19. Monster Energy MXGP – Francie
motocross

Spolu s BAM MM ČR 2017 skončil o uplynulém víkendu také seriál MS MXGP a stejně jako ve Vranově u Brna, i na trati Villars sous Ecot panovalo deštivé počasí, které proměnilo trať v bahnitou lázeň. Na tomto posledním závodě se také mělo rozhodnout o titulu šampiona třídy MX2 a dle očekávání se jím stal Pauls Jonass.

VÍCE
MXoN 2017: Preview interview s Jaromírem Romančíkem
motocross

Ke zkompletování reprezentačního trojlístku pro FIM Monster Energy Motokros národů (MXoN) 2017 je potřeba přidat ještě dalšího českého bojovníka, který bude startovat ve třídě OPEN. Řeč není o nikom jiném, než o Jaromíru Romančíkovi. Ani jeho jsem nešetřila a musel čelit účelově sestavenému setu otázek.

VÍCE
Clement Desalle se možná nebude moct zúčastnit MXoN
motocross

Belgičan Clement Desalle měl během MXGP v Assenu tvrdý pád, který vyústil ve zranění. To jej zřejmě připraví o možnost startovat na MXoN!

VÍCE
18. Monster Energy MXGP 2017 – Holandsko
motocross

Na uměle vytvořené trati v Assenu se jezdci světového šampionátu MXGP museli potýkat s nepřízní počasí, ale pro hlavní nedělní program už byl terén poměrně ideální. Ve třídě MXGP vyhrál pískový král Jeffrey Herlings, ale divácky zajímavější byl Antonio Cairoli, který získal devátý titul mistra světa. Světový titul získal také náš Martin Žerava v jednorázovém závodě veteránů!

VÍCE
Martin Žerava mistrem světa veteránů
motocross

Skvělý výkon podal Martin Žerava na jednorázovém závodě světového poháru veteránů, který se jel jako součást MXGP Holandska na uměle vytvořené trati v Assenu!

VÍCE
MXoN 2017: Preview rozhovor s Petrem Smítkou
motocross

Motokrosová bitva národů – FIM Monster Energy MXoN se blíží (30. 9. – 1. 10. 2017). Dříve než se naše česká výprava vydá na místo, přinášíme rozhovor s dalším reprezentantem. Tentokrát jsme si vzali na paškál věčného pohodáře Petra Smítku, který toho sice nikdy příliš během rozhovorů nenamluví, o to však větší váhu mají jeho slova.

VÍCE
MXoN 2017: Preview interview s Filipem Neugebauerem!
motocross

O víkendu 30. 9. – 1. 10. 2017 se národní družstva a fanoušci motokrosu sejdou na jediném místě, tedy na britské trati Matterley Basin, která hostí všemi dlouhodobě vyhlíženou událost roku v podobě FIM Monster Energy Motokrosu národů (MXoN) 2017! Vyzpovídali jsme Filipa Neugebauera, jak vidí šance českého týmu a jaká družstva tipuje, že skončí v TOP5… a dozvíte se samozřejmě celou řadu dalších zajímavých informací.

VÍCE
MXoN tým Francie má náhradníka za Dylana Ferrandise
motocross

V původní francouzské sestavě pro Motokros národů 2017 se počítalo s Dylanem Ferrandisem do třídy MX2, ten si ale při předposledním závodě AMA MX zlomil zápěstní kůstku a náhradník Benoit Paturel je také zraněný. Kdo tedy bude hájit francouzské barvy?

VÍCE
Martin Žerava bude útočit na titul mistra světa veteránů
motocross

Tento víkend se v holandském Assenu odjede jednorázový závod MS veteránů VMW, kde jako i v minulých letech nebude chybět Martin Žerava z týmu MAX2. Martin určitě má pódiové ambice, což dokázal i ve svých předchozích startech. Jak se do Assenu těší, se dozvíte v článku!

VÍCE
MXoN 2017: Preview rozhovor s manažerem české reprezentace – J. Čepelák
motocross

O víkendu 30. 9. – 1. 10. 2017 se skalní fanoušci motokrosu přesunou na očekávanou událost roku – FIM Monster Energy Motokros národů (MXoN), který v letošním roce přivítá britská trať Matterley Basin. Skladba českého reprezentačního týmu zůstala stejná jako v loňském roce, i když nějaká změna přece jen proběhla. Protože jsme zvědaví, jak celkově probíhají přípravy na vrchol světové MX sezóny, položila jsem několik otázek přímo manažerovi naší reprezentace – Jirkovi Čepelákovi.

VÍCE