19.04.2015
Velká cena Španělska v Malpartida de Caceres ožila již sobotní kvalifikací o hlavní závod dne 18. 4. 2015. Vřelého přijetí od pořadatelů i návštěvníků se dostalo všem 21 zúčastněným týmům, mezi nimiž byly i dvě česká želízka v podobě bratrů Rozehnalových a Vrátného s Hotovým. V kvalifikačním závodě jasně zvítězil holandsko-lotyšský pár Bax-Stupelis. Umístění v top 10 si nenechali vzít ani bratři Rozehnalové.
sidecarcrossSidecarcross

Vše se odehrávalo ve správné atmosféře. Spalující žár slunce, perfektně nachystaná trať na písečném podkladě a všímaví organizátoři, kteří se velice snažili, aby se jezdci sajdkáru měli co nejlépe. Dále už kvalifikace velice táhla španělské zvědavce a nadšence motorismu, že jich přišlo do Las Arenas ve velkém počtu. Navíc byli velice lačnící a zajímající se o tento druh motokrosové disciplíny. Jen je škoda, že na vzdálenou cestu do Španělska nepřicestovalo více než 21 týmů, proto také se opustilo od rozdělení do kvalifikačních skupin.

Hned za rána se odjely volné tréninky na seznámení s okruhem, na něž navázal měřený předkvalifikační trénink o místo na startu. Nejlépe ho dokázali zajet Giraud-Musset před Bax-Stupelis a třetími Rozehnalovy.

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD: Bax-Stupelis vítězí. Rozehnalové devátí!

Samotný závod nejlépe odstartoval Valentin Giraud, ale po tři kola na něj vyvíjeli neustálý nátlak Bax-Stupelis, až jim podlehl. Druhou příčku si však pohlídal. Sice měl ještě choutky na vedení, ale nezastavitelné Bax-Stupelis nedokázal dohnat. Úřadující mistři světa se drželi až za nimi. Pět kol jim trvalo, než postoupili z pátého místa na třetí. Jejich cestu pořadím vzhůru napodobili i Brown-Chamberlain, kteří se dokázali prokličkovat z hranice top 10 na pátou příčku.

Naši Rozehnalové se sice po startu chytili první pětky, ale později byli předjeti, že v cíli z toho nakonec byla devátá pozice. Další česká dvojice Vrátný-Hotový uzavírala celé závodní pole.

„Je to hodně těžké. Dlouhé skoky a letos už tradičně roleta, kterou jako jediní neskáčeme. Tak nás to stojí hodně sil a taky drahocenných vteřin... Zítra to budeme muset zkusit! Jinak vyjeté koleje, super diváci, dost se tady o to zajímají, parádní organizace. Obrovská cílová lavice a tu skáčeme :-), “ odpověděl nám Martin Vrátný.

Výsledky:
1. Bax-Stupelis, 2. Giraud-Musset, 3. Adriaenssen-van den Bogaart, 4. Hendrickx-Mucenieks, … 9. Rozehnalové, … 21. Vrátný-Hotový

Kompletní výsledky naleznete pod článkem! Na pár fotografií se můžete podívat ZDE.

Dnešní jízdy GP se pojedou ve 13:15 a 16:00. Přejeme českým posádka mnoho štěstí a hodně bodů!

Výsledky můžete najít na FB profilu Rien Willems, informace na www.mclasarenas.com, fotografie na sidecarcross.be a profilu STR team Rozehnal a Sidecarcross team Vrátný.