Podmol se vrátil z Dakaru a chce se zúčastnit příštího ročníku
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol odcestoval z Dakarské rallye a rád by se zúčastnil příštího ročníku v kategorii motocyklů. Zážitky a nabrané zkušenosti z Jižní Ameriky ho utvrdily v tom, že nemůže nic podcenit. Rozhodující budou finance, které se Podmol pokusí sehnat do konce března. Poté se rozhodne, zda do nejtěžší maratonské soutěže v roce 2018 odstartuje. „Nechci se na Dakaru pouze projíždět, ale závodit. Proto potřebuji mít dobrou motorku, tým a zázemí. Bez tohoto a pořádné přípravy nemá smysl nic podnikat,“ prohlásil Podmol, který letošní ročník absolvoval v asistenčním voze týmu BARTH Racing. Zpátky do České republiky odletěl z Bolívie během volného dne.

VÍCE
Podmol na Dakaru: Jezdím s vodou na babetě a léčím ostatní jezdce
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol je poprvé na Dakarské rallye. V asistenčním voze týmu BARTH Racing sbírá zkušenosti pro další ročník, kterého by se chtěl na motocyklu zúčastnit. Nebo si to po dvou odjetých etapách už rozmyslel? „Rozhodně ne. Jsem rád, že jsem tady,“ hlásil Podmol z Argentiny. Co ho na nejtěžší maratonské soutěži překvapuje nejvíce? Hlavně nekonečné davy fanoušků. „Stačí vystoupit z auta a hned se s vámi chce každý fotit. Všude, třeba i na benzínce. Něco takového jsem nikdy neviděl.“

VÍCE
Pilát je opět továrním jezdcem KTM
motocross

Český freestyle motokrosař Petr Pilát bude také v nadcházejícím roce továrním jezdcem KTM. S rakouskou značkou podepsal novou smlouvu. Pilát s KTM jezdí už od roku 2004. „Jsem moc rád, že mě vzali opět pod svá křídla. Kontrakt jsme podepsali v polovině prosince v jejich sídle v Mattighofenu. Tam jsem dokonce viděl jejich nový tovární speciál pro MotoGP,“ popisoval Pilát, který se v letošním roce šampionátu ve freestyle motokrosu umístil na celkovém čtvrtém místě.

VÍCE
Sešitý Podmol se zbavil železa v těle a chystá se na Dakar
motocross

Rána po těžkém pádu se mu nezahojila. Naopak. Skoro dva měsíce po operaci klíční kosti musel freestyle motokrosař Libor Podmol opět k doktorovi, který mu vyndal železo a vnitřní stehy. „Ruka totiž neustále bolela. Jsem rád, že už mám vše z těla pryč. Hrozilo totiž, že bych cítil bolesti při Dakarské rallye, což jsem nechtěl riskovat,“ tvrdil Podmol, který koncem měsíce odcestuje do Paraguaye na start slavné pouštní soutěže. Účastní se jí v asistenčním voze týmu BARTH Racing.

VÍCE
Red Bull X-Fighters 2017: Kdo dokáže ukončit neporazitelnost Toma Pagése?
motocross

Red Bull X-Fighters se v roce 2017 vrací na místo činu v pátek 7. července 2017. Historická a mytická aréna Plaza de Toros de Las Ventas v Madridu bude hostit tradiční zastávku legendární tour. A ve vzduchu poletuje ožehavá otázka. Podaří se někomu ukončit neuvěřitelnou šňůru vítězství Francouze - Thomas Pagés (vítěz čtyř posledních závodů) během již 16. ročníku?

VÍCE
Podmol pořádá kempy pro nováčky: Chcete si vyzkoušet salto?
motocross

Že freestyle motokrosař Libor Podmol vyhrál letošní X-Games v Austinu asi víte. Ale že také zorganizoval kemp pro nováčky, kde učil zájemce skákat s vlastní motorkou? Ano. A Podmol se plánuje věnovat svému Podmol Bros FMX Campu také v následujícím roce. „Uvědomil jsem si, že pro spoustu lidí je skákání s mašinou ten nejzajímavější pocit, ze kterého mají ale také strach. Smyslem našeho kempu bylo, aby si tohle pořádně užili, a zároveň jsme je poučili o nebezpečích," tvrdil mistr světa ve freestyle motokrosu.

VÍCE
Dechberoucí výkony freestyle motokrosařů na FMX Gladiator Games 2016!
motocross

Zaplněnou pražskou O2 arénu znovu nadzvedla dechberoucí show špičkových freestyle motokrosařů světa na 16. ročníku FMX Gladiator Games, který se konal v sobotu 19. 11. 2016. Jejich akrobatické kousky a obtížné triky znovu vymršťovaly fanoušky ze sedadel a doháněly k bouřlivé podpoře. Z gladiátorských soubojů vítězně vyvázli Adam Jones z USA a modrý tým vedený nejlepším českým riderem Liborem Podmolem!

VÍCE
Libor Podmol se začne připravovat na Rallye Dakar
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol se v budoucnu plánuje zúčastnit Dakarské rallye. V následujícím ročníku nejtěžší motoristické soutěže pojede s týmem BARTH Racing v asistenčním voze, aby nasál atmosféru a poznal jihoamerické tratě. V roce 2018 se chce Podmol představit v motocyklové kategorii.

VÍCE
Pilát skončil na mistrovství světa FMX 4. a bude se učit bodyvarial!
motocross

Český freestyle motokrosař Petr Pilát obsadil v konečném pořadí mistrovství světa čtvrté místo. V závěrečném závodě šampionátu v polském Gdaňsku útočil na třetí pozici, v přímém souboji ale nedokázal porazit Remiho Bizouarda. Pilát skončil třetí, Francouz obsadil druhé místo. „Ve finále jsem zajel jednu z nejlepších jízd, věřil si. Mrzí mě, že to nevyšlo a neskončil jsem třetí. Je ale nutné říct, že Bizouard si to zasloužil, předvedl skvělý výkon," hodnotil Pilát, který v letošní sezoně vybojoval potřetí stupně vítězů. Zisk titulu potvrdil další výhrou Španěl Maikel Melero.

VÍCE
Petr Pilát bude v Polsku útočit na třetí místo v mistrovství světa
motocross

Freestyle motokrosaře Petra Piláta čeká poslední závod letošní sezony mistrovství světa. V sobotu svede v polském Gdaňsku souboj o třetí místo v celkovém pořadí šampionátu s Francouzem Remi Bizouardem. Oba závodníky od sebe dělí jediný bod, přičemž Pilát je na čtvrtém místě. „V Polsku se budu snažit Bizouarda za každou cenu porazit. Jedině tak mohu skončit celkově třetí," vyhlásil český závodník, který se tak nepředstaví na sobotní akci FMX Gladiator Games v Praze. „Mrzí mě, že jsou obě akce ve stejném termínu. Musel jsem dát ale přednost mistrovství světa."

VÍCE