11.06.2013
V neděli 9. června 2013 bylo nad okruhem Oschersleben pěkné počasí, i když se proti sobotě trochu ochladilo. Michal Prášek jel první závod na pneumatikách Pirelli. Start se mu příliš nepodařil: v rámci CEMC jel z pole position, ale již v úvodu ho předjeli...

Prášek porazil Forstenhäuslera

Švýcar Pascal Nadalet (Kawasaki ZX RR), Polák Sebastian Zielinsky (Yamaha R6) a jeho největší konkurent v CEMC, Němec Felix Forstenhäusler na „motodvojce“ IAMT. Ve čtvrtém z patnácti kol Prášek německého pilota předjel, vedoucí dvojice se však již výrazně vzdálila. Prášek: „Snažil jsem se jet co nejrychleji, ale motorka mi rychleji nejela, mnoho času jsem ztratil už na startu.“
Zielinského Yamaha vyhovující třídě Supersport 600 jela výtečně, v osmém kole Zielinsky předjel Nadaleta a vyhrál před ním o 990 tisícin sekundy, Michal zaostal o 5,060 sekundy, zajel však nejrychlejší kolo závodu. Až za Práškem dojel Felix Forstenhäusler, jeho ztráta byla 10,608 sekundy. Rakušan Lukas Trautmann, který jede na stroji IAMT pouze závod v Oscherslebenu a měl Forstenhäuslera podpořit, měl smůlu, již na startu měl poruchu a do závodu vůbec neodstartoval.

Po prvním závodě v Oscherslebenu vede CEMC Prášek (95 bodů) před Forstenhäuslerem (83) a Zielinskym (73).

Překvapivý vítěz

První závod CEMC ve třídě Moto1000 se jel na 15 kol. Nejlépe odstartoval Chorvat Marco Erceq na stroji BMW HP4 před Pawlem Szkopkem (Yamaha R1), třetí byl Nor Andreas Rosstad na Hondě CBR 1000 RR z roku 2008. Michal Drobný na stroji BMW S 1000 RR se zpočátku držel na čtvrtém místě, další jezdec týmu IV Racing Karel Pešek špatně odstartoval a první kolo dokončil až jako šestnáctý. V šestém kole havaroval přes přední kolo Pawel Szkopek, v závodě pokračoval a v rámci CEMC byl ze ztrátou jednoho okruhu dvanáctý.

V 11. kole předjel Nor Rosstad Erceqa, důvodem byla porucha závada elektroniky, chorvatský pilot musel zvolnit a v rámci CEMC byl celkově čtvrtý. V 8. kole předjel Pešek Drobného a obsadil druhou pozici, navíc v rámci CEMC zajel nejrychlejší kolo, třetí byl Drobný jen o 34 tisícin sekundy před Erceqem. Pátý byl Švýcar Jacques Schmid na BMW S 1000 R. Překvapivým vítězem se stal Nor Andreas Rosstad, narodil se 23. února 1985.

Po prvním závodě v Oscherslebenu vede CEMC Schmid (87 bodů) před Pawlem Szkopkem (84) a Christiansenem (68), Pešek a Drobný jsou na šestém a sedmém místě.

Znovu zvítězil Zielinsky

Práškovi se ve druhém závodě start vydařil, z prvního kola přijel v rámci CEMC druhý za Pascalem Nadaletem, následovali Zielinsky, Forstenhäusler a Švýcar Eigenmann (Honda CBR 600 RR). Ze čtvrtého kola přijel jako vedoucí jezdec Michal Prášek a vydržel tam do 10. kola, kdy ho předjel Zielinsky. Michal Prášek: „Start se mi podařil, v první zatáčce jsem se ale téměř srazil se dvěma dalšími piloty. Na Poláka Zielinského jsem se chystal, že ho v poslední zatáčce předjedu, ale závod byl zastaven červenou vlajkou.“ Nakonec vyhrál Zielinski před Práškem, Nadaletem a Forstenhäuslerem.

Po druhém závodě v Oscherslebenu vede Prášek (115 bodů) před vítězem obou závodů v Oscherslebenu Zielinskym (98), třetí je Forstenhäusler (96 bodů).

Druhý závod Moto1000 vyhrál Pawel Szkopek

Do druhého závodu neodstartoval Karel Pešek, důvodem byla porucha, která se objevila těsně před startem. První kolo dokončil na čele Pawel Szkopek před Erceqem, Schmidem, Rosstadem a Drobným. Pawel Szkopek: „Už jsem zapomněl na první závod, jel jsem za Erceqem a upadl jsem v místě, kde se často nepadá. Druhý závod jsem s přehledem kontroloval. Dojeli jsme piloty, kteří byly o kolo zpět, vše jsem ale zvládl a vyhrál jsem. Důležité je, že jsem vystřídal Švýcara Schmida na vedoucí pozici celé soutěže.“ Druhý dojel Chorvat Marco Erceq, který si pochvaloval pneumatiky Pirelli a práci týmu mechaniků, za Pawlem Szkopkem dojel jen o 0,621 sekundy. Třetí skončil Schmid, čtvrtý Švýcar Andenmatten a pátý Michal Drobný. Sachsenring už je pro něj zapomenut, v druhém závodě dostal v zatáčce ránu do ruky a byl rád, že závod dokončil.

Po druhém závodě v Oscherslebenu je celkové pořadí Pawel Szkopek (110 bodů) před Schmidem (103), Erceqem (78), Christiansenem (68) a Rosstadem (65), Drobný má 57 bodů a Pešek 55 bodů.