19.04.2016
V sobotu 16. 4. 2016 proběhl první závod MČR Amatérů Crossracing Cup v Mohelnici. Původně naplánovaný termín 10. dubna musel být z důvodu velmi špatného počasí přesunutý. Nyní nám počasí přálo a závodní den byl bez dešťových přeháněk, kdy v odpoledních hodinách svítilo dokonce sluníčko. Trať byla po deštích z předchozího víkendu v ideálním stavu, takže kropicí vozy nemusely vůbec vyjet na trať. Bohužel se pořadatelům nepodařilo kvůli dešťům upravit trať do ideálního stavu, jak jsme v Mohelnici zvyklí.

Páteční večer proběhl ve stejně pohodovém duchu jako minulé závody v Bělé u Jevíčka, kde se v depu sešla menší parta závodníků a rodinných příslůšníků. Po večerní přejímce nevypadal stav závodníků moc dobře, avšak v sobotu v ranních hodinách se jezdci začali sjíždět. Mile nás překvapila velká zahraniční účast jezdců z Maďarska, Polska a Slovenska. Celkově na startovní rošt nastoupilo bezmála 90 jezdců.

Od 8:30 hod. byly zahájeny tréninky a v 11:20 hod. nastoupila na startovní rošt kategorie Quad Junior I. a II., která odstartovala letošní sezónu Crossracing Cupu.

Quad Junior I. a II.

Celkově se sešlo 7 Juniorů z toho 4 jedzci z kategorie Junior II. a 3 patřící do kategorie Junior I. V kategorii Junior I. nás mile překvapila Laura Mitášová, jako jediná zastupující slečna této kategorie, která v obou rozjížďkách ukázala svým soupeřům svůj krásný růžový dres s číslem #88 a celkově si tak odnesla pohár za 1. místo. Na druhém místě se umístil Jiří Brhel, který dojel na 3. a 2. místě a celkově se tedy umístil na 2. místě. 3. místo obsadil jezdec Jakub Hejný, který si se svým soupeřem Jirkou Brhelem vyměnili pořadí. V kategorii Junior II. se nejvíce dařilo Honzovi Brhelovi se svým strojem Yamaha 250, který si v obou jízdách vybojoval krásné 1. místo, celkově tedy získal nejvyšší počet bodů. Pohár za 2. místo si odnesl Adam Tuček a 3. místo si zasloužil Martin Dopita.

MX1, MX2 SuperHobby

V této kategorii se sešlo největší množství jezdců, kdy se na startovní rošt postavilo 29 motorek. V kategorii MX1 se nejlépe dařilo jezdci #91 - Luboš Crha, který se celkově umístil na 1. místě. Druhou příčku obsadil Evžen Kroutil a hned za ním dojel Lubomír Hrubý.

V kategorii MX2
si nejlépe vedl Kamil Rybka, který v první rozjížďce dojel na 2. místě, avšak nenechal se tím zaskočit a v druhé jízdě již vybojoval 1. místo. Celkově se tedy umístil na 1. místě. Druhé místo obsadil jezdec s číslem #18 Filip Koutný, který si v první jízdě dojel pro 1. místo, avšak ve druhé jízdě mu štěstí tolik nepřálo a dojel na 3. místě. Roman Svíčka se svou KTM 250 vybojoval krásné 3. místo.

Quad Hobby

Nejvíce zde zazářil Pavel Vik s číslem #44, který po dlouhé době osedlal svoji Suzuki 450 a všem doslova vyrazil dech. V první rozjížďce odstartoval na prvním místě, ale svoji pozici neudržel a propadl se na 2. místo. Ve druhé jízdě si svůj holeshot zopakoval a první místo své kategorie si udržel a zaslouženě si odnesl pohár za 1. místo. Na 2. místě se umístil Tomáš Polcr a 3. místo obsadil Aleš Moravec.

Veterán A, B, C

Nejmladší z kategorie Veteránů si nejlépe vedl jezdec s číslem #18 Miroslav Petrík, který si v obou jízdách obhájil 1. místo. Hned za ním do cíle dorazil Václav Besta a 3. místo zasloužené patří Radku Beníškovi.

Ve třídě Veterán B
se na 3. místě umístil Jan Hledík z Přerova, 2. pozici si v obou jízdách obhájil jezdec Dušan Palzer se svojí Yamahou 450 a 1. místo patří polskému jezdci Januszi Spielokovi s číslem #21.

V nejstarší kategorii pánové bojovali pouze o první a druhé místo. Lépe si na trati vedl Pavel Prchal se svojí KTM 450 a odnesl si tak 1. místo. Druhé místo patřilo našemu komentátorovi Pepovi Prouzovi, který sedlá stroj značky Husqvarna 450.

Quad Open, Veterán

V této třídě se sešlo nejvíce jezdců čtyřkolek, kdy někteří jeli tuto kategorii poprvé. Nejlepší umístění suverénně patřilo mistrovi MMČR, MČR Amatérů a Slovenska za rok 2015 Danielu Picmausovi, který si přímo hraje se svým strojem Yamaha 450. Druhé místo vybojoval pořadatel závodu Marian Klíč, kterému se v prvním startu podařilo všem ukázat záda. Třetí místo patří slovenskému jezdci s číslem #86 Adamu Crmanovi. Nemůžeme také zapomenout na další jezdce, zastupující tuto kategorii, kterým se také závod podařil. Mezi tyto jezdce patří například Jan Balšánek, Karai Kristof, Vítek Báča a další.

Ve veteránech se sešli tři jezdci a pořadí si rozdělili následovně: 1. místo Luboš Koníček, 2. místo Grzegorz Smyczek, 3. místo Michal Zabloudil

MX Hobby, Profi

V kategorii Hobby se v obou jízdách pořadí nezměnilo a 1. místo obsadil jezdec s číslem #21 Patrik Šponar, 2. místo obhájil Marek Dřevo a pohár za 3. místo si odnesl Jakub Coufal.

V kategorii Profi
jsme mohli vidět reprezentanta ČR Lukáše Komprdu, u kterého jsme mohli s velkou pravděpodobností počítat s umístěním na 1. místě. Pro závodníky z Polska byly závody rovněž úspěšné a 2. místo patřilo Michalu Spielokovi. David Novák si na svém stroji KTM350 vyjel 3. místo.

Závěrem bychom chtěli poděkovat sponzorům za finanční podporu
, a to firmě RoDik a Conti R.S.C. Jsme rádi, že závody proběhly bez zásahu zdravotnické záchranné služby a chtěli bychom vás tentokrát pozvat na Offroad maraton v Drnovicích, který se jede v sobotu 30. dubna 2016.