Provizorní kalendář MXGP 2018
motocross

Youthstream odhalil podobu provizorního kalendáře světového motokrosového šampionátu, který by měl čítat 19 zastávek. Jeho podobu najdete v článku.

VÍCE
11. Monster Energy MXGP 2017 – Lombardie
motocross

Jedenáctý podnik světové motokrosové série MXGP je jel na severoitalské trati Ottobiano, kde k obrovskému nadšení domácích fanoušků zvítězil Antonio Cairoli před svým týmovým kolegou Jeffrey Herlingsem. Pro Járu Romančíka to byl smolný závod, poranil si totiž koleno.

VÍCE
5. Lucas Oil Pro Motocross 2017 – Muddy Creek
motocross

Eli Tomac je zpět na prvním stupínku a ve třídě 250MX tentokrát zvítězil Aaron Plessinger.

VÍCE
Richard Šikyňa prežil peklo na MXGP Ottobiano 2017
motocross

Již 11. preteky seriálu Majstrovstiev sveta v motokrose MXGP sa tento víkend (24.-25.6.2017) uskutočnili na pieskovej trati neďaleko talianskeho mestečka Ottobiano. Horúčavy a čerstvo prerobená trať otestovala všetkých účastníkov, ktorí museli doslova načrieť až na úplné dno svojich síl. Do nominácie medzi absolútnu svetovú elitu v MX2 sa tento rok už po druhý krát dostal aj mladý slovenský reprezentant Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na motocykli KTM 250 SXF. Pred 33.000 divákmi si po sobotnom 28. mieste v kvalifikácii nakoniec v nedeľnom ottobianskom pekle vyjazdil 2 krát 23. miesto.

VÍCE
Trey Canard se vrátí do akce tento víkend
motocross

Svůj motokrosový debut si Trey Canard odbude teprve tento víkend na pátém závodě AMA MX série na trati v Muddy Creek.

VÍCE
MXGP Lombardie 2017 preview
motocross

Tento víkend nás čeká už 11. kolo světové série MXGP na trati v italském Ottobianu, kde se na startovní rošt vrátí Tim Gajser a nebudou chybět ani jezdci JD 191 KTM Racing Teamu, tedy Jára Romančík, Richard Šikyňa, Petr Polák a Tomasz Wysocki.

VÍCE
Marvin Musquin si zranil koleno
motocross

Do čtvrtého závodu motokrosové AMA série vstupoval Marvin Musquin jako vedoucí jezdec průběžného pořadí, jenže se během dne ukázalo, že s ním není něco v pořádku. V kvalifikaci odjel pouze 4 kola, kde si připsal 16. čas, a až po prvním závodě se potvrdilo, že má utržený meniskus.

VÍCE
4. Lucas Oil Pro Motocross – High Point
motocross

Blake Baggett získal druhé vítězství v řadě! Tomac se opět nevyvaroval chyb, Marvin Musquin zraněn a skvěle se předvedl Australan Dean Ferris. Ve třídě 250 díky lepší druhé jízdě zvítězil Jeremy Martin před Zachem Osbornem.

VÍCE
Jaromír Romančík o MXGP v Rusku
motocross

Skvělých 10 bodů dovezl Jára Romančík z blátivého závodu Mistrovství světa (MXGP) v Rusku, ale jak on sám říká, nebylo to vůbec zadarmo! Jára se s námi podělil o jeho pocity ze závodního víkendu a vy si teď můžete přečíst, jak to bylo z jeho pohledu. Možná vás dost překvapí, že Jára vlastně není s výsledkem až tak spokojený, mohlo to prý být lepší!

VÍCE
10. Monster Energy MXGP – Rusko
motocross

Seriál světového motokrosového šampionátu MXGP se závodem v Rusku překulil do své druhé poloviny. Jezdci se po sobotním nočním dešti museli vypořádat s pořádně rozbahněnou tratí a mezi nimi byl i Jára Romančík, který vybojoval parádních 10 světových bodů a celkové 14. místo!

VÍCE