Světová MXGP se možná rozloučila s Loketskými serpentinami
motocross

Opět uprostřed léta zavítal po roce světový motokros do Lokte. Prestižní kategorie MXGP a MX2 doplnil poslední závod seriálu MS WMX (ženy) a rozjeté evropské šampionáty tříd EMX125 (2T) a EMX150 (4T). Pořadatelský tým AMK Loket koordinoval mnohosetčlenný organizační sbor jako vždy bravurně, a tak vše probíhalo přesně dle plánu a bezchybně. Naplnily se zhruba i prognózy ohledně diváků (za oba dny jich bylo téměř 20.000), nicméně o divácké rekordy se rozhodně nejednalo.

VÍCE
MXGP Loket 2014 - ohlasy českých a slovenských jezdců a závodnic
motocross

Po závodech MXGP v Lokti nad Ohří jsme se opět zeptali českých a slovenských závodníků a závodnic + jednoho polského ridera na spokojenost s jejich výsledky. A abyste těch zpráv neměli málo, přidali jsme také stručnou flashovku (bleskovku) o úspěších Monster Energy teamu a nechybí ani info o vysílání šestadvacetiminutové reportáže z Loketských serpentin na Eurosportu.

VÍCE
GP Loket 2014 – neděle ve výsledcích a v pár videích
motocross

Přinášíme vám expresní výsledkový servis z Loketských serpetin, kde se před několika málo okamžiky dopsal již 14. letošní GP příběh plný zajímavých kapitol. Jeho součástí bylo i několik českých a slovenských jezdců, a tak se podívejte, jak údajně poslední MXGP v ČR dopadla. Přidali jsme i pár VIDEO highlights.

VÍCE
9. AMA MX Nationals Washougal – Dungey a Musquin mají o trofej víc
motocross

Včera se jel na americké trati Washougal již 9. závod šampionátu AMA MX Nationals. Vítězné poháry nad hlavu zvedli Marvin Musquin (250 ccm) a Ryan Dungey (450 ccm). Stříbro brali Blake Baggett a Eli Tomac. Bronz si odvezli Jeremy Martin a Ken Roczen. Na podrobné výsledky se podívejte níže.

VÍCE
MXGP Loket 2014 – jezdecké sobotní ohlasy a Monster fotogalerie
motocross

Loket, 27. 7. 2014 – Čtrnáctý závod FIM Mistrovství světa v motokrosu včera zapsal další kapitolu, ve které se rozhodovalo o postavení na startu v rámci kvalifikačních rozjížděk a na konta jezdců EMX125, EMX150 a závodnic WMX už se sypaly první světové a evropské body. Přečtěte si, jak viděli čeští a slovenští jezdci jejich sobotu.

VÍCE
MXGP Loket sobota 2014 - druhá část výsledků a pár dalších fotek
motocross

26. 7. 2014, MXGP Loket nad Ohří - Druhá loketská porce zahrnuje výsledky 1. závodu EMX150, měřený trénink a kvalifikační závod MX2 a MXGP, 1. závod WMX a 1. závod EMX125. A aby to pro vás nebyla opět jen výsledková smršť, přidali jsme i pár dalších fotek, které by vás mohly nalákat, pokud ještě nejste třeba definitivně rozhodlí, že do Lokte z pohodlí svých domovů zítra vyrazíte.

VÍCE
MXGP Loket sobota 2014 – první fotogalerie a výsledky
motocross

26. 7. 2014, MXGP Loket nad Ohří - Přinášíme první porci výsledků a fotek z tréninků napříč všemi skupinami. Stejně jako vždy budou zvýrazněné výsledky českých a slovenských závodníků.

VÍCE
8. AMA MX Natinonals 2014 - VÝSLEDKY a highlights Spring Creek
motocross

Osmý závod AMA MX Nationals se jel na trati, na které před několika lety Chad Reed předvedl jeden z nejděsivějších pádů. Letos ve Spring Creek kraloval ve třídě 250 Jeremy Martin a v kategorii450 překvapivě Eli Tomac, který dokázal vyhrát obě rozjížďky. Ken Roczen se tentokrát musel spokojit se třetím místem.

VÍCE
Na Cofain drinku s Václavem Kovářem před MX2 v Lokti nad Ohří
motocross

Přinášíme rozhovor s Václavem Kovářem, který bude reprezentovat Českou republiku v dresu rakouského týmu Cofain KTM Racing ve třídě MX2 v Lokti nad Ohří! Čím dál častěji skloňované jméno českého juniorského závodníka Václava Kováře, o kterém se nemluví jen díky úspěchům na domácí juniorské a seniorské MX půdě, slýcháme také z úst zahraničních novinářů, jezdců, fanoušků a dalších, kteří se motají na závodech mezinárodního mistrovství Německa – ADAC MX Masters, kde se Vaškovi stříbrnou pozicí v Aichwaldu podařilo protlačit na průběžnou 3. příčku.

VÍCE
Desetiminutovka s Lucií Simonovou před WMX v Lokti nad Ohří
motocross

Blíží se vrchol české motokrosové sezóny, za který lze směle považovat GP v Lokti nad Ohří (26. - 27. 7. 2014), kde se hned pět kategorií popere o hodnotné body v rámci šampionátu MXGP, MX2, EMX125, EMX150 a v ryze ženské kategorii WMX. Rozhodli jsme se vyzpovídat Lucii Simonovou, která bude spolu s Terezou Hromkovou reprezentovat Českou republiku a naskočí do letošního posledního závodu MS žen.

VÍCE