Startovní listiny MXGP Kataru
motocross

První závod MXGP se jede až za měsíc a půl, přesněji 24. až 25. února, ale startovní listiny už jsou venku! Podívejte se, kdo by měl být na startu úvodního závodu mistrovství světa v motokrosu.

VÍCE
Jára Romančík sice pojede MXGP, ale ani Šestidenní zcela neodpískal!
motocross

Až do konce sezóny 2016 motocyklový jezdec Jaromír Romančík úspěšně kombinoval motokros a enduro. Od příštího roku se ale bude naplno soustředit už jen na motokros. A hned se pokusí prosadit v mistrovství světa, v barvách týmu JD 191 KTM Racing by totiž měl odjet všechny evropské závody světového šampionátu. Přes termínovou kolizi by se však rád představil příští rok i na Šestidenní, kde letos vybojoval s českým týmem bronz.

VÍCE
Česká vlajka opět opět zavlaje na stožárech při MS v motokrosu
motocross

V roce 2012 ukončil účinkování v mistrovství světa v motokrosu Ervín Krajčovič se svým Delta Racing Teamem a od té doby neměla Česká republika, ač jsme zemí mistrů světa v této disciplíně, na nejvyšší úrovni zastoupení. Po včerejšku už to neplatí.

VÍCE
MXGP týmy 2017
motocross

Nová sezóna světového šampionátu se kvapem blíží a je tedy čas shrnout si složení jednotlivých týmů v obou třídách. Kdo, na čem a za jaký pojede, zjistíte v článku.

VÍCE
MXGP kalendář 2017: San Marino prozatím zrušeno
motocross

Další změny v kalendáři světového šampionátu 2017 – zastávka MXGP v San Marinu prozatím z kalendáře vypadla a máme tu také změny v datech italských zastávek nebo ve třídách EMX.

VÍCE
Kiara Fontanesi zpátky na Yamaze ve vlastním týmu
motocross

Nejúspěšnější žena (dívka) posledních sezón série WMX Kiara Fontanesi se vrací zpět k Yamaze, se kterou získala 4 tituly mistryně světa v řadě. Mladá Italka po neúspěšné sezóně 2016 na Hondě rozjíždí svůj vlastní tým a v roce 2016 se spolu s Yamahou chce vrátit zpět na vrchol.

VÍCE
Konec hliněných startů v příští sezóně MXGP
motocross

Youthstream oznámil, že od příští sezóny klasickou hlínu za startovní bránou nahradí železné pletivo. Toto řešení bylo použito jak na SMX Cupu, tak na Monster Energy Cupu a mělo by podmínky pro start učinit naprosto stejné pro všechny jezdce, a to za každého počasí.

VÍCE
Gautier Paulin podepsal s Husqvarnou
motocross

Gautier Paulin odchází od HRC Hondy k Rockstar Energy Huqvarna Factory Racing MXGP teamu, kde podepsal dvouletou smlouvu. Husky pro příští rok vypadá na velice silný a vyrovnaný tým, s Paulinem jsou na palubě třídy MXGP také Max Nagl a Max Anstie!

VÍCE
Shaun Simpson a Arnaud Tonus jdou k Yamaze
motocross

Podzim je obdobím mnoha přestupů a jedním z nich je i nové jezdecké obsazení týmu Wilvo Yamaha. V minulých letech sice působil ve třídě MX2, ale s novými jezdci se tým přesouvá do královské třídy MXGP. Zkušení jezdci jako Shaun Simpson a Arnaud Tonus se jistě v nových modrých barvách neztratí.

VÍCE
MXGP kalendář 2017 bude mít 20 zastávek
motocross

Podívejte se na prozatímní podobu kalendáře světového šampionátu v motokrosu 2017, který bude zatím nejdelším v historii. Na jezdce bude čekat celých 20 závodů! Přibyly nové destinace a tratě, takže série MXGP bude ještě více „světová“. Součástí evropských zastávek budou jako již tradičně závody EMX.

VÍCE