12.08.2015
O tomto víkendu se konal další podnik seriálu Alpe Adria Championship na maďarském okruhu Hungaroring. #66 Jiří Brož tentokráte zvolil motocykl třídy Moto2 - SUTER MMX2.

S motocyklem Suter MMX2 jsme na Hungaroringu ještě nejeli, takže v pátečních volných trénincích jsme hledali zejména vhodné nastavení pro tuto trať a Jirka si opět po delší době zvykal na motocykl specifikace Moto2. V této sezóně jsme zatím jezdili pouze s Kawasaki ZX6 a Suter MMX2 je zcela odlišná motorka, která má sice lepší podvozek a brzdy, ale podstatně menší výkon motoru než Supersport. Vše bylo navíc ztíženo tropickými teplotami, což byl problém jak pro techniku, tak i pro jezdce.

V sobotním volném tréninku jsme se zaměřili již jen na drobnosti a očekávali jsme, jak dopadne kvalifikace. V kvalifikaci #66 Jiří Brož obsadil 7. místo, tzn. druhá řada na startovním roštu. Odpolední závod byl zkrácen o jedno kolo, vzhledem k tropickým teplotám na okruhu. Start se Jirkovi povedl a snažil se udržet v první skupině. První skupina se postupně rozdělila a Jirka sváděl boj s Michalem Chalupou o třetí místo v českém národním šampionátu. Nakonec byl Jirka úspěšnější a cílem projel na celkovém 5. místě a v českém šampionátu na 3. místě.

Do nedělní kvalifikace jsme provedli další drobné změny, ale výsledný čas byl stejný jako v sobotní kvalifikaci. V této kvalifikaci zrychlil Michal Chalupa a odsunul Jirku o jedno místo, tzn. na osmou startovní pozici, což je ale stále druhá řada na startovním roštu. Závod byl opět zkrácen, tentokráte pouze na deset kol. Start byl opět výborný, Jirka jel v první skupině, které se podařilo udělat velký náskok před zbytkem startovního pole. V klidu se tudíž mohl soustředit na boj s Kevinem Siederem, s kterým bojoval o 6. místo. Došlo k několika vzájemným předjetím, ale tentokráte byl úspěšnější Kevin o 0,054 sec a Jirka dokončil závod na 7. místě celkově a opět na třetím místě v českém šampionátu.

Vzhledem k tomu, že Jirka letos jel na Moto2 motocyklu poprvé a musel si zvykat na odlišný styl jízdy a nižší výkon motoru, je tento výsledek pro nás výborný a i vzhledem k tropickým teplotám, které byly náročné pro jezdce i techniku.

Děkujeme našim partnerům a fanouškům za podporu.

Zdroj : TZ Brož Racing Team

Foto : Daniel Rais