14. Monster Energy AMA SX 2015 Houston
motocross

V Houstonu se konal sice teprve 14. závod ze 17 plánovaných, ale o titulech ve třídách 450SX a 250SX West je již rozhodnuto. Titul ve třídě 450SX získal Ryan Dungey, který v sobotu sice nezvítězil, ale i druhá pozice mu stačila k zisku dostatečného bodového náskoku na druhého Tomaca, aby už nemohl být dostižen v celkovém pořadí šampionátu. Ve třídě 250SX West ho napodobil Cooper Webb. Ten nenechal nic náhodě a závod v Houstonu opanoval. Tím si také dokázal předčasně zajistit titul třídy 250SX West.

VÍCE
13. Monster Energy AMA SX 2015 St. Louis
motocross

Další závod AMA SX je za námi. Třináctý závod se stal minulostí v sobotu 28. 3. 2015. Dominance KTM byla opět jasně vidět. Závodníci, jedoucí na oranžových strojích, dokázali zvítězit v obou kategoriích. Konkrétně ve třídě 450SX Ryan Dungey a ve třídě 250SX Marvin Musquin. O největší drama se postaral Andrew Short, který odstartoval do finále jako první a bojoval v první rytmické sekci s Dungeym. Bohužel na posledním skoku této sekce udělal chybu, byl krátký a navíc ještě letěl mimo trať. Následoval tvrdý pád, ale naštěstí se Andrew nijak vážně nezranil.

VÍCE
12. Monster Energy AMA SX Detroit 2015
motocross

Čas neúprosně ukrojil další část koláče šampionátu Monster Energy AMA Supercrossu (FIM Mistrovství světa) 2015, jehož další díl čekal na závodníky v sobotu 21. 3. 2015 na Ford Field stadionu, kam zavítalo 46 141 fanoušků. Rychlá rekapitulace formou výsledků, video highlights a pár dalších faktických informací je v článku.

VÍCE
11. Monster Energy AMA SX Indianapolis 2015
motocross

Minulou sobotu odzvonilo 11. kolu seriálu Monster Energy AMA Supercrossu, který se tentokrát odjel na stadionu Lucas Oil v Indianapolis. Ve třídě SX250 East kraloval Marvin Musquin, druhou pozici na bedně obsadil Justin Bogle a třetí RJ Hampshire. V kategorii SX450 proskočil finišem pro své páté vítězství Ryan Dungey, následovaný druhým Cole Seelym a třetím Trey Canardem. Pojďme si dát stručnou rekapitulaci předtím, než bude zítra aktuální dvanácté kolo, které se stěhuje pod střechu stadionu Ford Field v Detroitu.

VÍCE
10. Monster Energy AMA SX 2015 Daytona
motocross

V sobotu 7. 3. 2015 se rozburácely motory závodních speciálů v Daytoně. Na místním stadionu se konal 10. závod mistrovství světa v superkrosu Monster Energy AMA SX 2015. Ve zdejším závodě bohužel nemohli fanoušci obdivovat umění německé superstar Kena Roczena. Toho trápily vleklé problémy se zraněným kotníkem a jeho léčení si vyžádá pauzu na několik závodů. Roczenovi absence nejlépe využil Ryan Dungey, který dokázal v závodě zvítězit a upevnit si tak vedení v pořadí celého šampionátu.

VÍCE
Ken Roczen a jeho nucená přestávka kvůli zraněnému kotníku
motocross

Fotografii z 10. kola Monster Energy AMA Supercrossu v Daytoně, na níž je v jedné ze zatáček fyzickou bolestí zkroucená a pochopitelně i psychicky zkroušená německá superstar Ken Roczen, už jste na internetu pravděpodobně zahlédli. Pojďme si ovšem objasnit, jak dlouhá bude Kenova rekonvalescence.

VÍCE
9. Monster Energy AMA SX 2015 Atlanta 2
motocross

V letošní sezóně se v Atlantě jedou premiérově dva závody. První se konal minulý týden na velmi náročné trati. Tento víkend přišel čas na druhý závod v tomto městě. Trať už naštěstí nebyla tak obtížná jako před týdnem, a tak nebylo k vidění takové množství nebezpečných pádů. Ken Roczen je ale nyní totálně z formy, v kvalifikaci šel opět k zemi a znovu si ještě více poranil kotník, který má zraněný z předchozího závodu. V Atlantě se nejvíce dařilo oranžovým barvám KTM, když opanovaly obě kategorie. Ve třídě 450 SX zvítězil Ryan Dungey, druhý byl Eli Tomac a třetí Trey Canard. Kategorie 250 SX byla dojeta v pořadí 1. Musquin, 2. Martin a 3. Bogle.

VÍCE
UK Arenacross 2015 právě dnes vrcholí v Londýně!
motocross

Bude vítězem Thomas Ramette nebo Florent Richier? To je jedna z hádanek tohoto víkendu, jež se dočká rozluštění již za pár hodin. Oba Francouzi mohou dnes večer dominovat a podmanit si celkově třídu profíků - "PRO" osmidílného UK Arenacrossu 2015, který vrcholí na stadionu Wembley v Londýně. Ovšem tabulkovou šanci na titul mají ještě další tři jezdci - Ital Angelo Pellegrini, Brit Adam Chatfield a Francouz Cyrille Coulon. Pojďme si zrekapitulovat jednotlivé stupně vítězů prostřednictvím TOP 3 z každého závodu, podiovek a VIDEO highlights.

VÍCE
8. Monster Energy AMA SX 2015 Atlanta 1
motocross

Již osmý závod letošní sezóny AMA SX se konal v Atlantě, kde byla postavena velice náročná trať, na kterou doplatilo hned několik favoritů. V kvalifikaci šel velmi tvrdě k zemi Eli Tomac a následoval ho i Ken Roczen. Ten narazil do zdi a lehce si poranil nohu. Hlavní závod kategorie 250SX byl velice dramatický, když o první místo bojovali téměř až do posledního kola čtyři závodníci. Nejlepší byl nakonec Je­re­my Mar­tin, za ním dojeli Mar­vin Mus­quin a Jus­tin Bog­le. I přes zranění nastoupil do závodu 450SX Ken Roczen, což nebylo nejlepší rozhodnutí, protože ani v závodě nedojel bezchybně, upadl a dojel si tak pro pouhé 18. místo. Závod poměrně překvapivě vyhrál stylem start cíl Chad Reed. Tomu ve vítězství nezabránil ani Ryan Dungey, který dojel druhý a za ním následně i Trey Ca­nard na třetím místě. Ken Roczen se tak propadl v celkovém pořadí na třetí místo.

VÍCE
7. Monster Energy AMA Supercross 2015 – Arlington
motocross

V pořadí sedmý závod seriálu Monster Energy AMA Supercross vynesl na podium další vítěze na stadionu AT&T v Arlingtonu. Třídu SX250 (West) vyhrál Marvin Musquin, druhý dojel Justin Bogle a třetí Joey Savatgy. V kategorii SX450 si připsal druhé vítězství Ryan Dungey, za kterého se zařadil druhý Ken Roczen a třetí Trey Canard.

VÍCE