Rock and Ride 2015 je za dveřmi. Známe pravidla bitvy o titul!
motocross

Libor Podmol a Martin Koreň po roční pauze volají fanoušky FMX zpátky do zbraně. Bitva o Mistra České republiky v FMX vypukne 8. 8. 2015 ve čtyři hodiny odpoledne na bojišti motokrosového areálu Kavčák nedaleko Benešova u Prahy! Těšte se na stálice české FMX scény, ale i na bohatou zahraniční účast například z Anglie, Belgie nebo Jižní Afriky.

VÍCE
Red Bull X-Fighters 2015 – Pages se zapsal hattrickem do historie
motocross

Před zraky 23.000 fanoušků v nejen horkem rozžhavené Plaza de toros de Las Ventas se podařilo v pátek 10. července 2015 dosáhnout Francouzi – Tom Pagés – na historický hattrick, kterého docílil třetí výhrou v řadě při madridské zastávce světové série Red Bull X-Fighters. Pagés se blýskl neskutečnou sérií triků a počínal si v býčí "Bullring aréně" natolik suverénně a sebevědomě, že se nedopustil ani té nejmenší chyby, kterou by si musel později vyčítat. Vyjma hattricku přidal do žebříčku svých úspěchů Pagés také páté vítězství v kariéře, když ve finále rozsekal Novozélanďana Levi Sherwooda. Australský lídr Red Bull X-Fighters Clinton Moore skončil sice celkově až třetí, avšak pořád se drží na prvním místě v průběžném hodnocení světové tour po třech zastávkách z pěti.

VÍCE
Pozvánka na 2. ročník Rock and Ride - MMČR ve freestyle motokrosu
motocross

Freestyle motokrosoví jezdci Libor Podmol a Martin Koreň dopřáli fanouškům tohoto sportu rok klidu a nyní je opět volají zpátky do zbraně. Dne 8. 8. 2015 se na bojišti motokrosového areálu Kavčák svede bitva nejen českých legend tohoto sportu, ale i žoldáků z krajů dalekých.

VÍCE
Red Bull X-Fighters Madrid 2015 – Ve hře jsou dva hattricky!
motocross

Ve dnech 9. - 10. července 2015 ožívá madridská La Plaza de Toros de Las Ventas tradičními, avšak stále pro především býčí arénu neobvyklými, toreadorskými FMX souboji v rámci celosvětově proslulé šňůry Red Bull X-Fighters (dále RBXF). Do parného Madridu, dějiště třetí zastávky letošní série, bylo nominováno hned dvanáct jezdců, avšak ze čtvrteční kvalifikace mohlo postoupit jen sedm z nich.

VÍCE
Pilník opět uspořádá Pozdní odpoledne
motocross

Všichni milovníci freestyle motokrosu (a adrenalinu celkově) dávejte pozor – 11. července od 14 hodin se v areálu ŽPSV ve středočeských Čerčanech totiž uskuteční jubilejní desátý ročník tradiční akce s názvem Pilníkovo pozdní odpoledne. A skutečně se bude na co těšit!

VÍCE
Libor Podmol a jeho GoPro klip ze smolného NOTJ ve Francii
motocross

Libor Podmol zveřejnil video ze své GoPro kamery, kterou měl na hlavě minulý víkend při MS ve freestyle motokrosu - Night of the Jumps ve francouzském městě Tours. Díky těmto záběrům uvidíte, co jezdec prožívá před jízdou, během ní a taky po pádu po nevydařeném body varialovém triku Volt, po němž si "Mouka" i trochu zanadává.

VÍCE
Berlínský úvod MS FMX opanoval Melero, L. Podmol dvakrát čtvrtý
motocross

Ve dnech 5. a 6. března 2015 se v berlínské O2 World aréně točili hlavami, těly i koly do všech stran závodníci šampionátu Mistrovství světa ve freestyle motokrosu, který se jede i letos pod tradičním názvem Night of the Jumps. První dva závody opanoval Španěl Maikel Melero před druhým v pořadí Francouzem Davidem Rinaldem a třetím Australanem Robem Adelbergem. Přímo v centru dění jsme měli také tři české aktéry. Libor Podmol se vrátil po zranění dvěmi čtvrtými místy a Petr Pilát obsadil pátou příčku. Filipu Podmolovi se sice nepodařilo kvalifikovat a v součtu obou dnů mu ve výsledkové tabulce patří osmé místo, avšak odvezl si domů trofej za nejlepší whip!

VÍCE
Tak trochu jiná party aneb NOTJ a Red Bull X-Fighters útočí!
motocross

Máte rádi freestyle motocross a na dnešní večer nemáte žádný program mimo domov? Pak se můžete těšit na sledování hned dvou zásadních FMX eventů. Dnes večer se totiž roztočí koly i těly do všech stran šampionát Mistrovství světa ve freestyle motokrosu - Night of the Jumps, který startuje prvním dílem dnes a druhým zítra shodně ve 20.00 hod v berlínské 02 World aréně. Pětidílnou extrémní FMX sérii Red Bull X-Fighters pak v mexické býčí aréně vydráždí červenou vlajkou toreador pro nás díky časovému posunu v sobotu časně ráno - ve 4.00 CET.

VÍCE
Masters of Dirt 2015 je víc než jen SHOW! Už máte vstupenky?
motocross

MOD = Masters of What? MASTERS OF DIRT - Beyond the Future... Ve dnech 20. - 22. 2. 2015 se vídeňská metropole převlékne do kostýmu hostitele jedné z nejznámějších, nejbláznivějších a celosvětově nejúspěšnějších show s freestylovým nádechem, díky které se budete ve Wiener Stadthalle doslova odtrhávat zadky od sedaček a nebudete schopni chvílemi zavřít ústa údivem. Pozvání zakladatele Masters of Dirt (MOD) - George Fechter - přijalo opět pár desítek FMX, BMX, MTB, quad a dalších jezdců, kteří vás navedou na cestu směřující do budoucnosti - "Beyond the Future". Už máte vstupenky na jednu ze čtyř show?

VÍCE
1. ME NOTJ Linz 2015 – pátek kořistí Rinalda, sobotu ovládl Pilát
motocross

Po úvodním závodě v bulharské Sofii se šapitó s názvem Night of the Jumps 2015 přesunulo do rakouského Linzu na první podnik Mistrovství Evropy ve freestyle motokrosu. Do závodu bylo přímo nasazeno devět jezdců, k nimž se připojili tři další, kteří prošli předkvalifikačním sítem – David Rossi a Leonardo Fini (oba z Itálie) a Australan Steve Sommerfeld. Předkvalifikovat se pokusil také talentovaný dříč Filip Podmol, jenž po pádu z Cordova Flipu obsadil nepostupovou čtvrtou příčku. Přesto ho však v dalších dílech seriálu uvidíme!

VÍCE