Video záznamy z 1. Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 Hangtown
motocross

Podívejte se na kompletní záznamy všech rozjížděk prvního závodu Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 na trati v Hangtown.

VÍCE
1. Lucas Oil AMA Pro Motocross 2016 Hangtown
motocross

Report z 1. závodu AMA MX 2016 + VIDEO záznamy celých jízd. Máme za sebou první letošní závod americké motokrosové série Lucas Oil AMA Pro Motocross. V obou třídách měli vítězové plný bodový zisk, Joey Savatgy i Ken Roczen tak vhodily rukavici všem svým soupeřům. Slabší třída byla slušně zamotaná, zatímco třída 450MX měla smolaře víkendu – tým Yoshimura Suzuki. Více v naší reportáži.

VÍCE
8. MXGP Trentino 2016
motocross

Minulý víkend se odjel v pořadí již osmý závod seriálu FIM mistrovství světa MXGP, na krásné trati obklopené horami zvítězil domácí borec Antonio Cairoli a ve slabší třídě jeho týmový kolega Jeffrey Herlings. Během víkendu se odjeli také závody evropské série EMX, kde se ve stopětadvacítkách ukázali i naši zástupci. Jakub Terešák si přitom nevedl vůbec špatně!

VÍCE
Dylan Ferrandis zpět v sedle již tento víkend
motocross

Třída MX2 je pod absolutní nadvládou Jeffreyho Herlingse i díky tomu, že jeden z jeho možných konkurentů si přivodil zranění ramene při druhém podniku MS v Thajsku. Dylan Ferrandis se ale nyní vrací a my doufáme, že nebude dlouho trvat a opět vidíme souboje o první místo!

VÍCE
Chad Reed pojede dvě kola MXGP 2016
motocross

Spekulovalo se o tom již delší dobu a sám Reed před začátkem letošní AMA SX série prohlásil, že by rád svoji kariéru zakončil tam, kde ji začal, tedy v seriálu FIM mistrovství světa. Nyní se jeho účast v MXGP zdá jistá. Které dva závody tedy pojede?

VÍCE
3. MXGP Evropy 2016: Rychlá rekapitulace Valkenswaardu
motocross

FOTO by Elliot Spencer, VIDEO highlights a souhrn výsledků: Minulý týden se odjel třetí závod seriálu FIM Mistrovství světa v motokrosu (MXGP), který měl netradiční velikonoční datum (27. - 28. 3. 2016). Dějištěm této události se stal nizozemský Valkenswaard. Králem kubatury MXGP se stal Romain Febvre, kterého na stupně vítězů doprovodil druhý Max Nagl a třetí Tim Gajser. Ve třídě MX2 zvítězil "stroj na vítězství" Jeffrey Herlings, za ním se na stupních seřadil Pauls Jonass a trojlístek nejlepších uzavřel Jeremy Seewer.

VÍCE
3. MXGP Europe 2016 ze sedla Filipa Neugebauera
motocross

Fandili jste během sledování MXGP Evropy v nizozemském Valkenswaardu v uplynulých dvou dnech (27. - 28. 3. 2016) jedinému českému reprezentantovi Filipu Neugebauerovi, který závodil ve třídě EMX250? Pak by vás mohlo zajímat, jak svůj závodní čas viděl právě on zpoza svých řidítek.

VÍCE
MXGP Evropy 2016: Výsledkový přehled kvalifikací a prvních rund
motocross

Neděle 27. 3. 2016, Nizozemí - Na písečném bojišti v nizozemském Valkenswaardu zuřily písečné války v podobě kvalifikačních rozjížděk tříd MXGP a MX2, které doplňovaly první závody tříd EMX250 a EMX300. Aby to jezdci neměli tak "jednoduché, od včerejška v dějišti 3. Mistrovství světa v motokrosu (MXGP) 2016 vytrvale pršelo, což dokázalo už tak v suchém stavu náročný povrch ještě pořádně ztížit. Nicméně kvalifikaci MXGP ovládl a pole position si připsal Max Nagl. Ve třídě MX2 nenašel v kvalifikační rozjížďce přemožitele pískový specialista Jeffrey Herlings. Čechu Filipu Neugebauerovi se nakonec podařilo kvalifikovat "o prsa baletky" z posledního postupového místa. Jak si vedl v prvním závodě a kdo ovládl první rundy evropských tříd, najdete níže.

VÍCE
Preview MXGP Europe 2016: Do Valkenswaardu míří i F. Neugebauer!
motocross

Motokrosové divadlo FIM Mistrovství světa MXGP 2016 se po dvou exotických úvodních závodech v Kataru a Thajsku přesouvá konečně na evropskou půdu. Dějištěm MXGP Evropy se tak stane v lehce netradičním termínu ve dnech 27. - 28. března 2016 nizozemský Valkenswaard. A protože jsou k hlavním kategoriím MXGP a MX2 tentokrát přidružené i evropské třídy EMX250 a EMX300, budeme mít na startu rovněž české želízko v ohni, kterým není nikdo jiný, než Filip Neugebauer s novým startovním číslem 99.

VÍCE
Rychlé review MXGP Thajsko 2016 – výsledky a videa
motocross

Druhý závod šampionátu FIM Mistrovství světa v motokrosu (MXGP) hostila další exotická destinace – závodiště v thajském Suphan Buri. Královské kubatuře MXGP dominoval v obou rozjížďkách Romain Febvre, kterého na celkové stupně vítězů doprovodil druhý Tim Gajser a třetí Jeremy van Horebeek. Ve třídě MX2 si připsal další vítězství Jeffrey Herlings, za nímž viděl šachovnicovou vlajku druhý Jeremy Seewer a třetí Aleksandr Tonkov.

VÍCE