Martin Krč se zranil při německém DM Open v Aichwaldu
motocross

Momentálně nejlepší Čech třídy MX2 si při závodě německého mistrovství DM Open zranil rameno a je mimo hru až do MXGP v Lokti. Více už nám prozradí sám Martin.

VÍCE
Jak bylo na JČ KP v motokrosu v Nihošovicích
motocross

V sobotu 16. června 2017 přivítaly Nihošovice u Volyně čtvrtý závod Jihočeského KP v motokrosu. Na startu se sešel letos rekordní počet závodníků, celkem jich bylo 183. Ve třídě MX2 nechyběla například ani přední závodnice MMČR třídy WMX Lucie Simonová, ve třídě Veterán bylo na startu hned polovina jezdců, pohybujících se v první desítce MMČR této třídy. Dokonce přijeli i závodníci z Německa, Rakouska a Slovenska.

VÍCE
Ken Roczen zpět na motorce
motocross

Už je to zhruba půl roku od Kenova strašidelného pádu při AMA SX 2017 Anaheim 2. Od té doby prodělal víc než deset operací, ale byl od začátku odhodlaný vrátit se zpět do sedla své HRC Hondy. A nyní nám Ken přihodil krátké video, kde si dokonce troufne na jízdu po zadním!

VÍCE
Richard Šikyňa je v ADAC MX Masters průběžně třetí!
motocross

Štvrté podujatie sedemdielneho najprestížnejšieho nemeckého seriálu „ADAC MX Masters“ v motokrose pokračovalo cez víkend (17.-18.6.2017) na prírodnej trati v Bielsteine. V triede Youngster (MX2) sa týchto pretekov pravidelne zúčastňuje aj slovenský reprezentant Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na motocykli KTM 250 SXF.

VÍCE
Dvě česká pódiová umístění na ADAC MX Masters!
motocross

Jára Romančík na ADAC MX Masters v Bielsteinu vybojoval druhé místo a zlatou českou radost přiváží Martin Krč ve třídě Youngster! Na startu nechyběla ani další česká jména a jejich výsledky včetně vyjádření Járy a Martina v článku.

VÍCE
EMX Německo: junioři a ženy opět na scéně
motocross

O uplynulém závodním víkendu měli v Německu opravdu napilno. Nejen, že se jel další díl seriálu ADAC MX Masters, ale navíc se na trati Schwedt odjela i zastávka seriálu EMX, kde se ukázali kluci ve třídách EMX65 a EMX85 a také holky ve třídě EMX Women. Ve všech třídách startovali i čeští závodníci a závodnice a jak se jim dařilo se dozvíte v článku.

VÍCE
Yamaha odhalila novou YZ450F 2018
motocross

Tři ladičky přichází do sezóny 2018 s inovovanou YZ450F, kde mezi největší novinky patří možnost ladit si výkonovou křivku přímo v mobilu díky speciální aplikaci! Dále zde najdeme elektrický startér, nový motor, rám, plasty a opět se můžeme spolehnout na osvědčené tlumiče KYB.

VÍCE
Red Bull Straight Rhythm je v plánu i v roce 2017!
motocross

Na stránkách Red Bullu se objevily důležité novoty! Informují o dalším ročníku Red Bull Straight Rhythm, který se vrátí do Fairplexu v Pomoně 21. října 2017. V hlavních rolích budou opět 1/2 míle, superkrosová trať bez zatáček a spousta napínavých momentů a vzrušujících chvil během head-to-head soubojů, o něž se postará vybraná parta nejlepších jezdců planety.

VÍCE
Pozvánka na Jihočeský KP v motokrosu, Nihošovice, 17.6.2017
motocross

Čtvrtým závodem bude pokračovat sedmidílný seriál jihočeského Krajského přeboru v motokrosu již tuto sobotu, 17. června v Nihošovicích u Volyně. Trať, o níž se stará bývalý výborný reprezentant v tehdy královské třídě 500ccm Jan Mrázek z pořádající klubu MTJ Nihošovice, je častým cílem tréninku motokrosařů nejen z jihočeského regionu, ale i ze zahraničí. Situace ohledně bodového vývoje v boji o letošní tituly krajských přeborníků je stále otevřena, ale Nihošovice mohou mnohé napovědět.

VÍCE
V Austrálii budují obří indoorový motokrosový park!
motocross

Jak už jste si všimli, odletěla jsem před pár týdny „do klokanova“ = do Sydney. A protože se postupně přimotávám k více a více zajímavým projektům, občas neuškodí, když pustím nějakou tu informaci, která by mohla zajímat i vás v Evropě. Pár australských tratí už jsem v rámci tréninků s kamarády navštívila, ale když jsem se pídila po nějaké hale, žádná nebyla… Po svém příletu jsem cíleně hledala dráhy v Sydney a okolí a narazila jsem na hodně zajímavou zmínku o obrovském indoorovém (halovém) motokrosovém parku, který za 5 milionů australských dolarů (1 AUD = cca 18 CZK) budují v Eastern Creek.

VÍCE