Martin Žerava vydoloval bronz z písku na MS veteránů v Assenu 2015
motocross

V dějišti 16. MXGP Nizozemska (v Assenu) byl včera 29. 8. 2015 na programu jednorázový závod Mistrovství světa veteránů. Na trati s hlubokým a těžkým pískem jsme měli českého gladiátora Martina Žeravu. A Martinovi se po 6. místě z prvního a 1. místě z druhého závodu podařilo vydolovat z písku senzační bronzovou medaili. Přečtěte si jeho první dojmy, podívejte se na video, prohlédněte si Martinův cenný kov i jak mu to s ním slušelo na podiu.

VÍCE
Motokros národů (MXoN) 2015 - oficiální startovní listiny!
motocross

FUNCHAL (Portugalsko), 27. srpna 2015 - Už za 29 dnů "to" vypukne a dočkáme se dalšího ročníku Monster Energy FIM Motocross of Nations (Motokrosu národů), jenž bude o víkendu 26. - 27. září 2015 hostit francouzská trať Ernée. Podívejte se konečně na kompletní týmovou startovní soupisku, ve které už snad kvůli všemožným zraněním nebudeme muset příliš škrtat a provádět změny a záměny jezdců. Česká reprezentace pod vedením manažera Jirky Čepeláka letos vyfasovala týmové číslo 24 a startovní čísla jezdců jsou - Jaromír Romančík (MXGP, #73), Filip Neugebauer (MX2, #74) a Martin Michek (MX Open #75).

VÍCE
Motokros národů (MXoN) 2015 - týmy Švýcarska a Velké Británie
motocross

Chamberlainova trofej patří k těm, kterou by rád v rukách třímal oděný v týmových národních barvách jistě každý motokrosař. Ve dnech 26. - 27. 9. 2015 se ve francouzském Ernée sejde mix elitních jezdců, z nichž vám nyní můžeme představit další dvě trojky - reprezentační trojlístek Švýcarů a tým Velké Británie.

VÍCE
Motokros národů (MXoN) 2015 - Němci mají repre rovněž kompletní!
motocross

A je venku další reprezentační trojice závodníků, která se pokusí dobýt vrchol v podobě Chamberlainovy trofeje o víkendu 26. - 27. 9. 2015 ve francouzském Ernée při Motokrosu národů! Pojďme se podívat, které rytíře vysílá DMSB na souboj v německých národních barvách.

VÍCE
Předposlední AMA MX National Utah 2015 - výsledky a video
motocross

V předposledním závodě letošního šampionátu AMA MX National - Lucas Oil Pro Motocross Championship 2015 nenechal nikoho na pochybách o své dominanci nový šampion kategorie 450 - Ryan Dungey, jenž ovládl obě rozjížďky. Toho v sobotu 15. 8. 2015 v Miller Motorsport Parku (Utah) doprovodili na podium druhý Ken Roczen (2-2) a třetí Justin Barcia (5-3). Třída 250 se stala kořistí Jeremyho Martina (3-1), jenž si vyměnil pořadí z první a druhé rozjížďky s celkově druhým Marvinem Musquinem (1-3). Třetím mužem ve finiši pak byl Cooper Webb (2-2).

VÍCE
Motokros národů (MXoN 2015) - Joel Smets představil belgický tým
motocross

Jak už to bývá u Joela Smetse zvykem, představil belgické reprezentační družstvo pro Motokros národů (MXoN) 2015 při příležitosti konání mezinárodního závodu v Keiheuvelu (Mol). Kdo bude bojovat ve Francii o Chamberlainovu trofej o víkendu 26. - 27. 9. 2015 ve francouzském Ernee, vidíte na fotce nebo se dozvíte v článku.

VÍCE
Motokros národů (MXoN) 2015 - USA má jasno!
motocross

Legendární Roger de Coster využil AMA MX závody v Unadille k tomu, aby mj. odhalil trio jezdců, které bude reprezentovat Spojené státy americké na Motokrose národů (Motocross of Nations) o víkendu 26. - 27. září 2015 ve francouzském Ernée.

VÍCE
6. ADAC MX Masters 2015 v rakouském Riedu - výsledky
motocross

V pořadí šesté pokračování mezinárodního německého seriálu ADAC MX Masters hostila oproti předešlým podnikům nikoli německá, nýbrž tentokrát rakouská trať v Riedu. Kategorii MX Masters ovládl Slovinec Tim Gajser, jenž si dojel pro dvě vítězství. Z našich se ve stejné třídě dařilo nejlépe Filipu Neugebauerovi, který obsadil konečnou 7. příčku (průběžně je 6.). MX Youngster Cup se stal kořistí Brita Nicholase Adamse. Z Čechů se umístil tabulkově nejvýše Martin Krč, který dojel 8. a v průběžném pořadí se drží na 7. pozici. Junior Cup vynesl na nejvyšší podiový stupeň trošku nečekaně Jeremyho Sydow z Německa, neboť Dán Mikkel Haarup dostal přísný trest (pokles o pět pozic, tedy z 1. na 5. místo) v podobě penalizace za nerespektování výstražné žluté vlajky v první jízdě. Z Čechů opět zazářil Petr Polák celkovým 4. místem. Výsledky ostatních, nejen českých a slovenských jezdců, jsou v...

VÍCE
Fontanesi získala po dramatickém závodě v Lokti čtvrtý WMX titul!
motocross

Kiara Fontanesi dokázala z posledního a nejdůležitějšího duelu ve FIM World Championship vzejít jako vítěz a získala tak již počtvrté za sebou světový titul. Motokrosová trať v Lokti hostila minulý víkend jednu z největších bitev ve WMX, kdy mezi sebou soupeřila Kiara a její největší rivalka Livia Lancelot, jež od sebe dělily pouhé dva body v tabulce.

VÍCE
Představení české reprezentace pro MXoN 2015
motocross

Letošní ročník nejprestižnějšího motokrosového závodu, Motokrosu národů (MXoN), se uskuteční ve dnech 26. – 27. září 2015 ve francouzském Ernée. Do závodu je ještě relativně dlouhá doba, ale přípravy českého reprezentačního týmu jsou již v plném proudu.

VÍCE