Pozvánka na velký tréninkový víkend do Dalečína
motocross

V Dalečíně do toho šlapou o sto šest a máme tu druhý tréninkový víkend, tentokrát v termínu 12. 8. a 13. 8. 2017. Více v pozvánce.

VÍCE
Pozvánka na srpnový MX Camp Racing 99!
motocross

Motokrosový trenér a manažer Tomáš Bučenec vás zve na srpnový MX Camp Racing 99 do MX Parku Klačany, kde se budete moct zlepšovat o víkendu 19. - 20. 8. 2017. Kemp je určený pro všechny výkonnostní kategorie!

VÍCE
Neugebauerovi trať v Mníšku jednoducho skvelo sadla
motocross

Na Východe Slovenska sa vrcholová motokrosová sezóna priblížila k svojmu záveru predposledným podujatím seriálu MX OPEN - Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose. Medzinárodná účasť Slovákov, Čechov, Maďarov a Ukrajincov dala podujatiu v Mníšku nad Hnilcom punc pekných súbojov o prvé priečky. Najlepším štartérom bol jednoznačne Bence Szvoboda (HTS team), svoju výhodu však nedokázal zúročiť a podľahol rýchlemu tempu Filipa Neugebauer (Osička MX team), ktorý v kategórii MX OPEN zaslúžene zvíťazil. Čisté jazdy v kategórii MX2, korunované víťazstvom, predvádzal Tomáš Kohút, v MX2 Junior zasa Jozef Posluch (711 Popper MX Team) a MX Junior 125 si podmanil maďarský jazdec Norbert Klausz.

VÍCE
V Rakousku po přestávce – Möggers
motocross

Po dvouměsíčních prázdninách pokračovalo rakouské motokrosové mistrovství ve velkém stylu - třídy MX2 a Open byly součástí víkendového motokrosového svátku, závodu Mistrovství světa sajdkárů u městečka Möggers v západním cípu země, Voralbersku. Pořadatelé se vytáhli, trať byla vzorně připravena a mohutná byla taky divácká kulisa – na 10 000 diváků z Rakouska i okolních států. Slavnostní atmosféry si užili i dva naši jezdci, kteří se letos rakouského seriálu pravidelně zúčastňují - Petr Smítka ve třídě Open a kaplický Ruda Plch ve třídě MX2.

VÍCE
Test Honda Montesa 4RIDE
motocross

V nabídce Hondy se pro tento rok objevila jedna zajímavá novinka v podobě modelu Montesa 4RIDE, který přináší možnost vyvézt trialovou motorku na běžné silnice a užít si tak ničím neomezené dobrodružství. Jak se tento hybrid trialu a lehkého endura povedl, se dočtete v našem testu.

VÍCE
Honda představila zcela novou CRF250R 2018
motocross

Velký update červeného čtvrtlitru přišel s ročním zpožděním oproti královskému modelu CR450R, ale pro modelový rok 2018 už budou obě motorky zase jako sestry. CRF250R 2018 je totiž téměř stejná, a to včetně elektrického startéru!

VÍCE
Report ŠAC Pacov   družstva, 29.7.2017
motocross

Letošní poslední červencovou sobotu uspořádal Motosport Chýnov na známé trati v Pacově šestý závod seriálu Šumavského Amater Cupu. Krásné letní počasí přilákalo 221 závodníků, kteří si to rozdali v celkem dvanácti kategoriích na skvěle připravené trati, o což se postaral AMK Pacov. V týdnu před závodem celkem pršelo, trať tedy byla dostatečně zavlažena deštěm, kvůli horkému počasí v samotný den závodu měli však o přestávkách pořadatelé plné ruce práce s kropením, ale zvládli to na výbornou a závod se tak vydařil bez problémů a jakýchkoli časových prodlev.

VÍCE
Pozvánka na kropený a organizovaný trénink do Vílance
motocross

Pokud ve svém závodním kalendáři máte v sobotu 5. 8. 2017 prázdné místo, přijeďte si zatrénovat do Vílance u Jihlavy, kde bude upravená a nakropená trať, časomíra a možnost nechat se natočit dronem! Na akci je potřeba se přihlásit, veškeré informace najdete v článku.

VÍCE
Loketský rozhovor s Kiarou Fontanesi
motocross

Po včerejším rozhovoru s Livií Lancelot si vyzpovídáme i její hlavní rivalku, italskou dračici Kiaru Fontanesi, která je letos opět v dobré formě a má ambice na již pátý světový titul!

VÍCE
Šumavský Amater Cup 2017 již tuto sobotu v Pacově
motocross

V sobotu 29. července 2017 pořádá Motosport Chýnov na známé a oblíbené motokrosové trati v Pacově závod motokrosového seriálu Šumavský Amater Cup (ŠAC) 2017. Součástí tohoto podniku bude i tradiční soutěž amatérských družstev.

VÍCE