04.09.2013
Vážení přátelé, rád bych vás informoval o mém startu ve WSBK na divokou kartu. World Superbike / Nürburgring / délka okruhu 5.137m

Začnu trochu neobvykle. Je to na roky přesně 10 let, kdy jsem začínal závodit na čtyřtaktních motocyklech a proto si hodně považuji toho, že jsem se mohl postavit na start závodu Mistrovství světa. Po pouhém jednom roce mého závodění na velkých motorkách (2004) jsem měl veliký úraz a nechybělo málo a mohl jsem skončit nejen se závoděním. Už účast v závodě mi stačila k tomu, abych mohl být spokojený. I přes to jsem nejen sobě, rodině, přátelům, týmu, sponzorům a všem fanouškům chtěl dokázat, že na to mám. Nechtěl jsem se jednoduše zesměšnit, což je mnohem lehčí, než uspět.

Kvalifikační jízdy: 15. místo -> výsledky kvalifikace
Kvalifikace se jeli dvě. První se jela už v pátek odpoledne a druhá hned v sobotu ráno. V pátek ráno byl ještě jeden volný trénink a v sobotu odpoledne také. Dohromady tedy 4 tréninky dlouhé 45'. Jsem zvyklý na jiný režim, ale i tak mi nedělalo problém, přizpůsobit se. Celý víkend jsem na sebe vyvíjel poměrně veliký tlak, což bylo možná zbytečné, ale neuměl jsem si od toho pomoct. I přes to všechno, jsem dokázal v kvalifikaci zajet velmi dobrý výsledek a za lídrem jsem zaostal o "pouhé" dvě vteřiny. Řekněte si 2x "jednadvacet" ... "jednadvacet"... :-D Dostal jsem se do tzv. Superpole, což byl úspěch, který asi nikdo nečekal. Superpole samotné jsem totálně zkazil, když se jelo na vodě 2x po 20 minutách. Místo toho, abych "tahal" až do konce, vymýšlel jsem strategii, která vedla nakonec k tomu, že jsem byl poslední, tedy 15. na startu. Ostatní jezdci co nepostoupili do Superpole se stavěli na start podle kvalifikačních jízd.

1. jízda: 12. místo (4 body) -> výsledky závodu
Do první jízdy jsem neodstartoval špatně, když jsem jel první kolo 13. za exmistrem světa Carlosem Checou. Udělal jsem ale hned v nájezdu do druhého kola chybu a ztratil jsem tak několik pozic a hlavně kontakt s rychlými jezdci. I tak jsem s výsledkem závodu spokojený. Dokázal jsem se vrátit k dobrému tempu a po souboji s kolegou z IDM (Reiterberger) jsem vybojoval 12. místo v cíli. Měl jsem samozřejmě štěstí, protože pro pády jsem si o několik míst polepšil, ale to k závodění patří, o čemž jsem se přesvědčil pár hodin po té...

2. jízda: pád ze 13. místa -> výsledky závodu
Mohl jsem si myslet, že závod bude jednodušší, ale opak byl pravdou. I když na startu nebyli dva jezdci díky pádům z 1. jízdy (Rea, Camier), na body jsem tentokrát nedosáhl. Měl jsem k tomu velmi blízko, ale nepovedlo se. Start a první kolo závodu jsem měl celkem povedené a prakticky celou jízdu jsem odjezdil bezpečně na bodech. Doplatil jsem ale na vlastní jezdeckou chybu a při nájezdu do předposledního kola jsem havaroval. Dostal jsem smyk na zadní kolo a tvrdě skončil na zemi. Takto smolně víkend skončil, ale nic to nemění na tom, že jsem si to náramně užil!

Řekl jsem toho a napsal na svém webu už hodně, ale ještě jednou bych za možnost startu ve WSBK rád poděkoval mému Týmu Yamaha Motor Germany, Autoklubu ČR, Panu Hnízdilovi za spol. AISIN, všem dalším partnerům a v neposlední řadě rodině a fanouškům. Sám bych nikdy body z Mistrovství světa nezískal!

Už tento víkend jedu další podnik SUPERBIKE*IDM (International German Championship) a i když jsem značně potlučený, udělám všechno pro dobrý výsledek.