Justin Barcia pojede Monster Energy Cup na Hondě
motocross

Před nějakým časem jste si u nás mohli přečíst, že Justin Barcia opouští tým JGRMX a jeho budoucnost je zatím nejasná. S rychle blížícím se Monster Energy Cupem přichází jedna dobrá zpráva – Justin se zúčastní na své vlastní Hondě! Tedy na stejné značce, se kterou tento závod vyhrál v roce 2012.

VÍCE
Superkrosový kalendář 2017-2018
motocross

Za měsíc odstartuje série superkrosových závodů velkolepým Monster Energy Cupem v Las Vegas a na stejném místě skočí začátkem května. Během této dlouhé doby se jak v USA, tak i v Evropě odjede spousta zajímavých závodů a na jejich seznam se můžete podívat zde.

VÍCE
Zach Osborne dostal pokutu, ale šampionem zůstává
motocross

Finále AMA SX 2017 v Las Vegas bylo mimořádně napjaté a v obou třídách jsme byli svědky velkých dramat. Ve třídě 250SX jsme mohli vidět neuvěřitelnou stíhací jízdu Zacha Osborna, kterou si zajistil titul, jenže těsně před koncem závodu smetl svého hlavního konkurenta Joeyho Savatgyho.

VÍCE
17. Monster Energy AMA SX 2017 – Las Vegas
motocross

Poslední závod letošní AMA SX série je za námi a staronovým šampionem je Ryan Dungey! Eli Tomac ukázal, že se nebojí ušpinit si ruce, ale ani jeho pochybné manévry nemohly Dungeymu titul vzít. Ve slabší třídě jsme viděli výběr těch nejlepších z obou divizí a o zábavu tak bylo postaráno.

VÍCE
Cole Seely si obnovil zranění třísla
motocross

Jezdec týmu HRC Honda Cole Seely se po dvou vynechaných závodech vrátil do sedla na trati v New Jersey, ale závod po pádu nedokončil, a navíc si obnovil zranění svalu v tříslech.

VÍCE
Joey Savatgy penalizován
motocross

Trať v MetLife stadium v New Jersey přinesla továrním týmům Kawasaki samou smůlu! Jezdec Pro Circuit Kawasaki Joey Savatgy byl totiž penalizován za špatné napojení se na trať a stejně jako Eli Tomac i on přišel o vedení v seriálu.

VÍCE
16. Monster Energy AMA SX 2017 – New Jersey
motocross

Předposlední závod znamenal velký tlak na vedoucí dvojici šampionátu Tomac/Dungey, ale Eli Tomac to i přes naprosto skvělé výsledky z posledních týdnů nezvládl a svými chybami zřejmě ztratil titul. Lehké kontroverze vyvolalo duo od KTM Musquin/Dungey, více se dozvíte v reportáži. Slabší třída byla pod taktovou Zacha Osborna, a i tady se vedoucí jezdec šampionátu ze stáje Kawasaki dopustil hrubého zaváhání, které ale nebylo tak fatální. Koukněte za záznamy!

VÍCE
Trey Canard hlásí další zranění
motocross

Svůj první rok u Red Bull KTM nezačal Trey Canard zrovna dobře, zranil se hned na prvním závodě AMA SX 2017 v Anaheimu, pak sice pár závodů odjel, ale nebyla to žádná sláva. Nyní se Trey zaměřil na přípravu na MX seriál, a to ho stálo zlomenou klíční kost.

VÍCE
15. Monster Energy AMA SX 2017 – Salt Lake City
motocross

Eli Tomac ukázal, že je aktuálně nejrychlejším SX jezdcem a ani špatný start mu nezabránil v dalším vítězství, které je navíc o to cennější, že Dungey celý závod vedl. Třída 250SX byla plná pádů a soubojů a z prvenství se potřetí v sezóně radoval Shane McElrath.

VÍCE
Tomac vs. Dungey – zbývají jen tři závody!
motocross

Závěr letošní AMA SX sezóny pořádně zdramatizoval Eli Tomac, který vyhrál většinu posledních závodů a nyní má stejně bodů jako Ryan Dungey. Který z nich si odveze trofej letošního šampiona?

VÍCE