2. ADAC SX Chemnitz 2014 – pátek režíroval Aranda a Larranaga
motocross

Druhý dvoudenní závod šampionátu ADAC SX Cup 2014 hostí ve dnech 28. - 29. 11. 2014 hala v Chemnitz. Vítězem kategorie SX1 se stal Francouz Gregory Aranda před druhým Britem Jackem Brunellem a třetím Francouzem Borisem Maillardem. Konečný součet bodů za obě rozjížďky dopadl ve třídě SX2 nejlépe pro Španěla Ilkera Larranagu, za nímž na stupně vítězů nakráčel stříbrný Francouz Thomas Do a bronzový Nizozemec Dave Versluis. V článku najdete kompletní výsledkový přehled spolu s komentářem Čecha Filipa Neugebauera, který sice postoupil do vrcholu dnešního večera, ale bohužel chyboval a po finále svítila u jména 10. pozice.

VÍCE
Superkros Finsko 2014 vyhrál Kullas, Neugebauer jednou na podiu
motocross

Minulý víkend se vypravil Filip Neugebauer na tradiční supercross do Finska, který se konal ve městě Tampere. Tamější událost ovládl domácí borec Harri Kullas. Filip se na závody těšil a před odletem hýřil dobrou náladou. Přestože se mu podařilo vybojovat 3. místo jen v pátek, určitě to pro něj byl skvělý trénink na 2. závod ADAC SX Cupu, který se jede ve dnech 28. - 29. listopadu 2014 v německém Chemnitz.

VÍCE
2. ADAC SX Cup Chemnitz 2014 - preview
motocross

Úvodní díl ADAC SX Cupu 2014 se stal minulostí druhý listopadový víkend, a tak není divu, že je na programu druhé pokračování čtyřdílného halového šampionátu, které se odehraje ve dnech 28. a 29. listopadu 2014. Tentokrát se závodníci přesunou na bojiště, v nějž se promění hala v Chemnitz, do níž to máte po přejetí českých hranic správným směrem doslova jen pár desítek kilometrů. Jestli se vám budou hodit před výletem alespoň základní informace, třeba o dostupnosti vstupenek, checkujte sdělení v článku.

VÍCE
SX Janov 2014 – SX1 králem je Tomac, SX2 princem Kouwenberg
motocross

Vyprodaná PalaFiera aréna v italském Janově hostila ve dnech 21. - 22. 11. 2014 Monster Energy Supercross, jehož králem se stal Eli Tomac z Colorada před dalším Američanem Zachem Osbornem a Francouzem Christophem Pourcelem. Nizozemec Nick Kouwenberg byl přijat mezi šlechtu poté, co vyhrál kategorii SX2 a odjel s titulem prince.

VÍCE
Supercross Paris Lille 2014 - výsledky a videa
motocross

Máme za sebou další superkrosovou událost, na kterou se tentokrát třásli fanoušci především z Francie, kde se jel Supercross Paris v Lille. Před ohromující diváckou kulisou celkově zvítězil, a stal se tedy králem - Eli Tomac, jenž vyhrál všechny čtyři rozjížďky. Druhé místo si odváží Justin Barcia a celkovou třetí pozici Malcolm Stewart. V článku jsou výsledky a video highlighty.

VÍCE
32. ADAC SX Stuttgart vynesl na trůn krále Arandu a prince Baylisse
motocross

Sobotní návštěvnost ve stuttgartské Martin-Schleyer-Halle oproti pátku ještě výrazně vzrostla na 8.200 lidí. A takové publikum vytvořilo s přispěním výborného komentátora skvělou kulisu. Vyprovodit na trůn nová veličenstva ADAC SX ve Stuttgartu přece není jen tak! Královské žezlo si i s jablkem odváží do Chemnitz na Kawasaki Francouz Gregory Aranda, v jehož družině nebude chybět ani princ na Hondě, který pochází z Velké Británie a jmenuje se Matthew Bayliss. Ve velké konkurenci mezinárodních superkrosových dravců se ovšem neztratil ani jediný český bojovník Filip Neugebauer, který skončil 4. a celkově se při součtu obou dnů vešel do TOP 5, když ji pátým místem uzavřel.

VÍCE
32. ADAC SX Stuttgart 2014 – shrnutí pátku a první sobotní výsledky
motocross

Francouz Gregory Aranda sebral americkým hochům showtime. I tak by se dal shrnout včerejší závodní den v Martin-Schleyer-Halle, která ve dnech 14. - 15. 11. 2014 hostí v pořadí 32. ADAC Supercross ve Stuttgartu. Aranda zvítězil před diváckou kulisou, která čítala 7500 diváků. A "Amíci" si nakonec na bednu vůbec nesáhli, když druhý skončil Francouz Boris Maillard a třetí místo bral Brit Jack Brunell. US boys, kteří se prodrali do finále, se nakonec museli spokojit až s bramborovým – tedy 4., dále 9. a 12. místem, což dle jejich kyselých obličejů v depu nebyly zrovna výsledky, se kterými by byli spokojení.

VÍCE
Páteční ADAC SX Stuttgart 2014 v režii Arandy a Lebeaua,  Neugebauer 5.
motocross

Čtyřdílný šampionát ADAC Supercross Cup odstartoval v pátek 14. listopadu 2014 ve Stuttgartu přesně podle plánu. Úvodní pyrotechnická show odpálila závodní večer/noc a předznamenala, že se v průběhu prvního superkrosového kola rozhodně nebudeme znudění zdržovat mimo hlavní prostor Martin-Schleyer-Halle. Vše důležité se totiž odehrávalo uvnitř. A do děje řádně zasáhl také jediný český závodník ve startovním poli, Filip Neugebauer, který skončil ve finále SX1 celkově 5. Podívejte se na výsledky finálových rozjížděk a také na fotogalerii švýcarského fotografa Rico Schnellera, který pro vás připravil malou ochutnávku.

VÍCE
ADAC SX STUTTGART - sobotní LIVE STREAM!!
motocross

Sledujte živě ADAC Supercross ve Stuttgartu!! Sobotní (15. 11. 2014) přímý přenos startuje stejně jako ten páteční v 19.30 hod! Uvnitř článku je časový hamonogram. Stačí kliknout na symbol play a můžete fandit!

VÍCE
ADAC SX Cup začíná ve Stuttgartu již zítra, Neugebauer nechybí!
motocross

Venkovní závodní MX i SX sezóna sice v ČR skončila, i když letošní podzimní počasí tréninkům ještě stále přeje. Někteří jezdci si však nestačili oddychnout a stěhují se místo do teplých krajů do hal, kde se roztáčí kolotoč superkrosových závodů. Pokud se zrovna nemůžete vydat třeba na prestižní supercrossy do Bercy nebo do Janova (natož do USA), mohla by vás zaujmout cenově dostupnější varianta celkových výdajů, které zaplatíte za německé závody v rámci ADAC Supercross Cupu. Stejně jako v předchozích letech, i letos začínají piloti ve Stuttgartu a první bitvy se odehrají již zítra. A opět nechybí ani Filip Neugebauer, který nadále obléká dres Monster Energy Kawasaki Elf Pfeil Teamu.

VÍCE