NOTJ Riga 2016: Libor Podmol si zlomil klíční kost, Petr Pilát skončil třetí!
motocross

Freestyle motokrosaři Liboru Podmolovi se v závodě mistrovství světa v lotyšské Rize nepovedl poslední trik a po pádu si zlomil klíční kost. Zranění si vítěz minulého závodu v Německu přivodil během bodyvarialového triku Volt. Podmola čeká operace a musí si dát na několik týdnů pauzu. Závod seriálu mistrovství světa vyhrál Španěl Maikel Melero, na třetím místě skončil další český jezdec Petr Pilát.

VÍCE
Podmol s Koreněm na Kavčáku pilují triky pro FMX Gladiator Games
motocross

Termín letošních FMX Gladiator Games, nejstarší evropské freestyle motokrosové show, se nezadržitelně blíží. Už 19. listopadu se v pražské O2 aréně odehrají další adrenalinové souboje nejlepších českých i světových jezdců. Proto se kapitáni Libor Podmol a Martin Koreň naplno vrhli do tréninku. Na motokrosovém závodišti Kavčák u Benešova se sešli, aby zatím cvičně poměřili své síly.

VÍCE
NOTJ 2016: Libor Podmol vyhrál, Petr Pilát bronzový
motocross

Češi řádili na MS FMX (Night of the Jumps) v Kolíně nad Rýnem! Oba čeští freestyle motokrosaři se v závodě mistrovství světa v Německu dostali na stupně vítězů! Libor Podmol bral své první letošní vítězství. Dařilo se také Petru Pilátovi, který skončil třetí. Druhý byl Rob Adelberg z Austrálie. „Jsem neskutečně rád, že jsem mohl v německé hale slyšet českou hymnu. Byl to závod plný chyb a překvapení,“ dodal Podmol, mistr světa z roku 2010 a letošní vítěz z amerických X-Games, který na triumf v závodu MS dosáhl rok po čínském Šen-čenu.

VÍCE
Místo závodu MS jeli FMX rideři v Jerezu exhibici
motocross

Po půlroční přestávce pokračoval v pátek 30. 9. 2016 ve španělském Jerezu seriál mistrovství světa ve freestyle motokrosu. Zúčastnili se ho také čeští jezdci Libor Podmol a Petr Pilát. Jenže místo sedmého dílu šampionátu se nakonec jela pouze exhibice. Organizátoři totiž nedokázali připravit trať, která by odpovídala požadavkům světového šampionátu.

VÍCE
Petr Pilát je FMX mistr republiky 2016
motocross

Freestyle motokrosař Petr Pilát obhájil celkové prvenství v českém šampionátu. V Poříčí nad Sázavou ovládl v neděli 25. září 2016 druhý letošní závod Mezinárodního mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu. Na druhém místě skočil Libor Podmol a třetí příčku vybojoval Rakušan Thomas Wirnsberger. Pilát tak získal třetí titul z domácího mistrovství. „Mám z toho velkou radost. Myslím, že se celá akce povedla. Zazávodili si také talentovaní mladí jezdci, takže je vidět, že český freestyle motokros jde stále dopředu,“ dodal Pilát, který se z prvního titulu radoval v roce 2013.

VÍCE
MMČR ve freestyle motokrosu: o titulu bude bojovat Podmol s Pilátem
motocross

V neděli se v Poříčí nad Sázavou uskuteční druhý závod Mezinárodního mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu. V něm budou proti sobě bojovat nejlepší čeští jezdci Libor Podmol a Petr Pilát. Posledního letošního závodu českého mistrovství se zúčastní také Matěj Česák, Radek Bílek, Jakub Suk, Martin Šebesta a na čtyřkolce se představí Radek Narovec. Kromě českých zástupců mají dorazit freestyle motokrosaři z Rakouska a Polska, skákat se začne od 13:00.

VÍCE
FMX gladiátor Koreň se stal otcem
motocross

Martin Koreň, jedna z nejvýraznějších osobností naší freestyle motokrosové scény, se stal otcem. I když se teď snaží trávit víc času doma se svým synem, ani nové povinnosti ho nezastavily v plánovaných aktivitách.

VÍCE
Podmola čeká na ruských extrémních hrách pořádná divočina
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol odcestoval do Moskvy, kde se o víkendu uskuteční premiérový ročník Russian X-Challenge. Jedná se o variaci na americké X-Games, tedy olympiádu extrémních sportů. Český závodník se představí ve třech disciplínách - Freestyle, Speed and Style a Step Up. Účast přislíbili špičkoví freestyle motokrosaři. „Chtěl bych v ideálním případně získat tři medaile,“ vyhlašuje Podmol, který na letošních X-Games v Austinu vybojoval zlatou medaili.

VÍCE
Libor Podmol plaval se žraloky a teď je na MOD exhibici v Rakousku
motocross

Česká freestyle motokrosová jednička po úspěchu na Nitro World Games odpočívala. Libor Podmol odcestoval na Maledivy, kde si užíval oceánu a připravoval se na druhý půlrok. Tento víkend se účastní prestižní exhibice Masters of Dirt v Rakousku, kde se potká také s dalšími Čechy Petrem Pilátem a Matějem Česákem.

VÍCE
Pilníkovo pozdní odpoledne 2016 ovládl jeho hostitel
motocross

Poprvé se v rámci akce „Pilníkovo pozdní odpoledne“ uspořádalo Mezinárodní mistrovství ČR ve freestyle motokrosu. První letošní závod v Čerčanech ovládl Petr Pilát, který obhajuje domácí titul. Přední český jezdec zároveň tradiční akci organizoval. „Za vítězství jsem moc rád, ale byly to hodně velké nervy po celý den,“ přiznal Pilát. Na druhém místě skončil Australan Steve Sommerfeld a třetí byl Ital Massimo Bianconcini.

VÍCE