28.01.2024
Anaheim 2 byl první ze tří letošních akcí Triple Crown, které kombinují výsledky ze tří závodů a určují jednoho vítěze večera. Tento formát s mnoha starty je velmi atraktivní pro diváky. Ti mohli vidět šest různých vítězů v jednotlivých závodech obou tříd. Sextona, Andersona a Tomaca ve třídě 450SX. Kitchena, Hampshireho a Thrashera ve třídě 250SX. Královskou třídu 450SX ale nakonec celkově ovládl konzistentními výsledky Webb. Boj o druhé až šesté místo byl dramatický do posledního kola poslední třetí jízdy.
motocrossMotocross

450SX - Čtvrtý vítěz ve čtvrtém závodě sezóny

Královská třída je letos až překvapivě vyrovnaná a zatím v sezóně nikdo jednoznačně nedominuje. V Anaheimu se vyplatila konzistence a tak celkové vítězství padlo do klína Webbovi (2-2-5), který se závod od závodu zlepšuje.

Celkově druhý Tomac (5-7-1) může být určitě spokojený, protože první dvě jízdy za moc nestály. Ke druhému místu mu pomohl až pád Lawrenceho v posledním kole poslední jízdy. Díky tomu se mladý Jett propadl celkově na šesté místo a přišel mimo jiné i o možnost znova získat červenou tabulku průběžného lídra.

Na třetím místě figuroval po dokončení třetí jízdy Anderson (4-1-8) a dokonce absolvoval i vyhlášení vítězů. Později však byl penalizován za neprojetí části trati a klesl na místo čtvrté. Na třetí se dostal nenápadný Plessinger (6-4-3), který i po tomto závodě drží červenou tabulku průběžného lídra.

Pátý Sexton (1-11-2) zazářil v první jízdě, kterou vyhrál. V druhé byl po problémech až jedenáctý a ani skvělé druhé místo v poslední jízdě ho neposlalo na "bednu". Šestý Lawrence (7-3-4) doplatil na špatné starty a několik pádů. Sedmý Roczen (3-6-10) bojoval se špatnými starty, kdy v poslední jízdě dokonce hned po startu spadl a začínal až z posledního místa.

250SX - Kitchen si připisuje první vítězství za řidítky Kawasaki

Pro jezdce slabší třídy byl Anaheim 2 posledním závodem před krátkou přestávkou. Příští víkend se v Detroitu představí jezdci východní konference, mezi kterými by neměli chybět mimo jiné Haiden Deegan a Austin Forkner.

V Anaheimu trať nejlépe seděla Kitchenovi, který se skórem 1-2-3 závodl ovládl. Druhý skončil Hampshire (2-1-7), který byl velmi rychlý, ale jako obvykle hodně chyboval. Poslední místo na bedně urval Thrasher (3-10-1), který se závod od závodu zlepšuje. Obsazení stupňů vítězu bylo v Anaheimu spravedlivé, protože každý z jezdců zvítězil v jedné ze tří večerních jízd.

Připravil: Daniel Knápek