 4. 2015. Tentokrát jsou místem konání Kudlovice, kde všichni tři jezdci v minulosti závodili.

VÍCE
Pozvánka na SLOVAKIA MX & QUAD CHAMPIONSHIPS
motocross

Už túto nedeľu 19. apríla 2015 sa na trati Šaštín - Stráže na novo zrekonštruovanej trati uskutoční prvý pretek seriálu SLOVAKIA MX & QUAD CHAMPIONSHIPS – MotoCorse cup.

VÍCE
Výsledkový MX servis - duben 2015 (1. část)
motocross

Odjelo se vícero závodů, ze kterých pro vás máme připravené výsledky přímo z časomíry nebo minimálně odkazy, prostřednictvím nichž se dozvíte, kdo posbíral kolik bodů.

VÍCE
Pozvánka na motokrosové soustředění v Pacově!
motocross

AMK ZEJAX MOTOKLUB CHRUDIM pořádá motokrosové soustředění na mistrovské trati v Pacově ve dnech 23. – 25. 4. 2015 pro 15 motokrosových jezdců s chutí se zlepšovat.

VÍCE
 Mistrovství Rakouska v Paldau očima Evžena Zadražila
motocross

V Rakousku odstartoval úvodním podnikem mistrák v Paldau. Tradičně na Velikonoční pondělí (6. 4. 2015) opět připravil místní fotbalový klub na jednoúčelové trati závod na dobré úrovni (trať se vždy připraví pouze na tento závod, jinak se tam nejezdí). Sjela se poměrně dobrá zahraniční účast. Kromě rakouské špičky, pro niž je domácí šampionát hodně prestižní, přijeli kvalitní závodníci z nedalekého Slovinska, Maďarska, Slovenska, samozřejmě i od nás z Čech a dokonce i jeden Angličan.

VÍCE
Okénko do historie motokrosu - rok 1985 včetně reakce Petra Kováře
motocross

Evžen Zadražil znovu zalistoval na svou dobu špičkovým časopisem Motocross, který v 80. letech minulého století, tedy v době totality, informoval nejenom o českém motokrosu, ale i o motokrosu světovém. Jakoby si ho tehdejší cenzura ani nevšimla. Tentokrát si vzal k ruce jarní číslo 02/1985, tedy úplně přesně třicet let staré vydání, aby nás seznámil s jeho obsahem. A po publikování článku na sebe nenechalo dlouho čekat vzpomínání na rok 1985 v podání špičkového motokrosaře Petra Kováře.

VÍCE
Rozhovor s fyzioterapeutem Alešem Pospíšilem
motocross

Fyzioterapeut je člověk, který se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému organismu. Fyzioterapeutické přístupy vycházejí ze znalosti anatomie, fyziologie, biomechaniky a vývojové kineziologie. A protože motoristická sezóna už začala, připravili jsme rozhovor s fyzioterapeutem, který má slabost pro burácející motory! Seznamte se s Alešem Pospíšilem...

VÍCE
Nedělní listovačka 19. MXGP magazínem
motocross

Pokud jste si zvykli na pravidelný nášup novinek a příval kvalitních fotografií od MXGP crew, nyní máte možnost prolistovat si v pořadí již 19. vydání magu. Píše se v něm o nejrychlejším nováčkovi - Romain Febvre, nechybí například ohlédnutí za argentinskou MXGP a preview před MXGP ve Valkenswaardu...

VÍCE