10. AMA SX 2024: Roczen kousek od vítězství
motocross

Letošní sezóna třídy 450SX se pomalu stává spanilou jízdou Jetta Lawrence. V Indianapolis si připsal třetí vítězství v řadě a už páté v této sezoně. Je sympatické vidět, když Jettovi někdo konkuruje, nebo ho dokonce dokáže předjet. Tím hrdinou byl v sobotu večer Ken Roczen. Měl skvělé starty a když náhodou neodstartoval jako první, tak se přece jen na chvíli do čela dostal. Nakonec to v ani jedné ze tří jízd Triple Crown závodu nedotáhl do vítězného konce, ale i celkové druhé místo se skórem 2-2-3 je určitě skvělé.

VÍCE
9. AMA SX 2024: Tom Vialle znovu vítězí
motocross

Americký superkrosový šampionát se nám devátým závodem v Birminghamu přehoupl do své druhé poloviny. Vyrovnaná třída 250SX East má nového průběžného lídra. Není jím nikdo jiný než vítěz dvou posledních závodů a nám dobře známý Tom Vialle. V Birminghamu ho na stupních vítězů doplnili jezdci Kawasaki McAdoo a Hammaker. Ve třídě 450SX ukázal znovu svoji dominanci Jett Lawrence a stylem start-cíl vyhrál. Druhý Webb nedokázal stíhat tempu mladého Australana, i když v závěru přece jen ztrátu trochu stáhnul. Nenápadný, ale skvělý byl Ken Roczen. Po špatném startu se postupně z jedenáctého místa prokousal až na poslední pódiové umístění.

VÍCE
Hunter Lawrence se zranil
motocross

Po pádu v Daytoně Honda krátkým sdělením oznámila, že Hunter Lawrence nebude tento víkend na startovním roštu v Birminghamu.

VÍCE
7. AMA SX 2024: Tragédie pro Forknera
motocross

V Arlingtonu se jel sedmý podnik amerického superkrosu. Slabší kubatuře 250SX dominoval Austin Forkner. Pět minut před koncem měl však tento velký smolař drsný pád, po kterém už nedokázal dále pokračovat. Vítězství tak spadlo do klína Haidenu Deeganovi, pro kterého jde o první vítezství v kariéře. Blýsknul se také Tom Vialle, který poprvé ve své kariéře vystoupil na bednu.

VÍCE
6. AMA SX 2024: Roczen zvítězil v Glendale
motocross

Byl to večer Kena Roczena. Bezchybnou jízdu a dokonalé starty přetavil ve své první vítězství v této sezóně. Dočkal se až v šestém závodě, ale skvěle jede od začátku roku. Nyní se však všechno konečně sešlo a sympatický Němec tak zůstává v boji o mistrovský titul. Druhý dojel v Glendale Anderson a třetí Jett Lawrence, který se tímto umístěním vyšvihnul do průběžného vedení šampionátu.

VÍCE
5. AMA SX 2024: Austin Forkner je zpět
motocross

Hromadný pád po startu prvního závodu třídy 250SX East vyřadil většinu favoritů z boje o pódium. Deegan, Vialle, McAdoo, Hammaker. Ti všichni nabrali hned na úvod šampionátu velkou bodovou ztrátu. V samotném závodě se však odehrával jiný příběh. Věčný smolař Forkner tentokrát bral holeshot a stylem start cíl s přehledem a velmi zaslouženě zvítězil. Připsal si třinácté vítězství v kariéře a mnozí už možná zapomínají, že jde o jednoho z nejlepších jezdců třídy 250SX všech dob.

VÍCE
4. AMA SX 2024: Triple Crown v Anaheim 2
motocross

Anaheim 2 byl první ze tří letošních akcí Triple Crown, které kombinují výsledky ze tří závodů a určují jednoho vítěze večera. Tento formát s mnoha starty je velmi atraktivní pro diváky. Ti mohli vidět šest různých vítězů v jednotlivých závodech obou tříd. Sextona, Andersona a Tomaca ve třídě 450SX. Kitchena, Hampshireho a Thrashera ve třídě 250SX. Královskou třídu 450SX ale nakonec celkově ovládl konzistentními výsledky Webb. Boj o druhé až šesté místo byl dramatický do posledního kola poslední třetí jízdy.

VÍCE
3. AMA SX 2024: Večer Aarona Plessingera
motocross

Kdo by před začátkem superkrosové sezóny tipoval, že v jednom závodě zvítězí sympatický Aaron Plessinger? A našel by se někdo, kdo by tipnul, že po třetím závodě bude držet i červenou tabulku průběžného lídra? Asi nikdo. A přesně to se ve třetím závodě sezóny v San Diegu stalo. Plessinger s legendárním číslem #7 zvítězil celkem suverénně, i když prvních sedm kol závodu vévodil Ken Roczen. Dramatický závod třídy 250SX ovládl Nate Thrasher.

VÍCE
2. AMA SX 2024: Sexton, Tomac, Roczen
motocross

Druhý závod letošního superkrosového šampionátu se jel za vytrvalého deště na rozbahněné trati v San Franciscu. Tento charakter trati moc nevyhovoval suverénovi prvního závodu Jettu Lawrencovi a tak jsme na vedoucích pozicích mohli vidět i jiné jezdce. V semifinále se například blýsknul Jorge Prado, když svoji skupinu vyhrál. Velké večerní finále pak ovládnul Sexton, před Tomacem a mocně stahujícím Roczenem. Ve třídě 250SX odpadlo mnoho favoritů a úspěch nakonec slavil veterán Jordon Smith.

VÍCE
Startovní listiny ADAC Supercross – Dortmund 2024
motocross

Ve stínu druhého závodu AMA SX je naplánována také německá série ADAC SX, která se uskuteční už tento víkend 12. – 14. ledna 2024 v Dortmundu. Na akci zbývají ještě nějaké lístky, takže pokud nevíte, co s volným víkendem, můžete vyrazit do Německa. Mezi přihlášenými závodníky není žádný český jezdec.