FBF: FMX Gladiator Games – vzpomínky P. Kuchaře a D. Rejska
motocross

FBF = Flash Back Friday aneb menší návrat do minulosti, i když jen částečně... Na ohlasy jezdců z proběhlých akcí jste na našem webu zvyklí. Tentokrát jsem se však rozhodla po říjnových FMX Gladiator Games 2015 v Praze položit pár otázek našemu otci českého FMX – Petru Kuchařovi, který letos neskákal a měl čestnou roli hosta a porotce, a také již bývalému FMX jezdci Davidu Rejskovi, který toho pod střechou O2 arény odskákal docela dost, než FMX upozadil.

VÍCE
11. kolo Night of the Jumps (MS FMX) v Brazílii zrušil déšť!
motocross

Závodníci série FIM Mistrovství světa v motokrosu (Night of the Jumps) se během minulého týdne průběžně slétávali do dějiště dalšího závodu, který hostila Brazílie. Místo na pláži, kde se měli jezdci utkat v soubojích o další cenné body, vypadalo opravdu snově. Pohádku však zmařil přírodní živel - vytrvalý déšť. A tak si to i Čech Petr Pilát namířil po výletě s prázdnou zase hezky zpátky domů do ČR.

VÍCE
Reportáž ČT Sport z FMX Gladiator Games 2015!
motocross

Pokud jste se letos do pražské O2 arény na jubilejní 15. ročník FMX Gladiator Games v sobotu 24. října 2015 nedostali, máte jedinečnou možnost vrátit se prostřednictvím záznamu z kamer České televize na největší exhibiční akci v České republice.

VÍCE
Clinton Moore proměnil sen ve skutečnost výhrou RB X-Fighters 2015!
motocross

Jako finálovou pátou destinaci prestižní světové Red Bull X-Fighters World Tour 2015 zvolili organizátoři Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Na dalším atraktivním místě, světově proslulé pobřeží Corniche, vyrostla trať, která byla hodná rozhodnutí o absolutním vítězi. O pozici toho nejlepšího přijeli bojovat Francouz Thomas Pagés a Australan Clinton Moore. Ale jasno nebylo ani o druhém a třetím muži celkového pořadí.

VÍCE
FMX Gladiator Games 2015 – ohlédnutí jezdců za 15. ročníkem
motocross

Přesně před týdnem se stal jubilejní 15. ročník FMX Gladiator Games v pražské O2 aréně minulostí. Jezdci, bez kterých by tato show byla jako instrumentálka bez nástrojů, jsou v mých očích minimálně v daný víkend rodinou, přestože každý člen má svůj nezávislý příběh... Když se potkají při GG, jejich rytmus srdce se sjednocuje a dech s přibývajícím vzrušením a stupňujícím se adrenalinem zrychluje. Jak právě oni vnímali letošní patnáctiny a na co rádi vzpomínají z předchozích ročníků?

VÍCE
FMX GG 2015: Podmol nový trik, salto na skútru a polet autem!
motocross

Praha - První „body varialový“ trik na FMX Gladiator Games byl k vidění díky Liboru Podmolovi. Na 15. ročníku této adrenalinové akce plné freestyle motokrosu předvedl svůj nový trik California Roll a zvedl diváky v zaplněné O2 Aréně ze sedaček! Dále bylo k vidění salto na sněžném skútru nebo skok autem.

VÍCE
Filip Podmol – další borec v barvách Rockstar Energy!
motocross

Už je to tak, na nebi Rockstar je další hvězda. Mladší bratr FMX závodníka Libora Podmola - Filip Podmol - letos v dubnu oslavil 19. narozeniny. V odvaze a jezdeckém umění si však nezadá ani s ostřílenými matadory. Po mnoha triumfech na poli motokrosu se před nedávnem pustil do freestylu a už teď je jasné, že za svým úspěšným bráchou nebude zaostávat.

VÍCE
FMX Gladiator Games 2015: Do Prahy míří freestylové hvězdy!
motocross

Již tuto sobotu 24. října 2015 se v pražské O2 aréně uskuteční 15. ročník světově proslulé freestyle motokrosové akce FMX Gladiator Games. V rámci uplynulých ročníků se povedlo mnohokrát posunout hranice tohoto krásného sportu, ať už to byla světová premiéra salta sériového motocyklu Harley Davidson či tandem salto Petra Piláta a primátora Prahy Pavla Béma.

VÍCE
9. a 10. MS FMX Čína 2015: První noc pro Podmola, druhá pro Rinalda
motocross

Uplynulý víkend svítila v diářích světových freestyle motokrosařů destinace Čína, která hostila 9. a 10. kolo seriálu MS FMX – Night of the Jumps. Přestože se jezdci v Shenzhenu museli vypořádat se spoustou technických problémů a občas došlo i na nějaký pád, ale naštěstí se nikomu nic vážného nestalo. Došlo však k dalšímu historickému zápisu, o který se postaral vítězstvím 9. kola Čech Libor Podmol, který představil nový trik, vyšly mu i další "kousky", a tak není divu, že se radoval z nejvyšší příčky.

VÍCE
FMX Gladiator Games 2015 – 15 let lásky k FMX
motocross

FMX Gladiator Games, nejstarší evropská freestyle motokrosová akce, oslaví v sobotu 24. října 2015 již 15 let. Každý ročník byl v něčem unikátní, v Praze se vždy odehrálo něco výjimečného. Ať už šlo o salto na Harley Davidson, či o nekonečné jezdecké “vláčky”, nebo skoky různých strojů najednou, bylo se pokaždé na co dívat. Atmosféra v pražské O2 areně je vždy elektrizující, a to nutí jezdce posouvat hranice svých možností.

VÍCE