18.09.2015
O uplynulém víkendu se konal poslední podnik seriálu Alpe Adria Championship na slovenském okruhu Slovakiaring. #66 Jiří Brož opět zvolil motocykl třídy Moto2 - SUTER MMX2.

Slovakiaring byl pro nás v podstatě novým okruhem. Jiří Brož zde sice již kdysi jel, ale to bylo dávno a s motocyklem Suter MMX2 jsme zde ještě nejeli. Plánovali jsme tudíž využít všechny tréninky na maximum. Bohužel, ale již od pátku se nám nedařilo dodržet plány…. V pátek ráno byla zima a trať byla vlhká, takže první trénink jsme neabsolvovali. V druhém tréninku #66 Jiří Brož vyjel a začalo seznamování se s tratí na motocyklu Suter MMX2. Do dalšího volného tréninku jsme udělali drobné změny v nastavení, které se ukázaly jako krok správným směrem. Odpoledne začalo pršet, takže poslední páteční trénink jsme také neabsolvovali.

Sobotní ráno přineslo lepší počasí, bylo slunečno, ale foukal studený vítr. Jiří Brož vyjel do volného ranního tréninku mezi prvními, abychom najeli co nejvíce kol. Bohužel ale hned v prvním kole tohoto tréninku po sérii pravých zatáček, v první levé následoval pád. Zřejmě došlo k ochlazení levé strany pneumatiky a v zatáčce přední pneumatika nefungovala, jak by měla….

Jiří Brož byl po pádu OK, ale motocykl byl značně poškozen a chyběly nám díly na opravu. Zajistili jsme dopravu dílů z Prahy a začali jsme rychle opravovat motorku. Bylo jasné, že nestihneme kvalifikaci, ale chtěli jsme stihnout závod. Nakonec jsme závod nestihli asi o 5 min.
V neděli byla motorka připravena a v ranní kvalifikaci Jiří Brož zajel čas, kterým se postavil na 9. místo na startu. Závod Jiří Brož dokončil na 12. místě celkově a v hodnocení českého šampionátu na 5. místě.

Děkujeme našim partnerům a fanouškům za podporu.

Zdroj : TZ Brož Racing Team

Foto : Brož Racing Team