27.04.2015
Druhým závodem pokračoval o víkendu 25. - 26. 4. 2015 ve slovenských Šenkvicích evropský seriál kubatury EMX OPEN. Vítěz úvodního podniku Slovinec Klemen Gerčar do Šenkvice nedorazil, a tak šance dostat se na průběžné první místo se naskytla zkušenému jezdci týmu Orion-RS Petrol KTM Petrovi Bartošovi, který ve Slovinsku zaujal druhou pozici. Zde se ale zase ukázal jiný rychlý motokrosař - Martin Michek z družstva Buksa/Ados KTM.

Martin Michek vyhrál podle předpokladu sobotní kvalifikaci, kde nastoupilo 26 pilotů a bylo jasné, že pokud neudělá nějakou fatální chybu - vyhraje. To se druhý den také potvrdilo, Michek dvakrát zvítězil a letos v podstatě (po Košicích) odstartoval svoji mezinárodní sezonu.

Celkově druhý byl nakonec přece jenom Petr Bartoš (3/2), i když v první rundě se na třetí místo hodně nadřel (špatný start). Stupně vítězů tak doplnil další Čech Petr Michalec (4/3) jedoucí za Spencer Live Media a svým výkonem naznačil, že letos se s ním musí počítat. Teprve až na čtvrté příčce skončil, u nás dobře z českého mistrovství známý Slovinec Sašo Kragelj (5/4). Také další fleky patřily Čechům, neboť pátý dojel celkově Marek Sukup (2/5) a za ním se umístil zkušený matador Jirka Čepelák.

Po dvou odjetých podnicích EMX OPEN se do čela šampionátu probojoval loňský vícemistr Evropy Bartoš, druhý je už Michalec, třetí Kragelj. Tuto pozici zřejmě naši kluci ale dlouho neudrží, protože další termín (Rusko) koliduje s Kramolínem 3. května 2015 a naši reprezentanti dávají přirozeně přednost prestižnějšímu českému mistrovství. A tak reálně to vypadá na Polsko, kde bude 17. května další klání sedmidílného seriálu.

Kompletní výsledky závodu EMX Open v Šenkvicích najdete v příloze.