Martin Krč se zranil při německém DM Open v Aichwaldu
motocross

Momentálně nejlepší Čech třídy MX2 si při závodě německého mistrovství DM Open zranil rameno a je mimo hru až do MXGP v Lokti. Více už nám prozradí sám Martin.

VÍCE
Provizorní kalendář MXGP 2018
motocross

Youthstream odhalil podobu provizorního kalendáře světového motokrosového šampionátu, který by měl čítat 19 zastávek. Jeho podobu najdete v článku.

VÍCE
11. Monster Energy MXGP 2017 – Lombardie
motocross

Jedenáctý podnik světové motokrosové série MXGP je jel na severoitalské trati Ottobiano, kde k obrovskému nadšení domácích fanoušků zvítězil Antonio Cairoli před svým týmovým kolegou Jeffrey Herlingsem. Pro Járu Romančíka to byl smolný závod, poranil si totiž koleno.

VÍCE
5. Lucas Oil Pro Motocross 2017 – Muddy Creek
motocross

Eli Tomac je zpět na prvním stupínku a ve třídě 250MX tentokrát zvítězil Aaron Plessinger.

VÍCE
Richard Šikyňa prežil peklo na MXGP Ottobiano 2017
motocross

Již 11. preteky seriálu Majstrovstiev sveta v motokrose MXGP sa tento víkend (24.-25.6.2017) uskutočnili na pieskovej trati neďaleko talianskeho mestečka Ottobiano. Horúčavy a čerstvo prerobená trať otestovala všetkých účastníkov, ktorí museli doslova načrieť až na úplné dno svojich síl. Do nominácie medzi absolútnu svetovú elitu v MX2 sa tento rok už po druhý krát dostal aj mladý slovenský reprezentant Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na motocykli KTM 250 SXF. Pred 33.000 divákmi si po sobotnom 28. mieste v kvalifikácii nakoniec v nedeľnom ottobianskom pekle vyjazdil 2 krát 23. miesto.

VÍCE
BAM MMČR 2017: Opatov přivítá světovou špičku!
motocross

V neděli 2. července zavítá seriál Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR do Opatova u Svitav, kde se pojede již čtvrtý závod z osmidílné série MM ČR. Do Opatova se sjede kompletní česká špička a těšit se můžeme i na světovou špičku ženského motokrosu Larissu Pappenmeier (DE).

VÍCE
Trey Canard se vrátí do akce tento víkend
motocross

Svůj motokrosový debut si Trey Canard odbude teprve tento víkend na pátém závodě AMA MX série na trati v Muddy Creek.

VÍCE
MXGP Lombardie 2017 preview
motocross

Tento víkend nás čeká už 11. kolo světové série MXGP na trati v italském Ottobianu, kde se na startovní rošt vrátí Tim Gajser a nebudou chybět ani jezdci JD 191 KTM Racing Teamu, tedy Jára Romančík, Richard Šikyňa, Petr Polák a Tomasz Wysocki.

VÍCE
Jak bylo na JČ KP v motokrosu v Nihošovicích
motocross

V sobotu 16. června 2017 přivítaly Nihošovice u Volyně čtvrtý závod Jihočeského KP v motokrosu. Na startu se sešel letos rekordní počet závodníků, celkem jich bylo 183. Ve třídě MX2 nechyběla například ani přední závodnice MMČR třídy WMX Lucie Simonová, ve třídě Veterán bylo na startu hned polovina jezdců, pohybujících se v první desítce MMČR této třídy. Dokonce přijeli i závodníci z Německa, Rakouska a Slovenska.

VÍCE
Ken Roczen zpět na motorce
motocross

Už je to zhruba půl roku od Kenova strašidelného pádu při AMA SX 2017 Anaheim 2. Od té doby prodělal víc než deset operací, ale byl od začátku odhodlaný vrátit se zpět do sedla své HRC Hondy. A nyní nám Ken přihodil krátké video, kde si dokonce troufne na jízdu po zadním!

VÍCE