Pohár SMS veterán klasik - foto Zdeněk Růžička
motocross

Ve Stříbře se tuto neděli při MMČR side a quad  jel závod veterán klasik. Jde o kategorii hojně obsazenoumotocykly domácí výroby ČZ, přičemž mezi značkami nechyběla ani Jawa. Byly k vidění staré motocykly téměř v původním provedení, až po speciálně přizpůsobené pro dnešní styl tratí. Ve fotogalerii můžete zhlédnout úpravy na těchto strojích a skoky, které někteří borci předváděli.

VÍCE
3. Buksa Ados Motokros 2017 - Pacov
motocross

Třetí podnik MMČR v motokrosu se odjel na těžké, ale perfektně připravené, trati v Pacově. Pořadatelé neměli jednoduché podmínky, protože měl během dne přijít vydatný déšť. Zajistit tak, aby se během rozjížděk neprášilo, a ze závodů se při dešti nestaly bahenní lázně, byl oříšek. Naštěstí však předpověď nevyšla úplně a větší množství dešťových srážek padalo pouze při 2. jízdě žen, které se s těmito podmínkami dokázaly statečně poprat.

VÍCE
BAM MM ČR 2017 Pacov - foto Jirka Kružík
motocross

Na pacovských stráních se jel třetí podnik seriálu Buksa Ados motokros 2017 a bylo se opravdu na co dívat! Jako každý rok, i letos Pacov zdobila hojná jezdecká a divácká účast. Nabito bylo především ve třídách MX2 a Veteráni, ale ani ve třídě MX1 neměli všichni přihlášení místo na startu jisté. Ve třídě MX1 sice kraloval Martin Michek, ale hrdinou dne se stal celkově druhý Petr Bartoš. Slabší třída byla o třech jménech - Bence Szvoboda, Sulivan Jaulin a Martin Krč, kteří si ve dvou dramatických rozjížďkách rozdělili místa na pódiu. Podrobný průběh závodů se dočtete v oficiální tiskové zprávě, nyní se můžete podívat na pár mých...

VÍCE
MXGP Francie 2017 - foto Anthony Brebant
motocross

V pořadí 9. závod letošního seriálu Mistrovství světa v motokrosu - MXGP 2017 hostila trať Ernée, na které se loni odehrály národní bitvy v rámci Motokrosu národů. Na takřka domovskou dráhu vyrazil náš spolupracující francouzský fotograf Anthony Brebant, jenž pro vás připravil výběr ze svých snímků. Sleduj jeho fotogalerku! 

VÍCE

MX OPEN 2017 Gbely - foto Marek Bača
motocross

Povedená galerie od Marka Bači z druhého závodu MMSR MX Open 2017 Gbely. 

VÍCE
Monster Energy MXGP 2017 Kegums
motocross

Povedená galerie z lotyšského Kegums, ve které najdete sponzorované jezdce Monster Energy a samozřejmě také krásné Monster girls!   Report ze závodu najdete zde.

VÍCE
MX OPEN 2017 - Myjava
motocross

Začiatok novej éry motocrossu na Slovensku pod záštitou nového promotéra ESX Media nemohol ani lepšie dopadnút. Ten kto nebol osobne na 1. májovom preteku v Myjave, mohol si pozrieť LIVE prenos v televízií 213. Ak ste však ani to nestihli, pozrite si fotky.

VÍCE
1. MMČR juniorů Horažďovice 2017 – foto Josef Hejnal
motocross

Trochu se zpožděním přinášíme bohatou fotogalerii z úvodního podniku MMČR v motokrosu Junior „Lorenc – Logistic 2017“, který se jel v Horažďovicích dne 25. 3. 2017. Krásné slunné, jarní počasí i pestrá mezinárodní účast s plnými rošty, 156 jezdci, se sešla na trati „Svaté Pole“ u Horažďovic.

VÍCE
MM SR Countrycross Skýcov 2017
motocross

V sobotu 23. a nedeľu 24. apríla sa konalo druhé podujatie Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky Countrycross v sezóne 2017, ktoré sa uskutočnilo na veľmi peknej trati v Skýcove. Aprílové počasie býva veľmi nevyspytateľné a výkyvy počasia neobišli ani tento pretek. Niekoľko dní pred podujatím sa ochladilo, pršalo a dokonca miestami napadol aj sneh, ale toto všetko neodradilo 227 zúčastnených pretekárov, ktorí si prišli pomerať sily na trať do Skýcova.

VÍCE
BAM MM ČR 2017 Dalečín - foto Jirka Kružík
motocross

Další fotogalerie z Dalečína je od našeho redaktora Jirky Kružíka, který se především zaměřil na ty nejlepší jezdce.

VÍCE