11.11.2023
V Toskánsku na okruhu Mugello skončil poslední závod Drexler Formula Cupu, a tak se budou jezdci honorovat na konci závodní sezóny. Sezóna Drexler Formula Cupu navštívila světoznámé závodní okruhy a svoje síly na některé z nich spojila se závody italské série Zinox F2000 Trophy, nebo FIA CEZ. Letošní sezóna začala závody v Mugellu, a také na něm posledním závodem skončila.
autaAuta

Hostem Formula Cupu byly však i autodromy Imola, Hochenheimring, Red Bull Ring, Hungaroring, Spa, a dokonce i naše Brno. V závěru sezóny se objevilo i více českých jezdců, a také se jejich účast proměnila v jeden hezký medailový počin.

V Drexler Formel F3 Cupu dominoval Maďar Berta a trochu překvapivě letos vymazal jinak velmi úspěšného Švýcara Sandro Zellera. Benjamin Berta s formulí Dallara 316 Mercedes si s náskokem 44 bodů zajistil letošní ocenění krále F3 Cupu. Velmi hezky však jezdila i žena ve startovním poli Juju Noda z Japonska s vozem Dallada F320 Volkswagen, když vyhrála závody na Imole, ve Spa, ale také v Brně.

Sandro Zeller s Dallarou F316 Mercedes skončil letos až třetí a musel se sklonit před svými závodními kolegy, což u něj nebývalo zvykem. Jeho tituly z předešlých sezón však nejdou zapomenout. Na šestém místě se pak umístil další Maďar Janoš Magyár s Tatuusem FM Honda. Dvanácté místo zaujal nakonec Ir Cian Carey s Dallarou 317 Mercedes a ve dvou kláních jsme viděli i Kanaďana Victora Smialka v barvách Rennsport Wachter. Žádný z Čechů se v hlavní kategorii Drexler Cupu letos neumístil.

Hned čtyři čeští zástupci se však objevili v Drexler F3 Trophy 2023. Králem této kategorie se letos stává Švýcar Marcel Tobler s vozem Dallara F308 Mercedes, i když čtyři podniky vynechal a na Imole nezískal ani bod. Na závodech v Red Bull Ringu, Spa i Hockenheimu kraloval s plným počtem bodů, a to mu na výhru v F3 Trophy stačilo. V této kategorii bodovalo letos 33 jezdců. V posledních dvou kláních sezóny 2023 v Brně a Mugellu se objevil Václav Šáfář z GT Motorsportu na Dallara 309 VW a tyto závody, které už Tobler neabsolvoval v této kategorii zvítězil a získal 100 bodů, a to mu na Itala Solfaroliho s Dallarou 312 Toyota nakonec stačilo a uhájil krásné druhé místo v F3 Trophy pro rok 2023. Čtvrté místo získal už letitý závodník s formulemi Luca Iannaccone s Dallarou 308 Mercedes a Němec André Petropoulos skončil šestý.

Václav Laušman ze stáje Sape Motorsport s Dallarou F317 Toyota skončil v hodnocení sezóny 2023 na desátém místě, Tom Beckhäuser na dvaadvacátém místě a Tomáš Chabr svým jediným závodem v Mugellu skončil osmadvacátý.

V Drexler Formel Light Cupu letos oslavuje Ital Fábio Turchetto s vozem Formel Renault 2,0, který porazil druhého Rakušana Norberta Groera a dalšího Itala Stefano Palummieriho. Objevili se zde i Walter Steding nebo Stefan Glaser s Formel Renault, kteří si odskočili ze své série na závod v Brně. V Brně startoval i Falk Schwarze z Německa, kterého známe z Haigo serie.

Podrobnější výsledky pak naleznete na odkazu Drexler Formula Cupu 2023.

Sezóna je u konce, jezdci převezmou své trofeje a my se můžeme těšit zase na další sezónu v roce 2024.