MXGP 2015 je na spadnutí
motocross

V sobotu 28. 2. 2015 odstartuje nový ročník FIM Motocross World Championship 2015 – MXGP. Přípravy v Losailu jsou v plném proudu. Grand Prix v Kataru bude první z 18 závodů, které se pojedou v 16 zemích na čtyřech kontinentech. Nejlepší jezdci od Ameriky po Austrálii se utkají ve dvou kategoriích, a tak není divu, že už se motokrosoví fandové těší na jeden z nejočekávanějších závodů.

VÍCE
Startovní listiny MXGP Katar 2015
motocross

Agentura Youthstream zveřejnila oficiální startovní listinu pro první závod FIM Mistrovství světa v motokrosu tříd MXGP, MX2 a WMX, který startuje 28. února 2015 v katarském Losailu. A ve třídě MXGP doslova "fosforeskuje" startovní číslo 2, které v nadcházející sezóně poveze Ryan Villopoto.

VÍCE
Kalendáře 2015 - ADAC Masters, italský mistrák a Starcross Mantova
motocross

Motokrosová sezóna 2014 sice skončila teprve nedávno, ale už se pochopitelně objevují kalendáře na rok 2015. Začalo to MXGP a od té se v podstatě odpíchli také další promotéři a pořadatelé jiných šampionátů. Níže si můžete prohlédnout kalendáře ADAC MX Masters, Mezinárodního italského MX šampionátu a datum jednorázového tradičního eventu Starcrossu v Mantově.

VÍCE
Monster Energy Cup 2014 – vítěz Millsaps si odvezl sto tisíc dolarů
motocross

Vítězem letošního Monster Energy Cupu se stal minulou sobotu 18. 10. 2014 Davi Millsaps (3-4-1), který si z Las Vegas odvezl bonus v podobě 100 000 dolarů. Před poslední rozjížďkou to sice ještě vypadalo, že si rovný milion odveze Trey Canard (1-1-8) coby vítěz prvních dvou jízd, avšak v posledním závodě upadl a rázem bylo po tučné odměně a také po lepším než třetím místě. O bod těsně druhý skončil za Millsapsem Eli Tomac (4-3-2). Níže jsou souhrnné výsledky a především VIDEA, která jsou i zpětně tím nejlepším průvodcem touto jedinečnou událostí.

VÍCE
Youthstream vypustila do světa kalendář MXGP 2015
motocross

Na konci letošní motokrosové sezóny vypustila agentura Youthstream ven kalendář FIM MS tříd MXGP, MX2, MS žen, veteránů a Monster Energy Motokrosu národů. Na skladbu míst, tratí a termínů se podívejte níže.

VÍCE
Premiéru Red Bull Straight Rhythm ovládli Stewart a Musquin
motocross

Prvotina v podobě neobvyklého contestu, který nesl název Red Bull Straight Rhythm, se před zraky mnoha očitých svědků nejen na místě, ale také u monitorů či mobilních zařízení zapsala v sobotu 4. října 2014 do historie. Nejrychlejším borcem byl v kategorii Open James Stewart, od něhož se vítězství tak nějak papírově čekalo. Ve slabší třídě 250 nechal všechny za sebou Marvin Musquin. Podívejte se na shrnující highlights videa a také na schémata, která naznačují cestu těch nejlepších za vítězstvím.

VÍCE
Villopotův dopis fanouškům
motocross

Ryan Villopoto v nedávné době podepsal kontrakt na sezónu 2015, ve které pojede seriál MXGP. Nyní se ke své nadcházející sezóně vyjádřil ve veřejném dopise.

VÍCE
MxoN Lotyšsko 2014 – foto, video a výsledky z Kegums
motocross

Osmašedesátý ročník Monster Energy FIM Motokrosu národů se stal po nedělních finálových rozjížďkách dne 28. 9. 2014 v lotyšském Kegums minulostí. Dvacítku národních družstev zkompletoval po nedělním ranním Finále B tým Irska. A poté již dostaly prostor souboje v rámci třech rozjížděk, které se jely shodně na 30 minut + 2 kola. Chamberlainovu trofej si díky nejnižšímu bodovému skóre na stupních vítězů potěžkalo družstvo Francie, které uštědřilo porážku obhájcům titulu Belgii a deklasovalo tak rovněž favorizované Američany. Jen těsně za nimi skončilo s totožným bodovým skóre smutné a bramborové družstvo Velké Británie.

VÍCE
MXoN 2014 – kvalifikaci ovládli Belgičané, Čechy čeká finále B
motocross

Sobotní část Motokrosu národů (MXoN) se v lotyšském Kegums nesla v duchu napínavých kvalifikačních soubojů. Chyb v podobě špatných startů a pádů se nedokázalo vyvarovat hned několik favorizovaných jezdců. Ostatně výsledková listina napoví, kdo na tom jak dnes byl. Český tým bojoval se lvem na prsou ve stylu krále džungle, avšak nelítostný písečný povrch, který neodpouští – ba naopak trestá i sebemenší zaváhání, byl pro přímý postup spolu s 19 týmy dnes opravdu pouze snovou představou.

VÍCE
Motokros národů 2014 v Lotyšsku odstartovaly přejímky a tiskovky
motocross

Právě tento víkend (27. - 28. 9. 2014) patří v pořadí již 68. ročníku největšího motokrosového svátku na světě, kterým je bezpochyby Motokros národů (dále MXoN). Dějištěm letošního šampionátu je lotyšský areál v Kegums, jenž leží přibližně 60 km od známějšího města Riga. Dnešek odstartovaly tradičně přejímky, ale také páteční úvodní slovo prezidenta Youthstreamu Giuseppe Luonga a dalších zástupců FIM. Po nich přišla na řadu hodinová tiskové konference s devítkou týmů (Belgie, USA, Itálie, Austrálie, Francie, Velká Británie, Německo, Rusko, Švýcarsko), které jsou žhavými adepty na vítězství. Nechyběl samozřejmě ani desátý domácí tým Lotyšska, jemuž byly věnovány závěrečné minuty.

VÍCE