Report Huga Branta z prvního závodu EMX 85
motocross

O pěkný report z víkendového závodu EMX 85 z dánského Svebølle se na svých sociálních sítích podělil Petr Brant, tatínek reprezentanta Huga Branta. Hugo do závodu nenastoupil ve stoprocentní kondici. I přes to dokázal ze závodu vytěžit pět evropských bodů a v závodě byl klasifikován na celkovém 21. místě.

VÍCE
EMX 2024 – Svebølle – nedělní výsledky
motocross

Nedělní jízdy prvního závodu EMX 65 a EMX 85 jsou za námi. Na pětašedesátkách si nejlépe vedl Dominik Hasoň z JB MX Racing týmu, který skončil celkově pátý. Jediným slovenským reprezentantem byl Matěj Masár z týmu Motoškola 99, který skončil šestnáctý. Ve třídě EMX 85 se nejlépe dařilo Maxovi Zimmermanovi z MTX Racing Teamu, který skončil osmnáctý. O pouhou pozici za ním dokončil Jan Veselý z Anette Racing Teamu. Česká reprezentantka Aneta Čepeláková ze druhé jízdy třídy Women odstoupila pro bolest v rameni, celkově však skončila na dvacátém místě. Body ve třídě Women bohužel nezískala Vanessa Zimmermanová. V podtřídě EMX Women 125 získala šestnáct bodů. Celkové výsledky najdete níže. Děkujeme všem českým i slovenským reprezentantům za předvedené výkony!

VÍCE
EMX 2024 – Svebølle – sobotní výsledky
motocross

První evropský závod čeká české i slovenské juniory tento víkend. V dánském Svebølle se utkají jezdci z tříd EMX 65, EMX 85 a odstartuje také první ME žen. Ve všech třídách máme jezdecké zastoupení. Českých reprezentantů se na start postavilo devět a Slováci nastoupili ve třech. Pojďme se proto podívat, jak se našim jezdcům dařilo během sobotní kvalifikace.

VÍCE
Tým BT Husqvarna končí
motocross

Závodní motokrosový tým BT Husqvarna, který vedl bývalý účastník závodů Grand Prix Bas Verhoeven, potvrdil na svých sociálních sítích, že v sezóně 2024 nebude pokračovat. Týmem prošlo několik úspěšných jezdců a fanoušci si ho určitě vybaví ve spojení s titulárním partnerem JUMBO.

VÍCE
Ital Mannini míří do EMX125
motocross

Jedním z juniorských talentů je bezesporu italský junior Nicky Mannini, který se letos zúčastnil několika závodů EMX125 za podpory týmu Maddii Fantic.

VÍCE
Julius Mikula končí v tovární Yamaze
motocross

Yamaha Motor Europe dnes oficiálně zveřejnila sestavu pro rok 2024. Ve třídě EMX125 sází především na nováčky, kteří přestupují ze třídy 85. Konkrétně na mistra světa Heitinka a vicemistra Bervoetse. Sestavu doplní francouzský talent Mano Faure. Ve třídě EMX250 si Yamaha ponechala Karlise Reisulise a Ivano Van Erpa. Nováčkem v této třídě bude úřadující šampión třídy EMX125 Janis Reisulis. Náš talent Julius Mikula na soupisce pro rok 2024 chybí. Celé znění tiskové zprávy si můžete přečíst v dnešním článku.

VÍCE
Vítězslav Marek čtvrtý v Evropě
motocross

Posledním závodem mistrovství světa v motokrosu v anglickém Matterley Basin se také uzavřely letošní seriály dvou kategorií, které jsou zásobárnou mladých talentů pro budoucí ročníky mistrovství světa - mistrovství Evropy tříd 125 a 250 ccm. Pozornost našich fanoušků platila zvlášť stopětadvacítkám, kde letos opět úspěšně účinkovali dva naši zástupci - Julius Mikula a Vítězslav Marek.

VÍCE
MX GP Loket 2023 objektivem Vaška Volfa
motocross

MX GP České republiky je definitivně minulostí. Při tomto motokrosovém svátku jsme na legendární trati v Loketských serpentinách nemohli chybět, a nyní přinášíme první fotoohlédnutí za touto MX událostí roku - tentokrát z objektivu Vaška Volfa.

VÍCE
Slovák Zimmerman byl úspěšný v Lokti
motocross

Súčasťou svetového šampionátu v motokrose v Lokti sa počas víkendu o.i. odjazdilo i finálové podujatie európskeho šampionátu v motokrose tried EMX65/EMX85. Medzi 65-tkami nás úspešne reprezentoval mladý talentovaný jazdec Maxim Zimmerman, ktorý v silnej konkurencii obsadil v súčte dvoch jázd vynikajúce šieste miesto. Gratulujeme!