08.11.2015
Okruh Ricarda Torma ve Valencii nepatří mezi oblíbené v žebříčku našeho závodníka Jakuba Kornfeila. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že by to nemuselo vadit v jeho úspěšném tažení.

Jakub Kornfeil i ve finálovém podniku šampionátu MotoGP roku 2015 navázal na dobrou formu minulých závodů. V kombinaci volných tréninků totiž skončil na pěkné čtvrté pozici. Velmi dobře pro našeho jezdce z týmu Drive M7 SIC začala také kvalifikace. Čas 1.39:799 z jejího úvodu dostal Jakuba na první příčku. Z té jej sesadil Skot McPhee. Do poloviny tréninku se pak náš závodník nacházel na druhé pozici. Začátkem druhé části kvalifikace ještě Kornfeil o pár pozic přišel. V posledních deseti minutách všichni jezdci zamířili do svých boxů, aby pro posledních pár minut nazuli nové obutí. Jakub Kornfeil si své maximum ještě o něco málo polepšil. 1.39:763 však po míchanici z konce kvalifikace znamená pro našeho reprezentanta dvanácté místo na startu. V doslova našlapaném měřeném tréninku, kde se vešlo prvních dvacet tři závodníků do jedné vteřiny, Kornfeil na vítěze zaostal o 0.399 vteřiny.

@jakubkornfeil84:(pozice:12.): „Dnešek byl poměrně náročný a to i fyzicky. Co se ale týče pocitu z jízdy, jsem moc spokojený. Našli jsme skvělé nastavení a díky tomu si jízdu tady ve Valencii opravdu užívám. Moc za to vděčím své formaci mechaniků. Celý den jsme byli na horních příčkách tabulky. Zejména ve třetím volném tréninku, kde jsem byl dlouho druhý. V kvalifikaci to probíhalo stejně. Dlouho jsem držel první desítku, ale v závěru už jsem se nedokázal zlepšit. Byl jsem úplně sám, což je hrozně těžká pozice na nějaké útoky. Ukázal jsem, že dokážu jet na špici a nezoufám kvůli malému neúspěchu na konci kvalifikace. Pozitivní je, že máme rytmus, dobré nastavení a jsme dobře připraveni na závod. Zítra to bude jeden obrovský souboj. Rychlá kola dokážu zajíždět i sám, takže věřím, že můžeme odjet dobrý závod. Můžu říct, že s tak dobrým pocitem jsem tady ve Valencii ještě nikdy nezávodil. Jsme zkrátka připraveni!“

Johan Stigefelt-manažer týmu: „Zatím máme s oběma jezdci dobrý víkend. Závodní nastavení na obou motorkách funguje velice dobře. Zítra to bude velký souboj a oba piloti se budou muset o to víc snažit. Vzhledem k volným tréninkům mohla být kvalifikace možná o něco lepší, ale postavení, které máme, není žádným zklamáním. Rychlost máme a to je to nejdůležitější.“