TIP na dokument: ANTONIO CAIROLI - THE LEGEND
motocross

Vstupte do světa MXGP legendy! Příběh Antonia Cairoliho začíná v jeho rodné Sicílii. Od mládí se rozvíjela Tonyho vášeň pro dvě kola a jízdu na motokrosové motorce už v době, kdy byl jen o něco málo vyšší než motorka samotná. Proháněl se na ní po polích a na venkovských stezkách. Jeho cesta k samotnému vrcholu byla poznamenaná celou řadou působivých vítězství, ale také výzev, které musel překonat. Když se stal z Cairoliho profesionální motokrosař, vynikly ještě více jeho výjimečné dovednosti, kdy si s ladností dokázal poradit s přírodními překážkami a silnou konkurencí. Jeho agresivní, ale přitom tak plynulý styl jízdy sklízí závodnický respekt a obdivují ho za něj rovněž fanoušci po celém světě.

VÍCE
MXGP 2024 – Trentino – startovky
motocross

Čtvrtý závod Mistrovství světa v motokrosu MXGP odstartuje o víkendu na oblíbené trati v italské Pietramuratě. Trať dlouhá 1 570 metrů přivítá kromě hlavních tříd MXGP a MX2 i evropské třídy EMX250 a EMX125. Startovní listiny ve všech třídách ukazují, že se bude jednat o výborné závody. Ve třídě MXGP je na startovní listině Kuba Terešák a Tomáš Kohút. O světové body se ve třídě MX2 popere Julek Mikula. Mezi jednašedesáti přihlášenými do třídy EMX250 bude bojovat Jaroslav Katriňák a Martin Venhoda. Do stopětadvacítek je přihlášeno více než 85 závodníků a z českých pilotů se do závodu pokusí probojovat Václav Janout. Celkové startovky najdete níže.

VÍCE
MXGP 2024 – Sardínie – výsledky
motocross

Třetí závod Mistrovství světa v motokrosu MXGP se uskutečnil tento víkend na náročné pískové trati v Riola Sardo. Silná trojice se umístila na stupních vítězů v královské kubatuře. S padesáti body zvítězil Jorge Prado, druhý skončil Tim Gajser a třetí Jeffrey Herlings. Jakub Terešák dojel v první jízdě na 22. místě! Ve třídě MX2 zvítězil Kay de Wolf, který získal stejně bodů jako druhý Lucas Coenen. Triumph s Camdenem Mc Lellanem znovu dosáhl na pódium! Doplňující třídu WMX ovládla Lotte Van Drunen, která bere po dvou závodech červenou tabulku pro lídra seriálu. Na závodě nechyběla Aneta Čepeláková, která tentokrát nebodovala. První závod roku čekal na jezdce evropských 125 ccm. Závod ovládl maďarský reprezentant Noel Zanocz. Do závodu se bohužel nedostal Václav Janout. Výsledky závodu najdete níže.

VÍCE
Ferruccio Zanchi je zraněn – nezúčastní se závodu v Riole
motocross

Italský reprezentant Ferruccio Zachni se v barvách továrního týmu HRC nepředstaví na dalším závodě MXGP v Riola Sardo. V týdnu měl větší pád v Chorvatsku a po domluvě s týmem závod vynechají, aby nedošlo k většímu zranění.

VÍCE
Mikkel Haarup – Triumph MX2
motocross

Působivý start do sezóny 2024 zaznamenal v novém továrním týmu Monster Energy Triumph Racing Mikkel Haarup. V první GP v Argentině se umístil na stupních vítězů. Následující GP ve Španělsku bral 11. místo. V šampionátu drží po dvou odjetých závodech šesté místo a na svém kontě má 64 světových bodů. Společně s týmem se bude snažit svou pozici v následujících závodech udržet, popř. vylepšit.

VÍCE
Everts hodnotí svůj návrat na závody
motocross

Liam Everts vynechal první závod mistrovství světa MX2 v Argentině kvůli zranění. Ve Španělsku však ukázal, že soupeři musí s tímto belgickým reprezentantem počítat. S výsledky 4-6 skončil na celkovém pátém místě a na písku v Riola Sardo můžeme očekávat další souboje v první pětce.

VÍCE
Tim Edberg se připojil do týmu Jacky Martense
motocross

Tým JM Racing Honda reaguje na zranění Brenta van Donincka, které si přivodil na úvodní Grand Prix v Argentině, a do svého týmu angažuje náhradu. Tim Edberg by měl van Donincka zastoupit pouze po dobu zranění.

VÍCE
Brian Bogers součástí továrního Fanticu!
motocross

Tovární tým Fantic Facotry Racing MXGP vítá do svého týmu Briana Bogerse, který se do konce sezóny 2024 připojí po bok Glenna Coldenhoffa. Svůj debut na motocyklu Fantic XXF 450 zažije při další Grand Prix v Riola Sardo o víkendu 6. a 7. dubna.

VÍCE
MXGP 2024 – Španělsko – report
motocross

Motokrosové mistrovství světa vstoupilo na evropskou půdu v pro mnohé trochu odlehlém Španělsku. Bylo zde ale přivítáno skvělou atmosférou, protože domácímu publiku se v nejlepším světle představily jejich hvězdy - Jorge Prado v královské třídě MXGP a Daniela Guillenová mezi ženami. Nejen ona - nově upravená trať s tvrdým podkladem v intu-Xanadú u Madridu byla po oba dny svědkem napínavých sportovních soubojů nejen špičkových jezdců obou velkých kategorií, ale i jejich mladých nástupců, protože zde prvním závodem zahajovalo evropské mistrovství třídy 250 ccm. A mistrovské jízdy žen si s nimi v dramatičnosti a zajímavosti nijak nezadaly. Na start se postavila i Aneta Čepeláková.

VÍCE
Aneta Čepeláková absolvovala první závod MS ve Španělsku
motocross

Prvního závodu MS žen na španělském okruhu intu Xanadú – Arroyomolinos se zúčastnila také česká reprezentantka Aneta Čepeláková. Aneta se pravděpodobně nezúčastní celé světové sezóny, protože preferuje závody mistrovství Evropy. Na prvním závodě byla blízko světovým bodům a v celkovém hodnocení skončila na pěkném 22. místě. Její krátký souhrn a fotografie hledejte níže.