MXGP news mix Nr. 1
motocross

Připravila jsem pro vás mix novinek z MXGP, které se týkají sezóny 2016. Už jste určitě zaslechli, že se vrací jeden jezdec, který chtěl původně odejít do závodnického důchodu, ale nakonec pojede v týmu Suzuki, kterému bude šéfovat motokrosová legenda! Tovární Husqvarna už má rovněž jasno, kdo příští rok obleče její dres. Belgičan Ken de Dycker mění tým a Švýcar Valentin Guillod o ten svůj z letoška přišel a čeká, kdo se ho ujme.

VÍCE
Změny v kalendáři MXGP 2016
motocross

Ve středu 5. listopadu 2015 nám přistála v mailu tisková zpráva od YouthStreamu, která informuje o změnách v kalendáři MXGP 2016. Tři velké ceny mají nová data. Těžko říct, jestli se jedná o finální skladbu.

VÍCE
ADAC MX Masters 2016 - kalendář
motocross

Oblíbili jste si mezinárodní německý šampionát ADAC MX Masters, kterého se hojně účastní také čeští závodníci? Pak vás bude zajímat přehled termínů příštího roku. Kalendář čítá celkem osm závodů a začíná se opět v dubnu na písečné trati Fürstlich Drehna.

VÍCE
Monster Energy Cup Las Vegas 2015 – Ken Roczen vítězem!
motocross

V sobotu 18. 10. 2015 se jel na Sam Boyd stadionu v Las Vegas všemi očekávaný Monster Energy Cup, kterého se zúčastnila světová jezdecká esa - James Stewart, Chad Reed (na Yamaze!), Ryan Dungey, Ken Roczen, Ryan Villopoto, Trey Canard a další... Vítězem se stal díky dvěma výhrám hlavních závodů a jednomu čtvrtému místu nakonec Ken Roczen z RCH Racing Teamu! V článku jsou výsledky a videa včetně odkazu na kompletní záznam všech tří rozjížděk.

VÍCE
Zpráva z MXoN 2015 v Ernée – manažerské zhodnocení a rozbor akce
motocross

Na Motokros národů (dále MXoN) 2015 ve francouzském Ernée jsme odjeli ve složení Jaromír Romančík (MX1), Filip Neugebauer (MX2) a Martin Michek (MX3), přičemž náhradníkem byl Martin Krč. Kritériem pro výběr jezdců do týmu byla jejich momentální forma a zkušenost se starty v mezinárodních závodech. Výsledkovým cílem reprezentace, který jsem určil, byla kvalifikace do nedělního závodu, ale tento úkol jsme bohužel nesplnili. Důvodů je několik a rozdělil bych je na tyto části: vysoká konkurence, drobné jezdecké chyby a z části i absence nezbytné dávky štěstí.

VÍCE
Monster Energy Cup Las Vegas 2015 - sledujte tiskovku LIVE!
motocross

Víte, jaký je víkend? Monster Energy Cup 2015 víkend, během kterého budou jezdci závodit o 1 milion dolarů. Dnes večer můžete přímo na našich stránkách sledovat tiskovou konferenci, která začíná ve 20 hodin. Zúčastní se jí jezdci jako Ryan Dungey, James Stewart, Ken Roczen, Trey Canard, Justin Barcia a další. Proč budou nakonec chybět Gautier Paulin a Marvin Musquin? Čtěte dál...

VÍCE
Eli Tomac mění v roce 2016 Hondu za Kawasaki
motocross

Monster Energy Kawasaki Racing Team neváhá a zdá se, že se připravuje na rozšíření sbírky titulů v roce 2016. Vyjma Wil Hahna pojede v jejich dresu příští rok Eli Tomac, který tak mění Hondu za Kawu.

VÍCE
FIM kalendáře MS MXGP, WMX, Junior a Veteran 2016
motocross

YouthStream rozeslal tiskovku s kalendářem FIM Mistrovství světa 2016. Sezónu odstartuje pět zámořských velkých cen (Katar, Thajsko, Malajsie, Argentina a Mexico), poté se přesune celý MXGP cirkus do Evropy. Nechybí ani červencový termín české GP v Lokti nad Ohří! Poslední dva finálové závody se pojedou v USA. Celkově tedy čítá nový kalendář devatenáct GP. Motokros národů se jede v italské Maggioře a junioři budou závodit jednorázově v Rusku.

VÍCE
Kalendář Lucas Oil Pro Motocross Championship 2016
motocross

Sice konkrétně naší české motokrosové sezóně odzvonilo teprve nedávno, ale Amíci nelení a už internetovými vodami koluje kalendář Lucas Oil Pro Motocross Championship 2016, který čítá celkem dvanáct závodů.

VÍCE
MXGP 2016 - FIM mění pravidla
motocross

Funchal (Portugalsko), 8. října 2015 - Motokrosová komise GP, do které patří Giuseppe Luongo (prezident YouthStream), Tony Skillington (ředitel CMS/FIM) a Takanaa Tsubouchi (generální tajemník MSMA) se setkala v průběhu Motokrosu národů ve francouzském Ernée, aby ustanovila změny, které se týkají MXGP 2016.

VÍCE