ADAC MX Masters Holzgerlingen 2014 - VIDEA a reporty jezdců
motocross

Minulý víkend 6. - 7. 9. 2014 se jel předposlední závod čím dál více sledovaného německého seriálu ADAC MX Masters na trati v Holzgerlingenu. V internetových vlnách konečně kolují videa z tohoto podniku, ke kterým jsme přiložili také tiskovou zprávu Richarda Šikyni a odkaz na ohlédnutí Jirky Čepeláka.

VÍCE
16. MXGP Goia – Titul pro Cairoliho
motocross

Ve státě Goia v Brazílii se 6. - 7. 9. 2014 konal předposlední závod MXGP. V tomto díle již mohl získat titul mistra světa Antonio Cairoli. Čekal se velký souboj o každý bod s druhým v pořadí Jeremy Van Horebeekem. Horebeek si ale již v sobotní kvalifikaci přivodil zranění kotníku. V první rozjížďce Horebeek obsadil 13. místo a do druhé jízdy už ani nenastoupil. Cairoli tak mohl po první jízdě slavit světový titul.

VÍCE
MXoN Lotyšsko 2014 - rozhovor s manažerem české reprezentace
motocross

... s Lubošem Strejčkem! Určitě už jste slyšeli na závodech příjmení Strejček a také RS Petrol, což je název firmy spojený s Orion-RS Petrol Teamem, za který jezdí v českém mistrovství Petr Bartoš s Františkem Smolou. Na Luboše Strejčka letos padla nejen volba, ale hlavně tíha manažera české reprezentace v rámci Motokrosu národů v Lotyšsku (27. - 28. 9. 2014). A proto jsem neváhala a položila mu několik otevřených otázek.

VÍCE
Předposlední ADAC MX Masters 2014 - Holzgerlingen ve výsledcích
motocross

Na jih od Stuttgartu leží trať Holzgerlingen, která o tomto víkendu (6. - 7. 9. 2014) hostila sedmou (předposlední) zastávku seriálu ADAC MX Masters 2014. Přinášíme kompletní výsledkový servis všech tří tříd.

VÍCE
ADAC MX Masters v Gaildorfu korunoval vítězstvím Max Nagl
motocross

Motokrosová trať Gaildorf hostila v pořadí šestý závod elitního německého šampionátu ADAC MX Masters. Vítězem se stal domácí pilot Max Nagl, přestože ho v jedné rozjížďce porazil Australan Dean Ferris, který sem přicestoval otestovat tovární Husqvarnu. V Gaildorfu však nebyla nouze ani o další zvučná jména ze světového šampionátu. Nejúspěšnějším Čechem byl Petr Smítka, jenž dokončil jednu jízdu desátý a druhou devátý, což v konečném zúčtování znamenalo osmou pozici.

VÍCE
Monster Energy FIM Motokros národů 2014 - oficiální startovky
motocross

FUNCHAL (Portugalsko) - Monster Energy FIM Motokros národů má už několik měsíců zabookovaný termín v lotyšském Kegums o víkendu 27. - 28. září 2014. A Youthstream nám konečně naservíroval oficiální startovní listinu všech 33 přihlášených národů.

VÍCE
ADAC MX Masters 2014 – shrnutí Aichwaldu, Tensfeldu a Jaueru
motocross

Osmidílný německý mezinárodní šampionát ADAC MX Masters se závody v Aichwaldu, Tensfeldu a Jaueru přehoupl do své poloviny. Připravili jsme si pro vás dodatečné výsledkové a video shrnutí těchto tří dílů. A taky fotogalerii z prvně zmiňovaného Aichwaldu. Tento víkend se bojuje o další body v Gaildorfu a o tom, jak vše dopadlo, vás již budeme informovat pohotově.

VÍCE
MS juniorů 2014 - Lierneux
motocross

O víkendu 9. - 10. 8. 2014 se v belgickém Lierneux konal jednorázový závod MS juniorů. V Lierneux byla pro tento závod vytvořena nová trať necelý měsíc před samotným konáním. Utkaly se zde kategorie 65 ccm, 85 ccm a 125 ccm.

VÍCE
10. AMA MX Nationals 2014 - VÝSLEDKY a highlights Unadilla
motocross

Po čtrnácti dnech se konal další závod americké venkovní série AMA Nationals. Desátý závod se uskutečnil na trati Unadilla v New Yorku. V kategorii MX 450 podali první čtyři závodníci velice vyrovnané výkony. Ken Roczen se i přes bodovou shodu se třetím Tomacem nedokázal dostat na stupně vítězů. Ve druhé jízdě skončil až za Tomacovými zády, a proto se před ním musel sklonit. Ve třídě MX 250 Lites zvítězil Francouz Christophe Pourcel.

VÍCE
15. MXGP Belgie 2014 - písčitá trať vydala poslední evropské vítěze
motocross

Vrcholem evropských MXGP byla bezpochyby ve dnech 2. - 3. 8. 2014 tradiční belgická Velká cena, kterou hostila písčitá trať v Lommelu. Na závody se přijelo podívat kolem 21.000 fanoušků, kteří si zaručeně přišli na své. V prestižní kategorii MXGP si připsala další vítězství žijící legenda Antonio Cairoli, který deklasoval soupeře v obou rozjížďkách. Za ním skončil domácí jezdec Ken de Dycker, jenž měl sice bodovou shodu s Shaunem Simpsonem, avšak hovořila pro něj úspěšnější druhá jízda. Ve třídě MX2 vyhrál po vítězství v první a druhém místě ve druhé rozjížďce Max Anstie. Druhý skončil Jordi Tixier a bronzový přísun bodů si připsal Dylan Ferrandis.

VÍCE