Dechberoucí výkony freestyle motokrosařů na FMX Gladiator Games 2016!
motocross

Zaplněnou pražskou O2 arénu znovu nadzvedla dechberoucí show špičkových freestyle motokrosařů světa na 16. ročníku FMX Gladiator Games, který se konal v sobotu 19. 11. 2016. Jejich akrobatické kousky a obtížné triky znovu vymršťovaly fanoušky ze sedadel a doháněly k bouřlivé podpoře. Z gladiátorských soubojů vítězně vyvázli Adam Jones z USA a modrý tým vedený nejlepším českým riderem Liborem Podmolem!

VÍCE
Libor Podmol se začne připravovat na Rallye Dakar
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol se v budoucnu plánuje zúčastnit Dakarské rallye. V následujícím ročníku nejtěžší motoristické soutěže pojede s týmem BARTH Racing v asistenčním voze, aby nasál atmosféru a poznal jihoamerické tratě. V roce 2018 se chce Podmol představit v motocyklové kategorii.

VÍCE
Pilát skončil na mistrovství světa FMX 4. a bude se učit bodyvarial!
motocross

Český freestyle motokrosař Petr Pilát obsadil v konečném pořadí mistrovství světa čtvrté místo. V závěrečném závodě šampionátu v polském Gdaňsku útočil na třetí pozici, v přímém souboji ale nedokázal porazit Remiho Bizouarda. Pilát skončil třetí, Francouz obsadil druhé místo. „Ve finále jsem zajel jednu z nejlepších jízd, věřil si. Mrzí mě, že to nevyšlo a neskončil jsem třetí. Je ale nutné říct, že Bizouard si to zasloužil, předvedl skvělý výkon," hodnotil Pilát, který v letošní sezoně vybojoval potřetí stupně vítězů. Zisk titulu potvrdil další výhrou Španěl Maikel Melero.

VÍCE
Petr Pilát bude v Polsku útočit na třetí místo v mistrovství světa
motocross

Freestyle motokrosaře Petra Piláta čeká poslední závod letošní sezony mistrovství světa. V sobotu svede v polském Gdaňsku souboj o třetí místo v celkovém pořadí šampionátu s Francouzem Remi Bizouardem. Oba závodníky od sebe dělí jediný bod, přičemž Pilát je na čtvrtém místě. „V Polsku se budu snažit Bizouarda za každou cenu porazit. Jedině tak mohu skončit celkově třetí," vyhlásil český závodník, který se tak nepředstaví na sobotní akci FMX Gladiator Games v Praze. „Mrzí mě, že jsou obě akce ve stejném termínu. Musel jsem dát ale přednost mistrovství světa."

VÍCE
Libor Podmol se po zranění vrátí na FMX Gladiator Games
motocross

Po pěti týdnech léčení pomocí alternativních metod se Libor Podmol v sobotu představí na FMX Gladiator Games. Nejočekávanější akce domácí freestyle motokrosové scény vypukne v pražské O2 aréně už v sobotu 19. listopadu v 19:30, ale již od 16 hodin budou diváci vpuštěni do haly a dostanou možnost projít si jezdeckou plochu i zázemí, potkat se s jezdci. Kromě domácí špičky se představí také světoví jezdci – Nate Adams nebo Adam Jones.

VÍCE
Kapitány FMX Gladiator Games budou Nate Adams a Adam Jones
motocross

Zvuk motoru, adrenalin v krvi a našlápnutá atmosféra. Už 19. listopadu se pražská O2 aréna opět zachvěje v základech. Největší freestyle motokrosový svátek se nezadržitelně blíží a do Prahy míří špičky světové scény FMX. Čtyři kapitáni Libor Podmol, Martin Koreň, Adam Jones a Nate Adams povedou své týmy do bojů o nejefektnější triky. Z našich jezdců nebudou chybět Filip Podmol, Matěj Česák, Zdeněk Fusek nebo Radek Bílek, ze zahraničních hostů přijedou Gilles Dejong, Alex Kolesnikov, Davide Rossi, Jamie Squibb, Matteo Botteon, Erick Ruiz, Daniel Bodin a Jason Cesco. Na diváky letos čeká překvapení, poprvé v historii dostanou jedinečnou možnost dostat se také do zákulisí nejstarší evropské freestyle motokrosové akce. Organizátoři připravili také speciální set up a show se vrací ke své podstatě založené na gladiátorských zápasech.

VÍCE
Pilát skončil v Číně dvakrát čtvrtý, titul obhájil Španěl Melero
motocross

Freestyle motokrosař Petr Pilát absolvoval o víkendu dva závody mistrovství světa v čínském Šen-čenu. Pokaždé skončil na čtvrtém místě a stejnou příčku drží také v celkovém pořadí šampionátu. Dvakrát za sebou vyhrál Španěl Maikel Melero a předčasně se tak mohl radovat z letošního titulu. „Z výsledků jsem byl naštvaný, ale na druhou stranu jsem byl také rád. Čtvrté místo přece není tak špatné,“ tvrdil Pilát, letošní domácí šampion ve freestyle motokrosu.

VÍCE
Pilát je v Šen-čenu: Číňané ocení každý skok, říká před závodem NOTJ
motocross

Petr Pilát bude o víkendu závodit v Číně v rámci seriálu mistrovství světa FMX (Night of the Jumps). Po zranění Libora Podmola bude jediným českým freestyle motokrosařem v Šen-čenu. První závod se uskuteční v sobotu, další následuje v neděli. „Atmosféra v hale je tu každým rokem parádní. Číňané jsou na nás hodně zvědaví, dokáží ocenit každý skok,“ popisuje Petr Pilát. Na závodech nebude chybět Španěl Maikel Melero nebo Francouz David Rinaldo.

VÍCE
Jak je na tom Libor Podmol po svém pádu v Rize?
motocross

Podmola léčí prášek z bylin, dopsal svůj deník a nafotil kalendář s modelkami. Libor Podmol je po operaci a v současné době u něj probíhá rekonvalescence. Český freestyle motokrosař si totiž během závodu mistrovství světa v Rize zlomil klíční kost. Nyní dělá vše pro to, aby stihl tradiční exhibiční akci FMX Gladiator Games, která se uskuteční 19. listopadu v O2 Aréně.

VÍCE
NOTJ Riga 2016: Libor Podmol si zlomil klíční kost, Petr Pilát skončil třetí!
motocross

Freestyle motokrosaři Liboru Podmolovi se v závodě mistrovství světa v lotyšské Rize nepovedl poslední trik a po pádu si zlomil klíční kost. Zranění si vítěz minulého závodu v Německu přivodil během bodyvarialového triku Volt. Podmola čeká operace a musí si dát na několik týdnů pauzu. Závod seriálu mistrovství světa vyhrál Španěl Maikel Melero, na třetím místě skončil další český jezdec Petr Pilát.

VÍCE