Red Bull X-Fighters 2017: Tom Pagés proti zbytku světa!
motocross

Celkem deset nejlepších pozvaných jezdců potvrdilo svoji účast na jedné z největších sportovních událostí této planety – na Red Bull X-Fighters, kterou hostí v pátek 7. července 2017 madridská Plaza de Toros de Las Ventas. Francouz Tom Pagés se bude snažit popáté v řadě o prvenství. Pokusí se mu v tom zabránit devět dalších nejlepších světových freestylistů, přičemž novou tváří vyjma Novilleros (nováčků) bude při pohledu do startovní listiny už v pořadí čtvrtý Australan Harry Bink.

VÍCE
TZ: Podmol hecuje: dejte hlas bratrovi, dostanete cenu
motocross

Už jenom den mají čeští motocykloví fanoušci na to, aby podpořili Filipa Podmola na stánkách Red Bull X-Fighters. Na nich se totiž hlasuje o účast v prestižním závodě v Madridu. Freestyle motokrosař s nejvíce hlasy dostane možnost se akce zúčastnit, český zástupce zatím ztrácí. Pozor! Uzávěrka je do zítřka. „Věřím, že ještě zabojujeme o to, aby můj bratr mohl jet na tak skvělé akci. Pokud mi dáte na mém facebookovém profilu vědět, že jste hlasovali, tak deset z vás odměním,“ vyhlásil Libor Podmol.

VÍCE
TZ: Pilát se vyhrabal ze zranění a už vyhlíží své pozdní odpoledne
motocross

Začátkem roku se mu dařilo – druhé místo v závodě mistrovství světa, do toho spousta exhibičních akcí. Jenže pak se freestyle motokrosař Petr Pilát ve Francii nepříjemně zranil. V březnu se mu nepovedla „třistašedesátka“, špatně dopadl s motorkou na nohu a přivodil si komplikované zranění. „Měsíc a půl jsem nemohl pořádně trénovat, teď už jsem ready,“ tvrdil Pilát, kterého čeká v sobotu závod mistrovství Evropy v německém Hamburku. Zároveň se chystá na tradiční „Pilníkovo pozdní odpoledne“, jehož 12. ročník se uskuteční v červenci.

VÍCE
Nahlédněte do Podmolovy meditační místnosti
motocross

Na motorce předvádí náročné triky se zlomeninou, nebo i když ho sužuje kýla. Zraněnou dlaň si zatejpuje rozstřihnutou kreditní kartou, bolest z kýly utlumí přivázanou kuličkou v pupíku. Nic ho prostě nezastaví! Vždyť freestyle motokrosař Libor Podmol vybojoval v sobotu na mistrovství Evropy v Mnichově druhé místo, ve středu pak nastoupil na operaci kýly. V novém unikátním videu odhalil duchovní metody, které mu pomáhají. „Snažím se v něm odkrýt své motivační myšlenky. Těší mě, když mohu lidi inspirovat,“ prohlásil Podmol, mistr světa z roku 2010.

VÍCE
Libor Podmol si odvezl z ME v Mnichově stříbro i přes trápení s kýlou
motocross

Libor Podmol i přes zdravotní komplikace skončil na druhém místě v prvním závodě seriálu mistrovství Evropy v Mnichově. Český freestyle motokrosař se potýkal s kýlou, se kterou jde ve středu na operaci. „Takže jsem se v Německu chtěl pouze zúčastnit. Předvedl jsem ale čistou jízdu a ostatní chybovali. Takový úspěch jsem vůbec nečekal,“ přiznal Podmol. V Mnichově dominoval letošní suverén Španěl Maikel Melero a na třetím místě byl Pat Bowden z Austrálie. Filip Podmol skončil devátý.

VÍCE
Z Piláta byl porotce. Mají to těžké, říká freestyle motokrosař
motocross

Zajímavou zkušenost má za sebou Petr Pilát. Přední český freestyle motokrosař se stal porotcem při závodě mistrovství světa v Polsku. Toho se nakonec nemohl zúčastnit. Pilát si totiž během exhibice ve Francii přivodil výron v kotníku. A tak alespoň zasedl vedle porotců. „Děkuji pořadatelům, že mi umožnili hodnotit výkony jezdců. Pochopil jsem spoustu věcí,“ tvrdil Pilát, který by měl do dalšího závodu v Mnichově odstartovat.

VÍCE
Libor Podmol skákal se zlomenou rukou. Stihne závod v Polsku?
motocross

Velké komplikace si přivodil Libor Podmol před sobotním závodem mistrovství světa v Polsku. Během tradiční exhibice ve Vídni mu křupla kost v dlani. I přes zranění na víkendové akci Masters od Dirt odjel tři exhibice, předvedl něco kolem 35 skoků. Jak? „Normálně jsem si vše zatejpoval pomocí pásek a rozstřihané kreditky. Nebyl to žádný super výkon, ale na zlomenou dlaň to šlo,“ uznal elitní freestyle motokrosař, který do Krakova odcestuje a až na místě se rozhodne, zda do závodu odstartuje.

VÍCE
Podmol přivezl z Berlína vítězství! Porazil Španěly Torrese a Melera
motocross

Skvělý víkend pro český freestyle motokros! Libor Podmol si ze dvou závodů mistrovství světa v Berlíně přivezl první a druhou příčku. V neděli jeho bezchybnou jízdu nepřekonal ani Španěl Maikel Melero, který se z triumfu radoval v sobotu. Po zaváhání při závěrečném triku bral úřadující šampion v neděli až třetí místo. Druhý skončil jeho krajan Dany Torres. Na čtvrtém místě byl další český reprezentant Petr Pilát. Filipu Podmolovi se nepovedlo probojovat z kvalifikace do finálových jízd.

VÍCE
Petr Pilát si odvezl z úvodního závodu MS FMX stříbro!
motocross

V úvodním závodě mistrovství světa získal Petr Pilát skvělé druhé místo. Ve švýcarské Basileji porazil českého freestyle motokrosaře pouze španělský suverén Maikel Melero. Dalšímu českému zástupci Liboru Podmolovi se nedařilo, po pádu při posledním triku skončil na šestém místě. Po návratu ze zranění se v závodě představil také Filip Podmol. V Basileji ale rovněž spadl a nedostal se do finále. Na třetím místě byl Australan Pat Bowden. Šampionát pokračuje již o tomto víkendu závody v Berlíně.

VÍCE
Nejsem ve stoprocentní formě, říká Libor Podmol před startem šampionátu
motocross

Náročnou přípravu měl Libor Podmol před novou sezonou ve freestyle motokrosu, která začne v sobotu závodem ve švýcarské Basileji. Místo rehabilitace zlomené klíční kosti absolvoval mistr světa z roku 2010 týden na Dakarské rallye. „Myslel jsem si, že na Dakaru budu mít víc času a prostoru se věnovat svému tělu, ale spíše jsem do těla dostával,“ popisoval Podmol, který posledních čtrnáct dní strávil ve Španělsku.

VÍCE