15.09.2019
Český JD Gunnex KTM Racing Team uspěl v závěrečném závodě mistrovství světa v motokrosu ve třídě MX2. Slovenský jezdec týmu Richard Šikyňa vybojoval v čínské Šanghaji celkem čtrnáct bodů a v konečném pořadí šampionátu se posunul do nejlepší světové dvacítky.

Jak viděl vystoupení svého svěřence šéf a majitel týmu Jiří Jankovský?

„Závěrečný podnik sezony měl z našeho pohledu opačnou tendenci než řada předchozích. Měřený trénink i kvalifikační závod na jedenáctém místě nám vyšly náramně. Naše sebevědomí podpořil i Richardův vydařený zahřívací trénink v neděli ráno, když obsadil dokonce osmé místo.

Start do první rozjížďky se mu nevydařil, ale postupně se dokázal proplést dopředu. Dlouho jezdil tak, jak bych si představoval, ale ke konci rozjížďky už to nebylo ono. V posledním kole ho předjel Ital Forato, ale nakonec z toho bylo solidní třinácté místo.

Do druhé jízdy odpálil Richard lépe než do té první. Dobře se držel s výborným Angličanem Adamem Sterrym. Bohužel od třetího kola začala zlobit řídící jednotka motocyklu. Byli jsme domluveni, že se Rišo bude snažit dojet za každou cenu do cíle, abychom se posunuli do první dvacítky v konečném pořadí Grand Prix. To se nám nakonec podařilo, i když to na závěr sezony byl od Richarda spíše podprůměrný výkon.“