Pozvánka Strmý vrch Chýnov 2017
motocross

Populární závod motocyklů do Strmého vrchu v Chýnově u Tábora slaví malé polokulatiny. V pořadí již XXXV. ročník bude pořádat Motosport Chýnov tuto sobotu 23. září 2017.

VÍCE
Richard Šikyňa dobil stupně vítězů v BAM MMČR 2017!
motocross

Záverečné body seriálu „Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky“ sa rozdeľovali túto nedeľu na trati vo Vranove, neďaleko Brna. Upršané počasie premenilo „Vranovskou rokli“ na bahennú arénu a tak súboje o posledné body neboli len o rýchlosti, ale aj schopnosti zostať celú jazdu v sedle motocykla. Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na KTM 250 SXF počas tohtoročného českého seriálu hosťoval v partnerskom tíme JD191 KTM Racing Team.

VÍCE
Red Bull Get on TOP 2017: Na stupních vítězů skončili otec se synem
motocross

Piaty ročník Red Bull Get on Top svoju povesť extrémnych pretekov potvrdil aj tento rok. Zatiaľ najdrsnejšie preteky v histórii podujatia vyhral mladý český jazdec David Cyprián. Porúbka pri Žiline bola cez víkend centrom, v ktorom sa stretli špičkoví motocyklisti, nielen zo Slovenska, ale opäť aj z Česka a Poľska. Kopec na rozhraní obcí Porúbka a Turie dal zabrať každému jazdcovi, keďže dážď urobil z trate poriadnu divočinu! Kamene aj polená v endurokrosovej časti, ale aj samotný strmý výjazd neboli dnes iba skúškou techniky, ale aj skúškou odvahy a odhodlania.

VÍCE
Antonio Cairoli bude testovat Formuli 1
motocross

Krátce po zisku devátého titulu mistra světa přišla z Tonyho tábora zajímavá informace ohledně jeho usednutí za volant monopostu F1, kterou v rozhovoru prozradila jeho snoubenka Jill Cox. Navrch přihodila také Tonyho usednutí za volant rally auta.

VÍCE
Report z JČ KP v motokrosu ve Voticích
motocross

Předposledním podnikem pokračoval v neděli, 10. září seriál jihočeského KP v motokrosu ve Voticích. Účastnilo se ho celkem 113 závodníků. Trať je položena celkem vysoko, 630 metrů nad mořem a dá se říci, že jde v podstatě o jednu z nejvýše položených motokrosových tratí v celé ČR. A to bylo také důvodem, proč bylo skoro celé dopoledne sychravo i když vyloženě nepršelo. Trať byla zkrátka ponořena v mraku. Povrch tratě ale díky tomu zůstal po celý den ideální a hasiči neměli vůbec žádnou práci s kropením. Zajímavostí také je, že se ani v jedné z hlavních přeborových kategoriích zatím nerozhodlo o letošních titulech přeborníků kraje, pouze Dominik Kučeřík ve zvlášť hodnocené kategorii 65ccm má seriálové vítězství jisté již před posledním závodem v Klukách.

VÍCE
Pozvánka na Profidriving motokrosové soustředění 2017
motocross

Profi Driving v čele s trenérem Alešem Doležalem pořádá ve dnech 28. 9. - 1. 10. 2017 v Pacově podzimní motokrosové soustředění kubatur 65, 85, MX1, MX2, Hobby a Veterán.

VÍCE
Motokros národů třídy Classic motocross 2017 je historií
motocross

V sobotu 9. 9. 2017 se jel v dánském Randers Motokros národů ve třídě Classic Motocross na velmi náročném písečném terénu rovněž za účasti českých reprezentantů, a to ve všech věkových třídách.

VÍCE
Broc Tickle míří k Red Bull KTM
motocross

Po ochodu Ryana Dungeyho a Treye Canarda do závodního důchodu byl Marvin Musquin jediným AMA jezdcem Red Bull KTM týmu ve třídě 450. To se ale pro příští rok změní a Marvinovým parťákem bude Broc Tickle, kterého jsme v posledních letech vídali na Suzuki.

VÍCE
Pozvánka na Jihočeský KP v motokrosu, Votice, neděle 10.9.2017
motocross

Předposlední podnik sedmidílného seriálu jihočeského Krajského přeboru motokrosařů budou v neděli, 10. září hostit Votice. Na trati, která má název „Polský vrch“ se sejdou jezdci ve třídách 65 85ccm, Amatér MX2, Amatér MX1, Veterán nad 40 let, MX2 a MX1. Kromě jihočeských závodníků se dá očekávat větší příliv jezdců ze středočeského a pražského regionu, neboť Votice leží přesně uprostřed.

VÍCE
Tim Gajser pojede Monster Energy Cup 2017
motocross

Slovinská hvězda světového šampionátu v motokrosu MXGP Tim Gajser se netají svojí láskou k SX a už loni chtěl startovat na Monster Energy Cupu. Jeho plány mu ale překazilo zranění. Tento rok má tak další šanci poměřit síly s hvězdami AMA na tomto speciálním závodě.

VÍCE