09.09.2015
Proměnlivé počasí provázelo evropské motokrosové závodníky při finálovém podniku kubatury EMX Open, který se konal o uplynulém víkendu (5. - 6. 9. 2015) ve slovinském Šentvidu. Závodu se zúčastnili čtyři čeští reprezentanti a konečný boj o evropský primát byl stále ještě otevřený. Nutno ale podotknout, že Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team) chyběl při úvodním klání ve slovinské Brezici a z tohoto důvodu své bodové manko musel dohánět.

Letos se ve Slovinsku jel šampionát již potřetí a podruhé se na startu objevil i domácí motokrosový talent - Tim Gajser, jedoucí na továrním motocyklu Honda. Tohoto jezdce snad ani není potřeba moc představovat, neboť ten kdo sleduje jeho úspěšné tažení světovým seriálem, tak moc dobře ví, že Tim je novým lídrem mistrovství světa třídy MX2 po posledním odjetém závodě v Assenu (Holandsko)!

Sobotní špatné počasí nadělalo hodně starostí místním pořadatelům. Stanovený harmonogram se musel totiž kvůli blátu několikrát upravovat. I druhý den ráno to s tratí vypadalo všelijak, ovšem přestalo už pršet a trať postupně vysychala. Vlastní rozjížďky jasně ovládl největší favorit - domácí rychlík Gajser, který cílem projížděl vždy s velkým náskokem před svými soupeři. Michek byl dvakrát druh, a to mu zaručilo titul mistra Evropy v této kategorii za sezonu 2015. Na stupně vítězů se ještě probojoval v poslední době rozjetý Petr Michalec (5/3) z týmu Spencer life MEDIA (Honda). Až jako pátý byl celkově klasifikován zkušený Petr Bartoš (8/4, Orion-RS Petrol KTM Team), který si situaci zkomplikoval zejména v první jízdě, kdy nepříjemně upadl. Jeho týmový kolega 22letý Jonáš Nedvěd (6/6) zde zaznamenal letos svůj nejlepší výsledek na třistapadesátce KTM, když skončil hned za Bartošem jako šestý.

"Gajser jel doma přirozeně skvěle. Já jsem se soustředil na to, abych vybojoval titul. To se nakonec podařilo a mám z toho radost. Nyní jsou přede mnou poslední závody MMČR (jednotlivci - Vranov, družstva - H. Újezd) a ještě světové zápolení týmů MXoN, které se letos uskuteční ve Francii,"
prozradil po Slovinsku své pocity a plány čerstvý evropský šampion Martin Michek.

Vícemistr Evropy Petr Bartoš ke svému konečnému umístění dodal: "Šance na prvenství tu byla, to je jasné, ale já jsem v první rozjížďce spadl, ohnul jsem řidítka a byl jsem rád, že jsem dojel do cíle, i když až jako osmý. Nedá se nic dělat - je to prostě motokros a i druhé místo není k  zahození. Teď se budu snažit ve zbytku sezóny podat ještě další kvalitní výkony."