EICMA MotoLive SX určil nové šampiony EURO SX 2015!
motocross

Francouz Thomas Ramette vyhrál o víkendu mezinárodní superkros v Miláně - MotoLive, který se jel coby tradiční doplňkový event jedné z největších motocyklových výstav EICMA. Ramette vyhrál celkově třídu SX1 a povedlo se mu zvítězit rovněž v superfinále. Na druhém místě skončil Ital - Matteo Bonini před jeho v pořadí třetím krajanem - Angelo Pellegrini. Bonini bral navíc druhé a Pellegrini třetí místo v superfinále.

VÍCE
ADAC SX Mnichov 2015 – pátek pro Lamaye a Coatese, Neugebauer 3.
motocross

V pátek 20. listopadu 2015 odstartoval v mnichovském Olympijském parku v pořadí 2. dvojzávod letošní série ADAC SX Cup 2015/2016. Oproti předchozímu dílu ve Stuttgartu se do soubojů zapojili pouze jezdci tříd SX1 a SX2, přičemž v Mnichově je navíc odlišný systém, o kterém se rozpovídal po úspěšném závodě celkově včera třetí Filip Neugebauer. Pohár za první místo ve třídě SX1 spadl tak trochu do klína Američanovi – Ben Lamay, zatímco rozjížďky SX2 se staly kořistí britského sympaťáka – Paul Coates.

VÍCE
ADAC SX Mnichov 2015 (20. - 21. 11.) - PREVIEW
motocross

Čtyřdílný halový seriál ADAC SX Cup 2015/2016 odstartoval minulý týden v německém Stuttgartu, odkud se karavana týmů a jezdců přesouvá ve dnech 20. - 21. 11. 2015 do mnichovského Olympia parku. Jako dosavadní lídři přijedou král SX1 – Francouz Gregory Aranda a princ SX2 – Španěl Iker Larranaga. Při předchozím závodě se podařilo prodrat to TOP 5 jejím uzavřením, tedy 5. místem, také českému závodníkovi Filipu Neugebauerovi, který je opět připravený postoupit bez komplikací a průtahů v podobě opravných jízd rovnou do finále. Ovšem nepředbíhejme...

VÍCE
Supercross Lille 2015 - král Peick, princ Desprey, JS7 se zranil
motocross

Králem dlouhodobě očekávaného Supercrossu v Lille 2015 se stal Američan Weston Peick (1-2), přestože v neděli skončil na druhé pozici za Francouzem Christophem Pourcelem (3-1). Třetí pozice pak připadla nešťastníkovi Cooper Webbovi (2-5). Z evropských jezdců se dokázal prosadit v pořadí čtvrtý Švýcar Valentin Guillod, který momentálně vyhlíží nabídky na MXGP angažmá. Titul Prince Lille si odvezl Maxime Desprey. Druhé místo patří všude oblíbenému Francouzi – Florent Richier a na bronzovou trofej dosáhl další jeho krajan Thomas Do. Hodnocení národů skončilo triumfem Francie nad USA. Celková návštěvnost byla v obou dnech přes čtyřicet tisíc lidí. A nedělní večer byl skutečně emotivní, když všichni přítomní společně zapěli Marseillaisu v rámci aktu uctění památky obětí pátečního teroristického útoku v Paříži.

VÍCE
ADAC SX Stuttgart 2015 - staronový král Aranda a princ Larranaga
motocross

Francouz Greg Aranda a Španěl Iker Larranaga si odvezli z německého Stuttgartu nejcennější trofeje pro krále a prince úvodního dílu ADAC Supercross Cupu 2015/2016, který celkově čítá čtyřikrát dvě závodní noci. Greg Aranda se i přes špatný start ve finále dokázal ladnou, a přesto agresivní a účinnou jízdou vrátit na čelní pozici, kam jednoznačně francouzské TGV patří. V sobotu se tak při dojezdu do finiše na jeho záda díval druhý Američan Austin Politelli a třetí Amík Ben Lamay.

VÍCE
Supercross Lille 2015: James Stewart získal pole position!
motocross

Američan James Stewart urval v pátek 13. 11. 2015 pole position v rámci mezinárodního superkrosu ve francouzském Lille, který se dnes i přes tamějším prezidentem vyhlášený výjimečný stav odjede. Stewart byl jen o trochu rychlejší než Dylan Ferrandis a rovněž než jeho bratr na třetím místě - Malcolm Stewart. Čtvrtá pozice připadla coby nejrychlejšímu z druhé skupiny Francouzi Christophovi Pourcelovi. Nejrychlejším jezdcem SX2 byl Maxime Desprey před Darianem Sanayei a Yannisem Irsutim. Ve třídě SX2 dnes bude bojovat o co nejlepší umístění rovněž Francouz Florent Richier, který se zapsal v měřeném tréninku 7. časem.

VÍCE
ADAC SX Stuttgart: První noc pro Arandu a Macanase, Neugebauer 4.
motocross

Francouz Gregory Aranda vyhrál před zraky 7.600 diváků úvodní noc ADAC Supercrossu v německém Stuttgartu s datem 13. 11. 2015, které se však naneštěstí zapíše do historie jinak, než jeho dílčím úspěchem. Za Arandou skončil jako druhý Američan Austin Politelli, který měl našlápnuto k celkovému vítězství, o které však přišel po strhující jízdě Arandy, který se nezkrotně prodíral dopředu po špatném startu. Třetí místo bral další US muž Jace Owen. Včerejšek byl dobrým dnem také pro našeho jediného Čecha ve startovním poli, jímž je Filip Neugebauer. Chyběl jen kousek a mohl si odvážet bronzovou plaketu, ale chybička se vloudila a nakonec z toho byla nepopulární "bramboračka" (4. místo). Vítězství ve třídě SX2 si připsal Španěl Carlos Fernandez Macanas. Podium doplnil další Španěl na druhé pozici Ilker Olano Larranaga a třetí místo urval Kanaďan Kade Walker.

VÍCE
ADAC SX Cup Stuttgart 2015 preview – začínáme v pátek třináctého!
motocross

Právě dnes v pátek 13. listopadu 2015 startuje čtyřdílná série ADAC Supercross Cup 2015/2016 v německém Stuttgartu, kde se v Hanns-Martin-Schleyer-Halle zdrží také o noc déle, tedy do soboty 14. 11., kdy budeme znát někdy kolem půlnoci krále a prince tohoto eventu. A hrdý Moravák Filip Neugebauer bude opět aktivně ve hře!

VÍCE
Webb, Hsu a Brayton vítězi supercrossu v italském Janově 2015
motocross

Minulý víkend se jel v italském Janově (it. Genova) prestižní mezinárodní supercross, kterého se zúčastnilo i pár hvězd z USA, ale třeba i z Německa. Celkové vítězství vybojovali Cooper Webb (Star Racing/Yamaha) ve třídě SX1 a Justin Brayton v Superfinále. Webb po svých výsledcích 2-1 v hlavních SX1 eventech celkově zvítězil. Stříbro bral Broc Tickle, který skončil celkově druhý s dvěmi třetími místy v jednotlivých jízdách. A poslední podiovovou pozici obsadil Justin Bogle s umístěními 6-2.

VÍCE
Kings of Xtreme Lipsko 2015 – Aranda jediným a absolutním králem!
motocross

Minulou sobotu 7. listopadu 2015 se mi podařilo z hodiny na hodinu ukecat talentovaného fotografa Jakuba Frühaufa, který je k mému velkému štěstí zároveň mým kamarádem, aby se se mnou vydal "na otočku" na akci Kings of Xtreme do Lipska. A protože nám vyšli němečtí pořadatelé obratem v Kubově případě vstříc, s akreditacemi v kapse jsme oba mohli vyrazit.

VÍCE