BAM MM ČR motokros 2017: Po pěti letech ve Stříbře
motocross

V neděli 20. 8. se sjede špička českého motokrosu k předposlednímu závodu seriálu Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR. Motokrosaři po pěti letech opět zavítají na oblíbenou trať do Stříbra, kde se naposledy jel závod družstev v roce 2012. Už po prvních jízdách bychom mohli znát některé mistry republiky, ale dokud není odmávnuto, nic není jisté.

VÍCE
BAM MM ČR motokros 2017: Michkovo území
motocross

Šestý podnik seriálu Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR zavítal na bezpochyby jednu z nejnáročnějších tratí v republice - do Kaplice. Pěkně nachystanou trať spláchly přes noc vydatné deště, které nepolevily ani po celý závodní den.

VÍCE
BAM MM ČR motokros 2017: Přesouváme se do Kaplice
motocross

Již o nadcházejícím víkendu (6.8.) se uskuteční šestý závod seriálu Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR, na jedné z nejnáročnějších tratí v Kaplici. Minulý závod v Petrovicích znamenal velké převraty v průběžném hodnocení a již máme blíže k teoretickým vítězům šampionátu. Nic však není jisté do cíle osmého závodu ve Vranově.

VÍCE
Orion Racing Team Litomyšl slaví 20. výročí!
motocross

Uplynulo již 20 let od doby, kdy byl v Litomyšli založen motokrosový tým Orion Racing. Během této doby se zde v jeho žlutomodrých barvách vystřídalo mnoho vynikajících závodníku jak ze zahraničí, tak z domácí scény. Například čtyřnásobný mistr světa třídy 500 ccm - legendární Jöe Smets z Belgie (u nás mistr v družstvech v roce 1999), Novozélanďan Daryl Atkins(superkrosový šampion ČR 2003), dále Rakušani - Erwin Machtlinger (šampion ČR kubatury Open, 1999), Ronny Grosskopf (halový mistr superkrosu ČR, 1998), Marcus Mauser (superkros MMČR - 2004).

VÍCE
BAM MM ČR Motokros 2017: Petrovice ukázaly svoji sílu!
motocross

Třetí červencová neděle 16. 7. patřila dalšímu dílu seriálu Buksa/Ados Motokros 2017 MM ČR tentokrát na tradiční přírodní trati v Petrovicích u Karviné. Tato trať je pověstná svými nástrahami a dějí se zde převraty šampionátu. Jeden takový čekal na diváky i letos, hned ve dvou třídách!

VÍCE
Report z MMČR Junior v motokrosu v Nové Pace
motocross

Pátý závod seriálu „Lorenc – Logistic 2017“ MMČR Junior v motokrosu hostila v sobotu, 8. července, Nová Paka. Navzdory jistým organizačním problémům v týdnu před závodem se přeci jen podařilo závod zdárně uskutečnit. Na startu se sešla pouze necelá stovka jezdců v pěti kategoriích, zahraniční účast tentokráte nebyla tolik početná. Závodu přálo letní, nikoli však extrémní počasí, zavlažovat trať do optimální podoby povrchu se pořadatelům dařilo bez problémů a zcela v rámci časového harmonogramu po celý den.

VÍCE
BAM MM ČR 2017: Náročné Petrovice o víkendu
motocross

Seriál mistrovství republiky Buksa/Ados Motokros 2017 MM ČR se svým pátým závodem přesune na jednu z tratí, kde se bude lámat chleba. Petrovická trať je technicky náročná a pohořelo zde již mnoho favoritů. Například několik sezón zpět zde Sulivan Jaulin přišel o mistrovský titul, když si při pádu poranil ruku.

VÍCE
MMČR Junior v motokrosu 2017 pokračuje v sobotu v Nové Pace!
motocross

V sobotu 8. července pokračuje seriál juniorského MMČR v motokrosu „Lorenc - Logistic 2017“ na známé trati v Nové Pace. Závody juniorského šampionátu dlouhodobě ukazují, že je o náš juniorský mistrák zájem i mezi zahraničními piloty, a proto se dá i tentokrát očekávat kvalitní mezinárodní účast. Motokrosová trať se nachází v areálu Štikovská rokle, stejně jako ještě známější trať autokrosová, dráhy spolu v podstatě sousedí.

VÍCE
BAM MM ČR 2017: Boj do poslední zatáčky
motocross

V neděli 2. června pokračoval seriál Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR svým čtvrtým závodem v Opatově u Svitav. Letošní sezóna motokrosu příliš nepřeje a závody komplikuje počasí, které i v Opatově hrálo svoji roli především v dopolední části programu.

VÍCE
BAM MMČR 2017: Opatov přivítá světovou špičku!
motocross

V neděli 2. července zavítá seriál Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR do Opatova u Svitav, kde se pojede již čtvrtý závod z osmidílné série MM ČR. Do Opatova se sjede kompletní česká špička a těšit se můžeme i na světovou špičku ženského motokrosu Larissu Pappenmeier (DE).

VÍCE